Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166798 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #525 -: Май 19, 2016, 11:29:13 am »
... шефа си взе човек . ..... имам усещането, че в един момент ще се разделяме .... Принципно, няма лошо, но ....

Аз, като видях квадрата на дир.МС с Марс, който от малък 2 дом управлява интерсепт. Овен в 10 дом .... точно това ми мина през ум  :(
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #526 -: Май 19, 2016, 01:16:14 pm »
Аз до колкото виждам е в 5 натален дом, в съвпад с пр.Венера и нат.Нептун и ЮЛВ :29:  Попада върху прогр. ИЦ и е в секстил с диспозитора си Плутон :)

Оста МЦ/ИЦ е засегната и по дирекции :) Аз писах за това в темата за дирекциите ;)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #527 -: Май 19, 2016, 01:17:36 pm »
Хепи, в кой прогресивен дом ти папада прогресивното новолуние ? Имаш ли още нещо по натал в неговият зодиакален знак ?

Ето го.

Забравих към всички други техники да добавя и солара - той е с Асц. Лъв, Тао към Слънце във 2. дом, без нито един подкрепящ аспект .... ще го сложа при соларите, защото наистина и той е доста показателен (аз чак сега го видях)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #528 -: Май 19, 2016, 01:48:32 pm »
Прогр. IC е в Скорпион на 19°47'10" Т.е. новолунието е върху него - на 2 мин преди това в 3 дом, но 2 минути ....
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #529 -: Май 19, 2016, 01:53:27 pm »
От тази комбинираната карта трудно може да се прецени дали попада в трети или четвърти прогресивен дом. От нея се виждат само основните прогресивни оси.

оо, извинявай, естествено, че не може. Аз не съм те разбрала правилно. Ето прогресивната карта.

Но това, че е точно на ИЦ, не мисля, че е толкова кой знае какво, защото то Слънцето си прогресира заедно с ИЦ-то - от мнооого години са си заедно в прогресия :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #530 -: Май 19, 2016, 01:59:52 pm »
Ами да де, ама в случая и Луната и Венера му правят компания на Слънчо :)
« Последна редакция: Май 19, 2016, 02:02:18 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #531 -: Май 19, 2016, 02:03:08 pm »
Ами да се, ама в случая и Луната и Венера му правят компания на Слънчо :)

в случай само Луната е новия член в компанията - Слънчо и Венера от няколко години си вървят заедно :) - преди 1-2 бяха точно в/у ЮЛВ - и все около ИЦ-то

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #532 -: Май 19, 2016, 02:11:25 pm »
Да :) Венера е по-бърза :) А усети ли новия цикъл на Венера по прогресии? (Новият синод. ц-л на Юпитер в края на септ. след солара ти ще е с Венера на АЦ :)  Ей сега го направих да видя на мен какво ми засяга и мен ще ме разклати :(  )
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #533 -: Май 19, 2016, 02:11:45 pm »
Хепи, значи ти не очакваш нищо ново от аспектите? :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #534 -: Май 19, 2016, 02:22:05 pm »
Хепи, значи ти не очакваш нищо ново от аспектите? :)

Като настройка май не - поне нямам някакви трепети :) Но в никакъв случай не мога да подмина факта, че всичко това се случва в/у Нептун и всички други аспекти към натала. Честно казано, "знам", че ще има нещо ново и му усещам подготовката, но ми е трудно да се ориентирам за посоката - поне на осъзната основа, която няма нищо общо с Нептун :). За да избегна (ако е възможно) вероятността, Нептун да се прояви като болест, ми се иска да предприема някакви активности в някаква посока, която ще го удовлетвори :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Прогресии
« Отговор #535 -: Май 19, 2016, 02:32:22 pm »
Започни да преподаваш, Хепи. За числата.  :08: :58: :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #536 -: Май 19, 2016, 02:32:53 pm »
Като настройка май не - поне нямам някакви трепети :) Но в никакъв случай не мога да подмина факта, че всичко това се случва в/у Нептун и всички други аспекти към натала. Честно казано, "знам", че ще има нещо ново и му усещам подготовката, но ми е трудно да се ориентирам за посоката - поне на осъзната основа, която няма нищо общо с Нептун :). За да избегна (ако е възможно) вероятността, Нептун да се прояви като болест, ми се иска да предприема някакви активности в някаква посока, която ще го удовлетвори :)

Двата значими аспекта на прогр. Луна, които аз имах - прогресивно новолуние и опозиция на прогресивна към натална луна - усетих много явно, когато станаха точни. Обаче реално това, което се случи при точните аспекти е започнало около 6м преди това, без ясно да си давам сметка. Осъзнах го в последствие :) Не знам дали при всички хора е така :)

Ако правилно изчислявам - през октомври 2012г е започнал новия прогр. синод. цикъл на Венера. Имало ли е нещо тогава, което може да е започнало 6м по-рано  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #537 -: Май 19, 2016, 02:47:46 pm »
Започни да преподаваш, Хепи. За числата.  :08: :58: :-*

с удоволствие, но не виждам кандидати :) - освен двама студенти, мои близки - и двамата родени на 11 дата :)

На база какво даде това предложение? В смисъл астрологическа обосновка?

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #538 -: Май 19, 2016, 02:51:06 pm »
Двата значими аспекта на прогр. Луна, които аз имах - прогресивно новолуние и опозиция на прогресивна към натална луна - усетих много явно, когато станаха точни. Обаче реално това, което се случи при точните аспекти е започнало около 6м преди това, без ясно да си давам сметка. Осъзнах го в последствие :) Не знам дали при всички хора е така :)

Ако правилно изчислявам - през октомври 2012г е започнал новия прогр. синод. цикъл на Венера. Имало ли е нещо тогава, което може да е започнало 6м по-рано  ::)

Точно тогава напуснах работа. Месец преди това започнах курса по нумерология. А 6 месеца (или горе-долу толкова) преди това вече започнах да не желая да работя финанси, исках да напускам, исках нещо ново, по-смислено, нещо по-. (тр Уран вече е бил в 10 дом). Венера е У11+4 и се намира в 3 дом :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #539 -: Май 19, 2016, 02:55:45 pm »
Ех, много ме зарадва  :58: Благодаря за обратната връзка :) :-*
Над силата е само умението да я владеем!