Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166105 пъти)

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Прогресии
« Отговор #435 -: Февруари 03, 2016, 04:55:40 pm »
Да, трябва да има синастрични аспекти прогресивна-натална карта, като прогресивната луна е основен тригер. Това, което описваш означава, че през това време може да има сериозен емоционален обмен, но зависи и от другите аспекти в синастрията и какви транзити имат двамата.
Аспектите в началото на взаимоотношенията са повече по осите: нат. АС1 съвпад прогр. Луна2, прогр. Луна1 съвпад нат.IC2, прогр. Венера1 съвпад нат АС2,прогр. сев. възел1 съвпад нат МС2, прогр Марс1 съвпад нат Хирон2, прогр АС2 съвпад нат Юпитер1 и както писах прогр Слънце1 съвпад прогр Венера2

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Прогресии
« Отговор #436 -: Февруари 03, 2016, 05:00:37 pm »
няма логика при аспект на прогресивна с прогресивна. Но ако прогрсивна на единия си има аспект със собствения натал и това е по отношение на връзките, тогава вече можеш да включиш и прогресивна на отсрещния човек. Както Тери е написала, пр Луна също е важна - трябва да е с "връзкова" планета орбис до около  гр.

Вземи книжката на Каръл Рашмън и попрочети - там тя е описала.
Значи се гледат само собствените аспекти. Ще потърся книжката! Благодаря!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #437 -: Февруари 03, 2016, 05:11:37 pm »
Не съм забелязала прогресивни планети да имат значение при начало на връзка. Иначе чисто теоретично е логично човек да се засича с определен тип хора, в зависимост от прогресията си.
И съм го чела, и съм го забелязала, но там където го четох бяха писали, че такива връзки може и да не са успешни и продължителни, защото аспектите с пр. планети отминават бързо. Иначе когато аз  се омъжих имах пр Луна съвпад с пр. Слънце на моя мъж. Неговата пр. Луна тригон с моята Венера в натала, моето пр Слънце точен тригон с негов Сатурн, когато го срещнах неговата пр Луна беше на моя МС в тригон със Слънцето ми в натала.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Прогресии
« Отговор #438 -: Февруари 20, 2016, 05:51:52 pm »
Навсякъде чета, че може да има проявления, когато прогресивните планети на даден човек са в съвпад с наталните на друг, но никъде не прочетох дали има такива проявления и при опозицията. Например ако прогресивна Венера на един човек е в опозиция с наталния Марс на друг човек.
« Последна редакция: Май 07, 2016, 09:49:35 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #439 -: Февруари 20, 2016, 07:05:43 pm »
пр Слънце  с Венера е много хубав аспект, а опозиция на Марс с Венера в синастрията носи страст

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Прогресии
« Отговор #440 -: Февруари 20, 2016, 07:20:05 pm »
пр Слънце  с Венера е много хубав аспект, а опозиция на Марс с Венера в синастрията носи страст
Да хубав е, но като събитие ли се проявява или на вътрешно ниво и задължително ли е да е свързано с темите за любовта т.е. възможно ли е да има друго по-различно проявление. А при опозицията кой я усеща повече този със прогресивната или този с наталната планета (всъщност май е очевидно, че този с прогресивната но да попитам за всеки случай). Също искам да попитам за същата опозиция, но само на прогресивни планети в синастрията.
« Последна редакция: Февруари 20, 2016, 07:39:10 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #441 -: Февруари 21, 2016, 02:14:28 pm »
Да хубав е, но като събитие ли се проявява или на вътрешно ниво и задължително ли е да е свързано с темите за любовта т.е. възможно ли е да има друго по-различно проявление.
Разбира се, че не е свързан аспектът само и единствено с любовни теми, имала съм съвпад на пр Слънце с нат Венера когато съм била дете  :) Вярно, че обичах много баща си и в детската градина два дни ревах до съдиране за него, като с все глас и потънала в сълзи виках "тате бее, тате бее" и не исках да тръгвам с майка ми, като дойде да ме прибере, вдигнах температура, останах без глас и повръщах храната им, та се видяха всички в чудо с мене и като се появи най-после баща ми му казаха да си ме прибира вкъщи, че не ставам за детска градина.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #442 -: Февруари 21, 2016, 09:35:20 pm »
Аз имах прогресивна Венера в съвпад с нат.Слънце. Започна нова ера в себесусещането ми на жена, абсолютно никакъв интерес към мъжете, изцяло бях обърната към майчинството, женствеността, любвеобилността ... Също задълбах по венерините материални теми - грим, козметика, да трупам излишества - Венера управлява и ЮЛВ във 2 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #443 -: Февруари 21, 2016, 09:48:01 pm »
Няма начин хората, на които се засичат пътищата, да не са си чукнали по същото това време и "астрологична среща". Без задължително това да е изразено само и пряко чрез аспекти на прогресията на единия спрямо рождената карта на другия. Има "хляб" в това да нанесем прогресивната карта на друг човек върху нашата натална карта и обратното. По този начин правим един вид прогресивна синастрия, чрез която се опитваме да разберем каква е моментната психологическа настройка, нагласи на всеки един от участниците в нея и как те евентуално може да рефлектират върху всеки поотделно.
Чисто теоретично обаче прогресивното Слънце на единия може да освети част от картата на другия, но прогресивни Слънца в някакъв градус имат много хора. Не се срещаме с всичките.

Чак сега обръщам внимание на този коментар и реших да засека при мен как са нещата. Не съм ги гледала досега по този метод.
Съотнесох прогресивната карта на партньора, за годината на начало на връзката, към моята и с изненада (защото и преди съм търсила индикации) видях неговата прогресивна Венера върху моя Нептун и прогресивните му Луна и Марс върху моята Венера. :)
Като наложих моята прогресивна карта към неговия натал видях моите прогресивни Венера и Марс, че са върху неговата Луна. :)
Много интересно! :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Прогресии
« Отговор #444 -: Февруари 22, 2016, 01:45:48 pm »
Разбира се, че не е свързан аспектът само и единствено с любовни теми, имала съм съвпад на пр Слънце с нат Венера когато съм била дете  :) Вярно, че обичах много баща си и в детската градина два дни ревах до съдиране за него, като с все глас и потънала в сълзи виках "тате бее, тате бее" и не исках да тръгвам с майка ми, като дойде да ме прибере, вдигнах температура, останах без глас и повръщах храната им, та се видяха всички в чудо с мене и като се появи най-после баща ми му казаха да си ме прибира вкъщи, че не ставам за детска градина.
добре благодаря за отговора :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #445 -: Февруари 22, 2016, 03:45:05 pm »
По третични прогресии сега имам пр. Венера в съвпад с нат. Слънце в Риби. Венера е У5 и У10 в наталната карта. Скоро и тр. Венера ще направи съвпад със Слънцето ми в Риби и може да отключи прогресията.
Засега нямам конкретно събитие.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #446 -: Февруари 22, 2016, 04:03:26 pm »
Третичните малко вероятно да дадат събитие. Как ги обясняваше Блашке, малко съм позабравила - едните прогресии са свързани с духовната нагласа, другите с физическото тяло, третичните бяха с емоционалното...За събитие трябва да има синхрон и в трите карти :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #447 -: Февруари 24, 2016, 09:09:09 am »
По повод дискусиите тук за положението на прогресивните планети по време на среща с някого си препрочетох пак книжката на Рашмън. Обаче ми излезе един въпрос в главата - отговор в книжките няма, но ще се радвам да чуя чуждо мнение. Значи, при среща гледаме дали прогресивните Луни са активирани. При мен обаче се получи странна ситуация. При първата среща нещата са наред - и двете Луни активирани, но пък почти само с напрегнати аспекти. Сега, 24г по-късно, при втората среща - трябва ли пак Луните да са активирани? Неговата е, но моята е мързелива :) - нищо не прави в моята карта - само към неговата.
Та въпросът беше, при повторна среща, мислите ли, че трябва пак да имаме астрологична ситуация?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #448 -: Февруари 24, 2016, 09:18:27 am »
Трябва да има аспекти на всяка пр. луна към картата на другия. Нали това казваш - че твоята пр. луна аспектира в момента неговата карта? Неговата пр. луна аспектира ли твоята карта?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #449 -: Февруари 24, 2016, 10:15:13 am »
Трябва да има аспекти на всяка пр. луна към картата на другия. Нали това казваш - че твоята пр. луна аспектира в момента неговата карта? Неговата пр. луна аспектира ли твоята карта?

В книжката пише:
- пр Луна аспектира собствената карта - натал или прогресия, 3 гр орбис
- пр Луна аспектира другата карта - натал или прогресия, 3 гр орбис

И това се отнася и за двамата. При мен моята Луна не аспектира нищо в моята карта - всичко друго е налице.

На мен ми липсва момента, при положение, че всъщност аз го познавам отпреди и съм имала връзка, сега отново ли трябва тези условия да са изпълнени? Реално, скоро ще разберем, защото 3-те месеца ще минат :) ... но в името на астрологията :) - да си помъдруваме над казуса :)