Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166203 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #450 -: Февруари 24, 2016, 10:53:21 am »
Happy, твоята активира пр. нодална ос и идва от квадрат пр. Юпитер, пътуваща към пр. Новолуние в неподвижни знаци, сещай се. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #451 -: Февруари 24, 2016, 11:11:47 am »
Happy, твоята активира пр. нодална ос и идва от квадрат пр. Юпитер, пътуваща към пр. Новолуние в неподвижни знаци, сещай се. :)

Рени, условието е за мах 3 гр орбис. Тя е на 12 гр, а аз нямам нищо в рамките на 9-15гр, освен ако не сметнем куинконса към К12.

Не ща да се сещам - само разсъждаваме :) - дали да гледам въобще, при положение, че това не е нов човек  ???
И как да се сетя, Рени, като Нептун така сериозно сега ще ме налази - пр Новолуние е точно върху него, аспектира ми Мерка - как да стане този номер със сещането  :57: :57: - в облаците :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #452 -: Февруари 24, 2016, 11:41:11 am »
Когато сте се засекли  пр. Луна е била сходящ съвпад пр. СЛВ , а сега е  в орбиса на съвпад с него, както и 3 * секстил с пр. Марс или аз гледам друга карта. Дамата споделя наблюдения, които могат да бъдат полезни, а не прави твърдения и същата споделя и как, и кога се проявява действието при неподвижна прогресия, щом си отворила тази книжка.
Хепи, кажи ми сега, защо винаги прескачаш видимото и търсиш ... в река Марица розово фламинго ?!?  ;) Разгледай прогресивната си карта, цялата и ще разбереш до къде си прогресирала или развила, за нещо, за което си готова да се настроиш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #453 -: Февруари 24, 2016, 12:02:19 pm »
Ето я картата, по времето, когато установихме по-значимия контакт - ако някой открие аспект на Луната с орбис по-малък от 3 гр, да свирка :).
В момента не търся, какво и как ще се случи и т.н., а опитвам да проверя написаното в книгите с реалността. Иначе как да му вярвам :). А и да уточня подробност, която я няма в книгите - вие май не четете :). Ти по принцип не си предсказателен астролог и за теб това, което питам е .. странно, може би, ако въобще можеш да ме разбереш. Аз си имам конкретен въпрос - да или да НЕ гледаме прогр Луна при повторен контакт между двама души. Само това :)

Относно виждането - ами Ренка, всеки през собствената си капандурка :)
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 12:25:52 pm от Happy58 »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #454 -: Февруари 24, 2016, 12:08:44 pm »
Хепи, къде е картата  ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #455 -: Февруари 24, 2016, 12:26:28 pm »
Хепи, къде е картата  ;)

ами тр Нептун сега я праща на мерка ми :)   :57: :57:

качих я :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #456 -: Февруари 24, 2016, 12:39:16 pm »
ами тр Нептун сега я праща на мерка ми :)   :57: :57:

качих я :)

 :38:  :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #457 -: Февруари 24, 2016, 12:42:02 pm »
Хепи, имаш съвпад на пр. Слънце и Венера. Да, далече са от Луната, но в един знак. Това не е малка предпоставка при положение, че аспектът Слънце-Венера е точно в най-силния си орбис на действие по прогресии. Случва се и в ъглов дом. Вероятно пикът на взаимоотношенията е настъпил при новолунието. Горе-долу 6-7 месеца по-късно от датата с която си пуснала прогресиите. Обаче знакът е Скорпион, та това новолуние е било ориентирано към край на една фаза на отношенията и начало на нова, но болезнена.

П.П. Леле-леле...и Нептун в съвпад с Венера. Това цялото нещо около наталния ти възел. Картата си работи, та пушек се вдига :)
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 12:43:41 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #458 -: Февруари 24, 2016, 01:22:33 pm »
Хепи, имаш съвпад на пр. Слънце и Венера. Да, далече са от Луната, но в един знак. Това не е малка предпоставка при положение, че аспектът Слънце-Венера е точно в най-силния си орбис на действие по прогресии. Случва се и в ъглов дом. Вероятно пикът на взаимоотношенията е настъпил при новолунието. Горе-долу 6-7 месеца по-късно от датата с която си пуснала прогресиите. Обаче знакът е Скорпион, та това новолуние е било ориентирано към край на една фаза на отношенията и начало на нова, но болезнена.

П.П. Леле-леле...и Нептун в съвпад с Венера. Това цялото нещо около наталния ти възел. Картата си работи, та пушек се вдига :)

Единствена, това става сега, не в миналото - картата е за ноември 2015

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #459 -: Февруари 24, 2016, 01:25:02 pm »
Хепи, по-добре си гледай комбина. Иначе изобщо не е задължително да има аспект на про Луните.

Комбина въобще не мога да го разгадая - не ми се отдава. Композит мога да построя, но за комбин ... много ми идва :) А и нали няколко пъти уточних, че ме "гложди" само теоретичната част - чисто изследователски.
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 01:26:33 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #460 -: Февруари 24, 2016, 03:48:05 pm »
Ето я картата, по времето, когато установихме по-значимия контакт - ако някой открие аспект на Луната с орбис по-малък от 3 гр, да свирка :).
В момента не търся, какво и как ще се случи и т.н., а опитвам да проверя написаното в книгите с реалността.  Аз си имам конкретен въпрос - да или да НЕ гледаме прогр Луна при повторен контакт между двама души. Само това :)
А защо пък само пр Луна да се гледа, достатъчно е, че пр Венера и пр Слънце са в съвпад с Нептун в 5д в натала, а пр Луна отива към съвпад с тях- предстои ти пр Новолуние, нов етап в живота, разбира се, може да е свързан с човек от миналото, тъй като преди това ще съвпадне с ЮЛВ.  По-назад в темата сигурно съм писала вече, как при среща с моя мъж, когато станахме гаджета, моята пр Луна е в точен съвпад с неговото пр Слънце, неговата пр Луна е в тригон с моето натално Слънце и секстил с Луната ми в натала, моята пр Венера е в съвпад с негов Нептун- омаял ме е  :012: Понеже питаш за повторна среща, според мен за връщане към миналото трябва да търсиш указания в твоята карта, както и в неговата ще е показано, но конкретно за срещата не е нужно пр Луна да я маркира отново, нали вече веднъж ви е срещнала, сега може да потърсиш други маркери- дали и какво ще е продължението на връзката. Например аз и двата пъти сключих брак на пр Луна съвпад Сатурн в моя 5д, като втория път пр Луна няма същите аспекти с картата на мъжа ми, както при първата ни среща- все пак ние не сме преставали да се срещаме и общуваме за всичките тези години, неговата пр Луна прави съвпад с Юпитер У4, съу7, съУ8 при второто разписване- значи вторият му брак с мен ще е по-щастлив и е така- отгледахме децата и вече не се караме за пари както навремето- кой повече изкарвал и кой повече прави за децата.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #461 -: Февруари 24, 2016, 03:59:13 pm »
А защо пък само пр Луна да се гледа, достатъчно е, че пр Венера и пр Слънце са в съвпад с Нептун в 5д в натала, а пр Луна отива към съвпад с тях- предстои ти пр Новолуние, нов етап в живота, разбира се, може да е свързан с човек от миналото, тъй като преди това ще съвпадне с ЮЛВ.  По-назад в темата сигурно съм писала вече, как при среща с моя мъж, когато станахме гаджета, моята пр Луна е в точен съвпад с неговото пр Слънце, неговата пр Луна е в тригон с моето натално Слънце и секстил с Луната ми в натала, моята пр Венера е в съвпад с негов Нептун- омаял ме е  :012: Понеже питаш за повторна среща, според мен за връщане към миналото трябва да търсиш указания в твоята карта, както и в неговата ще е показано, но конкретно за срещата не е нужно пр Луна да я маркира отново, нали вече веднъж ви е срещнала, сега може да потърсиш други маркери- дали и какво ще е продължението на връзката. Например аз и двата пъти сключих брак на пр Луна съвпад Сатурн в моя 5д, като втория път пр Луна няма същите аспекти с картата на мъжа ми, както при първата ни среща- все пак ние не сме преставали да се срещаме и общуваме за всичките тези години, неговата пр Луна прави съвпад с Юпитер У4, съу7, съУ8 при второто разписване- значи вторият му брак с мен ще е по-щастлив и е така- отгледахме децата и вече не се караме за пари както навремето- кой повече изкарвал и кой повече прави за децата.

за червеното - проверявам написаното от Карол Рашмън

за синьото - благодаря за мнението - логично е, ама аз нали съм си мисловна - мога да извадя какви ли не доводи :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #462 -: Февруари 24, 2016, 05:46:09 pm »
Happy, аз ако гледах само от собствената си камбанария нямаше да задавам въпроси. :)
Да, гледа се пр. Луна и при първи, и при втори, и при осми контакт между двама души.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #463 -: Февруари 24, 2016, 05:53:30 pm »
за червеното - проверявам написаното от Карол Рашмън

за синьото - благодаря за мнението - логично е, ама аз нали съм си мисловна - мога да извадя какви ли не доводи :)
Всъщност, сега като се замислих, когато през юни 2013та заминах при мъжа си, моята пр Луна в 5д е в последния градус на козирог, което е съвпад с негово нат. Слънце на 28гр 27'
 Значи е вярно написаното в книгата на Ръшман  :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #464 -: Февруари 25, 2016, 08:50:01 am »
Happy, аз ако гледах само от собствената си камбанария нямаше да задавам въпроси. :)
Да, гледа се пр. Луна и при първи, и при втори, и при осми контакт между двама души.

Имах предвид, че аз възприемам нещата по Дева, а ти по Риби ... как да се засечем :). Аз търся точни аспекти, за да анализирам и подреждам, ти гледаш в широк диапазон и усещаш.

Благодаря и за контактите .... :) - въпросът пак си остава за мен ... пфуу  ;)