Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166110 пъти)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Прогресии
« Отговор #720 -: Февруари 21, 2017, 01:54:11 pm »
Може да е нов, философски поглед към живота. Уран все пак разбива клишетата и е новатор, не търпи граници, иска да се наложи по нов и неповторим начин. Израстването на личността винаги е болезнено.

Някой да сподели дали има опит със следното- Марс ми е в 29-тия градус на Рак и до края на годината минава в Лъв. Силно се надявам на положителни промени, все си мисля, че в Лъв ще му е по-добре.
Отделно в натала Уран и Нептун са ми ретро, но до края на следващата година и те се обръщат дирекционни по прогресии. Какво според Вас мога да очаквам? Уран се е нахендрил в трети дом, та да не се отприщя да пиша романи, че имам няколко неуспешни опита.  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #721 -: Февруари 21, 2017, 01:55:45 pm »
За марс - би трябвало да имаш някакво събитие по естествената му сигнификация и по домът, който управлява в натала.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #722 -: Февруари 21, 2017, 07:03:23 pm »
Уран ми прави съвпад с Асцедента.... 1-2 години. Хабер си нямам кокво може да ми донесе. За сега само трудности. Други идеи?
ами аз си чупих ръка, глава, изгоряла съм ръка до лакътя на котлон с открити реотани, от което още имам белег, колената ми постоянно в рани, че падах- била съм малка в този период, Уран ми упавлява 6д.

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Прогресии
« Отговор #723 -: Февруари 28, 2017, 02:57:17 pm »
Прогресивното ми Слънце е на 1,02 гр. от натална Венера (която е в огнен тригон с Нептун и Луна), по цял ден слушам класическа музика, и никога не съм изпитвала такава неописуема наслада от това. А съм музикално грамотен човек...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #724 -: Февруари 28, 2017, 05:42:42 pm »
Прогресивното ми Слънце е на 1,02 гр. от натална Венера (която е в огнен тригон с Нептун и Луна), по цял ден слушам класическа музика, и никога не съм изпитвала такава неописуема наслада от това. А съм музикално грамотен човек...
ами при мен когато пр. Слънце е било на Вненера, бях луднала по АВВА, бях в 6-ти клас

 може да се каже, че и те са класика, след като надминаха бийтълсите по продажби на плочи  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #725 -: Февруари 28, 2017, 06:39:34 pm »
Уран ми прави съвпад с Асцедента.... 1-2 години. Хабер си нямам кокво може да ми донесе. За сега само трудности. Други идеи?

Аз съм така с орбис от 2г, а сега е точен съвпад. Смених жилището - Уран ми е У4. Купувам 2 нови - Уран е във 2д.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Прогресии
« Отговор #726 -: Май 14, 2017, 09:15:23 am »
имам прогр. съвпад Венера-Меркурий на К5 тригон Уран/асц. -У 2/9 + У 1/10-колко буквално за бабетка  :012:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Прогресии
« Отговор #727 -: Юни 25, 2017, 03:47:23 pm »
Рени, прикачвам ги и двете карти - солар и прогресии+дирекции :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #728 -: Юни 25, 2017, 04:08:20 pm »
Сега видя ли акцента върху Юпитер и 1-ви дом ?
Тр. Уран ще спре върху прогресията Слънце Рак- Юпитер Овен, в солара МЦ е в Риби, Луна почти на К11 съвпад Юпитер, а ти по натал имаш Слънце- Юпитер- Уран. Пр. Луна тъкмо влиза в 3-ти дом, а сол. АСЦ с Марс върху Меркурий. Ти си Близнаци вече си събери фактите и ги сбъдвай, така че "Аз " да движи нещата, ти да притежаваш обстоятелствата, възможностите ( пр. Луна в Телец) и да бъде оценена твоята индивидуалност, мобилност, образование. Ако досега не си печелил пари с онова, което си учил- воала, годината е твоя; ако досега не си спечелил жена с това, че си финансово стабилен и изкусен в приказките-воала, годината е твоя. Пр. Луна ще направи ингрес в Близнаци, в текущия ти солар- сещай се.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #729 -: Юни 25, 2017, 04:10:48 pm »
имам прогр. съвпад Венера-Меркурий на К5 тригон Уран/асц. -У 2/9 + У 1/10-колко буквално за бабетка  :012:
9д е 1-во дете на твое 1-во, моят внук е по 11д. - първо дете на мое второ дете, управлява се от Луната в самия край на 7д. , пр. Луна в самото начало на 7д. - второто дете стана майка

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #730 -: Август 18, 2017, 12:58:12 pm »
Мислех си дали има значение следното нещо: Аз имам Юпитер в десети дом, като личните бързи планети слънце, Меркурий, венера са в осми и девети дом. От тях обаче само слънцето евентуално по прогресии ще направи съвпад с Юпитер, като стана на 65 г., Меркурий и венера никога няма да го стигнат заради ретроградност.

Не е ли това нещо като неосъществяване на заложеното в картата?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #731 -: Август 18, 2017, 01:42:45 pm »
Аз не мисля така :) И виждам в съвпад на пр.планета в нат.Юпитер в 10 дом - реализация на картата.


Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #732 -: Август 18, 2017, 01:53:50 pm »
Мислех си дали има значение следното нещо: Аз имам Юпитер в десети дом, като личните бързи планети слънце, Меркурий, венера са в осми и девети дом. От тях обаче само слънцето евентуално по прогресии ще направи съвпад с Юпитер, като стана на 65 г., Меркурий и венера никога няма да го стигнат заради ретроградност.

Не е ли това нещо като неосъществяване на заложеното в картата?

Когато си се родила, Венера за да стане ретро по прогресия е била западно разположена спрямо Слънце, както и Меркурий, а  сега Юпитер как е ориентиран, с какъв секстил спрямо Слънце, след като му предстои съвпад в края на октомври ? Такива са били фактите или така е изглеждало небето тогава, а прогресията символично показва днес, утре какво там горе се е завъртяло, преместило , така че да го видим под друг ъгъл. Неосъществяването идва, когато не искаме да видим през новия ъгъл заложеното или не искаме да приемем видяното.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #733 -: Август 18, 2017, 03:35:56 pm »
Аз не мисля така :) И виждам в съвпад на пр.планета в нат.Юпитер в 10 дом - реализация на картата.
ами тя нали точно това пита, понеже по прогресия Меркурий и Венера са ретро и няма да направят съвпад с нат. Юпитер в 10д, затова си мисли, че няма да има реализация

на мен така откъслечно ми е трудно да преценя, без да съм запозната с натала

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #734 -: Август 18, 2017, 04:13:31 pm »
Е то само при съвпад на пр.Венера и Меркурий с нат.Юпитер ли има реализация? И при много други хора няма да направят съвпад :) И аз не зная в какъв контекст е зададен въпроса - но общо поставен - така бих отговорила.

При мен прогресивното Слънце е високо в 10 дом и за цял живот има само един съвпад с нат.Меркурий ...

Това, което е заложено в картата може да се реализира според волята на човека. За някои планети може да е заложено разгръщане на макс, задруги ретроспекция или пък въздържане.
Над силата е само умението да я владеем!