Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 84123 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #210 -: Декември 17, 2016, 04:13:18 pm »
При мен как са наредени, сега гледам отсрещния рафт  ;D: Отнесени от вихъра, Граф Монте Кристо, Любовна машина /модерен роман със сексуален привкус/, няколко от руската класика, Птиците умират сами, два тома Декамерон на Бокачо, приключенски романи, Фараон Ехнатон, Атинянката Таис, Корпус Херметикум и Шримад Бхагаватам.  :lol_hitting:

 :o :o :o Ти гледаш моята библиотека  :29: , имаме доста голямо припокриване  :engel016:  Друга книга, която много ме беляза е Шогун - толкова много извън приключенското има, но масово се възприема по ръба на авантюрата. За мен е изключително философска, но зависи от филтъра, с който се чете и състоянието в момента на прочит :)

"Любовна машина" ми я беше дала една учителка по математика, ако е тази, за която се сещам, защото е било отдавна - чела съм я и съм я върнала.  Действието се развиваше в САЩ, мисля в Ню Йорк, заради имената на улици и авенюта. На корицата имаше нещо ярко червено - мисля устни. Ако става въпрос за същата книга :) Аз съм я чела 90-те години на миналия век  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #211 -: Декември 17, 2016, 04:17:04 pm »
Моята е на руски, от времето на перестройката. И е с доста по-брутална картинка на корицата. Авторът а Жаклин Сюзън.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #212 -: Декември 17, 2016, 04:24:35 pm »
Същата е  :012: Корицата продава, нали знаеш ...
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4535
Re: Книжна раздумка
« Отговор #213 -: Декември 17, 2016, 04:38:43 pm »
Много брутално-нямям думи  :012: само ме подлъгахте  :017:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Книжна раздумка
« Отговор #214 -: Декември 17, 2016, 04:49:36 pm »
При мен как са наредени, сега гледам отсрещния рафт  ;D: Отнесени от вихъра, Граф Монте Кристо, Любовна машина /модерен роман със сексуален привкус/, няколко от руската класика, Птиците умират сами, два тома Декамерон на Бокачо, приключенски романи, Фараон Ехнатон, Атинянката Таис, Корпус Херметикум и Шримад Бхагаватам.  :lol_hitting:
Номера 1,2, 5,7 са и сред моите любимци.
Още- Мемоарите на една гейша, Тримата мускетари, разказите на Йовков, Пелин, Чудомир, О'Хенри, Шогун, Цар Плъх, книгите на Стивън Кинг и на Ерих Мария Ремарк, някои от руската класика, както и касаещи историята на Франция.
Бях същински книжен плъх до 30-те си години, направо легенда в местната библиотека. :85:
С навлизането на Интернет чета какво ли не, само не и книги в онова промишлено количество навремето. Онлайн четене на книги не ми допада, друго си е хартията.
Ако една книга не ме грабне в началото, не се мъча, ако ще да са ми я хвалили много и да е бестселър.
Наскоро купих две книги, но те са с тийн-насоченост - за българските владетели и мистични тайни и загадки.
Искам книга, която да не ме оставя да заспя и след като я прочета, да умирам от яд, че някой друг не я е чел още. :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #215 -: Декември 17, 2016, 04:51:23 pm »
[Много брутално-нямям думи  :012: само ме подлъгахте  :017:

Бека, моята е друга, подценяваш ситуацията.  :57:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #216 -: Декември 17, 2016, 05:18:24 pm »
А моята беше ето тази http://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=42343&title=%D0%9C%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%B7%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2 Леко цветовете се губят, но е тя :)



...
Искам книга, която да не ме оставя да заспя и след като я прочета, да умирам от яд, че някой друг не я е чел още. :57:

Аз бях така с "Извезани души" - реална история на жена, като нас - българска българка от Варна, завършила е руска гимназия. Омъжва се за турски офицер и заминава при него. Той служебно пътува много - разказите за видяното са пречупени през нашия светоглед - и за кирпичените къщи на кюрдите и за дервишите и т.н. Аз потънах в един друг свят, който едва ли ще докосна така отвътре някога.

https://www.facebook.com/IzvezaniDushi/
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Книжна раздумка
« Отговор #217 -: Декември 17, 2016, 05:28:28 pm »


Ернст Мулдашев известния офталмолог

  https://www.book.store.bg/c/p-pc/id-545/knigi-ot-ernst-muldashev.html

Едгар Кейси - спящият пророк и ясновидец   

https://www.book.store.bg/p29128/edgar-kejsi-za-akashovite-hroniki-kevin-dzh-todeshi.html

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #218 -: Декември 17, 2016, 05:41:59 pm »
Благодаря, Стреличка  :38: Имаш ли препоръка с коя от книгите на двата автора е уместно да започна.   ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #219 -: Декември 17, 2016, 05:45:09 pm »
Какво е това издание на "Декамерон" в два тома? Само за жълтото томче се сещам.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4535
Re: Книжна раздумка
« Отговор #220 -: Декември 17, 2016, 05:50:22 pm »
Искам книга, която да не ме оставя да заспя и след като я прочета, да умирам от яд, че някой друг не я е чел още. Корана ще свърши работа  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #221 -: Декември 17, 2016, 05:53:17 pm »
Какво е това издание на "Декамерон" в два тома? Само за жълтото томче се сещам.

Две дебели тухли на руски, с цветни картинки.  ;D

Котките като маркират секцията, все него го нацелват.  :012:
« Последна редакция: Декември 17, 2016, 05:55:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4535
Re: Книжна раздумка
« Отговор #222 -: Декември 17, 2016, 09:11:42 pm »
Всъщност излъгах за любовните романи, ама аз никога не съм възприемала" Любов по време на холера" за любовен. :012:   Сега след цял живот очакване, трудно докопване до тази книга, без да успея да я притежавам, видях, че след 30 години гадовете дочакаха Маркес да пукне, за да я издадат отново в България... Тъжно е колко жалки копелета са предните му издатели, за да се стигне до тази срамна забрана да бъде издаван Маркес във България. Като човек който знае какво е да не можеш да се вредиш за Маркес в библиотеката ,  мога да се похваля че преравянето на купища стари книги ме направи щастлив собственик на по 2а бр Сто години самота и 2бр Хроника на една предизвестена смърт  ;D ;D  Само човек обичащ' 100 г самота'може да разбере твърдата решимост да не оставаш поне без едно издание до себе си :012:   Също толкова дълго чакани бяха изданията на Николай Райнов-някой ,който е ходил седмица след седмица в библиотеката да се освободят копията ще ме разбере. Тук също мога да се похваля ,че се сдобих със старите му томове, които бяха единствени преди.. с голямо драпане, разменяне на 10 книги су една примерно, молби, скандали ;D  Та тези са ми любимите вълшебници, на които не съм изневерила или залюбила по-малко, никога! Лично мое мнение е ,който има деца да ги запознаят с Николай Райнов, дано го включат в учебниците, защото аз недоумявах как завърших училище без да ни споделят за този велик дух, голяма моя любов. Не съм фен на богомилите, но Богомилските легенди, бг приказките и приказките от цял свят са вълшебни! Вече има чудесни нови издания ,който има деца ще направи най -доброто, ако ги запознае с тях. Картините му са божествени -всичко.. Изумителен енциклопедист ,божествен, любим .А такъв сух тип дори синастрията ни куца .. Може ли Меркурий Сатурн да показва че ги предпочитам мъртви автори-класици  :D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Книжна раздумка
« Отговор #223 -: Декември 17, 2016, 10:44:34 pm »
Искам книга, която да не ме оставя да заспя и след като я прочета, да умирам от яд, че някой друг не я е чел още. Корана ще свърши работа  ;D

Въпреки факта, че имам 9-то домно Слънце, мразя религиозни четива.
Аз Библията не съм чела, ти Коран ми предлагаш. :85:
Християнската ми душа се бунтува... :P

Преди години реших да поправя грешката си и взех две книги на Маркес. Към днешна дата не помня нито имената им, нито историите, нито пък година-две след прочитането им съм поискала да ги препрочета.
Та, явно не е моят автор или не съм го чела в подходящо време
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Книжна раздумка
« Отговор #224 -: Декември 17, 2016, 11:05:03 pm »
"Странният случай на Бенджамин Бътън" на Ф. Скот Фицджералд се оказа много хубава и увлекателна книга. Който не я е чел, определено е пропуснал много. Не гледайте разни там филми по нея, книгата определено си струва повече от екранизацията.