Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601525 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #15 -: Юни 02, 2013, 12:26:15 am »
Това е за Рени, която пита дали Юпитер или Сатурн са по-надути.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #16 -: Юни 02, 2013, 12:36:00 am »
Благодаря ,Дияна  :)

За мен и двата са "силни" (мое мнение) .Не може Юпитер да не прави аспект към Светила ,АСЦ и да не ми се "обади" .За Сатурн ...друга тема. :)
Обаче ми хареса много "къщичката" в твоята карта ,заинтригува ме какво се случва там вътре и дали случващото се там вътре може да види бял свят.Е ,размърда ми алогичният ми и заспал  Меркурий и безчувствената ми Луна . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #17 -: Юни 02, 2013, 12:46:30 am »
Ако прецениш ,че въпроса ми е твърде личен за "тук" не ми отговаряй :"Съпругът/приятелят ти ли е по-приспособим към твоята личност ,сякаш ти си темела /провокатора ,а той би трябвало да е в плутонов стил ,с много силен вътрешен заряд и да ти "топли" и поддържа "къщата" в натала ти и финансово,и сексуално?"
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #18 -: Юни 02, 2013, 12:20:49 pm »
Не е никак лично, Рени. Ако не бях споделяла толкова за синастрията ни можех да я пусна като астрозадача как готовите постулати не работят на живо. Той е новолунно-затъмнен Телец със светила в точна опозиция с Луната ми и разбира се, негов СЛВ върху моя Луна, макар и в съседния знак. Сатурнов асцендент - Водолей. Далече е от определението плутонов. Плутон е в осми дом, в Скорпион е само МС - но той е в последните градуси на знака и да, донякъде Плутон има косвено отношение към кариерата му, но едва ли е определящ.

Не знам кой на кого топли къщата, заедно сме от сто години от деца, и до голяма степен сме се донаправили  един друг по образ и подобие.

Явно имаме еднакви основни промисори, поради което се движим кариерно, личностно и финансово в пълен синхрон - това е добре, като сме горе, но пък при долните точки стресът е удвоен ;D. Имаме различни хобита и различни интереси, но общо усещане за ценности и обща зона на комфорт и толерантност. Последното е постигнато с доста драми в началния етап от връзката. Както се и предполага, предимно инспирирани от мен, скорпионщината и сатурновщината ми.

Сексуален тонус - имам Марс в Телец и Венера в Скорпион, срещу негов Марс в Риби и Венера в Рак.
Финансовата, пък и всякаква друга независимост е много важна за мен. Съгласна съм, че това е може би плутонов урок, но пък класиците биха казали, че е сатурнов - квадрата към Слънцето, разположението му с Кету върху Асц. някакси води до такива решения. Работя от тийнейджър и често съм в ситуации, в които семейството ми - родителите и сестра ми зависят финансово от мен.

При него ситуацията е подобна - отраснал е без майка и се оправя с две и двеста.

И двамата сме широкопръсти, но без най-необходимото не сме оставали. Не разчитаме на дарове от съдбата - нямаме подходящите карти за това, но пък със съответните усилия винаги постигаме целите си.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #19 -: Юни 02, 2013, 01:22:18 pm »
Не е никак лично, Рени. Ако не бях споделяла толкова за синастрията ни можех да я пусна като астрозадача как готовите постулати не работят на живо. Той е новолунно-затъмнен Телец със светила в точна опозиция с Луната ми и разбира се, негов СЛВ върху моя Луна, макар и в съседния знак. Сатурнов асцендент - Водолей. Далече е от определението плутонов. Плутон е в осми дом, в Скорпион е само МС - но той е в последните градуси на знака и да, донякъде Плутон има косвено отношение към кариерата му, но едва ли е определящ.

Не знам кой на кого топли къщата, заедно сме от сто години от деца, и до голяма степен сме се донаправили  един друг по образ и подобие.

Явно имаме еднакви основни промисори, поради което се движим кариерно, личностно и финансово в пълен синхрон - това е добре, като сме горе, но пък при долните точки стресът е удвоен ;D. Имаме различни хобита и различни интереси, но общо усещане за ценности и обща зона на комфорт и толерантност. Последното е постигнато с доста драми в началния етап от връзката. Както се и предполага, предимно инспирирани от мен, скорпионщината и сатурновщината ми.

Сексуален тонус - имам Марс в Телец и Венера в Скорпион, срещу негов Марс в Риби и Венера в Рак.
Финансовата, пък и всякаква друга независимост е много важна за мен. Съгласна съм, че това е може би плутонов урок, но пък класиците биха казали, че е сатурнов - квадрата към Слънцето, разположението му с Кету върху Асц. някакси води до такива решения. Работя от тийнейджър и често съм в ситуации, в които семейството ми - родителите и сестра ми зависят финансово от мен.

При него ситуацията е подобна - отраснал е без майка и се оправя с две и двеста.

И двамата сме широкопръсти, но без най-необходимото не сме оставали. Не разчитаме на дарове от съдбата - нямаме подходящите карти за това, но пък със съответните усилия винаги постигаме целите си.

Дияна ,много благодаря за обратната връзка . :) Марс в Риби и Слънце в Телец за мен е приспособим мъж ,а със Скорпион на МЦ ,нали така иска да го виждат .Плутон си е у дома и поне знаково е тригон към Светилата  и опозиция Марс ,тригон Венера.Нали знаеш че единствено той е двуполов ,така че е трудно определим . :)
Относно къщичката нямах в предвид буквално ,а конфигурацията в твоята карта точно на това я оприличих на къща и то онези дървените в гората и с вечно пушещ комин.
Зададох така въпроса ,защото при теб нодалната ос е върху партньорската като упр .СЛВ е съвпад с ЮЛВ и това е САтурн ,което изисква от теб да си "преподавателя" в тази област и оттам срещащ приспособим/и към теб партньор/и . :)

Съпругът ти е роден на Сл.затъмнение или аз не правилно чета ,но ако да ,може ли да обменим информация в темата за затъмненията . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #20 -: Юни 02, 2013, 02:40:07 pm »

Марс в Риби и Слънце в Телец за мен е приспособим мъж ,а със Скорпион на МЦ ,нали така иска да го виждат .

Това с приспособимия Телец е трудна работа, да ти кажа. На повърхността може да изглеждат незлобливи, неконфротационни и склонни да угодят, само мир да има и да не ги тормозиш. На края на деня ще се светнеш обаче, че някакси е станало точно тъй и сте точно там, където той иска да бъдете. Кардиналите може и да се заблуждаваме, че генерираме промяната в средата, но след определен период от време трябва да приемем, че промяната става факт едва тогава, когато фиксовете решат да си преместят д-тата върху нея и я преценят като добро и полезно.
Те са силните знаци в зодиака, останалите сме обслужващия персонал 8). И нямам предвид като междуличностни отношения само - вижте си фиксовете в своите си карти и ми кажете, че не се въртите все около тях, все пак :o.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #21 -: Юни 02, 2013, 02:42:11 pm »
Определено

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #22 -: Юни 02, 2013, 03:18:16 pm »
О,не съм си и помисляла обратното ,относно акцент върху Телец/Скорпион.
Аз акцентирах върху стихиите,за мен това е определящо като начало ,тук има и мъжки планети в женски знаци ,преобладаващи са вода/земя .

Аз нямам изразена фиксираност ,но съм израснала в семейство/обкръжение с много силно подчертана същата и да ти кажа не знам как го правя ,но се завъртат около мен ,въпреки тяхното недоволство(аз го усещам ) -научих ги ,бе  ;) Имах си  нещо като "иконом" около мен в последните няколко години със стелиум в Телец ,опитваше се да показва рога и копита ,ама като му напълня "яслата" и веднага се приспособяваше .
Има хора ,които са родени да се приспособяват и други които трябва да приемат тази приспособимост. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kaily

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Натални карти
« Отговор #23 -: Юни 22, 2013, 02:26:21 pm »
Здравейте, девойки.
 O:-)
От вратата за краката, ама...как се определяше къде някоя девойка ще срещне мъжа си най-вероятно? Имаше там в работата, сред приятели и прочие?

Става въпрос за натал такъв - седми дом в близнаци, интерсептиран, празен. Меркурий втори дом, водолей, секстил с Юпитер, Сатурн и Уран. Слънце втори водолей, секстил Марс в 12, опозиция Луна, квадрат Плутон в 10-и

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #24 -: Юни 22, 2013, 03:02:29 pm »
В дома/домовете където попадат управителите на 7-ми дом и Венера и знаците в които попадат същите ,има такава вероятност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #25 -: Юни 22, 2013, 05:25:49 pm »
Става въпрос за натал такъв - седми дом в близнаци, интерсептиран, празен. Меркурий втори дом, водолей, секстил с Юпитер, Сатурн и Уран. Слънце втори водолей, секстил Марс в 12, опозиция Луна, квадрат Плутон в 10-и

Здрасти :)
Първо гледаш момата по марс ли си харесва мъже или по слънце
После гледаш най-точните аспекти към тях, независимо какъв е аспектът, от който дом е-там също е вероятно да изскочи зайчето, както и където е слънцето(марс)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #26 -: Юни 22, 2013, 05:36:20 pm »
Нали въпроса е не какъв ,а къде ще го срещне момъка ,девойката  ::) :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #27 -: Юни 22, 2013, 05:42:11 pm »
Нали въпроса е не какъв ,а къде ще го срещне момъка ,девойката  ::) :)

Точно на него отговарям, моят у7 е марс-в девети
Къде съм си срещала гаджетата?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #28 -: Юни 22, 2013, 07:52:12 pm »
Нали въпроса е не какъв ,а къде ще го срещне момъка ,девойката  ::) :)

Точно на него отговарям, моят у7 е марс-в девети
Къде съм си срещала гаджетата?

На път,при лели ,чрез далечни роднини,учейки,при повишаване на квалификация,чужбина.Венера -смяна на местоживеене,около дома ти ,чрез близки жени,на мястото ,където  обичаш да ходиш .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #29 -: Юни 22, 2013, 08:25:01 pm »
То не остана  :D