Автор Тема: Месечен хороскоп-лунар  (Прочетена 217730 пъти)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #15 -: Март 09, 2014, 10:09:07 am »
Хепи, 9 дом е разширението, както и промяна във възгледите, така че, в случая, можем да говорим за едно разширение в социален план и кариера или ще промениш виждането си за това какво искаш да постигнеш.Ся, трябва да видим и управителите на тези домове в натал и в лунар
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #16 -: Март 09, 2014, 10:17:03 am »
Хепи, 9 дом е разширението, както и промяна във възгледите, така че, в случая, можем да говорим за едно разширение в социален план и кариера или ще промениш виждането си за това какво искаш да постигнеш.Ся, трябва да видим и управителите на тези домове в натал и в лунар

ето я самата карта - по принцип питам, за да видя как точно се подхожда към анализа

междувременно си анализирах това, което се е случило до този момент и то е:
- моя шеф е чужденец и на 2 март дойде тук за 2-3 дни и имахме доста работа - неговия СЛВ е на 8гр в Риби
- а другото, което се случи - от момента на завръщането възстанових отношения с двама мъже - с единия сексуални отношения, а с другия си приказвам много приятно :) - но и двамата ги бях "отбила" миналата година - това според мен си е по лунарен 8 в натален 7 и в лунарния луната е в съвпад с Венерка. Не знам дали положението на лунарните Марс и СЛВ трябва да се взима под внимание

То и лунарния 12 дом е в съвпад с наталния СЛВ - ако въобще има значение

за управителя - ако вземем Юпитер - все е в 1 - и натален и лунарен, но ако вземем Нептун - натален 5 и лунарен 10 - все хубави, ако ретрото налунарния Юпитер не му пречи.



« Последна редакция: Март 09, 2014, 10:23:34 am от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #17 -: Март 09, 2014, 10:18:58 am »
Хепи, 9 дом е разширението, както и промяна във възгледите, така че, в случая, можем да говорим за едно разширение в социален план и кариера или ще промениш виждането си за това какво искаш да постигнеш.Ся, трябва да видим и управителите на тези домове в натал и в лунар

ей това в червеното, ако мога да си го изясня, ще е голямо постижение за мен ....

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #18 -: Март 09, 2014, 01:22:34 pm »

На преден план ще те вълнуват проблемите свързани с дома, семейството, както и партньорствата. При тези дъждове бъди внимателен с разни течове у дома - лун. К4 на нат. Нептун. С този ретро Сатурн се чудя дали няма да имаш някакви финансови проблеми, но пък в работата мисля, че ще има положителни събития, които да те радват.

Благодаря, Веско!

За парични проблеми не знам, но бях споделил за недобре обмислените си покупки последно време, ще съм внимателен сега  :) .

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #19 -: Март 09, 2014, 02:34:25 pm »
може ли да попитам .... когато лунарния МС е в съвпад с куспидата на 9 дом, как би трябвало да се тълкува?

евентуална чужбина можем да я изключим, защото имам толкова много неща в 4 дом по различните системи, че направо ми се плаче.

Happy, при мен понеже все 9-ти дом ми е в ума, ще ти напиша всички сигнификации, които евентуално би могъл да има лунарен (или соларен) МЦ в 9-ти дом:
1. засилени контакти/работа/комуникация/бизнес, с чужденци
2. започване на работа в чужбина
3. пътуване в чужбина
3. евентуално перманентно преместване в чужбина
4. започване на някакъв цикъл на обучение (може да е чужд език)
5. засилена литературна/преподавателска/интелектуална дейност (ако работиш в тази сфера)
6. вече на по-висшите вибрации на 9-ти дом е възможно да станеш по-духовна, да размишляваш върху философски въпроси, да промениш мироглед и идеология

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #20 -: Март 09, 2014, 02:46:00 pm »
може ли да попитам .... когато лунарния МС е в съвпад с куспидата на 9 дом, как би трябвало да се тълкува?

евентуална чужбина можем да я изключим, защото имам толкова много неща в 4 дом по различните системи, че направо ми се плаче.

Happy, при мен понеже все 9-ти дом ми е в ума, ще ти напиша всички сигнификации, които евентуално би могъл да има лунарен (или соларен) МЦ в 9-ти дом:
1. засилени контакти/работа/комуникация/бизнес, с чужденци
2. започване на работа в чужбина
3. пътуване в чужбина
3. евентуално перманентно преместване в чужбина
4. започване на някакъв цикъл на обучение (може да е чужд език)
5. засилена литературна/преподавателска/интелектуална дейност (ако работиш в тази сфера)
6. вече на по-висшите вибрации на 9-ти дом е възможно да станеш по-духовна, да размишляваш върху философски въпроси, да промениш мироглед и идеология

ха-ха, верно че ти си специалиста по 9 дом :) - ако искаш, мога да ти го дам този лунар :) и заминавай и употребявай т1-5 :)

На мен явно ще остане т.6 - да намеря философски подход в работата си, иначе ще трябва да се разделим с нея :)

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #21 -: Март 10, 2014, 08:56:39 am »

ето я самата карта - по принцип питам, за да видя как точно се подхожда към анализа

междувременно си анализирах това, което се е случило до този момент и то е:
- моя шеф е чужденец и на 2 март дойде тук за 2-3 дни и имахме доста работа - неговия СЛВ е на 8гр в Риби
- а другото, което се случи - от момента на завръщането възстанових отношения с двама мъже - с единия сексуални отношения, а с другия си приказвам много приятно :) - но и двамата ги бях "отбила" миналата година - това според мен си е по лунарен 8 в натален 7 и в лунарния луната е в съвпад с Венерка. Не знам дали положението на лунарните Марс и СЛВ трябва да се взима под внимание

  еми те нещата си излизат- лун МС в 9д, лун Нептун У10 в лун 10д съвпад със Слънце (шефа) от чужбина
лун Юпитер у7 ретро в лун 1д- гаджето от миналото
лун Сатурн в лун 6д- нарастване на отговорности в работата, на ежедневни грижи и служене
лун СЛВ в лун 5д- изкарва на повърхността проблеми с наранени чувства, любовни връзки и интимни взаимоотношения, среща се в период на начало или активиране на половия живот, възникване на първа сериозна връзка
лун Марс в лун 5д- склонност към хазартно отношение, към измяна и смяна на партньор, развлечения и активен светски живот, постъпка, която може да доведе до разрив в отношенията, като цяло активиране на чувствените връзки, на интимната част в личния живот

Благодаря, акрукс - друго си е някой с повече опит да го систематизира така добре :)

Аз се чудех защо е старо гадже, а то било по Юпитер - мислех си, че е заради ретроградния меркурий по това време.
Това със СЛВ в 5-ти дом - пишеш, че изкарва проблеми - това заради характера на СЛв ли е или заради квадратурата към 7дом и двете планетки в него?

И за Марс и квадратурата - просто като обратна връзка - всъщност, костваше ми много да се съглася на това подновяване на отношенията - той е доста настоятелен, а пък аз се опитвам да отработвам и транзитен Сатурн в 5 дом (демек да си преструктурирам любовните изпълнения или поне погледа към тях) и в крайна сметка трябваше да взема просто решение - не можеше повече така да се протакват нещата с приказки.

Още веднъж - благодаря за урока :)

 :clap: :clap:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #22 -: Март 14, 2014, 11:51:17 pm »
Видях лунарен асцендент върху наталния си Плутон У7 в 7 дом ии не знам.... много се изолирам напоследък, защото се разочаровах доста от приближените си ... някой да помага, че не мога сам. Благодаря предварително. :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #23 -: Март 15, 2014, 07:13:46 am »
Вчера отново четох за Плутон в книгата "Боговете на промяната",където пишеше,че той се свързва с властовите битки,с разрушаване или създаване на връзка(но връзка,която много да ни промени),изпитване на интензивни емоции и е разрушител на привързаностите.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #24 -: Март 15, 2014, 02:22:09 pm »
Надявах се, че това ще чуя - месец без изолации, а Плутоновия акцент едва ли ще ме уплаши сега точно. Благодаря ви много. :)
« Последна редакция: Април 12, 2014, 10:16:23 pm от AzaZaeL »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #25 -: Март 15, 2014, 05:58:35 pm »
Не винаги един лунар започва да действа в деня, в който започва. При мен обикновено е 2 - 3 дена по-рано, когато транзитната Луна е в опозиция на Слънцето ми.
Новият лунар започва действие при съвпад на транзитна с натална Луна, а при теб два-три дни преди това Луната извършва опозиция със Слънцето и действията са от самия аспект- ако един лунар показва тенденциите за месеца, то транзитите ги осъществяват. Плюс това твоя натал е с плаващ асцендент- аз от както те помня във форумите, така и не се установи на даден градус на АСЦ- променяш го според някакво обстоятелство, но дали е точен, за да ти е точен после лунара и солара?
« Последна редакция: Март 15, 2014, 06:01:12 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #26 -: Март 16, 2014, 12:10:53 pm »
Няма как да разбера абсолютно точния градус, но е някъде в границите на 18 - 22 градуса Водолей.
е как твоят брат близнак, който е роден минути след теб ще е асц риби, а ти ще си с асц водолей 18-22гр  ::)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #27 -: Март 17, 2014, 11:17:54 am »
Ще може ли мнения  за  предстоящия ми  лунар? :58:

Обратна връзка,макар и с някой друг ден по-рано.Общо взето лунарът акцентираше отношенията ми със семейството-първо сестра ми имаше проблеми със зъбите<заради което се наложи престой в болница.Майка направо беше пред удар!Но се справиха и всичко мина и замина.С баща ми целият месец си купувахме и разменяхме билети от държавна лотария. :012: Заради нараняване на единия билет загубихме една сума,за което много се ядосах,но го преживях.

Получих и предложение за работа,което отхвърлих,защото с работодателя не стигнахме до консенсус.Не на последно място имах много грижи около детето ми и неговите здравословни проблеми.Това е!Отново благодаря за помощта ви! :08:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #28 -: Март 17, 2014, 01:32:23 pm »

С баща ми целият месец си купувахме и разменяхме билети от държавна лотария. :012: Заради нараняване на единия билет загубихме една сума,за което много се ядосах,но го преживях.

Значи това е показал съвпад на Слънце У1 с Нептун У8, жалко! Благодаря за обратната връзка!

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #29 -: Март 18, 2014, 08:18:07 am »
Аз пак с въпросче се появявам :)

Колко трае действието на лунациите? При новолунието обсъдихме тук моя лунар. Сега, при пълнолунието картата естествено е друга, но събитията, които се случват при пълнолуние, имат ли връзка и с новолунието, имайки впредвид, че все пак двете са част от един цикъл. Ако трябва, ще кача и картата на пълнолунието, ако е интересно, или необходимо, и ще обясня ситуацията.