Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 165914 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогресии
« Отговор #345 -: Юли 12, 2015, 03:37:33 pm »
Сатен, как ти се комбинира с Луна в нов знак?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #346 -: Юли 12, 2015, 03:40:40 pm »
По тях се опитвам да си засека точният час, но нещо безуспешно. Според сегашният, пр. асц трябва да е но 0 гр. в Близнаци, събития няма по асц/ дсц.
Ръшман пише, че промените се случват в интервала 29гр- 1гр, така че има време да настъпи промяна в партньорските отношения, докато пр ДСц стане 1гр стрелец
А нямаш ли повече клиенти - пр Луна У3 съвпад пр Уран у10 в пр 7д?
След 5-6г пр Юпитер У7 на пр МЦ може да те бракува  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #347 -: Юли 12, 2015, 03:45:06 pm »
Също така - по Меркурий (а вероятно и дирекцията на/към Юпитер си казва думата) - се появиха нови директни клиенти. С агенции вече работя минимално, оттам капят жълти стотинки и като цяло не е никакъв вариант.

Имах месеци, в които докарвах колкото програмистите. Но вече се скапах да тъка на два стана - и да съм наемен служител на целодневна работа /с удължено раб. време/ и на заплата, и да съм фрилансър през малкото оставащо свободно време. Така много бързо се амортизираш и рискуваш да си докараш сериозен нервен срив.
« Последна редакция: Юли 12, 2015, 03:48:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресии
« Отговор #348 -: Юли 12, 2015, 03:48:29 pm »
Ръшман пише, че промените се случват в интервала 29гр- 1гр, така че има време да настъпи промяна в партньорските отношения, докато пр ДСц стане 1гр стрелец

Не съм сигурна в часа, този е от майка ми, при всяко положение мърда напред назад, въпросът е с колко. Съвпада на пр. дсц съвпад нат. Сатурн можем да приемем, че е проработил, но през това време тр. Сатурн ми минаваше в 7-ми, така че пак се пораждат съмнения.


Репти, не ти разбрах въпроса, коя Луна?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогресии
« Отговор #349 -: Юли 12, 2015, 03:50:53 pm »
Прогресивната.

Вярно е това с прог. ъгли върху точки от наталната карта, току-що открих какво ме е ръчкало в последно време :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресии
« Отговор #350 -: Юли 12, 2015, 03:55:56 pm »
Прогресивната.

Прогресивната е в Стрелец


Лили, с коя техника си ректифицира часа?
« Последна редакция: Юли 12, 2015, 03:58:54 pm от Satin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #351 -: Юли 12, 2015, 04:00:29 pm »
Според мен и прогресивните ъгли могат да се използват като инструмент за ректификация - за доуточняване, след дирекциите на и към ъглите в хороскопа. Понякога се случва събитие, което не води до значими промени във външното обкръжение, но те разтърсва и тръгваш по друг път, обръщаш посоката. Мисля, че това може да бъде показано от някой значим прогресивен аспект, в който участват ъглите.

Лили, с коя техника си ректифицира часа?

По-скоро комбинация от техники. В годините с по-важни събития обикновено има значима дирекция с участието на ъглите. Наред с това се гледат и прогресии, бавни транзити. Солара най-малко го използвам за прогнози, вкл. годишни. Ако го гледам изолирано от други техники, много малко събития дава. Но като спомагателна техника е подходящ.

В допълнение към гореизброените засичам конкретни събития по производни домове и даши /планетни периоди/.



« Последна редакция: Юли 12, 2015, 04:04:17 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Прогресии
« Отговор #352 -: Юли 12, 2015, 04:06:03 pm »
Прогресивни АС/ ДС съвпад нат. 2/ 8, ще се мре ли или друг път. Транзитен Плутон на пр. АС да го бръснем ли за слива  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #353 -: Юли 12, 2015, 04:58:46 pm »
Прогресивни АС/ ДС съвпад нат. 2/ 8, ще се мре ли или друг път. Транзитен Плутон на пр. АС да го бръснем ли за слива  :012:

(О)бръсни го, защото и той теб ще те бръсне  поне още 2 г. ;)

Ти си с АСЦ Скорпион, а сега Пр. ти АСЦ е на оста 2/8 с тр. Плутон там-repetition . Ти имаше и връзка Луна/Плутон, нали ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Прогресии
« Отговор #354 -: Юли 12, 2015, 05:36:39 pm »
Да, мерси, аз ги нямам тия аспекти, гледам в перспектива но реших, ако ши съ мре да не си хабя енергията да мисля ву разни аспекти :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #355 -: Юли 16, 2015, 09:17:26 am »
Искам да питам женското съсловие на форума дали при смяна на знака на прогресивното слънце се е появил нов мъж в живота им?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #356 -: Юли 16, 2015, 09:49:22 am »
Хм, може да се каже, не на точната смяна

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #357 -: Юли 16, 2015, 10:07:00 am »
Благодаря, Папи, по принцип на тази прогресия й дават една година или дори година и половина от точната смяна за да се прояви.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #358 -: Юли 16, 2015, 10:20:28 am »
Просто не помня точно, но е към 2* проявата, по книгите пише обикн градус в новия знак за разни изяви, но не знаех за слънце и нов мъж. Къде го прочете това?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #359 -: Юли 16, 2015, 10:24:34 am »
Помня ли вече...нали принципът е, че транзити на тежка планета към слънцето в женска карта водят до събития с мъжете в живота, имаше нещо, че и смяната на знака на пр. слънце може да доведе до промяна на мъжа, съпругът, бащата. Нещо в този смисъл.
Frankly, my dear, I don't give a damn.