Автор Тема: Фирдарии  (Прочетена 36076 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Фирдарии
« Отговор #60 -: Януари 12, 2019, 08:17:59 pm »
Фирдариите, като предиктивен метод, водят началото си най-вероятно от древна Персия и са описани за пръв път от арабския астролог Абу - Машар. Периодите на планетите следват халдейският ред на подреждане - Сатурн, Юпитер, Марс, Слънце, Венера, Меркурий, Луна. При дневно раждане започваме отброяването от Слънцето, а при нощно - от Луната. След изтичането на периодите на седемте планети, следват тези и на лунните възли - 3 години за северния лунен възел и 2 години за южния. Подреждането изглежда така :

при дневно раждане:

Слънце - 10 години
Венера - 8 години
Меркурий - 13 години
Луна - 9 години
Сатурн - 11 години
Юпитер - 12 години
Марс - 7 години
Северен възел - 3 години
Южен Възел - 2 години


при нощно раждане:

Луна - 9 години
Сатурн - 11 години
Юпитер - 12 години
Марс - 7 години
Слънце - 10 години
Венера - 8 години
Меркурий - 13 години
Северен възел - 3 години
Южен възел - 2 години


Управитель управителя диктует ему цель. Сам управитель и его подчиненные (планеты, которыми он управляет) действуют. Планеты в благоприятной рецепции с ним ему помогают. Планета, в знаке экзальтации которой он находится, его воодушевляет.
Планета (особенно, Марс или Сатурн), которая находится в знаке падения или заточения управителя периода, оказывает на него косвенное неблагоприятное воздействие (угнетает).
Наоборот, планета, которая находится в знаке экзальтации управителя периода, ему активно помогает.
Экзальтированный управитель периода чаще всего дает хорошие результаты, но может действовать демонстративно, преувеличивать свои возможности, натив в этот период может совершить опрометчивые поступки.
Сфера действия периода - дома, к которым имеет отношение управитель периода по положению, управлению, аспектам и рецепции, а также дома, к которым имеют отношение управляемые им планеты, прежде всего, по расположению и управлению.
Такую же операцию проводим и для управителя под-периода. Во многих случаях основные акценты расставить не так уж сложно, и они поразительно точно отражают реальность!
Важную роль играет взаимное расположение управителей периода и подпериода. Они более эффективны, если между ними секстиль, трин или оппозиция/квадратура с благоприятной рецепцией (по управлению или смешанной управление-экзальтация). Они в конфликте, если между ними оппозиция/квадратура без благоприятной рецепции. Они «не видят» друг друга, если между ними квиконс. Если они в одном знаке, это в большинстве случаев неплохо (если не в VIII или XII доме и не в знаках своей слабости). Если они в соседних знаках, у них слабое взаимодействие (возможно, планета в предыдущем знаке оказывает негативное воздействие на планету в последующем знаке, как считают индийские астрологи). Но если это Лев и Рак (знаки «космических супругов» - Солнца и Луны), то планеты находятся во «взаимно воспринимающих» знаках.
Негативно действует управитель XII дома либо планета в нем, если они поражают управителя периода либо управляют им. Элементы VIII дома, поражающие управителя периода, также могут приносить неприятности, финансовые потери, если речь идет о бизнесе, и даже опасности.
Основные действующие лица в фирдарах - планеты септенера и Лунные Узлы.

« Последна редакция: Януари 12, 2019, 08:27:40 pm от strelicka »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Фирдарии
« Отговор #61 -: Януари 12, 2019, 08:50:31 pm »
Явно нещо не разбирам правилно, Синухе как е възможно да влизаш в период на Кету? на колко години си.. мислех че не превишаваш 40. По различни системи ли ги отброявате периодите ,обърках се ..

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Фирдарии
« Отговор #62 -: Януари 12, 2019, 08:57:50 pm »
Може да е роден в период на Слънце, нощно раждане.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Фирдарии
« Отговор #63 -: Януари 12, 2019, 10:06:07 pm »
Може да е роден в период на Слънце, нощно раждане.
Не знам Делфин, обърках се, пише че приключва период на Марс и влиза в Кету период- това е последователност при дневно раждане, или ми се замаза съвсем филма  :017: :012:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Фирдарии
« Отговор #64 -: Януари 12, 2019, 10:19:43 pm »
Не знам Делфин, обърках се, пише че приключва период на Марс и влиза в Кету период- това е последователност при дневно раждане, или ми се замаза съвсем филма  :017: :012:

Споменава за 33 годишнина. Значи при дневно раждане е роден в период на Луна. То така, ако гадаем ..... :)
Синухе, сподели, ако желаеш!
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Фирдарии
« Отговор #65 -: Януари 12, 2019, 10:54:45 pm »
фирдариите са по-скоро третичен фон, с оглед мунданни тенденции

да, теоретично е отредена роля на възлите по средата на живота (условно), според алтернативна теория при нощно раждане, но по-често се използва тази за управление им в края

пп. между другото един от тежките ми периоди е баш в период на фирдарии Юпитер/Венера - и двете в съвпад по натал

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Фирдарии
« Отговор #66 -: Януари 13, 2019, 03:54:17 pm »
пп. между другото един от тежките ми периоди е баш в период на фирдарии Юпитер/Венера - и двете в съвпад по натал
и аз така при фирдарии венера/юпитер съм

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Фирдарии
« Отговор #67 -: Януари 13, 2019, 07:51:35 pm »
да,по това,което Стреличка е качила пак съм период Сатурн.Тегава работа,обаче този с Юпитер у7,у8 дом май ще е чудо,в обратния смисъл де.Ще се извися. :engel016:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Фирдарии
« Отговор #68 -: Януари 13, 2019, 11:21:18 pm »
Скоро приключва моят главен Юпитеров период и започва Марсовия ::) Честно казано не мога да определя кой е бил най-трудният период и под период - и при Лунния, и при Сатурновия е имало загуби и трудности, и то не малко... Общо взето гледам да не задълбавам много, щото почва да ми пуши главата...

С нощно раждане съм, Марс ми е У2 и У на слънчевия знак, намира се в края на 2 дом. В падение, слабо аспектиран. 

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Фирдарии
« Отговор #69 -: Януари 14, 2019, 11:19:04 am »
Нощно раждане съм,от 2020 влизам в Раху период,аз ползвам линка от темата за Фирдариите.
Ще гледам да си изясня,който метод работи и дали наистина ще има Слънце или СЛВ като главен фактор.

Едно наблюдение- в период Сатурн/Венера се събират две сродни души,наистина говоря за любов и от двете страни и много силна връзка.Това е в периода на мъжа (дневно раждане) и отделно в неговият натал Венера се управлява и е в куинконс със Сатурн.
Тук явно важи правилото,че нещо има ли го заложено в натала то си става.

един от тежките ми периоди е баш в период на фирдарии Юпитер/Венера - и двете в съвпад по натал

Някаква логическа причина в натала имаш ли?
Никой не резонира с планетите, така както ти!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Фирдарии
« Отговор #70 -: Януари 14, 2019, 01:00:25 pm »
Да, видях че при теб Сатурн упр. 5, 6-ти дом и е в 5-ти, което е 8-ми от 10ти. 6-ти нашето свободно време, ежедневието. Поне така си обеснявам проявата му. Тогава е транзитирал през 4-ти нали? А Сатурн през 4-ти няма как да е добър период. Май нещо се обърках. 
На 4 или 10 отговаря при теб майката?
В солара за годината как е бил поставен?
Да, Сатурн транзит през 4д в този период, когато почина беше ретро и върху средната точка на 4д, за която четох, че през нея влизал Аз-а на човек, когато напускал утробата на майката, освен това беше в съвпад със Слънцето на майка. Преди години, когато почина татко, Уран от 4д спускаше квадрат на моето Слънце, тр Сатурн беше ретро и от 5д спускаше тригон към Меркурий у1, 10 в 1д

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Фирдарии
« Отговор #71 -: Януари 21, 2019, 07:10:24 pm »
Тук явно важи правилото,че нещо има ли го заложено в натала то си става.

Някаква логическа причина в натала имаш ли?

дир. Марс на IC :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Фирдарии
« Отговор #72 -: Януари 21, 2019, 08:27:45 pm »
Не знам как се случва редът на планетните периоди, но явно не е ,като посочените по-горе, заощто с горният линк сега видях, че братовчедката ми е в две годишен период Кету, преди това 4 години е била в период северен възел. Тя е нощно раждане, на 43 е сега  :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарии
« Отговор #73 -: Януари 21, 2019, 08:32:25 pm »
Ребека, периодите на възлите са на една преклонна възраст след 70 г.  При нощно раждане на тази възраст или в период Марс или Слънце ? :o
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Фирдарии
« Отговор #74 -: Януари 21, 2019, 08:42:24 pm »
Рени сега пак погледнах да не съм объркала нещо в датата й -не съм До 26 09 2014 е била в период Марс и е последван от 4годишен период северен възел Не знам как става От 17 09 2019 ще влезе в период Слънце  :017: Това е нещо като казуса със Синухе където се чудех как става  :012:
« Последна редакция: Януари 21, 2019, 08:44:39 pm от Ребека »