Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 261107 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #15 -: Януари 12, 2014, 10:00:00 pm »

в общината също принципно не е 100% гаранция
както и да е

кой е казал, че е - допълнителна информация, каято може да допълни известните в уравнението

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #16 -: Януари 12, 2014, 10:06:40 pm »
Венера опозиция Плутон имам по прогресия, не по дирекция.
За Нептун съм напълно съгласна. Хлъзгав, неприятен, размиващ. Сега като се поотдалечи от Слънцето осъзнавам в какъв балон съм живяла. Ще напиша по-детайлно за транзита и ще го пусна във форума тези дни. Много други рибешки слънца тепърва ще бъдат пометени  ;D

Papy,  защо не опиташ да си направиш ректификация?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #17 -: Януари 12, 2014, 10:25:58 pm »
Нептун е хлъзгав и може да бъде доста неприятен, потвърждавам.

През 2012 година имах точен съвпад на прогр. АС с Нептун и същевременно точен секстил на прогр. МС към него. Не знаех на кой свят се намирам, всичко минаваше като на кинолента, но чернобяло, с преобладаващи черни краски. Навярно защото не са ми достатъчно розови очилата.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #18 -: Януари 12, 2014, 10:27:57 pm »
Papy,  защо не опиташ да си направиш ректификация?

не мога
има за и против и в двете посоки, ама да оставим тая тема - толкова съм я нищила, че вече ми е... :91:
примирила съм се

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #19 -: Януари 13, 2014, 10:19:16 am »
много зависи колко често пътуваш на къси или дълги разстояния, демек - наталната карта
ако си от хората, които рядко пътуват, за теб това е Голямо събитие и можеш да видиш предпоставки в солара, по-бавните транзити
ако си от другите - и лунар може, и просто чрез бързи транзити

ако си от хората, които за цял живот стигат най-много до съседното село (образно :) ) - вече си трябва дирекция,  прогресивна луна в 3/9, бавен транзит + някакво активиращо събитие - затъмнение, ново/пълнолуние,  такива неща

принципно за хубаво изкарване - у3/у9 в аспект с у5 - хармоничен, у1/у5, у5 към слънце/луна

Papy,интересно как правиш свободно-творческа интерпретация на другите като не ти работи Уран ?!?
Как действаш като носител на промяна за друг/и ?!?
Как се измени начинът,по който творчески се изразяваш ?1?
Какви хора привличаш през периода ?!?....

Стигнахме до въпроса "защо'"...
Защо не "виждаш" ,не "чуваш " ,не "приемаш" ,онова което се случва около теб-ще ти дам краткия вариант на отговора ,а пък ти ще си го разнищваш:
Слънце в неподвижна квадратура с Уран 2/5-ти ,опозиция с ретро Сатурн . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #20 -: Януари 13, 2014, 11:12:35 am »
Привличам тези, които искам-харесвам нетрадиционни хора и винаги е било така
Не съм забелязала да действам като променящ фактор за който и да било
Интерпретацията не е свободно-творческа, а обща, насочваща - и не може да бъде друга по общ въпрос
Уран като индикации в картата ми е дал достатъчно, но това не означава, че транзитът му работи
Твоят отговор не обяснява защо е така, опозицията слънце/сатурн е разходяща и в различни знаци, така че не съм много сигурна колко е в сила, отдавам някои неприятности на самия статус на сатурн, не на аспекта.
А-и последно-изразявам се според настроенията си
Както казах и преди-не може транзит на уран към у1 и слънце, през десц и 7-ми дом да се обяснява с екстравагантни дрехи например, несериозно ми звучи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #21 -: Януари 13, 2014, 12:15:33 pm »
Привличам тези, които искам-харесвам нетрадиционни хора и винаги е било така
Не съм забелязала да действам като променящ фактор за който и да било
Интерпретацията не е свободно-творческа, а обща, насочваща - и не може да бъде друга по общ въпрос
Уран като индикации в картата ми е дал достатъчно, но това не означава, че транзитът му работи
Твоят отговор не обяснява защо е така, опозицията слънце/сатурн е разходяща и в различни знаци, така че не съм много сигурна колко е в сила, отдавам някои неприятности на самия статус на сатурн, не на аспекта.
А-и последно-изразявам се според настроенията си
Както казах и преди-не може транзит на уран към у1 и слънце, през десц и 7-ми дом да се обяснява с екстравагантни дрехи например, несериозно ми звучи.


При теб има шанс да се подмени "огледалото " ,поради това как са поставени планетите -или ти ще го "счупиш" или друг/и ще свършат тази работа в близките 4 -5 години и тогава ще започнеш да се "четеш" и след още 7 г . и да знаеш какво си "прочела" .
Същност ,к'во да се прави :
"Уж ракета,
а все заета !"  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #22 -: Януари 13, 2014, 12:23:45 pm »
Според мен пак не си права (само астрологично, разбира се :) )
Уран вече ми е минавал през съвпад със слънцето, ако е имало шанс-тогава е бил

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #23 -: Януари 13, 2014, 01:52:58 pm »
Според мен пак не си права (само астрологично, разбира се :) )
Уран вече ми е минавал през съвпад със слънцето, ако е имало шанс-тогава е бил

Слънцето не е "огледало" ,а му трябва такова
Венера /7-ми /Везни ,изпълняват тази функция.Когато Уран е минал през твоето Слънце (21-23 г ) си получила шанс ,да представиш първия си моноспектакъл(защото ти е заложено да бъдеш на "сцена ') -с кой ,как ,защо ,резултат ,това е друга тема.Сега имаш изключителния шанс да се огледаш за черти от природата си ,за които си сляпа с ново "огледало" ,защото след това следва покупка на каска миньорка.
Още малко ще поупорстваш (до март) и ще си признаеш (пред себе си е желателно ,не пред някой друг ,за да има смисъл ) ,че имаш нужда от промяна в посока имидж,начина по който се утвърждаваш,споделено /интимно,секс ,къде /с кой да си разкрепостена и защо все  нещо ти "жужи" в главата .

Пропускай това, че "не съм права" ,то е ясно ,аз не очаквам обратна връзка от хората с :"Да"  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #24 -: Януари 13, 2014, 02:06:21 pm »
А защо март? И защо не се е случило на съвпад тр уран/венера, нито на секстил?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #25 -: Януари 13, 2014, 02:09:17 pm »
The_One, къде ти попадат Риби - Дева в натала ?

Втори дом е във Водолей и Риби. К3 е в Риби. Девата е в 9 дом. Възлите са по тази ос, точно на куспидите, като СЛВ е в Риби.

Кое провокира въпроса ти?:)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #26 -: Януари 13, 2014, 02:13:14 pm »
А защо март? И защо не се е случило на съвпад тр уран/венера, нито на секстил?

Защото си разгледай внимателно натала ,ти колко си Венерин тип ,даже и АСЦ ти да "мърда" между Дева и Везни ?!?
Март,защото тогава е точната опозиция Уран/Плутон ,а при теб и двете планети са важни,държат ти цялата карта.Не разбрах какво не се е случило при съвпад Уран /Венера ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #27 -: Януари 13, 2014, 02:25:37 pm »
Рени, някакво огледало търсеше :)
Естествено, че не съм венерин тип, те затова и Лила и Диана ми викат, че асц е дева :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #28 -: Януари 13, 2014, 02:48:35 pm »
Papy, на 13 г момиченцата и момченцата ползват огледалото за да видят в него тялото си ,тогава първите дръпват с едни гърди напред спрямо вторите -Венерин период стартира тогава.Всичко случващо се ,без значение от кои външни планети е провокирано ,ще е в посока при жените ,за изграждане на женското его ,при мъжете -онова ,което ги възбужда у жените.
Индивидуално всяка карта ще има различна проява по Венера ,според това какво я активира в периода ,но винаги резултата като изживяване,реакция ще е по Венерините теми.Затова има значение как е локализирана една карта ,на кои години се случват транзити ,средата и т.н.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #29 -: Януари 13, 2014, 04:55:34 pm »
Рени, някакво огледало търсеше :)
Естествено, че не съм венерин тип, те затова и Лила и Диана ми викат, че асц е дева :)

Не си" давай' така лесно  Везни /Овен по оста 1/7-ми -на теб ти трябва  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“