Автор Тема: Възлите в синастрията  (Прочетена 19767 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #30 -: Юли 20, 2016, 12:06:47 pm »
Тери, в коя прогресия (като възраст) стана ретроградна прогресивната ти Венера и направи долен съдпад?

Вторична прогресия на слънцето, била съм на 3-4 години като е станала ретро, долният съвпад го преживях на около 22-23 г., прогресивното слънце направи съвпад с прогресивна венера която се движеше обратно и се срещнаха. Натално слънце в риби, натална и пр. венера в овен :)

Срещнах съпруга си тогава и скоро след това се оженихме.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #31 -: Юли 20, 2016, 12:14:04 pm »
А той коя статия цитира?

а, сори, изказване/теза/публикация/мнение, написано от Крис .... така по-добре ли е?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #32 -: Юли 20, 2016, 12:35:37 pm »
Вторична прогресия на слънцето, била съм на 3-4 години като е станала ретро, долният съвпад го преживях на около 22-23 г., прогресивното слънце направи съвпад с прогресивна венера която се движеше обратно и се срещнаха. Натално слънце в риби, натална и пр. венера в овен :)

Срещнах съпруга си тогава и скоро след това се оженихме.

Благодаря :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #33 -: Юли 20, 2016, 12:36:43 pm »
Написаното от Крис не е чак толкова трудно за разбиране и не е чак толкова философско, но всеки с възможностите си.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #34 -: Юли 20, 2016, 01:39:15 pm »

Имам съвпади на ЮЛВ с Марс и Плутон и много интересно, че се чувствам по-комфортно с човека, чийто е Плутона :)

а този с марс как е ::)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #35 -: Юли 20, 2016, 01:46:20 pm »
забелязали ли сте  разлика  когато л.възли са в обичайния си ход или пък директни

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #36 -: Юли 20, 2016, 01:52:13 pm »


Синастричните възли са като нещо като своеобразни транзитни затъмнения, но на ниво синастрия.

Да.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #37 -: Юли 20, 2016, 02:00:28 pm »
забелязали ли сте  разлика  когато л.възли са в обичайния си ход или пък директни

Не.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #38 -: Юли 20, 2016, 02:02:57 pm »
Някой има ли наблюдения на квадрат на ЛВ в синастрия? Аз наблюдавам такъв брак и вече 24г оцелява.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #39 -: Юли 20, 2016, 02:17:16 pm »
а този с марс как е ::)

Това е една колежка и колкото и да се старая да съм отворена и благоразположена, има едно клокочещо напрежение от нейна страна, което си признавам, че понякога ми се предава и на мен и това ме напряга. Марс при нея управлява Овен - вписан знак в първи дом. Съвпадът е в 1 дом при мен и в края на 6 дом при нея.
Отделно моят Плутон е върху Слънцето й, в моя първи и неин 7 дом, и виждам как се държи така, сякаш аз я притискам и иска да се измъкне, но не може. Слънцето при нея управлява 6 дом, а Плутон 8. Тук искам изрично да подчертая, че не я притискам и притеснявам с действия по никакъв начин. :)
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 02:26:05 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #40 -: Юли 20, 2016, 02:23:27 pm »
Човекът с възела е този, който служи за нещо като "пътен знак", "указваща табела", катализатор, който насочва човекът с планетата да прояви принципа на аспектираната планета и в общовалидната и в индивидуалната й характеристика. Един вид има ключ за нейната врата. Човекът с планетата, в зависимост от спецификата й "мотивира" човека с възела да придобие някакви опитности и умения.

Синастричните възли са като нещо като своеобразни транзитни затъмнения, но на ниво синастрия.

Това не ми звучи логично.
Ако е СЛВ, тогава как една несвойствена енергия (СЛВ) може да служи като катализатор и т.н. на отсрещния с планетата? Планетата е даденост за всеки от нас - с всичките й характеристики - ние владеем точно това. По-скоро този с планетата ще помогне на този със СЛВ, чрез принципа на планетата да разбере и научи характеристиките на дома и знака, където е съвпада.

Ако е ЮЛВ - тази енергия вече я владеем и трябва да отидем на отсрещната страна. Тук наистина би могло да има пълноценен контакт (но не указание), защото и двете неща са познати на нативите. Проблемът е в това, че този с ЮЛВ в един момент "ще си тръгне" (или би трябвало) от принципа на знака и дома, където се случва съвпада и човека с планетата остава сам.

Happy58

  • Гост
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #41 -: Юли 20, 2016, 02:25:23 pm »
Така е, обаче пак-от всички роднини и близки-само 1 ми засяга възел. От приятелите-нито един. Явно нямам пито/неплатено :)
Понеже Тери писа с мен-не, не съм гледала всички, но носална по мои оси има

а как са взаимоотношенията между техните възли и твоите планети/ъгли? Това е същото, просто енергията върви в различни посоки. Но си е все карма.

Happy58

  • Гост
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #42 -: Юли 20, 2016, 02:45:01 pm »
..............
Разликата в отношенията, когато нещо ми е върху слв и юлв, е че при първия имам усещането, че отношенията сега започват, а при втория че те са нещо старо, познато, сякаш познавам този човек от векове.

.................................

 :08:

Happy58

  • Гост
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #43 -: Юли 20, 2016, 02:47:34 pm »
Някой има ли наблюдения на квадрат на ЛВ в синастрия? Аз наблюдавам такъв брак и вече 24г оцелява.

имаш предвид, че двете оси са в квадрат? Или планета на А в квадрат към оста на Б?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #44 -: Юли 20, 2016, 02:50:48 pm »
В периода от 18-19  месеца всеки може да се закачи на нодалната ни ос със Светилата или с вътрешните си партньорски планети и обратното. Важното е защо така силно реагираме и защо се чувстваме като, че сме ( засмукани) при такъв обмен. На всеки 4 часа нечий кардинални оси  се пресичат  с нашата нодална ос или обратно, важното е защо веднага искаме да стигнем до другия . Когато се включат в играта Юпитер, Сатурн и външните планети, е важно защо някой или ние се били посочени, избрани от групата. Възлите търсят енергия, за да проработят, затова всяко енергизиране, всеки обмен със синастрчина планета активира предназначението им.
Винаги има обмен между възлите на родител и дете и поне на  едно от Светилата, както и във връзки, които са  важни за натива.
Вълшебната думичка тук е лунации, на всеки 9/19 г. се повтаря градуса на дадената лунация(  новолуние или пълнолуние) , в частност  затъмнение и оттам  се черпи информация, какво има да се каже за : Венера (Ж) съвпад  СЛВ ( М) и Венера (М) съвпад СЛВ ( Ж) в синастрията.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“