Автор Тема: Възлите в синастрията  (Прочетена 20630 пъти)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #15 -: Юли 20, 2016, 10:12:23 am »
Kris, :clap:.Alena,СЛВ съвпад Слънце в синастрия точно така,загубих малкото синастрии които съм правил за упражнение,но мой СЛВ съвпад Слънце с друга карта беше точно така.Мой СЛВ в овен 1д,като съвпадна със Слънце в овен/екзалтирано/дава отработването ,много силно привличане .Предполагам ако беше Марс в овен /тронов/ ще бъде още по силно,други планети-доста по-слабо ,мисълта ми е трябва да са в синхрон със задачата на СЛВ .Един вид човека със СЛВ е ученика на този с планетата,импулс за следване някакъв -модел за подражаване,нещо като идеал .С две думи връзка учител/ученик .От тази гледна точка Гуру-чандал йога ако наистина този с Раху критикува Юпитер ,това е като ученик да критикува учителя си-мисля дори да е така,това е с цел провокация с цел учене,казват Раху се разбира най-добре точно с Юпитер,няма друга логика .Като се замисля моя Раху съвпад със Слънце в другата карта,като че ли наистина глези и усилва Слънцето в другата-вдига му самочувствието доста .Всъщност Слънцето и в двете карти се акцентира и усилва ,мисля за връзка е най-добрия вариант ,макар Слънце и Раху да не ,,приятели,, принципно .
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 10:36:37 am от Bin »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #16 -: Юли 20, 2016, 10:15:34 am »
Papy, относно кармата при свързване - виж и къде е бил при двамата души пренаталния съвпад  Слънце/Венера - тук има добро таблично визуализиране http://www.aastl.net/FindYourVenusStarPoint.pdf . За нашето поколение има 5 възможности, които формират пентаграм:



Условно, ако точката на Венера е на главата - с хората със същата точка - имате сродно себеусещане, с тези, чиито които са на ръцете - потенциал за креативно партньорство - тип артистично, певци, творите заедно. А с тези, които са на краката - кармична обвързваност. Това са най-здравите връзки, които може да не подлежат на логика, да се наранявате и да не можете един без друг.

Както и писах за кармичните връзки в другата тема, но това го четох на теория, без да съм проверявала, ако Венера преди раждането е била на долен съвпад, т.е. ретро - то срещаме хора, с които имаме кармични връзки. Ако преди раждане, последния съвпад на Венера и Слънцето е бил горен и тя е била директна (това се вижда в таблицата, която дадох горе), правим нови контакти с хора, с които нямаме кармично минало.

Това донякъде може да допълни и да даде друг разрез на твоето изследване за нодалната ос и да даде обяснение.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #17 -: Юли 20, 2016, 10:19:24 am »
Това е интересна картинка. Но това с горния и долния съвпад малко ми е трудно да го приложа - при мен преди раждането е бил горен съвпад, а долният съм го преживяла по прогресия тъй като съм родена 4 дни преди венера да стане ретро ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #18 -: Юли 20, 2016, 10:21:04 am »
Ха, още повече се втрещявам-дядо и внуче имат венера, сатурн/юлв и луна/слв. Въобще не се разбират, половин час заедно и са си сърдити

Сега и аз погледнах и съм силно впечатлена :) СЛВ на сина ми е в точен съвпад с IC на дядо му - това, което виждам е особена грижа от страна на дядото, чисто обгрижване и топло отношение, докато детето е малко по-дръпнато.
В синастрията със сестра му, обаче, положението е точно обратното - нейния СЛВ е точно върху неговия IC и той е този, който е по-мекия и смирения, а тя е тази, която леко го строява :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #19 -: Юли 20, 2016, 10:28:57 am »
със синът ми имаме
н.ЮЛВ съвпад Венера/Луна, отдавам всичко материално и нематериално,което притежавам,съвпада е в скорпи,венера е заточение,давам,не получавам

с дъщеря ми
н.Венера/Асц съвпад СЛВ/10 Близнаци, тук дъщеря ми се старае да наложи социално приемливо поведение,жива да не бях на тройката на асц-марс-уран-плутон
"В изчистения вариант, ако и при двамата няма никакви съвпади с други планети този, който е с възела е бенефициран. " не се е случвало до сега

имам ли избор да не отдавам,при възлите няма не искам,те задължават да си носиш кръста
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 10:41:50 am от strelicka »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #20 -: Юли 20, 2016, 10:39:54 am »
Забелязах, че най-често в съвпад с моя СЛВ е Юпитер на другия. Тези хора ме обогатяват по един или друг начин и винаги усещането с тях е за пълнота на отношенията.
Имам съвпади на ЮЛВ с Марс и Плутон и много интересно, че се чувствам по-комфортно с човека, чийто е Плутона :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #21 -: Юли 20, 2016, 10:45:16 am »
щастие  винаги ми носи , когато се видим

негов юпитер на асц. съвпад моя луна скорпи
мой юпитер телец съвпад негово слънце

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #22 -: Юли 20, 2016, 10:53:52 am »
Това е интересна картинка. Но това с горния и долния съвпад малко ми е трудно да го приложа - при мен преди раждането е бил горен съвпад, а долният съм го преживяла по прогресия тъй като съм родена 4 дни преди венера да стане ретро ::)

Изглежда си срещала нови хора в живота си, без кармична предопределеност до момента, в който по прогресии се случва долния съвпад и това да отваря врата за хора, с които имате кармична свързаност. Ако ти се занимава - можеш да провериш за няколко значими човека, които познаваш от преди долния съвпад по прогресии и за няколко, с които се познавате от след това - какъв тип взаимоотношения формирате - сродно, творческо или кармично.
Над силата е само умението да я владеем!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #23 -: Юли 20, 2016, 11:05:56 am »
И аз искам да кажа, че публикацията на Крис много ми харесва. Благодаря ти, Крис!

Сори за спама.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #24 -: Юли 20, 2016, 11:09:08 am »
Сега и аз погледнах и съм силно впечатлена :) СЛВ на сина ми е в точен съвпад с IC на дядо му - това, което виждам е особена грижа от страна на дядото, чисто обгрижване и топло отношение, докато детето е малко по-дръпнато.
В синастрията със сестра му, обаче, положението е точно обратното - нейния СЛВ е точно върху неговия IC и той е този, който е по-мекия и смирения, а тя е тази, която леко го строява :)

Хах, аз не бях проверявала, но майка ми (баба) има Венера в съвпад със СЛВ на малкия ми син (внучето). Венера(баба) в съвпад със СЛВ (внуче). С другата баба - СЛВ (внуче) съвпад Меркурий (баба).

А баща ми и големия син имат:  СЛВ (дядо) в съвпад с Венера (внуче) и СЛВ (внуче) - съвпад с Хирон (дядо). Другият дядо е починал преди да се родят.

При малкия син - преди раждането е имало долен съвпад и очевидно е кармично свързан с баби, дядовци, баща и т.н. При големия син - преди раждането е имало горен съвпад и като че ли е по-малко застъпен кармичното в срещите.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #25 -: Юли 20, 2016, 11:23:26 am »
А на мен статията, цитирана от Крис не ми допада - само да си кажа, за протокола.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #26 -: Юли 20, 2016, 11:26:29 am »
Това е интересна картинка. Но това с горния и долния съвпад малко ми е трудно да го приложа - при мен преди раждането е бил горен съвпад, а долният съм го преживяла по прогресия тъй като съм родена 4 дни преди венера да стане ретро ::)

Тери, в коя прогресия (като възраст) стана ретроградна прогресивната ти Венера и направи долен съдпад?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #27 -: Юли 20, 2016, 11:27:06 am »
Най-често на юлв ми попадат Марс и Луна, понякога Слънца, имали наблизо такива веднага са се залепили.
Марс там ми харесва, чувство за сигурност, безопасност. Луните ги усещам тежко, защото ги познавам.
На северния възел ми попадат най-често чужди Марсове, там отношенията винаги са по-динамични, развиващи се, сега започват. Усещането е същото, когато чужд възел слв ми попада върху Марс/Венера.
Разликата в отношенията, когато нещо ми е върху слв и юлв, е че при първия имам усещането, че отношенията сега започват, а при втория че те са нещо старо, познато, сякаш познавам този човек от векове.

Другото което често ми се случва е съвпад на обърнати или еднакви оси на възлите.
Изключително често попадам на възли в Близнаци/Стрелец, пак силни връзки, въпреки че нямам нищо там. Но пренаталния съвпад  Слънце/Венера е в Близнаци, което може би дава обяснение. И последно чужди възли но оста Рак/Козирог, при мен това е IC/МС, Овен/Везни-мои Асц/Дсц и Лъв/Водолей 5/11 дом за мен.
Стреличка е обобщила, което важи в пълна сила и при мен

Цитат
имам ли избор да не отдавам,при възлите няма не искам,те задължават да си носиш кръста

Отностно роднински връзки с баба, която почина имам нейн слв съвпад моите Луна/Плутон, нейни Слънце/Уран съвпад мои слв. Тази жена би дала душата си за мен. Тайно ми е казвала, че обича сестра ми, леля ми и майка ми страшно много, но такава обич каквато изпитва към мен не е изпитвала към никой друг. Аз също изпитвам невероятна обич и нежност към нея.
На дядовците и майка ми нодална ос в Близнаци/Стрелец. Нептуна на майка ми върху мои юлв. На единия ми дядо, при който аналогично на баба бях най-скъпото му, Марсът му е върху мой юлв.

На баща ми Луна/Нептун върху мои юлв. Неговите възли са в Козирог/Рак. При другата ми баба, възлите са отново по оста Козирог/Рак, Слънцето и пък е върху моя слв.
На брата на дядо ми, който много обичам, негова Луна върху мои слв, негови възли върху мои асц/дсц.

На лелинчо, който ми е като баща, обърнати нодални оси. На леля ми Марса върху мои юлв, тя ми е втората майка.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #28 -: Юли 20, 2016, 11:50:24 am »
Поправка,бях писал СЛВ е цел,идеал-обаче подсъзнателни,което обезсмисля съзнателни определения .Това е магнитна сила-на привличане където е СЛВ,на отблъскване,където е ЮЛВ .Планета там в партнъорска карта  се намагнетизира,толкова по-силно,колкото резонира с наталната посока .Материалната ,съзнателна енергия на планетата се усилва от подсъзнателното намагнетизиране, а подсъзнателната енергия на този със СЛВ се материализира,изразява съзнателно и видимо чрез характеристиките на планетата .Затова казват че Раху усилва енергията като количество,но придобива качеството на планетата в съвпад .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #29 -: Юли 20, 2016, 11:55:56 am »
А на мен статията, цитирана от Крис не ми допада - само да си кажа, за протокола.

А той коя статия цитира?