Автор Тема: Пълнолуние 2 юни 2015г  (Прочетена 24286 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #15 -: Май 26, 2015, 08:11:01 pm »
Току що видях , че Пълнолунието ще ми направи секстил към наталния Меркурий Управител 1 ви -4 ти , гледате ли секстилите като аспекти?

drunkenmastah

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #16 -: Май 26, 2015, 08:47:04 pm »
Цитат
The June 2nd Full Moon (at 11 degrees Sagittarius) will include a Yod to Pluto in Capricorn. The May 18th New Moon also featured a Yod to Pluto, but the energy will be more fiery this time (transiting Mars is the activator of this Yod, rather than Mercury Rx).

A Full Moon culmination in Sag suggests a push into the unknown, as a response to whatever’s been building. Maybe this will be an escape (Sag is the sign of exploration). Mercury Rx will be close by (at 7 degrees Gemini) and it will be trining the North Node in Libra, continuing that theme of movement towards the future (albeit one that involves Mercury Rx…revision, a closer look, or a contact from the past). Yes, this could be the Moon that accelerates that past association to the next chapter.

However, Neptune (at 9 degrees Pisces) will hit this Full Moon will an illusory square. Neptune square anything in Sag means biiiig dreams and limitless ideals. No boundaries. Great if you’re setting off an adventure, but it demands careful consideration. What story will be fuelling this leap? Pay attention to the narrative. Will the details line up with reality, or will they be spun to suit the mood of the moment?

The Yod features Pluto Rx (at 15 degrees Capricorn) inconjunct Mars (at 15 degrees Gemini…close enough to add even more fire to this Moon) and Jupiter (ruler of Sag) at 16 degrees Leo. Jupiter will sextile Mars, creating boldly optimistic actions and choices. There will be a powerful urge to go for it, take that leap, embrace the faith and run with your dreams. But Pluto Rx as the focal point will demand focus and accountability. Pluto in Capricorn is the powerful taskmaster; nothing means anything unless it can provide measurable empowerment. The glorious leap must land you on higher ground. This Full Moon will not be a lateral move.

And the prevailing currents of energy will be shoving you in that direction (up). Yods have a way of herding you towards an end point that’s described by the focal planet. If your goal isn’t empowering/strengthening/ambitious, you’ll have difficulty making it happen. Or, you may find yourself embroiled in a power struggle with someone else. Pluto power struggles are evidence that you’re being challenged to evolve. If you find yourself blocked, or the recipient of outright aggression (Pluto inconjunct Mars can be quite hostile, and Pluto inconjunct Jupiter can be fanatical) look closely at your goal. If you achieved it (be honest) would you be in a stronger position than you are now?

The overall energy of this Moon is wild and a bit frantic. There will be a strong urge to bolt for the horizon, and that may be your best bet. Just remember that there is more than one horizon, so choose your direction carefully.

If you have natal or progressed planets/angles/Nodes from:

    7 to 13 degrees of the Mutable signs, you’ll feel the Full Moon
    11 to 16 degrees Capricorn, Cancer, Leo or Gemini, you’ll feel the Yod
I am myself,no games to be played.No script to be written,no scene to be made...

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #17 -: Май 26, 2015, 10:36:09 pm »
Пиянката, не смяташ ли, че е редно да посочиш от къде е текста?
[url http://rubyslipper.ca/2015/05/full-moon-in-sagittarius-look-before-you-leap//url]

За да не съм съвсем оффтопик - при мен е на К12. Може да науча някаква тайна, знам ли...
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #18 -: Май 26, 2015, 10:37:24 pm »
В/у МЦ и в опозиция с Венера ми идва.

Не че ги следя много лунациите, но когато са в/у радикална точка съм "в очакване"  ;D .

Karmen

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #19 -: Май 26, 2015, 11:15:46 pm »
АСЦ ми е на 21,55 градуса в скорпион, сега забелязвам,че АСЦ на това пълнолуние е на 23 градуса, в случая орбис от 2 градуса приема ли се за съвпад?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #20 -: Май 26, 2015, 11:54:03 pm »
Та отново на въпроса , Секстил на Новолуние към натална планета, взема ли се предвид ? ... :d030: :d030: :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #21 -: Май 27, 2015, 01:42:46 pm »
Та отново на въпроса , Секстил на Новолуние към натална планета, взема ли се предвид ?
Разбира се, че се взима под внимение- секстил и тригон с лунация дават положителна проява, това са така наречените "леки аспекти"

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #22 -: Май 27, 2015, 03:19:45 pm »
Това пълнолуние ще ми е на върха на К5 в тригон с Юпитер, който е У5 и е в 12 дом. :)
Гледат се предстоящите аспекти на Луната ли?
Ще е направила съвпад с Меркурий с орбис 3 гр. и предстоящ с Нептун съвпад орбис 7 гр.
Кой аспект ще има по-голямо влияние?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #23 -: Май 27, 2015, 06:58:48 pm »
Това пълнолуние ще ми е на върха на К5 в тригон с Юпитер, който е У5 и е в 12 дом. :)
Гледат се предстоящите аспекти на Луната ли?
Ще е направила съвпад с Меркурий с орбис 3 гр. и предстоящ с Нептун съвпад орбис 7 гр.
Кой аспект ще има по-голямо влияние?
гледат се всички аспекти на Луната от Пълнолунието, които са с орбис 2гр, като влияние оказват и тези с по-голям орбис, когато са с бавните планети

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #24 -: Май 29, 2015, 09:57:37 pm »
Интересно това пълнолуние ми е точно върху прогресивни МЦ-ИЦ, като тази ос в момента е точно върху наталната ос МЦ - ИЦ на майка ми, само, че на обратно. Т.е. при мен пълнолунието е върху пр. ИЦ, а при нея върху натално МЦ. И при двете ни има прогресии на и към тази ос, а нали казват, че лунациите ги активират.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #25 -: Май 30, 2015, 12:06:21 pm »
на 2 градуса е от Слънце- К4

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #26 -: Юни 01, 2015, 03:03:20 pm »
Лунация във втори дом, АЦ на пълнолунието - на К2. За съжаление, Меркурий е ретрограден. Иначе, вероятно ще приключи един финансово спокоен период.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #27 -: Юни 01, 2015, 03:17:22 pm »
Споделям интерпретацията на Рени за това Пълнолуние, че ми хареса преди малко, като я прочетох, а тя дано не ми се рзасърди, че я поствам, без да питам  :-X

ПЪЛНОЛУНИЕ В СТРЕЛЕЦ /02.06.2015 г./- "ПАНАИР НА СУЕТАТА "

Готови ли сте да продължите напред, влагайки смисъл и бъдеще в дейност, която да разшири кръгозора ви ?!? Цяла армада планети "атакуват" това пълнолуние в Стрелец, затова е добре да се целите в точната и конкретна мишена, без да се изкушавате да насочвате лъка си във всичките изпречели се на пътя ви пъстроцветни възможности.
Напълно възможно е да имате преживявания,които да ви пробудят и вдъхновят в посока бъдеще, напълно възможно е да получите удовлетворение от дейности и връзки отвъд граница, различна среда, с обществен статус, напълно възможно е да получите силен подтик да се сближите с друг/-и . Танцувайте (с) бъдеще.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #28 -: Юни 01, 2015, 04:13:46 pm »
Да видим реалното действащо лице по пълнолунията изобщо-Слънцето.Какво,къде и в чия компания осветява натала.Защо да се разглежда Луна опозиция с нещо си,а не Слънце съвпад с...Това пълнолуние е страхотно.Слънцето се движи с Марс и ретро Мерк.Слънцето и Марс заедно действат доста победоносно,а със съдействието на задълбочен ретро Мерк на трон биха могли да постигнат нещо по-дълготрайно.Слънце/Марс непременно ще искат да се изявят или ще притиснат точка,с която съвпадат към действие.Предполагам бързи и успешни събития(във всички сфери,в които се атакува),в следствие на отлична аналитична дейност и добра преценка за ситуацията.Слънце и Марс не са анализатори,но Мерк е  ;) .Пълнолунието в Стрелец може да даде авантюризъм и оптимистична широта в мислите.Стрелецът и Юпитер винаги са полезни с болкоуспокояващите,които ни бият  :012:
И още нещо,енергията тръгва от Пълната луна,но изявата е в Близнаци-този път там се събират силите на Огнения тригон.
Да обърнем внимание и на йода,който се образува между секстила Слънце,Марс и Юпитер,с връх Плутон,ако някой има точка,върху която е Плутон.  :)
« Последна редакция: Юни 01, 2015, 05:28:47 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 2 юни 2015г
« Отговор #29 -: Юни 01, 2015, 10:53:35 pm »
Акрукс, няма за какво да се сърдя. :)

Тук ще ти отговоря, защо така оптимистично реагирам на това пълнолуние, защото при мен се случва в 1-ви дом, съвпад Марс ,тригон пр. Венера и квадрат Меркурий.Желателно е да разбера как случвам собственият си Марс, но във връзка/контакт с  другите и е по-добре да ентусиазирам  друг/-и да имат стремежи по оста Стрелец/Близнаци в случая, отколкото да бъда агресивна и арогантна в изказа си към другите . Иначе важното в това пълнолуние е, че задвижва, случва тежък транзит, този на Нептун. В орбиса е и тези,които имат планети в подвижния кръст на 8*-12*, ще усетят съответно края или началото на действие на Нептуновия транзит, по-лесно ще може да се тълкува същия към индивидуалната карта. Понеже е засилен акцента на подвижност към момента на лунацията е , добре сами да си наложим "диета" откъм завишени обществени сбирки и контакти, философско разтягане на локуми, обещания и наблягане на физическите упражнения, защото Марс/Юпитер към Луна окуражават апетита.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“