Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 82295 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #495 -: Октомври 08, 2018, 10:25:43 pm »
Алена, Марс е у6-ти как е поставен в натала? Венера ако е в Телец е добре есенциално, но у1 в 12-ти не е ок за Слънце Овен.

Марс му е в 1 дом - анаретен и заточен на 29 гр. в Телец. В 12 дом са му - Слънце и Хирон в Овен, и Венера, Меркурий и Сатурн в Телец. Знакът Овен е интерсепритан в 12 дом (К12 - на 30 гр. в Риби), а Десцендентът му е в Скорпион. Марс е съуправител на 12 дом заедно с Нептун и Юпитер, както и У7 с Плутон.

У6 е Меркурий (К6 на 30 гр. в Дева). Интересно е, че сега по прогресии Меркурий му е на АС и му предстои прогресивно новолуние - в края на 1 дом в Близнаци - в началото на 2019г. Точно в последните месеци преди прогресивното новолуние - ще му е най-тежко - както се казва - най-тъмно е преди зазоряване. И Венера ретро в 6 дом. Ще се чувства и изолиран и недееспособен ... Но пък очаквам да му просветне в началото на 2019г., когато Венера ще премине в 7 дом и ще е прогресивното новолуние.



Пълнолунието в Овен в 12-ти дом ли му попада, аспекти прави ли?

К6/К12 са на 30 гр в Дева/Риби - пълнолунието на 2 гр в Овен/Везни. Близо е до оста и единственят аспект, който прави е тригон към нат.Нептун (У12) при този час.

Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #496 -: Октомври 09, 2018, 12:08:18 am »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #497 -: Октомври 09, 2018, 08:45:02 am »
Баща ми вчера е бил в някаква клиника "Сибирское здорове", от там му казали, че въобще няма рак. Шашнат съм!  :-X

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #498 -: Октомври 09, 2018, 10:31:56 am »
Алена, а Юпитер у 12 прави ли или е направил опозиция с Меркурий , Венера, Сатурн ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #499 -: Октомври 09, 2018, 11:15:08 am »
Баща ми вчера е бил в някаква клиника "Сибирское здорове", от там му казали, че въобще няма рак. Шашнат съм!  :-X
Весо, а той на какво има рак и с какво се лекува, че не опмня вече, отдавна беше пускал хорари за здраве...
Може пък да се е излекувал, а може да му е поставена грешна диагноза, с цел усвояване на средства.
Моя приятелка по време на бременността я изкараха не добре със сърцето, за да ходи всеки месец в частния кабинет на кардиолог, приятел на личния ѝ лекар. Още тогава се усъмних, казвах ѝ да се прегледа при друг лекар, но тя си плащаше всеки месец на кардиолога, разклати си нервите от притеснение дали ще износи успешно бебето и ще го роди здраво, както и за себе си се страхуваше... мафия в бели престилки, но виновни са онези над тях, с черните костюми.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #500 -: Октомври 09, 2018, 02:28:15 pm »
Весо, а той на какво има рак и с какво се лекува, че не опмня вече, отдавна беше пускал хорари за здраве...
Може пък да се е излекувал, а може да му е поставена грешна диагноза, с цел усвояване на средства.
Моя приятелка по време на бременността я изкараха не добре със сърцето, за да ходи всеки месец в частния кабинет на кардиолог, приятел на личния ѝ лекар. Още тогава се усъмних, казвах ѝ да се прегледа при друг лекар, но тя си плащаше всеки месец на кардиолога, разклати си нервите от притеснение дали ще износи успешно бебето и ще го роди здраво, както и за себе си се страхуваше... мафия в бели престилки, но виновни са онези над тях, с черните костюми.
akruks ,
Съгласна съм с теб. И аз винаги съветвам пациентите да отидат за второ и трето мнение.
Баща ми вчера е бил в някаква клиника "Сибирское здорове", от там му казали, че въобще няма рак. Шашнат съм!  :-X
В крайна сметка, нека си пусне едни туморни маркери в някаква лаборатория без никой доктор да го изпраща.
Майка ми така я въртяха, няколко месеца. И най-накрая и казах да отиде на друго място и в крайна сметка и бяха на нормалните граници.
Но въпреки това и махнаха и двата яйчника, защото им "приличало" на злокачествено...
А тя с гладуване и хранителни добавки си ги беше уморила раковите клетки, но въпреки това я оперираха.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #501 -: Октомври 09, 2018, 02:39:15 pm »
Алена, а Юпитер у 12 прави ли или е направил опозиция с Меркурий , Венера, Сатурн ?

Да, но по-рано - Меркурий и Венера са на 16 гр, Сатурн на 10 гр. :) Юпитер вече му е в 7 дом. Оста АС/ДС е на 20 гр. в Телец/Скорпион.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #502 -: Октомври 09, 2018, 03:06:47 pm »
Да, но по-рано - Меркурий и Венера са на 16 гр, Сатурн на 10 гр. :) Юпитер вече му е в 7 дом. Оста АС/ДС е на 20 гр. в Телец/Скорпион.

Попитах защото тази злополука би трябвало да има предистория, не всеки(Овен, Скорпион, Везни, Телец) е получил травма при квадратурата Венера- Марс или ретро Венера в Скорпион. :) При този натив Марс е спрял с квадратура към Сатурн и сега когато излезе от сянка е повторил квадратурата, Меркурий стационарен с квадрат към Сатурн, квадратурата Меркурий-Юпитер затваря тао с Венера/Меркурий, тр У12 в 6-ти, сигнификаторите на 6,1,12 са активирани и то не с леки аспекти-това само за изминалите 3 месеца. Не знам как е поставен Юпитер. И ако от изброените някой е времеви управител е възможна тази ситуация.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #503 -: Октомври 09, 2018, 03:21:32 pm »
akruks, баща ми уж има рак на простатата, лекуваха го с химиотерапия, но това не му помогна. Обаче не го боли и не го е боляло, само дето преди трудно уринираше. В онази клиника са му казали, че и там ще му направят изследвания.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #504 -: Октомври 09, 2018, 03:33:14 pm »
Рени, става въпрос за бившия мъж на най-добрата ми приятелка. Когато се запознахме, и сме си говорили за мъжете ни - стигнахме до извода, че е възможно и двете да сме женени за един и същи човек  :D Майтапът на страна  - и моят и нейният мъж - са Слънчеви Овни, с 12 домно Слънце и АС в Телец с Меркурий на АС, откъм 12 дом  :012:

Та - аз виждам, че на моя мъж нищо му няма (за сега) и съм съгласна, че такива прояви няма да има при всеки Овен, Скорпион, Везни, Телец :) Просто споделих :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #505 -: Октомври 09, 2018, 05:01:16 pm »
Алена, коментарът ми е в посока търсене на причини за споделеното от всеки така се научава тази материя, а не като упрек или назидание към споделения от теб казус. Нали, търсим отговори. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #506 -: Октомври 10, 2018, 09:01:04 am »
Дъщеря ми има асцедент на 10 лъв и слънце, управител на асцедента на 9 телец. Квадратурата на венера и марс активират тези точки, като от около седмица все не се чувства добре, неопределено, вдига веднъж температура без други симптоми, от време на време й е лошо. Марс беше ретрограден в 6тия й дом, цяло лято имаше разни нетипични за нея кратки разболявания.
Тр. Сатурн и уран правят в момента голям тригон с нейния Сатурн, който й е У6, а тр. Юпитер е в секстил с наталния, който е в 6ти дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #507 -: Октомври 10, 2018, 09:35:36 am »
Дъщеря ми има асцедент на 10 лъв и слънце, управител на асцедента на 9 телец. Квадратурата на венера и марс активират тези точки, като от около седмица все не се чувства добре, неопределено, вдига веднъж температура без други симптоми, от време на време й е лошо. Марс беше ретрограден в 6тия й дом, цяло лято имаше разни нетипични за нея кратки разболявания.
Тр. Сатурн и уран правят в момента голям тригон с нейния Сатурн, който й е У6, а тр. Юпитер е в секстил с наталния, който е в 6ти дом.
Къде попада 6 дом в солара и.При сина ми Венера е у6 в натала.Сол.му асц.е в телец,а Венера във Везни в 6сол.дом.Всяка седмица е при различни здр.специалисти,всички са с различни диагнози.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #508 -: Октомври 18, 2018, 06:12:02 am »
Венера се обърна върху наталната и за една седмица два пъти си намирам по 5 лева на една и съща улица,стотинките не ги броя,като металотърсач съм ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #509 -: Октомври 18, 2018, 10:31:56 am »
Венера се обърна върху наталната и за една седмица два пъти си намирам по 5 лева на една и съща улица,стотинките не ги броя,като металотърсач съм ;)

Стреличка, а замислила ли си се каква е символиката на това "намиране" защото в такива периоди знаците и символите са най-актуални, особено сега, когато вече Венера е невидима ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“