Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 83892 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #240 -: Декември 24, 2016, 09:15:23 am »
Е, ти съдиш по заглавията. За никакви вещици не иде реч  :012: И да, съгласна съм, че всеки избира до каква дълбочина да достигне - дали да се пързаля по повърхността или да надникне по-дълбоко в себе си.
Над силата е само умението да я владеем!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Книжна раздумка
« Отговор #241 -: Декември 24, 2016, 10:58:05 am »
Ще си мълча по темата, че съм сноб по отношение на изкуството и ниското и посредственото винаги са ми били далечни
//#дасиобичашсатурнавдевети :Д

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #242 -: Декември 24, 2016, 11:51:40 am »
Да, аз съм от по-широко скроените :) Не съдя, не лепя етикети и не коментирам това, което не съм чела  :)  :-* Както красотата е в очите на гледащия, така е и с книгите - какво ще видиш в книгата зависи от личния филтър  :72:
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Книжна раздумка
« Отговор #243 -: Декември 24, 2016, 11:58:37 am »
Ще си мълча по темата, че съм сноб по отношение на изкуството и ниското и посредственото винаги са ми били далечни
//#дасиобичашсатурнавдевети :Д

Арт,
и ти ли си със Сатурн в 9-ти? :) Сестри сме по Сатурн в дом :)

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Книжна раздумка
« Отговор #244 -: Декември 24, 2016, 02:10:25 pm »
Аз пък съм прекалено умна, за да чета и чужди умнотии, предпочитам да се разтоварвам  :D
Ако вече толкова ми доскучее, винаги мога да си купя судоку

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Книжна раздумка
« Отговор #245 -: Декември 24, 2016, 02:17:46 pm »
Книгите от "новото време, даващи решения" никакви решения не дават. :) Ако искам друга, истинска гледна точка, бих разговаряла с възрастни баби. Там бих търсила мъдрост и посока.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Книжна раздумка
« Отговор #246 -: Декември 24, 2016, 02:19:24 pm »

Арт,
и ти ли си със Сатурн в 9-ти? :) Сестри сме по Сатурн в дом :)
:08:

Happy58

  • Гост
Re: Книжна раздумка
« Отговор #247 -: Декември 24, 2016, 04:28:14 pm »
Купих първата книга на Венера Райкова с доста задръжки. Имам глад за съвременни български автори и ми беше любопитно - що за пишеща е. Глътнах я за миг, просто не можех да спра ... Не е шедьовър, но ми влезе пред погледа, като точен отговор на задавани дълго въпроси. Незабавно взех и втората книга. Представи ми други гледни точки по теми, по които съм мислила. Даде ми доста полезност, не ми взе. Вчера приключих с третата, просълзи ме и още отеква в главата ми - дълго ще я мисля.

Първите две  минаха през ръцете на доста хора - давам на някого, той на друг и т.н. Всеки се  е намерил някъде в тях. Затова реших да драсна няколко реда, въпреки общия скептицизъм - има какво а се вземе от тях.  Разбъркват те, пренареждат. Няма да докоснат всеки, разбира се, но търсещите - има какво да намерят. Умишлено не коментирам съдържанието, но до колкото разбирам са базирани на реални истории с доукраса :)

Заглавията намирам за подвеждащи, не много свързани със съдържанието и по-скоро крясък  - да продават ....



Друга книга, която доста мисля напоследък е "Родена съм в харем". В две части е. Германка заминава с мъжа си в Нигерия по работа. Оставя го, както и дъщеря им, за да стане 33-тата жена на нигериец в харема му. Ражда му дете, което пише книгата. Описва живота там, порядките, беше ми интересно и много болно. Но и поучително. Обичам книги за други места, разказани от първо лице :) Намират се електронни :)
Понеже Алена няма да влезе в темата за нумерология, ще наспамя малко тази :) .... е това е сега много 11-ки ... 22 и ЖП11 - енергия, енергия, енергия ... кога, бе моето момиче, успяваш да ходиш на работа, да се грижиш за мъж и деца, да правиш и изтърпиш постоянни операции, да участваш в поне 2 форума постоянно, предполагам, че и за роднините нещо се грижиш и на всичкото това отгоре да четеш и да мислиш (да имаш търсения, въпроси) толкова много - преди няма и 2 седмици коментира книгата от Емма, сега пък 2-3 книги на Венета ..... аз не мога да си представя, как точно стават тези неща накуп .....  :08: И други 11-ки наблюдавам - и те така, ама при теб е екстремно ..... ако прегърнеш някоя дейност в полза и помощ на обществото, няма да имаш равна ..... дано някога ти дойде такава идея и желание  :58:

и друго се сетих - ти нали трябваше да си в отпуск, на почивка ..... що не почиваш? :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #248 -: Декември 24, 2016, 05:36:52 pm »
Хепи :38: всички ми се чудят на енергията - от малка - вероятно големият огнен тригон ме зарежда :) В него участват Луната и двата У1 - Нептун и Юпитер - който е и диспозитор на Слънцето, два ъгъла управлява, а и Марс е ъглов :)

Иначе от малка съм много дисциплинирана и организирана и не се офлянквам :) (казарма) Ставам в 5:30  (  :-\  ), но за да свърша всичко, което ми се прави и трябва да се прави .... не виждам как иначе, не мога да разтеглям времето  :29: Уикендите малко наваксвам със съня :)



На вилата сме, при моите родители :) Вчера ходихме с децата на СПА - едно от най-хубавите, които познавам. Днес - от сутринта се започна - постни сърми, сърми с кайма, капама ....погача ... Всичко днес приготвям, защото утре си заминаваме и ще оставим децата. Поне майка да не се занимава с готвене.

Много съм доволна от всичко, което приготвих, особено постните сърми очаквам да са божествени - с много орехи и инд. орехче, но ще видим по-късно :)

Благодаря за нумерологичния анализ - интересно ми е, но се преценям, че нямам сили да потъна и в това. Затова с нумерология и ведическа астрология - не се захващам (все още)  :29:



На Венета първите две книги ги четох по-рано. Сега споделям, след като завърших и третата :) Очаквах такава реакция и доста време не споделях в темата, докато усетя духа й. Както и да е :)

Весели празници!
« Последна редакция: Декември 24, 2016, 05:42:03 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Книжна раздумка
« Отговор #249 -: Декември 24, 2016, 06:49:35 pm »
...................................
Благодаря за нумерологичния анализ - интересно ми е, но се преценям, че нямам сили да потъна и в това. Затова с нумерология и ведическа астрология - не се захващам (все още)  :29:

........................................

Весели празници!

Е, не ме разбирай погрешно - не те агитирам да я учиш .... просто ми прави впечатление факта и споделих .... всеки си върви по собствения път.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #250 -: Декември 24, 2016, 06:52:19 pm »
Правилно те разбирам  :38:
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #251 -: Януари 06, 2017, 02:49:50 pm »
Моля, препоръчайте ми съвременна българска проза  ::)

Над силата е само умението да я владеем!

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #252 -: Януари 06, 2017, 07:35:41 pm »
Мирослав Пенков може да ти допадне.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #253 -: Януари 09, 2017, 09:09:00 am »
 :08: Загледала бях "Щъркелите и Планината" - ще я взема  :72:
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #254 -: Януари 09, 2017, 09:19:19 am »
"Щъркелите и планината" е много хубава книга.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.