Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 839408 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #5520 -: Декември 30, 2018, 06:02:29 pm »
Благодаря Рени, Стреличке.

После ще поизтрия малко, да не би да чете някой.

Пак мерси и весело изкарване на нова година  :)
« Последна редакция: Декември 30, 2018, 08:18:15 pm от Satin »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Събития и транзити
« Отговор #5521 -: Януари 10, 2019, 08:13:59 pm »
При мен транзитен Юпитер У6 настъпи нат Нептун У10 в 6- ти дом и заформя опозиция с нат Марс.
Последните дни имам големи проблеми с дисциплината с дете, тръшка се, лигави се, занимавам се с родители и шефката, чак безсилна се чувствам, защото е манипулатор от класа.
Транзитен Марс върви към квадрат с АЦ и Луна и усещам как едва се контролирам на моменти и се чудя как да изпусна парата.
И около мен се чуват и случват само неприятни неща с близки  и познати- май прекалено розово е било покрай празниците и завръщането към реалността е стресираща.
Утре тр Слънце точен съвпад нат Венера, днес тр Мерк на ДЦ- имам за утре приятна среща с бивши колеги, а днес си подарих скъпа дреха, видях и приятелка чрез кратко пътуване.
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 08:20:23 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Събития и транзити
« Отговор #5522 -: Януари 19, 2019, 12:08:18 pm »
Юпитер от стрелец в 7 ят ми дом е в тригон към натален Марс...........ако знаете как съм се размечтала само ;) :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #5523 -: Февруари 06, 2019, 01:08:41 pm »
тр. Сатурн съвпад нат. Слънце
тр. Марс квадрат двете светила
Марс е хронократор за периода - управител на соларен АС

тр. Юпитер съвпад АС

кратък болничен престой и хирургична манипулация

========================================================================
преди много години единственият ми изобщо престой в болница, едномесечен, но без хирургична интервенция
отново тр. Сатурн съвпад нат. Слънце, опозиция нат. Луна
Марс отново хронократор за периода - профекционен и соларен

тр. Юпитер отново на ключово място - опозиция нат. Слънце и в знака на нат. Луна

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5524 -: Февруари 06, 2019, 01:49:02 pm »
Аброад, а Марс и Сатурн имат ли отношение към сигнификаторите на здравето ?

Сестра ми също в периода има тр. Сатурн към двете Светила, както и Марс: изкълчи си крака, два пъти я повтаря вирус. Марс и Сатурн са й хронократори, но Марс при нея е у12-ти в 12-ти, Сатурн е в 1-ви дом  близо до АСЦ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #5525 -: Февруари 06, 2019, 02:00:21 pm »
Марс е управител на 12ти и в знака на 6ти
по натал е квадрат нат. Луна (У8) и Венера (У6)
нат. Венера е с диспозитор Сатурн, освен че Сатурн е естествен сигнификатор на здраве и работа

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #5526 -: Февруари 06, 2019, 02:04:43 pm »
беше много неприятно този път, разплаках се на операционната маса
то не че преди години беше приятно за един 16 годишен тийнейджър принудително да го вкарат в болница за месец, де

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5527 -: Февруари 06, 2019, 02:52:06 pm »
Аброад, съчувствам ти. :38:

Но би трябвало да е с добър резултат, случващото се в периода, защото при твърд аспект между Марси Сатурн, но в знаци на трон, въпреки жертвите , "нещастливите " ситуации, накрая все пак има добър изход ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Събития и транзити
« Отговор #5528 -: Февруари 06, 2019, 08:16:00 pm »
дано да си добре вече, аброад :engel016:

при тр. на Сатурн срещу Венера няколко пъти засичам една неприятна персона от миналото (моя асоциация, знам, че е от него)

викам да не са се обърнали полюсите нещо, толкова години не съм я срещала, а не е да не е имало къде
случи се, докато е невидим, но после се светнах и навързах картинката
в нощта преди да изгрее имах сън с разни архетипни образи тъкмо по него (и Марс), на другия ден разбрах, че се е показал

No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5529 -: Февруари 06, 2019, 08:21:27 pm »

случи се, докато е невидим, но после се светнах и навързах картинката
в нощта преди да изгрее имах сън с разни архетипни образи тъкмо по него (и Марс), на другия ден разбрах, че се е показал

Сънрайз, при теб Сатурн има ли важна позиция, че така силно го усещаш ? А когато Юпитер е изгрял усети ли го, Венера ?  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Събития и транзити
« Отговор #5530 -: Февруари 06, 2019, 08:41:03 pm »
На въпроса ти: И Юпитер, и Венера усещам. Сега сутрин и през щорите ми намигат.  :012: За важна позиция - и трите имат. Но всякакви цикли, фази и промени ми се отразяват, често и на подсъзнателно ниво.
Ти нали ми знаеш картата. Вече зависи кой как я гледа, де. 

Имало какво да се освобождава, нищо толкова знаменателно; правят ми впечатление тези знаци, това е.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5531 -: Февруари 06, 2019, 09:06:02 pm »
Попитах защото аз усещам ингреса на планетите.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #5532 -: Февруари 10, 2019, 12:25:25 pm »
Цопвам се с въпрос в тази тема, защото решение сама не намирам, та реших да се допитам до вас от астрологична гледна точка. От миналата зима горе-долу все ми е студено, настивам често, краката са ми кубчета лед, което е страшно нетипично за мен! А тази зима го закъсах и с бъбреци, защото все ми е студено - по цялото тяло усещам хлад, даже в стаята да е супер топло, колкото и дебели дрехи да облека, да ходя с 3 чифта чорапи -нъц. Доктора съответно ми дава лекарства като се влоша, размине ми и пак се простудя! Просто нонстоп крайниците са ми ледени, даже и горещ душ да взема, след 5 мин,пак е същото... нито чайове, нито загревки, нито разни колани и загряващи гелове помагат!
Възможно ли е тоя транзитен Сатурн в 6 дом да е виновника? Очаквах от него да ме болят кости, кръст,зъби *което си е факт*, но чак пък толко простинала да съм не очаквах. Има ли някой друг виновник за всичко? Надявам се да е нещо временно, някой транзит или аспект, който да отмине, защото не си представям да живея така години наред с вечни настинки и простуди.  ??? Ако някой страда от вечно ледени крайници, знае колко е ужасно...проблемът е, че аз винаги съм била топлокръвна. Това положение е от година-година и нещо...лято,зима - все ме втриса!

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Събития и транзити
« Отговор #5533 -: Февруари 10, 2019, 03:20:58 pm »
666, съчувствам ти. Аз съм цял живот със студени крайници. По принцип това е проблем с кръвообръщението или ошипяване, което пречи на правилната циркулация на кръвта. Сатурн е за кости, Слънцето е за кръвообръщение, Юпитер - артериално кръвообращение и крака. Не знам дали е възможно дори само при знаков тригон да има такъв ефект. А иначе сега вече ти е и точен аспект към Слънцето. Сатурн като е влизал в Козирог е направил и към Юпитер У6 тригон. Освен всичко друго Юпитер разширява проблемите, но той е от скоро в 6 дом. Може около съвпада му с К6 да си усетила връщане или засилване на тези проблеми.
Пожелавам ти скорошно оправяне  :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 03:24:00 pm от irko_birko »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5534 -: Февруари 10, 2019, 04:10:19 pm »
Ходилата са по Нептун, възможно е транзита на Плутон над Нептун в 6д да е охладил топлите ти преди това ходила, аспектът все още е активен.