Автор Тема: Взаимна рецепция  (Прочетена 16885 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #60 -: Декември 13, 2018, 06:23:44 pm »
::).  Като се задълбочава имаш право за 4- дом..досега не го бях поглеждал под такава гледна точка. Нали всяка зодия има щастливи ичисл, цветя, животни, скъпоценни камъни, места, цветове и др., то би ли казала някакви такива конкретни параметри за взаимната рецепция Венера- Сатурн, особено Венера, защото се повтарям е в три вз. Рецепции и антисията Уран, пък и аспекта с лунните възли?! Или просто трябва да погледна характеристиките на Везни и Телец? От тези 2 знака, кой е по- силен и на добро при мен.   :017:
[/size]Незная,вероятно този,който не е ранен.
Защо си се вторачил във Венера?Тя е в 6дом,в козирог и като заболявания може да причини :болести на коленете,запек,кожни болести,глисти,гадене.Венера е планета на любовта и когато е в аспект със Сатурн може би човекът няма да се чувства обичан,може да преживее любов на по-късна възраст,или на работното място.Какво харесва Венера в козирог?Цветът на козирог е черен,кафяв и всички тъмни оттенъци.Твоята Венера е ретроградна и е много важна годината в която ще се обърне в директна посока по прогресия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #61 -: Декември 14, 2018, 05:19:04 am »
Тагетес,Уран спря стационарен в 28* овен квадрат на твоята Венера,ти си разбрал/видял нещо.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #62 -: Декември 14, 2018, 08:08:59 am »
Сафо, как стигна до заключението за интерес към извънземен разум, археология? Интересно ми е, защото познавам човек, който е като обсебен на тази тема, но не дразнещо. По скоро е любознателност. Понякога ме шокира с някои негови открития за човечеството. Чете много окултната литература, но без астрология. Вероятно, ако се захване с нея бързо ще я схване. Има взаимна рецепция на Марс/Венера/Юпитер. Съответно Юпитер в Овен, 8д , Марс-Везни, 2д,  Венера- Стрелец, 3д.
Луна/Хирон- 10д, Близнаци опозиция Сатурн/Уран. Слънце/Плутон в Скорпион, част от стелиум във втори дом.
Луна у12,мунд.господар на рак,знак,който се свързва с корените,произхода,археология,миналото,края/началото.Луната е във водолей ,знак ,който се свързва с астрология,астрономия,извънземни и т.н.Луната е съвпад Меркурий -умът е насочен към всичко по водолей и емоционално обвързан с произхода по Луна.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #63 -: Декември 14, 2018, 08:49:06 am »
Благодаря, Сафо!
« Последна редакция: Декември 14, 2018, 09:06:48 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #64 -: Декември 14, 2018, 03:10:52 pm »

ПП. Края на 2011 не помня да имам нещо видяно което да е съществено. Средата на февруари 2012 имах неприятност, както и 2010 - юли-август.

Виж транзитите кога точно се е повторил наталният аспект-тогава или около това време

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #65 -: Декември 14, 2018, 08:34:13 pm »
tagetes,когато си на 27г. имаш ли по-запомнящо събитие?Тогава дир.Слънце е на к8 квадрат Уран.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #66 -: Декември 14, 2018, 09:38:46 pm »
Папи,  не ми се рови из таблиците. Моля за помощ.  :cheer:.  Коз - февруари'12 проблема беше здравословен - по 6- дом Козирог, юли- август 2010 - предизвиквам те да предположиш....Намери и ако можеш обясни дали е било 'заложено' в картата...

И защо да го правя  ;D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #67 -: Декември 15, 2018, 06:41:35 am »
Знакът на Козирога отговаря за костите, ставите, сухожилията, коленете, черен дроб, зъби, челюсти.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #68 -: Декември 15, 2018, 10:29:24 am »
Папи,  не ми се рови из таблиците.

Щом на теб не ти се рови за нещо което интересува теб, друг страничен особено ако не е мотивиран, пък съвсем. Ти май взе пишещите в този форум за придворните ти астролози  :D
« Последна редакция: Декември 15, 2018, 10:43:58 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #69 -: Декември 15, 2018, 11:26:43 am »
tagetes, в крайна сметка, ти разбра ли каква е проявата на взаимната рецепция в твоята карта между Венера и Сатурн на практика, как се отразява нейното влияние върху МЦ и 6-ти дом, върху професионалната ти ангажираност, статус, навици, ежедневие, начина, по който искаш да те виждат ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #70 -: Декември 15, 2018, 06:57:44 pm »
Някъде четох, че любимия ми типаж са грънч мадами според луната.  :) Венера в Козирог както го представяш навява на такива нотки същио. Цялостно, според Венера и Луната и други фактори които са важни,  как виждате представата ми, идеала, харесваният вид жена от мен - като външен вид, статус, други белези?
.......
Здравей tagetes,
би могла да те привлече делова жена, целеустремена, с висок статус, може би шеф, в делови костюм и строга прическа, от добро и/или влиятелно семейство. Особено важно е да те подкрепя и да ти помага. Освен това да е красива :) Като нищо можеш да я срещнеш на работното си място (може да прекарваш доста от времето си там).
По принцип си ориентиран към сериозни отношения.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #71 -: Декември 15, 2018, 08:20:30 pm »
Няма антисия между Венера и Уран в картата на тагетес.
« Последна редакция: Декември 15, 2018, 08:22:30 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #72 -: Декември 15, 2018, 08:41:23 pm »
Защо Стар?Нали Венера в 27*козирог-антисия не е ли 3*стрелец?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #73 -: Декември 16, 2018, 08:52:16 am »
Понеже картата е без отбелязани градуси, я пуснах на програма, да ги видя. Няма антисия в рамките на допустимия за това градусов отрязък. Все пак обаче урановото би трябвало да присъства като специфика на взаимоотношенията и техния тип. И в някакъв етап,  когато прогресивна ретроградна Венера се върне до градуса на антисията. Пренатално новолуние във Водолей предполага така или иначе човек, който е привлечен от различното, да разкрива, разбулва мистерии, експериментатор, човек с по-технически и рационален начин на мислене и възприятия. Може да обича са чете и гледа книги, филми на тема научна фантастика, криминалета.

Няма да е класическата чиста Венера в Козирог, която залага на класиката, престижа в обществото, традиционното, практичното, взаимоотношения изградени на база стълби към социален успех и реализация, по сметка. И си пазарува по възможност от реномирани марки. Такава, която привлича, защото внушава респект. Още повече че на Тагетес е кажи речи неаспектирана и със стелиум във Везни.

Венера е олицетворение на взаимодействието със света. На нашата атрактивност и това, което смятаме за такова. Ретроградна Венера в шести, неаспектирана вероятно е като слон в стъкларски магазин и разчита предимно на дар, слово, интелект, интелектуално надмощие, остроумие и че е добре изпълнява своите задачи, задължения, които изискат някакъв пиниз, усет към детайла. Като например да се занимава с реновиране, реставрация, археология, тунинг на стари автомобили, работа в лаборатория, детектив. Амбицията на Венера в Козирог може да е в това да е блестящ служител, в ролята на човек извършващ акуратно обслужващи, ремонти дейности, в които се изисква някакъв тип техническа грамотност. Като вероятно това може да е начинът да си създава полезни връзки, от които да просперира. Венера в рецепция със Сатурн в картата на Тагетес е атрактивна с това, че е прилежна и взискателна, че е неангажираща и емоционално дистанцирана, рационална.
« Последна редакция: Декември 16, 2018, 09:00:56 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Взаимна рецепция
« Отговор #74 -: Декември 16, 2018, 09:02:03 am »
Благодаря Стар!Аз се интересувам от тази Венера ,в този градус,защото в друга карта ,на друг човек(жена) има венера там.В антисия с Ац. на ММ.Разбира се картата е съвсем различна от тази.По-скоро антисията ме вълнуваше. :)