Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166276 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #45 -: Септември 25, 2013, 10:59:51 pm »
Е, значи поне няколко дена ще съм циганка :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #46 -: Септември 25, 2013, 11:06:25 pm »
Можеш и по-дълго време ,ако ползваш по-често Луна/Юпитер ,а не Меркурий/САтурн  8)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #47 -: Септември 25, 2013, 11:41:04 pm »
Можеш и по-дълго време ,ако ползваш по-често Луна/Юпитер ,а не Меркурий/САтурн  8)

Не мога, не мога, не мога да правя такива неща  ;D

След поредното кратко разочарование (не ми се обяснява), просто реших да си почина от експерименти и да се върна към булеварда  8)
Както виждаш, луната ми трябва за по-важни неща

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Прогресии
« Отговор #48 -: Септември 29, 2013, 10:36:01 am »
Прогресивна Луна ми ингресира в Дева на 5.09.2013г,чудех се що така ме е прихванала почистваща вълна :o

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Прогресии
« Отговор #49 -: Октомври 03, 2013, 11:39:09 pm »
За удобство въпросните планети-меркурий и уран, са у1,10,у6

Плюс в кои домове са, чии диспозитори, както и какво обикновено снасят, когато са активни. Да прибавим и това, че често Луната събужда съответните им аспекти, даже и без да ги засяга конкретно и на момента тях. И още нещо: т.нар. пренасяне на светлина действа и тук. В резултат се изразява точно комбинацията от преминаването една към друга, а така с откъслечни извадки май няма да сме си много от полза.

Ако тогава ми беше налице само пр. Луна секстил Меркурий, надали щеше да носи различно от раздвижване в контактите и срещите. Има планети, които не са у6 и не са в у6, но пък подсказват професионалната насоченост и промените в тази среда – просто пример.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Прогресии
« Отговор #50 -: Февруари 23, 2014, 02:52:09 am »
Прочетох нещо и ми стана интересно. Мислите ли, че аспектите в прогресивната карта (като се пренебрегне наталната) са по - силни от  прогресивния транзит тоест аспектите на програсиите към наталните планети?  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #51 -: Февруари 23, 2014, 09:59:17 am »
Прочетох нещо и ми стана интересно. Мислите ли, че аспектите в прогресивната карта (като се пренебрегне наталната) са по - силни от  прогресивния транзит тоест аспектите на програсиите към наталните планети?  ::)

Не мисля ,че по този казус има "мерене  на сила" ,нужна е преценка.Например,съвпад на прогресивни Сатурн /Уран ,ще имат много хора за дълъг период от време,с който ще трябва да се съобразяват ,но по-силно ще го усетят ,онези ,които имат акцент на същите в натала под различна форма ;докато пр.Луна съвпад с нат.Сатурн ще е силен до три месеца ,според темперамента на картата...
Конкретно какво те е развълнувало по казуса ,теб ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #52 -: Февруари 23, 2014, 10:04:11 am »
Прочетох нещо и ми стана интересно. Мислите ли, че аспектите в прогресивната карта (като се пренебрегне наталната) са по - силни от  прогресивния транзит тоест аспектите на програсиите към наталните планети?  ::)
Според Брейди са по-силни в този смисъл: аспект прогресивна/натална е много силен и подтиква към действие, но човек може да се разколебава от външни влияния,  докато аспект прогресивна / прогресивна е много силна вътрешна потребност,  човек стига до някакъв ръб, има нужда нещо да направи и е неумолимо. Действието няма нужда да се подтиква от външно събитие, както при прогр./натална. Само трябва да се спазват орбисите от градус и до три за Слънцето.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #53 -: Февруари 23, 2014, 10:42:56 am »
Не съм чела Б.Брейди ,но предполагам дамата ,след това си твърдение е използвала и думички от рода на -"персонално" , "каква е природата на картата" и в този ред на мисли.
Аз споделям мнението ,че прогресиите са по-скоро тенденции,защото колко хора съзнават вътрешните си промени и динамика ,за да ги "развият/изразят" навън ,когато прогресивна планета активира натална или друга точка ?!?
Прогресивна планета към прогресивна планета ,слага акцент /"дърпа" човек да отразява принципите на съответните планети ,по начин ,в знаците ,в които се случва .
И двата случая ,прогресиите не се разглеждат отделно от транзитите ,защото меко казано,те са инертни ,невидимо -потенциални.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Прогресии
« Отговор #54 -: Февруари 23, 2014, 03:34:27 pm »
Благодаря за отговорите! Нищо конкретно не ме интересува просто го прочетох като част от теориите на "Маги обществото" и ми стана интересно какви са вашите наблюдения. :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии
« Отговор #55 -: Февруари 23, 2014, 05:51:21 pm »
Мисля прогресивна/прогресивна би трябвало да даде по голяма събитийност в сравнение прогресивна/натална .За натала говорим за потенциал,транзитите казваме активират.Прогресиите разглеждам като нещо междинно м/у наталност/потенциал/ и транзитност/активиращо действие/.Ако по тази логика бележим потенциалността с /П/,транзитността-активиращото действие с /А/ ,то прогресивна/натална=/ПП/+/ПА/=3П+А=3 части потенциал и една част активираност,                 прогресивна/прогресивна=/ПА/+/ПА/=2П+2А=2части потенциал и2 части активираност,вижда се във втория случай активираността е по голяма  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #56 -: Февруари 23, 2014, 07:16:42 pm »
Oposit,да не си учил аналогова схемотехника ?!?  ;)

Не знам дали може да се каже ,че има изразена събитийност при прогресиите или по-точно ,че в това се изразява същността им.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии
« Отговор #57 -: Февруари 23, 2014, 07:24:09 pm »
Рени,да разбирам знчи предлагаш Плутон за стабилизатор/има ресон ,другото име на стабилизатора е ТРАНСФОРМАТОР :85:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии
« Отговор #58 -: Февруари 23, 2014, 07:29:07 pm »
Асоциация за стабилизатор е Сатурн,за трансформатор Плутон,мисля Плутон е по подходящ,за предпочитане са невидимите планети защото са по ,,виртуални,, :012:
« Последна редакция: Февруари 23, 2014, 07:42:44 pm от Oposit »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #59 -: Февруари 23, 2014, 07:33:16 pm »
Аз съм любител астролог,но логиката и математиката показват това :012:

Математиката е "точна " наука ,с доказано въображение :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“