Автор Тема: Атлантида  (Прочетена 16412 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Атлантида
« -: Март 27, 2014, 03:48:41 pm »
Много се говори във форума за нея, сигурно Вещичка ще вземе сериозно отношение. Много съм и чела във връзка с цивилизацията. Последно по темата за миналото ни четох Хилядолетната лъжа на Ян ван Хелсинг. Там не е особено силно застъпена Атлантида, по-скоро египетската цивилизация.
Онзи ден се замислих... добре де, ако са били толкова напред в развитието, само на въпросния потънал континент ли са живели? Защо няма следи по останалата част от света? Трудно ми е да си представя върха на сладоледа, например в Африка, а Азия, Европа, Америките - пълни с диваци и хомо-нещо си, много преди сапиенса.
По времето на атлантите цялата планета трябва да е била развита - вижте ни сега. Не сме на нивото на атлантите духовно, но сателити - колкото щеш, цифровизация - по цялата земя, самолети, прелитащи през континенти, видеовръзки, говорим за телепортация по-откачените  :012:....
Знам, че по едно и също време са живели Атлантида някъде си и Лемурия на север в Европа.

Искате ли да поговорим?  :ecomcity:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Атлантида
« Отговор #1 -: Март 27, 2014, 04:15:35 pm »
В предни животи ли ще се връщаме. :012:Ами Лемурия или Му е преди Атлантида и е била в Индийския океан..Аз не бих отказала кристалите на атлантите,иначе телепатията и телепортацията не ме блазнят-нарушават личното ми пространство.Имам няколко книги,мога да ти ги телепортирам,ама не умея/за щастие,че иначе можеше и да навредя на някой/ :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Атлантида
« Отговор #2 -: Март 27, 2014, 05:26:11 pm »
Eeee Яя  :012:, пак гъделичкаш дето сърби начи  :57:...


Технологиите не вървят ръка за ръка с духовното. Духовното може и много да е напред, но технологии да няма. В Атлантида е било нещо като средновековието, но пък с магични кристали. Не е имало нужда от разни самолети и прочие простотии.

Не си спомням всичко от тогава, но това което знам мога да го споделя  :d030:. Атлантида е била нещо като котва на първата матрица. Не е било необходимо да се разпростира из цялата планета. Котвата на кораба виси от задника му, а не е по целия кораб - туй за сравнение  :012:. Така наречените Архангели в библията са точно създателите на първата матрица (разбирай реалност) на тази планета. За да я поддържат в цялост е било необходимо присъствието им на едно място.

Атлантида се е управлявала от две касти: на белите и на черните магове. Всяка каста си е имала Върховен Жрец, а в случая - Жрица  :012:, а един Върховен маг е бил Пазителя на Баланса между кастите. А познай дали и трите не са сега заедно  :D :D :D... Черните са боравели с тъмната енергия. Тъмната енергия материализира много по-бързо от светлата. Не е било нужно изобщо да се използва за зло. Зависело е от работата, която е имало да се върши и ако е било нужно нещо по спешност, то е било използвано черното. Върховната Жрица на черните е била мулатка, златиста кожа, черна дълга къдрава коса до кръста. Ходела в черни прилепнали по тялото рокли с многоооо дълбоки цепки и обсипани с цветни полускъпоценни и скъпоценни камъни. Името и е било Канаан.

Върховната жрица на белите е била с бяла кожа, носела си е косата на кок. Ходела е със сребристи рокли, дълги до петите и отново с дълбоки цепки - явно такава е била модата  :012:  и е била обсипана със сребро. Водела е два черни тигъра на тънки сребърни верижки навсякъде със себе си. На лявата си ръка, на средния пръст е имала огромен, сребърен пръстен от две преплетени като в спирала дъги. Този пръстен е бил връзката и с Небесата. Имала е огромна статуя пред някаква зала обградена с нещо като гръцки колони. Статуята е подобна на сфинкса пред пирамидите, но много наподобява тигър. Когато е поставяла ръце върху статуята и тя е оживявала и и е подава информация. Името и е било Орилия.

Атлантида е била разделена на две прослойки: едните са били Маговете, а другите обикновеното население. Маговете са владеели до брилянтност изкуството на магиите, владеели са петте елемента - стихиите и са ги използвали за благото на народа. Обикновеното население е имало също така някои заложби на свръхсензитивност, но при тях не са били така добре развити. Двете прослойки са се разбирали отлично и са си помагали постоянно. Там всичко е било организирано от кристали - енергията от тях се е използвала за почти всичко в ежедневието.

Пазителя на баланса е била моя милост  :012:. Аз съм била мъж тогава. Висок, слаб, с дълга, прошарена, чуплива коса до кръста, облечен в нещо като мантия до петите, препасана с колан от някакъв метал и с полускъпоценни камъни по него. Бил съм маг, владеещ елементите и обикновено съм бил като медиатор между двата клана - на Белите и Черните магове, защото винаги са съществували противоречия между тях относно използването на силата. Баланса между двата клана се е поддържал от голям, син кристал находящ се в някаква пещера. И нищо, че съм бил като монах, то съм си падал по Орилия :)))... Ама то човещинка :). Владеел съм латинския до съвършенство. И до ден днешен сънувам понякога, че говоря на латински. Явно латинския не е латински, ами е с много по-древни корени...

Спомням си засега само потъването на Атлантида. Когато са започнали катаклизмите, те са започнали от външната част на континента навътре, тоест в средата на континента дори са нямали на идея какво се е случвало.  От външната страна се се чупили огромни плочи скални маси и са потъвали бавно и сигурно. Хората са се опитвали да се спасяват, но уви - било е невъзможно. Във вътрешността на континента през това време са се занимавали с обичайните си неща. Ученици са спортували за състезания, търговци са били пред магазините си в очакване на клиенти и никой не е отчел затъмняването на небето и причината за това. Малко по малко континента се е начупвал на големи парчета и е потънал в океана. Загинали са много, много хора...

Това, което знам е, че двата клана са знаели какво ще се случи и са опитвали да го предотвратят, но не са успели.

При потъването на Атлантида аз и моят чирак (един младеж) сме отишли да вземем от пещерата, където се е пазел, Синият Кристал на Баланса за да го спасим. Кристалът е дълго парче - около две педи и около 15см в диаметър необработен кристал. Нямам спомен какъв точно е кристала, но е с цвета на небето и морето едновременно. Та, по него време вече са били много силни земетресенията и всичко се е люлеело. Навлезли двамата в пещерата не е било сигурно дали изобщо ще излезем. Тогава момчето взема кристала от пиедестала, на който бе положен, уви го в някаква дреха и ми го подаде. В този момент огромен отломък от скална маса се е отчупил и е запречил входа на подземната зала с кристала и младежът е останал вътре. Било ми е невъзможно да го спася, а е било жизненоважно да спася Кристала... За съжаление споменът ми е само до тук...


1. Защо е потънала Атлантида:
Всички сте чели или чували стотици теории за потъването - да ама не! Пълни глупости. Повечето от вас знаят, че нашият свят 3Д измерението е вид матрица създадена от Висши Същества като училище за духовете, което следвало 7-те херметични закона, които междувпрочем властват в цялата Вселена. В този ред на мисли Земята е била малък рай за учениците си. Да ама убавците от някои други съзвездия, обитаващи отново 3Д измерението, надушили плячката и се юрнали насам. Като видели какъв хубав улов има тук решили да се установят. За да могат по-пълноценно да се "хранят" от съществата обитаващи Земята се е налагало "малки" промени тук. И създали втора матрица наложена върху оригинала. Влизането в действие на втората матрица е унищожило синият кристал пазител на баланса в първата матрица, което съответно е предизвикало потъването на континента.

Ако обаче се опрем и на друга теория, че всъщност е имало три Атлантиди, то става ясно, че предишните им два опита са били неуспешни.

2. Едновременните инкарнации:
Имам идеята и усещането, че Висшите Аз създали първата матрица предприемат действията по едновременно инкарниране поради две причини. Първата е ясна - по-бързото изучаване и напредване на Духа, но пък може и тя да е само следствие на втората. Втората причина обаче е свързана с точка 1. Значи те като създатели на първоначалната матрица вибрират с нейните вибрации или по-точно казано, тя вибрира с техните вибрации. Понеже живеем във Вселена на свободна воля, то и диванетата сътворили втората матрица са имали право да го правят и единственият начин да се прецакат е като се вкарат диверсанти в тяхната матрица. И то такива диверсанти, които носят вибрациите на първата матрица и по този начин да я "клатят докато се срути", тоест техните едновременни инкарнации.


3. Хората с ретрограден Нептун:
Теорията на Доналд Йот, че всички родени с ретро Нептун имат отношение към потъването на Атлантида може би е вярна. Това са едновременните инкарнации на Висшите Аз създали първата матрица. На всички е ясно, че не всеки от тях е осъзнат като Дух, но факта, че се намират тук е достатъчен, просто защото те носят вибрациите и ги вкарват в полето на втората матрица.

4. Размножаването и Баланса:
Самата Атлантида е била населявана от наистина балансирани хора. Атмосферата е била наситена с хармония и мир. Най-интересното било създаването на хора. Пиша създаване, защото не е било изцяло по стандартния начин. Значи примера, който ми се показа на сън беше следният: мъж и жена се харесват и правят секс без да има някакви влюбвания и истерии, и ред сълзи, ред сополи. Просто има взаимно привличане и това е. След това жената отива в някакъв център, в който се изважда оплодената яйцеклетка от нея и за няколко дни се създава нов човек. Нещо като бебе в епруветка, но много по-бързо от сегашните методи. Децата не са се отглеждали от биологичните им родители, а в специални центрове за това. Тези деца са растяли като напълно балансирани хора!

Обаче... Имало и втори вид зачеване. Когато двама души се влюбят и си родят дете по стандартния начин. Тези деца понеже са родени от емоции и естествено са носители на емоции, тоест те не са балансирани ами са ръководени в живота си точно от емоциите, защото самото им зачатие е било плод на емоция... И много ме съмнява, че втория тип зачеване и бил вид диверсия за да се разклати първата и да се насложи по-бързо втората матрица от извънземните...



Туй то  :012:. Всичко това съм го сънувала или съм получавала "факсове" в движение. Засега знам само това. Не съм чела за Атлантида по книжките, щото съм се натъквала на хиляди измишльотини, а в това което знам барем го получавам като инфо от ВА, а там инфото е поне сигурно... е, поне от моята гледна точка  ;)...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Атлантида
« Отговор #3 -: Март 27, 2014, 05:49:51 pm »
Чудна приказка разказа,мерси Вещичка.Все пак се радвам ,че още не се възпроизвеждаме чрез пъпкуване.И моя Нептун е  директен-явно съм се излюпила скоро, с Везувий в Помпей. :D

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Атлантида
« Отговор #4 -: Март 27, 2014, 06:01:13 pm »
Весооо,

откъде да ги знам какви са били бре. Сигурно диваци живеещи в пещерите. Идея си нямам. Не съм ходила там - имала съм достатъчно други занимания по опазването на матрицата за да си вра носа и в пещерите. Не, че сме я опазили де, ама сега лашкаме колоните на втората и то яко  :D :D :D...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Атлантида
« Отговор #5 -: Март 27, 2014, 07:00:34 pm »
Просветени, просветени, пък бебета в епруветки сте правили… мирише ми на сяра тая работа :d030: И да не помогнете на горките неандерталци да станат вегетарианци, срамота!

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Атлантида
« Отговор #6 -: Март 27, 2014, 07:34:30 pm »
А ти защо смяташ вегетарианците за висша класа?
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Атлантида
« Отговор #7 -: Март 27, 2014, 07:43:31 pm »
от вещера знам името си от Атлантида и каква съм била :012:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Happy58

  • Гост
Re: Атлантида
« Отговор #8 -: Март 27, 2014, 07:47:48 pm »
Интересно, какво ли би се случило, ако един от тези вълшебни кристали попадне в ръцета на ..... г-н Пеевски, примерно  :97: :97: :97: :smiley_confused1: :smiley_confused1:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Атлантида
« Отговор #9 -: Март 27, 2014, 07:53:02 pm »
Не съм споменавал вегетарианците да са висша класа. Просто си помислих, че е могло да обясните туй-онуй на горките диваци по другите места, вместо само да крѐпите матрицата :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Атлантида
« Отговор #10 -: Март 27, 2014, 07:59:07 pm »
Не съм споменавал вегетарианците да са висша класа. Просто си помислих, че е могло да обясните туй-онуй на горките диваци по другите места, вместо само да крѐпите матрицата :012:

А да си чувал за политиката на ненамеса в развитието на цивилизациите!?! Създали сме среда - това е достатъчно. Всеки е бил свободен да прави каквото си иска  :d030:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Атлантида
« Отговор #11 -: Март 27, 2014, 08:00:25 pm »
Интересно, какво ли би се случило, ако един от тези вълшебни кристали попадне в ръцета на ..... г-н Пеевски, примерно  :97: :97: :97: :smiley_confused1: :smiley_confused1:

Някъде бях чела, че са открити парчета от синия кристал и то точно на територията на БГ. Ама нали съм шматка и блейка и забравих изобщо къде го четах  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: Атлантида
« Отговор #12 -: Март 27, 2014, 08:07:23 pm »
Някъде бях чела, че са открити парчета от синия кристал и то точно на територията на БГ. Ама нали съм шматка и блейка и забравих изобщо къде го четах  :57:.

виж сега, бъди малко по-практична, не е необходимо да знаеш, къде и кой го е писал - дай да видим къде са парченцата .... ама ти сега пък ще кажеш, че то на парченца не действа ... :) - ще излезеш от ситуация - нали си вещичка ... :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Атлантида
« Отговор #13 -: Март 27, 2014, 08:08:04 pm »
В интерес на истината, не съм чувал. Цялата работа ми звучи като "едните извънземни са 'убави, другите не са". :19: Кореняк-земляни от всички страни, съединявайте се!

Кой е открил кристала? Току виж, наистина попаднал при господина П. :-\

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Атлантида
« Отговор #14 -: Март 27, 2014, 08:20:02 pm »
Хепи,

кристала няма как да действа сега, при условие, че в момента ние живеем във втората матрица, а той е бил предназначен да поддържа първата.



Рептиле,

никой никъде не е казал, че има добри и лоши извънземни. То има, но това са други неща. Когато някой се опитва да наложи своето си мнение върху други и да ги манипулира заради собствените си интереси, то определено се вмества в личната ми дефиниция за лош. Обаче нали в крайна сметка живеем във вселена на свободната воля и явно всеки си развява коня както му скимне.


По отношение на въпроса защо не са учили диваците на нещо, то сега се сетих, че в една книга, която четох многооооо отдавна ставаше въпрос за това, че след потъването на Атлантида великите и умове са се пръснали по цялата планета и са станали нещо като главни жреци на разни племена. Учили ги и ги направлявали къде тихичко, къде по ургулешката, но са предавали знанията си на разни заслужили индивиди. Намирам добра логика в това твърдение, въпреки че съм го чела в романче  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн