Автор Тема: Взаимна рецепция  (Прочетена 16889 пъти)

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Взаимна рецепция
« -: Ноември 22, 2018, 09:16:04 pm »
Здравейте любители на астрологията  :). Бих се зарадвал, ако някой има познания по взаимна рецепция да анализира моят казус: имам Венера и Сатурн във взаимна рецепция, като между другото имат и аспект помежду си - квадрат. Сатурн е в 3- дом, Везни, а Венера (Ретроградна, съвпад Южен лунен възел) е в 6- дом, Козирог.  Благодаря предварително. Поздрави  :29:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2018, 09:50:06 pm »
По една позиция не може да се анализира. Луната къде е?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2018, 10:13:34 pm »
Здравейте любители на астрологията  :). Бих се зарадвал, ако някой има познания по взаимна рецепция да анализира моят казус: имам Венера и Сатурн във взаимна рецепция, като между другото имат и аспект помежду си - квадрат. Сатурн е в 3- дом, Везни, а Венера (Ретроградна, съвпад Южен лунен възел) е в 6- дом, Козирог.  Благодаря предварително. Поздрави  :29:
има тема за рецепции
http://astra.la/forum/index.php?topic=864.msg88677#msg88677

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2018, 02:25:16 pm »
Венера ще влияе върху домовете на които е управител Сатурн и обратното. Тук Сатурн е по-добре поставен отколкото Венера така, че неговото влияние върху взаимодействието 3-6 домове ще е по-силно или по някакъв начин ще има отношение към службата на натива, носейки му призвание или успех, но с цената на много компромиси и жертви. Обратно Венера може да смекчи недоразумения, конфликти между близки родственици или да възпита у  родения любов към образоване и интелектуални занимания. Може да се надява на благоприятен резултат в сферите управлявани от двете планети, но ефекта няма да е дългосрочен защото Венера и Сатурн са в падащи домове, т.е. не са в състояние да създадат действие, да има изява по тяхната природа.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2018, 12:27:34 pm »
tagetes, да,  разглеждайки цялата карта ще  се  покаже къде ще е полезна тази взаимност между Венера и Сатурн. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2018, 11:45:58 am »
Рени, имам Нептун в 5-дом, Стрелец, на върха на т.н. talant trigon- секстили с Луната( съвпад ретрограден Меркурий) в 7- ми и Сатурн(съюзен с Плутон и Марс) в 3- дом. Търсих информация, за този вид тригон, но все на камък удрям. Би ли казала нещо по въпроса за характеристиката на такъв тип тригон?
ПП. Според мен при горната рецепция важен е и Меркурий. При мен е 3-та доминанта планета след свързаните Венера и Сатурн. 6- дом е на Дева с управител Меркурий. 2- дом е дом на Венера ( Телец), като реално там е Дева. Меркурий доколкото знам е силен във Водолей и има само добри аспекти.
Сатурн е тълкувана като тежка и трудна планета (пречки, болести, спънки, смърт мъчнотии, бавен прогрес според вложения труд и др, но обаче четох, че с Венера са приятели. Споделяш ли подобно мнение?
Поздрави

Бисекстилът (или двойният секстил) е конфигурация, състояща се от два Секстила, които изхождат от един източник. Свободните краища пък на тези Секстили образуват Тригон, между тях ъгълът е 120°. Или, три планети, две от които се намират в тригон и образуват към третата секстил.
Бисекстилът, за разлика от големия Тригон, се проявява дискретно, но се възприема по-силно. Той служи като амортизатор на житейските затруднения. Тази конфигурация включва в действие 3 планети и е носител на лекота, радост, оптимизация на житейските процеси. Човек с няколко Бисекстила превръща дори неуспешните ситуации в успешни, бързо излиза от всякакви затруднения, умее да се радва на най-малките благоприятни ситуации и не се отчайва при големи неуспехи.
В най-добрият случай Бисекстилът е защита, хармония, запазване на силите, но дискретно. Неговата проява е свързана с успеха, със стабилизацията на кризисните ситуации. Неговото действие не е натрапчиво и дотегливо. В най-лошият случай Бисекстилът определя мързелът, покварата, разглезеността, търсенето на лекомислени наслади. Може да породи снизходителност към собствените слабости и инстинктивни прояви.
Такава конфигурация показва как (чрез кои планети)  и в коя сфера (дом) човек ще може да преодолее напрежението, силните противоречия, да се хармонизира.
Имайте предвид, че при трактовката е необходимо да се отчитат не отделните конфигурации като действащи сами за себе си, а да се преценяват всички конфигурации заедно.
При теб тази конфигурация ангажира психичните домове(4-8-12).
Съвпадът Луна/Меркурий благоприятства хората, които се занимават с писане.
Марс, Сатурн, Плутон пренасят влиянието си върху 6-ти дом, защото Венера им е диспозитор, а това оказва влияние върху избора на професионална ангажираност
Диспозиторът на Луната, Сатурн се намира в 3-ти дом, така  Луната пренася своето влияния върху неговите дела, а там, тя е в дом на радост.
У6ти Сатурн в екзалтация в 3-ти, Венера у10-ти в 6-ти в рецепция със Сатурн-значи акцента при теб за избор на професионална заетост е добре да се движи между тези 2 дома.
Сатурн е приятел на Венера защото екзалтира в нейната обител, но Венера не е приятел на Сатурн.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2018, 06:05:45 pm »
К9 в Овен или Риби е ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2018, 04:21:28 pm »
Квадратурата е труден аспект, но ползотворен, когато се случва между планети, които имат добър статус. Има значение от кои домове излиза аспекта. Когато е от 6,8,12, първите градуси на 7-ми, даже и квадратура от Юпитер, Венера, Слънце не винаги носи градивна проява.
Ти си разхвърля частите на пъзела, сега вече може да си го подредиш, за да видиш каква картинка ще ти се получиш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2018, 01:17:05 pm »
Би ли могъл да интерпретираш присъствието на Плутон съвпад МЦ , в моята карта, най-вече отношение кой от родителите засяга и по какъв начин?
Наличието на Хирон в Овен в 4-ти и на Лилит в Рак, 8-ми дом добре ли е за Марс -Сатурн?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2018, 05:20:34 pm »
Малко се затруднявам. Ако би могла, ще интерпретираш ли присъствието  на Плутон( 26градуса и 56 минути във Везни) съвпад IC, най-вече отношение кой от родителите засяга и по какъв начин?
Разглеждането на 3- ти дом ( респективно и 9- ти) като интерсептиран, какво следва от това? Все пак 3- дом има вътре Везни-Венера и присъствието на съюзен Сатурн?
Наличието на Хирон и Селена в Телец, 10- дом добре ли е за Венера- Сатурн? Хирон май в Т- квадрат с Меркурий и асцендент...
Поздрави
Извинявам се,че се намесвам,но мъжът ми има Плутон на МЦ(дева).От дълги години не контактува с баща си.
Не съм сигурна обаче дали бащата е властен.Но,майката-ДА.
« Последна редакция: Ноември 29, 2018, 05:49:50 pm от Сафо »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2018, 10:10:18 pm »
Марс-Сатурн, като че ли намеса на хирург. Овен в 4- дом с Хирон и 8- ми в Рак и Лилит там, то при теб или майка ти - язва, гастрит, колит, болест на Крон, болест на Цьолингер-Елисон, ГЕРБ( гастроезофагиална болест) и др.

Уау, ти лекар ли си?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #11 -: Декември 01, 2018, 04:39:29 pm »
Папи, май са видими разликите с темата за "Помощ за интерпретация", но другата тема повече се намират откликващи. Изводът, като видимо можеш да направиш някаква интерпретация, почти никой не се включва. Който обаче не е показал, че има каквито и да е знания, му поднасят интерпретация на тепсия.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #12 -: Декември 01, 2018, 04:49:30 pm »
Пък аз не разбирам в какъв форум съм. :)
Астрологията се изучава с астрологични карти, без карти става нещо
от типа на развален телефон.
За да се разгледа един въпрос е необходимо да се знаят освен знаци, домове и планети
и още доста подробности, които са основни... :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #13 -: Декември 01, 2018, 05:04:52 pm »
Папи, май са видими разликите с темата за "Помощ за интерпретация", но другата тема повече се намират откликващи. Изводът, като видимо можеш да направиш някаква интерпретация, почти никой не се включва. Който обаче не е показал, че има каквито и да е знания, му поднасят интерпретация на тепсия.

Просто няма карта
А защо е това дразнене към новите, от теб никой насила нищо не взима

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #14 -: Декември 01, 2018, 06:05:13 pm »
Човекът иска мнение от Рени.Какъв е смисълът друг да се включва?Щях да пиша нещо,ама едвам се възпрях,пък и с тоя Плутон в 4,знам ли ква му е душичката?Освен това,когато моят лекар използва мед.термини,вероятно се показва колко много знае пред мен,неуката,но това по никакъв начин не ми помага,за да се излекувам.
« Последна редакция: Декември 01, 2018, 06:08:47 pm от Сафо »