Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107135 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #720 -: Март 14, 2018, 10:39:37 pm »
Аз лично разглеждам с повишено внимание опозиции Марс/Сатурн, Слънце/Сатурн и Луна/Сатурн по оста 1/7. Веднага светва червена лампичка. Но когато са си баш в 7ми, не минават в 8ми с прецесия. В повечето случаи говорят много красноречиво за човека и отношенията му с другите. Дотук изключение не съм видяла. Газ с двеста от такива. Ще те сдъвче и ще те изплюе.
И понеже по-горе за ценностни системи се спомена, има нещо кофти при тях, което се усеща в отношенията с другите. Но обикновено привличат себеподобни и с тях проблеми нямат, по същата сигнатура.
« Последна редакция: Март 14, 2018, 10:42:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #721 -: Март 15, 2018, 09:43:14 am »
Тоз с малефици,  оня със смачкана Луна. Вие па сте много убави. С карти съвършенство - образец само на всичко хубаво събрано на едно място.  :012:
Човек комуникира със света в зависимост, какви условия предполагат зодиакалните знаци на оста Асцендент - десцендент. Мунданно Стрелец - Близнаци са си "телефонисти", "кол център", движат информацията, осъществяват връзка, пренос .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #722 -: Март 15, 2018, 09:47:20 am »
А, няма съвършени карти, без недостатъци.
Но има такива, с чиито носители не желая да имам интеракции. Проверила съм как работят такива комбинации. Нито едно изключение дотук. Може би ако имах такава доминанта, щяхме да се спогаждаме. На мен са ми изключително противни и отблъскващи като поведение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #723 -: Март 15, 2018, 09:54:27 am »
Вероятно ако ти закачат някъде картата. Иначе сходството не е гаранция за мед и масло. В различни моменти в зависимост от прогресии, транзити свързани с 1 - 7, човек може да срещне различен тип хора. Транзитите на Сатурн през първи, Венера, са предпоставка за срещи с хора, чиито начин на свързване със света е сатурнов и техните У1,7, Венера, планети ако има такива там, са във взаимодействие със Сатурн.
« Последна редакция: Март 15, 2018, 10:23:57 am от starinthenightsky »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #724 -: Март 15, 2018, 10:05:02 am »
Сходни типажи най-бързо са ми омръзвали. За близки отношения са ми най-далечни именно Овен и Везни. А те ми засягат най-активния полюс в хороскопа, че и нодална ос.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #725 -: Март 15, 2018, 10:14:11 am »
Сходни по аналогия, като сходна енергия - Слънце в първи, в Лъв, изгряващ Лъв, Марс в Лъв, Марс в 5-ти
« Последна редакция: Март 15, 2018, 10:18:45 am от starinthenightsky »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #726 -: Март 15, 2018, 10:32:14 am »
Да, такива привличам. Но не казвам, че харесвам тяхното поведение.
Най-малко проблеми са ми носили комбинации Телец/Близнаци. С тях има една лекота в общуването, няма пози, има естественост. С лъвски доминанти постоянно трябва да внимаваш да не сгазиш лука, да не ги пренебрегнеш, да не ги засегнеш без да знаеш. Затова ме натоварват в големи количества, има една неестественост там. А мен не ме бива да се натягам и постоянно да галя някого по козинката, с мен така никой не се е държал. В приятелствата съм спонтанен човек, не умея да съм добър политик. Днес ме удря електрон в главата и решавам да потърся някого спонтанно, без никакъв повод, без превземки. А има типажи, с които именно такава спонтанност липсва в отношенията. Или да честитиш някому някой празник без да очакваш покана. Нещо, за което те няма да се сетят, фокусирани върху своето ежедневие и текущи задачи. Има дребни на пръв поглед неща, по които можеш да прецениш какво можеш и какво не можеш да очакваш от въпросния човек като приятел. Момичетата горе са прави – в едно приятелство трябва да има усещане за лекота и спонтанност, без задни мисли. Там, където постоянно внимаваш как и къде стъпваш, не можеш да бъдеш напълно себе се с отсрещния човек.

« Последна редакция: Март 15, 2018, 10:43:53 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #727 -: Март 15, 2018, 03:16:37 pm »
Рару, опитвам се да развенчая митове и клишета, но безуспешно.   :d030:

Днес има неприятна новина, но никъде не намирам карта с час. Стивън Хокинг е починал, голям мозък.

И руският астролог Авесалом Подводни е починал съвсем наскоро, на 5 март. Сравнително рано, 53ти набор.
Руският астролог Авесалом  Подводни дали е предсказал смъртта си?
Нали имаше един виц:Чука се на вратата на врачка.Тя:"Кой е?".Отвън глас:"Егати врачката!"
« Последна редакция: Март 15, 2018, 03:19:22 pm от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #728 -: Март 15, 2018, 03:25:09 pm »
Нямам представа дали е предсказал. Може би е по-добре да не знаеш, дори ако можеш да го видиш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #729 -: Март 15, 2018, 03:27:41 pm »
Нямам представа дали е предсказал. Може би е по-добре да не знаеш, дори ако можеш да го видиш.
Лили,вече си мисля,че е по-добре нищо да не зная,ама късно.... :lol_hitting:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #730 -: Март 15, 2018, 07:25:20 pm »
Днес има неприятна новина, но никъде не намирам карта с час. Стивън Хокинг е починал, голям мозък.

И руският астролог Авесалом Подводни е починал съвсем наскоро, на 5 март. Сравнително рано, 53ти набор.
  сега научавам за Подводни, много  уважавам написаното от него, професионален математик и психолог, изключително добър в астро-анализите

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #731 -: Март 15, 2018, 07:39:18 pm »
И аз съвсем случайно разбрах. От фейсбук страничката на Лира Принт, където рекламират астрологични книги. После проверих в руския нет, наистина съвсем наскоро е починал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #732 -: Март 16, 2018, 12:00:54 pm »
Маймунка, според теб оказахме ли(ти) подкрепа  със споделеното ? :)

Да, за споделеното благодаря!  :58:

Объркала съм темата, това и неправилната формулировка промени посоката на запитването ми.

Приятелството изисква време и енергия, но ако е истинско е взаимно споделено и носи щастие и любов.
Приятелството е дълбоко и интимно отношение, което е свързано с вътрешна близост, откровеност и доверие.
« Последна редакция: Март 16, 2018, 05:53:51 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #733 -: Март 16, 2018, 12:16:23 pm »
Да, за споделеното с любов....  :58:


Приятелството изисква време и енергия, но ако е истинско е взаимно споделено и носи щастие и любов.
Приятелството е дълбоко и интимно отношение, което е свързано с вътрешна близост, откровеност и доверие.

Маймунка,, не знам кой и какво ти е помогнало, но нито форума, нито приятелите имат връзка с любовта, близостта, дълбочина, интимност ... очакване, ... и всичко, което си изброила.
Бих казала - поразсъждавай малко по "астрологичното колело" и виж връзката между 1 и 11 дом. Като повечето от нас и ти в момента минаваш през 12, а през 2,3, и т.н., за да стигнеш до 11.

Мнение и съвет - махни ги тези емоции и опитай да погледнеш по-дистанцирано на приятелите си - да бъдеш себе си и пак да си с тях. Това изисква естествено, да не се тормозиш с излишни очаквания спрямо тези хора, защото това води до болка, разочарование и т.н.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #734 -: Март 16, 2018, 05:25:02 pm »
Маймунка,, не знам кой и какво ти е помогнало, но нито форума, нито приятелите имат връзка с любовта, близостта, дълбочина, интимност ... очакване, ... и всичко, което си изброила.
Бих казала - поразсъждавай малко по "астрологичното колело" и виж връзката между 1 и 11 дом. Като повечето от нас и ти в момента минаваш през 12, а през 2,3, и т.н., за да стигнеш до 11.

Мнение и съвет - махни ги тези емоции и опитай да погледнеш по-дистанцирано на приятелите си - да бъдеш себе си и пак да си с тях. Това изисква естествено, да не се тормозиш с излишни очаквания спрямо тези хора, защото това води до болка, разочарование и т.н.

Хепи, благодаря за съвета ти да не съм толкова емоционална!
Много си права, че това често ми пречи и ме обърква в дадени ситуации.
Единствено не съм съгласна с това, че любовта(обичта), близостта, дълбочината нямат връзка с истинското приятелство.
Според мен това е висша форма на приятелство, другото е познанство.

Относно това да поразсъждавам върху астрологичното колело, това беше първоначалното ми намерение. Благодаря, че го спомена!
Защо свързваме приятелството само с 11дом? 11дом е свързан чрез опозиция с 5-ти, но е следващ от 10-ти и преди 12-ти.
Остта 1-7 е основна за това с какво се сблъскваме в живота като тип хора, какво привличаме, другите.
Би трябвало да се гледа и 3-ти дом плюс 9-ти, но тук трудно си обеснявам точно как? 3-ти дом са близките взаимоотношения, освен роднините, общо средата, в която живеем.

Засега толкова ми стигат разсъжденията и  ще имам нужда от повече спокойно време, за да навържа нещата астрологично и да не пиша глупости от незнание и  избързване.
« Последна редакция: Март 16, 2018, 06:19:39 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг