Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 167873 пъти)

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #705 -: Март 13, 2019, 08:29:54 am »
При въпроси за детерождение се разглеждат как са поставени Луна, Венера и Юпитер.
Сатурн и Марс, не дават деца, какват че ги отнемат.
Така че не е добре да се съветват хората, които имат проблеми, да получават съвети че на Сатурнови аспекти ще
забременеят.
Проблематичните карти се разглеждат с по-прецизни техники, а не с Слънчеви дирекции,
или пък транзити.
В картата, която се коментира сигнификатори за деца са Венера Юпитер и Луната,
когато някоя от тези планети застане на чувствително място, е възможно забременяване.

Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #706 -: Март 13, 2019, 09:00:57 am »
Таис, виждаш ли такива места през 2019 ?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #707 -: Март 13, 2019, 09:01:35 am »
Чета навсякъде ,че Юпитер е сигнификатор на деца.Поради каква причина?Юпитер управлява спермата при мъжа.
При жена са важни Луна(бременност,девсвеност,матка,раждане),Венера(яйчници,хормони),Слънце като естествен управител на 5 мун.И при всеки индивидуално,в зависимост коя планета управлява 5 дом.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #708 -: Март 13, 2019, 09:58:02 am »
Чета навсякъде ,че Юпитер е сигнификатор на деца.Поради каква причина?Юпитер управлява спермата при мъжа.
При жена са важни Луна(бременност,девсвеност,матка,раждане),Венера(яйчници,хормони),Слънце като естествен управител на 5 мун.И при всеки индивидуално,в зависимост коя планета управлява 5 дом.
Четеш психологическа астрология, а там не се научава много :)
Луна, Венера и Юпитер, са топли и влажни, дават развитие
Сатур -студен и сух
Марс -топъл и сух
Слънце-топло и сухо
Предполагам, че ясно се вижда, че едва ли ще способстват, развитие.
По-лесно ще бъде, като си представите как засаждате цвете и какво е необходимо.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #709 -: Март 13, 2019, 12:32:05 pm »
При въпроси за детерождение се разглеждат как са поставени Луна, Венера и Юпитер.
Сатурн и Марс, не дават деца, какват че ги отнемат.
Така че не е добре да се съветват хората, които имат проблеми, да получават съвети че на Сатурнови аспекти ще
забременеят.
Проблематичните карти се разглеждат с по-прецизни техники, а не с Слънчеви дирекции,
или пък транзити.
В картата, която се коментира сигнификатори за деца са Венера Юпитер и Луната,
когато някоя от тези планети застане на чувствително място, е възможно забременяване.
И  съм заченала, и съм родила две деца на Сатурнови аспекти- Сатурн при мен е У5 в 5д, в квадрат с Марс У8
Транзитен Сатурн беше в квадрат с наталната ми опозиция Луна-Слънце когато забременях с първото дете, когато родих беше в квадрат с наталната опозиция Юпитер-Венера, вярно е, че почти цялата бременност изкарах на легло и по болници, а раждането беше трудно, но в крайна сметка родих, тъй че престанете да плашите с този Сатурн- планетата стабилизира и може да донесе повече отговорности, но не и да руши, както един Уран например.
Марс е естествен управител на 8-ми дом и Скорпион, свързан със зачеването, с репродуктивните органи, с мъжкия фалос- ненапразно полът на бебето в медицината се отбелязва с глифа на Марс- та Марс носи бебетата, а не щъркелите.
П.П. Мислиш ли, че след като си написала "проблематична карта" , съветите ти са "добри'?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #710 -: Март 13, 2019, 12:40:48 pm »
Чета навсякъде ,че Юпитер е сигнификатор на деца.Поради каква причина?Юпитер управлява спермата при мъжа.
При жена са важни Луна(бременност,девсвеност,матка,раждане),Венера(яйчници,хормони),Слънце като естествен управител на 5 мун.И при всеки индивидуално,в зависимост коя планета управлява 5 дом.
Юпитер не е сигнификатор на деца, но дава разширение в областите, които засяга по някакъв начин- например транзит през 5д. , или соларен Юпитер в соларен 5д., в лунар също, но ако не са налице други определящи фактори, сам по себе си няма да пусне бебе през комина  :) Догодина ще навлезе в моя 5д, но не очаквам да забременея, най-много да родя някой шедьовър  :012:

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #711 -: Март 13, 2019, 12:50:22 pm »
А точно Юпитер е главният сигнификатор за плодовитост....
нататък оставам на вас да разберете защо! :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #712 -: Март 13, 2019, 01:06:44 pm »
А точно Юпитер е главният сигнификатор за плодовитост....
нататък оставам на вас да разберете защо! :)
Къде, във Ведическата астрология ли?  Тази тема е в раздела на Класическата или Западна астрология, ако не си разбрала :)

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #713 -: Март 13, 2019, 01:37:26 pm »
Къде, във Ведическата астрология ли?  Тази тема е в раздела на Класическата или Западна астрология, ако не си разбрала :)
Добре разбирам къде пиша , но това което пишете не е класическа астрология, а психологическа.
Липсва ви основата още на класическата астрология, защото основните сигнификатори за деца са Луна Юпитер и Венера.
Който и класик да четеш, визирам Абу Машар, Бируни, Валенс, Птолемей.. навсякъде това ще прочетеш...
Нямам никакво намерение да влизам в спорове, защото нямаш тези знания, с които да ми опонираш.
А аз нямам желание да изнасям безплатни семинари :)
Просто ми омръзна да правите прогнози с един поглед и да  подвеждате хората.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #714 -: Март 13, 2019, 05:34:42 pm »
Добре разбирам къде пиша , но това което пишете не е класическа астрология, а психологическа.

А аз нямам желание да изнасям безплатни семинари :)

Просто ми омръзна да правите прогнози с един поглед и да  подвеждате хората.
Може и с половин поглед да са точни прогнозите, а може да се гледа и чете с години, а накрая -запълване на пространството с празни приказки, само че както отбеляза- не сме на семинар .


Сестра, да влиза следващия  :012:

valski

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #715 -: Март 14, 2019, 01:06:21 pm »
Просто ми омръзна да правите прогнози с един поглед и да  подвеждате хората.
[/quote]

Таис, аз съм лаик на тема астрология, чета доста и се старая да се уча, но ... Та, колкото до подвеждането - не съм съгласна с теб. Много са ми помагали във форума с точни прогнози, а akruks например , няма допусната грешка по мои хорари и съм много благодарна, та дори и на единия поглед. :72:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #716 -: Март 14, 2019, 11:06:32 pm »
Момичета-акрукс, Сафо, моля ви

Валенс-1глава, 1-ви абзац- The Nature of the Stars (Природата на звездите)
Цитат
Jupiter indicates childbearing, engendering, desire, loves, political ties, acquaintance, friendships with great men, prosperity, salaries, great gifts, an abundance of crops, justice, offices, officeholding, ranks, authority over temples, arbitrations, trusts, inheritance, brotherhood, fellowship, beneficence, the secure possession of goods, relief from troubles, release from bonds, freedom, deposits in trust, money, stewardships, Of the external body parts it rules the thighs and the feet. (Consequently in the games Jupiter governs the race.) Of the internal parts it rules the sperm, the uterus, the liver, the parts of the right side. Of materials, it rules tin. It is of the day sect. In color it is grey verging on white and is sweet in taste.

Абу Машар:
Цитат
The nature of Jupiter is hot, moist, airy, temperate. And he signifies the nutritive soul and life and ensouled bodies. Also children and the children of children, and beauty. And he signifies the wise and doctors of the law and just judges...
Източник
« Последна редакция: Март 14, 2019, 11:12:56 pm от Papy »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #717 -: Март 15, 2019, 05:47:50 am »
Приемам забележката.Написах :"Чета навсякъде,че Юпитер е сигнификатор на деца.............."Просто се зачудих поради каква причина,освен,че е написано от ........
И най-вече,защото моят не е добре поставен,опозиция Сатурн,квадрат Меркурий и изпитвам ужас като си помисля:"И децата на нашите деца"

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #718 -: Март 15, 2019, 08:51:49 am »
Не трябва да приемаме толкова буквално старите автори. Първо-защото животът много се е променил, медицината се е развила, пътува се лесно, и т.н.
Второ-защото те са съдели по много фактори, но доста от тях са били сравнително ориентировъчно сметнати, та и затова са се опитвали да глобализират някак си.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #719 -: Март 16, 2019, 06:55:06 am »
http://monavendor.com/index.php/Thread/419-%D0%94%D0%B5%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0/

"Юпитер е естествен сигнификатор на децата, поради природата си. Луната сигнифицира бременността, докато Юпитер - растежа. Луната охлажда и овлажнява, качествата нужни за бременността, докато Юпитер загрява и овлажнява - качествата нужни за развитието. Съответно след етапа на износване следва етапа на израстване. Ако Юпитер е силен в картата - ако управителите на триплицитета са силни и не търпят повреди, то Юпитер ще може да изпълни ролята си на естествен сигнификатор и да даде деца в картата.

Доротей Сидонский, ни съветва да разгледаме управителите на триплицитета на Юпитер."