Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 331856 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1590 -: Ноември 02, 2018, 01:21:31 pm »
Снощи разбрах, че фирмата, в която работя, са пуснали обява в jobs.bg, че търсят още хора за същата позиция, на която работя. И тъй като нямаме чак толкова много работа, че да се налага поне според мен нови хора, се зачудих дали някой от нас по-новите не са нарочили за изгонване, все пак сме на изпитателен срок. Въпросът ми е: ще остана ли на същата работа и след изпитателния срок?
Докога е изпитателния срок? Фирмата може да открива обект на друго място, затова да набира персонал, но като цяло не съм оптимистично настроена относно картата- Венера У6,7,11 е ретро, опозиция Уран У3- едва ли ще се стигне до постоянен договор

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #1591 -: Ноември 02, 2018, 10:33:22 pm »
Докога е изпитателния срок? Фирмата може да открива обект на друго място, затова да набира персонал, но като цяло не съм оптимистично настроена относно картата- Венера У6,7,11 е ретро, опозиция Уран У3- едва ли ще се стигне до постоянен договор
До 10 март е. Днес разбрах, че всъщност търсят хора, защото две служителки напускат. И все пак, щом казваш, Акрукс, че няма да се стигне до постоянен договор, значи да не тая надежди никакви.  :'(
То и в солара ми имам Марс в 6 сол/1 нат дом, а Марс е У1, в същото време Меркурий У1 и У10 е ретро и в 4 дом върху нат. Уран - май също показва оставане без работа и доходи...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Хорари за работа
« Отговор #1592 -: Ноември 03, 2018, 05:35:28 am »
В солара ти Марс е у3,у8 сол. домове и е в 6 сол.По хорара обаче Венера не се връща до градуса на Марс.Все пак мисля,че ще имаш работа,независимо на какъв договор.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #1593 -: Ноември 03, 2018, 05:38:36 am »
Извинявай, акрукс, а по хорара може ли да се види причината, поради която може да ме осбоводят от работа - дали заради несправяне с работата (макар че засега уж казват, че се справям добре), дали заради по-добри от мен колеги или нещо друго?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #1594 -: Ноември 03, 2018, 09:22:35 am »
В солара ти Марс е у3,у8 сол. домове и е в 6 сол.По хорара обаче Венера не се връща до градуса на Марс.Все пак мисля,че ще имаш работа,независимо на какъв договор.
Доколкото гледах в ефемеридите, Марс ще направи тригон с Венера на 10 ноември (нали сега той е по-бърз).

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1595 -: Ноември 03, 2018, 11:09:30 pm »
Извинявай, акрукс, а по хорара може ли да се види причината, поради която може да ме осбоводят от работа - дали заради несправяне с работата (макар че засега уж казват, че се справям добре), дали заради по-добри от мен колеги или нещо друго?
не съм казала, че ще те освободят, а че не виждам постоянен договор, правиш ли разлика?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #1596 -: Ноември 03, 2018, 11:18:50 pm »
не съм казала, че ще те освободят, а че не виждам постоянен договор, правиш ли разлика?
Така е, но това пак означава оставане без работа и е все същото, защото нали всъщност човек подписва трудов договор с изпитателен срок, който след това автоматично става постоянен (а не се подписва нов), ако работодателят реши, а за да реши да не става, значи трябва да има причина, нали?
По солара ми според теб също ли се вижда оставане без работа?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за работа
« Отговор #1597 -: Ноември 13, 2018, 03:59:30 pm »
Здравейте,
Майка ми ми се обади доста притеснена, по отношение на работата на баща ми, тъй като той прави една ВиК инсталация в една къща и нещо нямало налягане.
Собственикът искал да съди баща ми и поради тази причина ми се обади, за да ме попита дали мога да направя хорарна карта.
Въпросът е " Съпругът ми ще оправили ВиК системата на къщата в която работи? Собственикът ще го съди ли?

Надявам се да е добра картата  :(
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Хорари за работа
« Отговор #1598 -: Ноември 13, 2018, 08:34:22 pm »
Мисля,че положението ще си остане същото с тази безкурсна Луна,нищо няма да се случи засега.Баща ти е представен от Марс във водолей,предполагам е доста нервен и напрегнат в момента,но тригона с ретро венера е отминал.На к6 на баща ти ретро Нептун силен,Юпитер у6 в негов 1ви дом тронов,така че мисля,че баща ти ще се справи с водопровода въпреки квадрата на Луната с Уран в 6ят му дом,което вероятно показва неочаквана авария.За малкото пари,които е получил -Меркурий у8 в негов 2ри дом,не си заслужава нервите и напрежението.Меркурий обаче ще стане ретрограден  и като у9 ят му дом ще направи съвпад с Юпитер,Венера също ще сменя посока,така че клиента може да се присети за нещо и отново да има някакви претенции на по късен етап.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #1599 -: Ноември 13, 2018, 08:52:29 pm »
Луната в случая не е без курс, квадратът с Уран е сходящ.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1600 -: Ноември 13, 2018, 11:03:07 pm »
по отношение на работата на баща ми, тъй като той прави една ВиК инсталация в една къща и нещо нямало налягане.
Собственикът искал да съди баща ми
Въпросът е " Съпругът ми ще оправили ВиК системата на къщата в която работи? Собственикът ще го съди ли?
Последно баща ти или съпруга ти ще бъде съден?
по картата излиза, че клиента на баща ти няма да му плати, но до съд няма да се стигне

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за работа
« Отговор #1601 -: Ноември 14, 2018, 02:11:48 pm »
Последно баща ти или съпруга ти ще бъде съден?
по картата излиза, че клиента на баща ти няма да му плати, но до съд няма да се стигне
Здравей, akruks
Става въпрос за баща ми, като майка ми задава въпроса.
Оказа се, че клиента поискал по-големи тръби, уж за по-голям дебит, и поради тази причина нямало достатъчно налягане. А, той се биел в гърдите и казвал че бил физик, като баща ми му обяснил, че така не се прави и че ще има проблем. И ето проблем има и клиента обвинява баща ми, че не си е свършил работата. Днес ще се разбере какво ще правят, защото баща ми хич не иска да се занимава с него повече. Няма как да го съди, тъй като нямат договор, а е на частно без фирма.
Ще дам О.В. скоро.
Благодаря
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Хорари за работа
« Отговор #1602 -: Ноември 14, 2018, 02:44:59 pm »
Преди 4 дни, пуснах хорар с въпрос: В ще ми плати ли, ще си вземе ли пратката, а аз парите ?Тя е клиент, но е назована по име. Вече почти седмица не си е получила нещата. Днес ще я търся,ако се покрие ще изгоря с такса и с два дни труд.. Скоро ще пиша изхода от хорара защото ще е ясен.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Хорари за работа
« Отговор #1603 -: Ноември 14, 2018, 02:50:56 pm »
У1 и у2 са ми на трон тя -Луната би трябвало да е съвпаднала със Сатурна ми и пренася свет от Юпитер ама среден  :017:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #1604 -: Ноември 14, 2018, 02:54:00 pm »
Не бързай все още да правиш каквото и да е! Меркурий е вече в ретро сянка и скоро ще е стационарен - нормално е да има забавяне. Изчакай да мине поне стационарната фаза!