Автор Тема: Комбин или Davison relationship chart  (Прочетена 31261 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #120 -: Юни 21, 2016, 02:13:51 pm »
Едната, този анализ на Драката за онази хорарната връзка ли се отнасяше?

Управителите на 3Дома са в 8Д-У11,У12 и У2,от които само У2 е аспектирана.Те ще действат в полза на 8Д-т.е подлежат най-вероятно на скрита и вътрешна трансформация-може би ще сте си полезни един на друг за това,което всеки сам ще изживее,провокиран от другия.
У8 е с единствен аспект,но отрицателен от Нептун-смятам,че няма да се състои връзка,поради 2 причини:първо У8 в редки случаи не е разрушител на стойности(не разрушава,когато ги има),а едва ли двойката ще бъде мотивирана да устоява.Второ самата природа на Марс е,ако не скандалджийска,то поне индивидуалист и без добър аспект не виждам какво ще го вдъхнови да се бори по 7Д.Освен това е много накован(минорно) от 2бр квадрат и половина между Сатурн/Уран,от които ще го избива на лудост.
У5 Сатурн е на К12.Смятам,че въпреки положителните аспекти няма да допусне изява на любовните чувства заради ярко Его(квадрат на Уран),казани инфантилни думи(квадрат от Меркурий),квадрат от Хирон-каквото и да прави квадратът винаги пречи.Един квадрат и половина от Марс У8.
Имаме си цяло хвърчило с връх Плутон У3.В интерес на истината Плутон ми се струва "хилав" ,както и големият тригон,за да издържат на напрежението на останалите аспекти в картата.

 Дъ Уан,дано да бъркам.  :08:
De omnibus dubitandum est

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #121 -: Юни 21, 2016, 02:51:09 pm »
Да. Драката се оказа напълно права. Друг път ще я слушам  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #122 -: Май 14, 2018, 02:19:15 pm »
Привет,

Знам че не се е коментирала тази тема отдавна, но попаднах на тази информация и бих искала да помоля, ако на някой му се занимава да разгледа тази карта на сестра ми и нейния приятел. Това което тя ми споделя е че доста се карат и спорят, тя все нещо не е доволна от него , а него до домързява да прави доста неща. И не е само там проблема. Но не бих искала да размивам информацията, а само да ме насочите малко.
Ако това не е точната карта в astro.com, моля ме насочете кое да избера в падащото меню.  :)
Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #123 -: Май 14, 2018, 09:10:33 pm »
По всичко личи, че жената не уважава много съпруга си, тя доминира и според нея той е смотан; което пък води до това той да не проявява никаква инициатива, а дори когато направи нещо, то не е по правилния начин, или е много бавен, или може по-оптимално. Но-той внася спокойствие в двойката и всъщност има полижителни качества, като цяло общите резултати им се получават по-скоро по изключение, отколкото като правило.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #124 -: Май 14, 2018, 10:17:18 pm »
По всичко личи, че жената не уважава много съпруга си, тя доминира и според нея той е смотан; което пък води до това той да не проявява никаква инициатива, а дори когато направи нещо, то не е по правилния начин, или е много бавен, или може по-оптимално. Но-той внася спокойствие в двойката и всъщност има полижителни качества, като цяло общите резултати им се получават по-скоро по изключение, отколкото като правило.

Здравей, Papy. Да и аз така мисля, поне от това което виждам.
Добре, значи в крайна сметка, са заедно по изключение ли ? :D Защото връзката им ми е доста странна.
Качвам и карта на Дейвисън, за по-ясна представа. Но най-интересното ми е, дали това "изключение" , ще продължи дълго или по-скоро не.
Само-не можах да разбера значението на картата на Дейвисън, някъде мога ли да открия по-подробно инфо.
Много ще съм благодарна за това. Защото никъде не виждам аспекти, планети, домове и т.н. поне нещо, за което да се хвана като информация, за да го асимилирам и разбера.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #125 -: Май 14, 2018, 10:27:49 pm »
Не, постиженията са по изключение, чети внимателно, просто малко са като орел-рак-щука, караниците възникват, защото са със сменени роли, вместо да признаят друг другиму силните си страни. Той има въображение, тя е борбена, и въпреки различията, не са незабележима двойка. Вероятно той борави по-добре с думите, но тя е по-избухлива, абе...интересни са
Синастрия някъде слагала ли си?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #126 -: Май 14, 2018, 10:42:49 pm »
Не, постиженията са по изключение, чети внимателно, просто малко са като орел-рак-щука, караниците възникват, защото са със сменени роли, вместо да признаят друг другиму силните си страни. Той има въображение, тя е борбена, и въпреки различията, не са незабележима двойка. Вероятно той борави по-добре с думите, но тя е по-избухлива, абе...интересни са
Синастрия някъде слагала ли си?
Papy, извинявай но доста ми се спи вече и не вдявам информацията, както трябва.
Ами, да прикрита е пред другите, но иначе е избухлива и емоционално нестабилна. Понякога и се чудя :D
Не, не са незаблежима двойка, напротив доста емоционални са, особено тя-все прави едни бързи нервни движения, а той е доста умислен, все в тоя телефон. И все едно не са заедно, не се докосват или целуват, няма мили жестове докато са покрай други хора, но за сметка на това той я ревнува, но изглежда поне външно спокоен. А тя е доста експанзивна, ранима и използва мъжете за да ги тараши :D И все иска материални неща, хем е недоволна, хем иска и като и се даде-пак недоволна. Аз това при нея хич не го разбирам, а уж сме отгледани от едни и същи родители :D А той ми е малко странен, вглъбен понякога, тайни ли пази не знам.
Сега пускам и синастрия, не съм защото скоро ми поиска мнение, и аз се оплетох съвсем с тези нови термини.
Отново много ти благодаря в насоките. Чудя се какво да и кажа после-истината или половината от истината, че пак ще е недоволна :D
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #127 -: Май 14, 2018, 11:01:48 pm »
Привет,

Знам че не се е коментирала тази тема отдавна, но попаднах на тази информация и бих искала да помоля, ако на някой му се занимава да разгледа тази карта на сестра ми и нейния приятел. Това което тя ми споделя е че доста се карат и спорят, тя все нещо не е доволна от него , а него до домързява да прави доста неща. И не е само там проблема. Но не бих искала да размивам информацията, а само да ме насочите малко.
Слънце (мъжа) квадрат Луна (жената) опказва, че липсва разбирателство в двойката, Луната в снаков съвпад с Юпитер- емоциите от нейна страна са раздути, прави от мухата слон, Меркурий ретро в лъчите на Слънцето, той пък върти като грамофонна плоча семейните битовизми, с което налива масло в буйния огън, който тя стъкмява.
Плутон У8 в 8д- на трон по знак и дом, квадратира Сатурн У10, също на трон по знак, сексуално би трябвало да нямат проблеми, но не се ползват с добра репутация като двойка, липсва им разбирателство, единомислие по темите за любов, деца, брак.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #128 -: Май 14, 2018, 11:15:17 pm »
Слънце (мъжа) квадрат Луна (жената) опказва, че липсва разбирателство в двойката, Луната в снаков съвпад с Юпитер- емоциите от нейна страна са раздути, прави от мухата слон, Меркурий ретро в лъчите на Слънцето, той пък върти като грамофонна плоча семейните битовизми, с което налива масло в буйния огън, който тя стъкмява.
Плутон У8 в 8д- на трон по знак и дом, квадратира Сатурн У10, също на трон по знак, сексуално би трябвало да нямат проблеми, но не се ползват с добра репутация като двойка, липсва им разбирателство, единомислие по темите за любов, деца, брак.
Да,сексуално всичко е ок, но само до там . Те от скоро живеят завдно и и казах, че проблемите ще започнат скоро. А и в неговото семейство, майка му е доста доминираща ( слънце в телец и луна в лъв, асцендент дева,тази жена е толкова силвн характер, че той много я слуша, а и си мисля че тя е наясно с подбудите на сестра ми, а именно че гони матвриалното, апартамента, парите, дискотечки, дрешки и т.н . И имам чуството, че тя скоро ще се намеси във взаимоотношенията им) . Сестра ми го иска само за себе си, да го манипулира и да го командори. Скоро от неговото семейство и подариха за Р.Д много подаръци-сешоар,епилатор,бижута,гримове скъпи кремове и тя изведнъж започна да им помага, когато са на гости,я да нареже салата,да измие чинии и т.н Което е тъпо,защото преди това не си е правила усилието. Мисля,че с урановия транзит скоро , нещата може да претърпят внезапна буря. Както се запознаха и така набързо всичко да приключи с големи скандали. Но май той няма да я изтърпи или майка му. А и някаква тайна,която ще излезе на яве,ще промени нещата.
Ще видим ..
« Последна редакция: Май 14, 2018, 11:18:36 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #129 -: Май 14, 2018, 11:22:19 pm »
Мисля,че с урановия транзит скоро , нещата може да претърпят внезапна буря. Както се запознаха и така набързо всичко да приключи.
за това има указания в синастрията- неин Уран квадрат негова Венера

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #130 -: Май 14, 2018, 11:29:17 pm »
за това има указания в синастрията- неин Уран квадрат негова Венера
Ясно, значи успявам да усвоя нещата,малко по малко. А какво да гледам при този транзит на Уран в картите на двамата,аспектите му с Венера нали? И не само змам, но това ли ще е водещия аспект?
Благодаря  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #131 -: Март 17, 2021, 06:13:36 am »
Комбин

Не се сещам колко пъти обещавах да пиша за него и винаги, когато дойдеше моментът да го направя ми се отщяваше.
Какво е комбин?
Преди много години, мъжът и жената са били едно цяло, но се възгордели и бог ги разделил. На мястото на пъпчето, където са били свързани е оставил следата от разделянето и само майките изживяват тайнството да се докоснат до онова цяло.
Астрологията и в частност комбина, дават възможност да видим това обединение, представено в една карта.
Каква е разликата между този вид изследване и композит?
Композитът е като среща на двама човека в еднакво отдалечен град, за общо удобство на двамата, две дати, две личности и едно място на среща, комбинът е сливането на две личности в едно цяло.
Дори ако имаме дете с някой друг, то унаследява половинката от единия и половината от другия, но при този вид карта виждаме един нов уникален индивид.
Комбин се построява от двете дати и в него се проявяват всички плюсове и минуси на едни отношения.
При наталната карта се вижда нашата същност, синастрията как изглеждаме в очите на някой друг, композитът как играем в тандем, но комбин ни показва как се сливаме с някой друг.
Самата карта я разглеждаме по подобие на натална, но с малки различия.
1-ви дом показва какво впечатление оставя една двойка у околните.
2-ри дом, какви са техните материални придобивки и тяхната ценностна система
3-ти дом показва най-често обсъжданите теми, техните отношения с близките им
4-ти дом разкрива запознанството им, по какъв начин са се събрали заедно
5-ти дом, показва техният начин да се забавляват, общите места, които най-често посещават за отмора, децата
6-ти дом е домакинството им, хигиената на домът, хранителните им навици
7-ми дом, приятелите им, хората привилегировани да бъдат допущани до домът
8-ми дом, банки, заеми, капиталовложения
9-ти дом в каква посока се развиват отношенията им, желанието им да опознават чужди култури,общите излизания в чужбина, мечтите за бъдещето, морал
10-то дом, общата цел на двойката, върховата точка, която искат да достигнат, колко стабилна е двойката като обществен имидж
11-ти дом, показва тяхната специфика, какво ги прави индивидуални сред останалите и в каква степен се простират техните социални контакти
12-дом е тяхната религия, техните вътрешни мотиви по различни теми, техният скрит за околните интимен живот
Като пример един асц Рак при комбина, разкрива онези двойки, които в обществото изглеждат малко идиотски с взаимното си хранене и гальовни обръщения от сорта "бебче", "слънчицето ми", "любов моя" и т.н.
в Комбинираната карта освен външната проява на нещата се открива и всяка съставна част от този организъм -представена от
планетите и тяхното взаимодействие.
Една карта със зле разположени Слънце и Луна ще ни покаже вътрешни колебания и емоционален стрес в отношенията.
Едно Слънце-Сатурн в лош аспект ни говори за хладина, както в отношенията с околните, така и вътре в организма, натрупани страхове, някакъв лимит в начинът на живот.
В комбин може да се види кой е водеща фигура по разположението на Слънце Марс или Венера Луна, в зависимост кое къде е попаднало като знак и дом. Определящ фактор е коя планета е по-силна в позицията си.
Кой се чувства по-добре във връзката се хваща на принципа на сравнение на натална карта към комбин.
Как се развива пътят на двойката -комбин към транзит дава тенденциите по връзката на светилата спрямо външните планети в мунданна обстановка.
С построяването на комбин може да се сложи диагноза на едни отношения и да се видят болестите или здравето на едни отношения.
Благословените връзки от Бог или тези, за които се казва, че са събрани по божия воля и благословия имат хубав аспект между Венера и Нептун, както по дом, така и по знак, а аз пожелавам на всички да го видят в своите комбини.
P.S за място на раждане и по-точно определяне на комбина може да го построите отново, като за новата дата, ползвате за място на раждане, в кое населено място се е състояла първата жива среща!

Надежда Каракоинова

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #132 -: Март 17, 2021, 09:30:05 am »
Четвърти дом по-скоро описва на какво стъпват взаимоотношенията. Обстоятелствата, върху които се изграждат. От какво тесто са замесени. Изгряващият знак е този, който може да опише какво свързва двама души във времето и пространството.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #133 -: Март 17, 2021, 06:48:43 pm »
Според мен 4 дом като във всяка карта е домът,общия в случая.И края.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #134 -: Март 17, 2021, 08:29:34 pm »
Сафо, аз съм качила писанията  на Надежда Каракоинова, защото знам, че тя работи и има наблюдения от комбинираните карти, както и знам от кой се е учила. Аз нямам лични наблюдения как работят смесените карти.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“