Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166097 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #75 -: Юли 07, 2014, 02:14:40 pm »
Да ,защото при теб Плутон е УЮЛВ ,а Нептун е съвпад със същия,както и това ,че Плутон е съвпад Венера уСЛВ,а Нептун МЦ-виж колко много материал имаш за разглеждане и тълкуване  ;)
Тази конфигурация ще ти действа дълги години ,така че можеш да следиш нейното влияние ,когато е активирана от транзити,лунации,друга прогресия .

Тя може би отдавна действа .... ама аз сега я видях. :)

Омръзна ми вече от тези възли - така са ме навързали, че ..... аман :)

ще ги мисля :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #76 -: Юли 07, 2014, 02:15:29 pm »
а всъщност ги видях, защото търся аспект в прогресии или дирекции за смяна на работата. попаднах на 2 хубави обяви - почти като за мен .... та се чудех, дали да кандидатствам.....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #77 -: Юли 07, 2014, 02:46:44 pm »
Тя може би отдавна действа .... ама аз сега я видях. :)

Омръзна ми вече от тези възли - така са ме навързали, че ..... аман :)

ще ги мисля :)

О- мръз-на-ако ти е студено,ползвай си Марс-а в Лъв,ако мразиш нещо/някой-имаш Марс в Лъв,ако си омръзнала на някой или на себе си-действай с Марс в Лъв,ако си ,ако искаш да се прикрепиш към някой /нещо -скрий Марса си в Лъв. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #78 -: Юли 07, 2014, 03:40:29 pm »
Промяна в кариерата, както и в социален статус може да очакваш след 2г, когато  пр Новолуние на 30 май 2016г ще съвпадне с Нептун у10 в 5д в натала и с пр Венера У10 на Иц в пр карта, ще е в хармоничен аспект с нат Асц/Дсц, с пр Марс, с пр Плутон у4, с пр Уран у7
Сега си още под въздействието на фаза квадрат на пр Слънце и пр Луна в 13гр лъв от 26септ 2009г, което е в хармоничен аспект с нат Меркурий у4, но квадратира прогресивни Иц/Мц

благодаря ти, че си правиш труда да гледаш по картата ми - знам, че не за първи път го споменаваш това новолуние и тази балсамична Луна .... но аз няма да издържа тук още дълго време .... по-скоро ще се "свия" вкъщи и ще чакам да минат двете години, отколкото да се подлагам още дълго на това изпитание. Явно си е много точно определението, че при У6 в 1 дом, работата би трябвало да доставя удоволствие на човека. А при мен не е така ... Трябва да намеря временен вариант докато дойде новолунието - трябва да работя нещо, което ми е по сърце, пък и дори за по-малко пари.

В момента дир Меркурий прави тригон към наталния Юпитер, дир МС влиза в аспект със СЛВ, а новолунието в края на този месец е точно върху прогр Юпитер. Ще ми се да ми даде нещо дори и временно. Транзитния Юпитер е в 1 дом и ще направи възврат. Доста неща по Юпитер .... там ми е надеждата за временно решаване на проблема.
« Последна редакция: Юли 07, 2014, 04:25:31 pm от Happy58 »

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Прогресии
« Отговор #79 -: Август 13, 2014, 05:06:35 pm »
Можете ли да ми помогнете с линк към четиво за прогресиите - ще имам скоро прогресивно слънце квадрат към натален уран :) Благодаря ви предварително  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #80 -: Август 13, 2014, 05:21:46 pm »
Можете ли да ми помогнете с линк към четиво за прогресиите - ще имам скоро прогресивно слънце квадрат към натален уран :) Благодаря ви предварително  :)
провери в сайта на ПИМИ
аз лично си чета книгата на Ръшман за такива работи

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Прогресии
« Отговор #81 -: Август 13, 2014, 05:25:45 pm »
Благодаря, имам я и отивам да чета веднага :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #82 -: Септември 18, 2014, 04:24:14 pm »
При мен се получи затваряне на аспект чрез прогресия - прогр Плутон прави точен секстил с нат нептун. В натала са на 2 градуса. Това май е от дългите аспекти - поне така го обяснява Рашмън.
Трябва да си измисля какво да го правя (или да отгатна, какво той мен ще ме прави) :)

Плутон е У5 и е в 3 дом
Нептун е У10 и 9 и е в 5 дом.

При намесата на Плутон нещо си отива и поради акцента на 5 дом, предполагам, че това ще е обекта :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #83 -: Септември 18, 2014, 07:13:53 pm »
При мен се получи затваряне на аспект чрез прогресия - прогр Плутон прави точен секстил с нат нептун. В натала са на 2 градуса. Това май е от дългите аспекти - поне така го обяснява Рашмън.
Трябва да си измисля какво да го правя (или да отгатна, какво той мен ще ме прави) :)

Плутон е У5 и е в 3 дом
Нептун е У10 и 9 и е в 5 дом.

При намесата на Плутон нещо си отива и поради акцента на 5 дом, предполагам, че това ще е обекта :)

Същият ,активира ли го транзит или бърза прогресия ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #84 -: Септември 18, 2014, 10:25:57 pm »
любовните отношения и по-точно претенции ще се манифистират, заради квадрат на пр венера към марс у5, и пр венера тригон прогр мц

като подкрепящ транзит очаквам от юпитер
но тука и паричните въпроси ще са засегнати
« Последна редакция: Септември 18, 2014, 10:27:47 pm от Papy »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #85 -: Септември 19, 2014, 08:33:55 am »
Същият ,активира ли го транзит или бърза прогресия ?

тр Сатурн излезе от секстил към венера/Плутон и влиза в съвпад с нат Нептун, а Юпитер по някое време другия месец ще направи квадрат пак към него откъм 2 дом.

пр Венера в момента е в точен секстил със същите.



« Последна редакция: Септември 19, 2014, 08:37:35 am от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #86 -: Септември 19, 2014, 09:04:31 am »
тр Сатурн излезе от секстил към венера/Плутон и влиза в съвпад с нат Нептун, а Юпитер по някое време другия месец ще направи квадрат пак към него откъм 2 дом.

пр Венера в момента е в точен секстил със същите.

Обърни внимание сега ,кое от всички изброени тук най-много се повтаря като индикация ,както и да отразява тема от натала ти -там ще е акцента в съответната сфера .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #87 -: Септември 19, 2014, 09:20:40 am »
Тези дни ще систематизирам всички неща в картата си за следващата година (идва РД-то) - то не е само тази прогресия - има доста :). Написах това тук, защото е от рядко срещаните прогресивни аспекти и лично на мен ми е интересно, какво се случва при тях. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #88 -: Септември 19, 2014, 10:35:00 am »
Happy,

Този аспект е задължителен за всички родени в периода от няколко години около твоята лична и като такъв ще действа на всички със своята енергия и онова ,което носи ,но нали всеки ще реагира или не на същия със своята специфика ?!?
Виж колко интересно ,ти обърна внимание на тази прогресия ,а не сподели за Сатурн/Уран -сега разбра какво ще те вълнува и какво виждаш ,какво ти е познато. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #89 -: Септември 19, 2014, 11:56:01 am »
Happy,

Този аспект е задължителен за всички родени в периода от няколко години около твоята лична и като такъв ще действа на всички със своята енергия и онова ,което носи ,но нали всеки ще реагира или не на същия със своята специфика ?!?
Виж колко интересно ,ти обърна внимание на тази прогресия ,а не сподели за Сатурн/Уран -сега разбра какво ще те вълнува и какво виждаш ,какво ти е познато. ;)

Рени, аз споделих само като учебен материал - преминаване на натален секстил с орбис 2 гр в точен такъв чрез прогресия. Мисля, че има още един такъв - Плутон/Уран, но не съм го видяла още.
Транзита Сатурн/Нептун+Уран си го знам, но той е транзит, а тук говоря само за прогресията. В момента картата ми има толкова много неща, че направо се шашкам :), но ще се отшашна де - има време :).