Автор Тема: Новолуние 06.03.2019г.  (Прочетена 6112 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Новолуние 06.03.2019г.
« -: Февруари 25, 2019, 07:17:38 am »
Новолуние в 15*на риби,съвпад Нептун,секстил Марс и Сатурн.
При мен попада в 11 дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 06.03.2019г.
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2019, 11:15:17 am »
Новолуние в 15*на риби,съвпад Нептун,секстил Марс и Сатурн.
При мен попада в 11 дом.
Сафо, благодаря за темата и картата!
Новолунието е в 16-тия градус на Риби- на 15* 47' , заформя благоприятна конфигурация с Марс и Сатурн, на която е връх. Бисекстил е защита, хармония, запазване на силите, но дискретно. Неговата проява е свързана с успеха, със стабилизацията на кризисните ситуации. Неговото действие не е натрапчиво и дотегливо.

АС на картата съвпада с моя, а самото Новолуние попада точно върху моята ПФ в 7-ми дом, в тригон с наталния съвпад Нептун У7/ Марс У3,8 в 3д. , та а дано ми излезе късмета, ама с този телешки Марс в мой 9д опозиция на моя Марс в 3-ти, кой знае...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 06.03.2019г.
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2019, 12:49:02 pm »
Новолуние със стационарно-ретрограден Меркурий не е много "ново", "бързо", но поне ще е продължително действието му в посочените сфери.Ще липсва импулса да се "посява" нещо ново, всичко ще е много обмислено и съмнението около начинанията ще са в сила. Диспозиторът е с квадратура към лунацията, прекалено много вяра, за сметка на минимум действия, инициативи, но пък ще има засилена интуитивност да се види потенциална в една идея, а присъствието на земен елемент и същата да се материализира, ако се дистанцираме от " да вярвам в каквото искам да вярвам". Може да  изобилства влиянието на  включване/ започване на прекалено непрактични и грандиозни схеми. Квадратурата Нептун -Юпитер вече е в сила и да се надяваме, че силния Сатурн  ще внесе благоразумие в начинанията ни и да влее чувство на умереност, когато правим към някой или за нещо първа крачка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 06.03.2019г.
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2019, 05:27:38 pm »
Може да изплува нещо скрито в дълбините на повърхността, което да предлага перспектива, повод за разширяване на хоризонтите. 
За развитие, развижване по въпросите на новолунието в Риби, основна роля може да изиграе ретроградния Меркурий в Риби. Нетрадиционните меркуриеви способи. Холистичната свързаност със света. Като телепатия, интуитивни прозрения, по-голяма възприемчивост, отвореност към информация, идваща от средата. Ретроградната сянка на Меркурий е между 30-ия и 16-ия градус на Риби. В момента сме в нея. Може да има нещо в информационният обмен, което да загатва, намеква нещо. Да предлага подсказки.
Новолунието се случва през периода, в който Меркурий е в стационарно-ретроградния си градус, а самият градус на новолунието съвпада със стационарно-директния градус на Меркурий.

Започването на нещо през този период, може да даде тласък на промени с по-дълготраен характер.  Съграждане, строеж, осъществяване и материализация на нещо с революционни, иновативни методи, способи, средства, качества, умения. Такива, което досега са били в сферата на фантастиката. И представляват комбинация, съчетание между наука и екстрасензорно, мистика. Иновативно строителство. Революционни научни достижения.
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 10:56:25 am от starinthenightsky »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 06.03.2019г.
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2019, 12:17:19 am »
Новолунието е точно на Асцендента ми, в съвпад с тр.Нептун, в тригон с нат.Венера.
Уран тъкмо ще е направил ингрес в Телец.
Тр. Меркурий в квадрат с нат.Слънце, тр. Уран в тригон с него.
Юпитер на МЦ в опозиция на нат. Марс.
« Последна редакция: Февруари 28, 2019, 12:19:35 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Новолуние 06.03.2019г.
« Отговор #5 -: Март 09, 2019, 04:23:27 am »
Ужасно рибешко новолуние ....и затишие,като пред буря.Меркурий се обърна ретрограден съвпад неподвижна звезда Шеат,за която четох,че носи наводнения,опасност от удавяне ,убийства и самоубийства.Вокалът на Продиджи се самоуби около стационарната фаза на Меркурий.Много зле ми действа и на мен.....меркурианка съм.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние 06.03.2019г.
« Отговор #6 -: Март 09, 2019, 10:10:00 am »

При мен Новолунието попада в 11ти дом, като Нептун ми е в 8ми натален-нещо се събуждам много рано и се наспивам, което е странно, при условие че съм адски изморена. Новолунието ми прави съвпад с нат. Меркурий с орбис 8*, квадратура с нат. Сатурн с орбис 5*, тригон с нат.Плутон с орбис 6*. Действам си по моят онлайн проект и съм много доволна, че нещата се получават.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Новолуние 06.03.2019г.
« Отговор #7 -: Март 09, 2019, 01:12:57 pm »
При мен е в 1 дом и ми е супер кошмарно, и изнервено.
Наложи се да пътувам, измръзнах от студ. На връщане пък пътувах с един напушен и в целия автобус се носеше адска миризма на джойнт. На моменти ми е супер уморено и много ми се спи.

Реших да направя експеримент - спрях си фейсбук профила и телефона, така за месец. Компютърът го включвам само да си проверя пощата, да погледна форума и нещо служебно, макс. за час. Вече 10 дни изобщо не ми липсват, чувствам се една идея по-свободна и не се натоварвам с излишни неща.

Тази рибешка енергия ми идва в повече вече...


fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние 06.03.2019г.
« Отговор #8 -: Март 09, 2019, 04:23:59 pm »

Забравих да спомена още нещо, което ми е супер интересно. Изведнъж започнах да разбирам истини за хората, от които се интересувам, но без да я търся. Например ако съм усещала, че някой не ме харесва, сега разбрах че наистина е така и причината за това. Има и други примери, но сякаш се отвори един портал с енергия, която ми дава информация под различна форма за хората около мен и за нещата в които винаги съм търсела смисъл.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.