Автор Тема: Комбин или Davison relationship chart  (Прочетена 27819 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #15 -: Март 14, 2016, 02:13:15 pm »
Комбин

Не се сещам колко пъти обещавах да пиша за него и винаги, когато дойдеше моментът да го направя ми се отщяваше.
Какво е комбин?
Преди много години, мъжът и жената са били едно цяло, но се възгордели и бог ги разделил. На мястото на пъпчето, където са били свързани е оставил следата от разделянето и само майките изживяват тайнството да се докоснат до онова цяло.
Астрологията и в частност комбина, дават възможност да видим това обединение, представено в една карта.
Каква е разликата между този вид изследване и композит?
Композитът е като среща на двама човека в еднакво отдалечен град, за общо удобство на двамата, две дати, две личности и едно място на среща, комбинът е сливането на две личности в едно цяло.
Дори ако имаме дете с някой друг, то унаследява половинката от единия и половината от другия, но при този вид карта виждаме един нов уникален индивид.
Комбин се построява от двете дати и в него се проявяват всички плюсове и минуси на едни отношения.
При наталната карта се вижда нашата същност, синастрията как изглеждаме в очите на някой друг, композитът как играем в тандем, но комбин ни показва как се сливаме с някой друг.
Самата карта я разглеждаме по подобие на натална, но с малки различия.
1-ви дом показва какво впечатление оставя една двойка у околните.
2-ри дом, какви са техните материални придобивки и тяхната ценностна система
3-ти дом показва най-често обсъжданите теми, техните отношения с близките им
4-ти дом разкрива запознанството им, по какъв начин са се събрали заедно
5-ти дом, показва техният начин да се забавляват, общите места, които най-често посещават за отмора, децата
6-ти дом е домакинството им, хигиената на домът, хранителните им навици
7-ми дом, приятелите им, хората привилегировани да бъдат допущани до домът
8-ми дом, банки, заеми, капиталовложения
9-ти дом в каква посока се развиват отношенията им, желанието им да опознават чужди култури,общите излизания в чужбина, мечтите за бъдещето, морал
10-то дом, общата цел на двойката, върховата точка, която искат да достигнат, колко стабилна е двойката като обществен имидж
11-ти дом, показва тяхната специфика, какво ги прави индивидуални сред останалите и в каква степен се простират техните социални контакти
12-дом е тяхната религия, техните вътрешни мотиви по различни теми, техният скрит за околните интимен живот
Като пример един асц Рак при комбина, разкрива онези двойки, които в обществото изглеждат малко идиотски с взаимното си хранене и гальовни обръщения от сорта "бебче", "слънчицето ми", "любов моя" и т.н.
в Комбинираната карта освен външната проява на нещата се открива и всяка съставна част от този организъм -представена от
планетите и тяхното взаимодействие.
Една карта със зле разположени Слънце и Луна ще ни покаже вътрешни колебания и емоционален стрес в отношенията.
Едно Слънце-Сатурн в лош аспект ни говори за хладина, както в отношенията с околните, така и вътре в организма, натрупани страхове, някакъв лимит в начинът на живот.
В комбин може да се види кой е водеща фигура по разположението на Слънце Марс или Венера Луна, в зависимост кое къде е попаднало като знак и дом. Определящ фактор е коя планета е по-силна в позицията си.
Кой се чувства по-добре във връзката се хваща на принципа на сравнение на натална карта към комбин.
Как се развива пътят на двойката -комбин към транзит дава тенденциите по връзката на светилата спрямо външните планети в мунданна обстановка.
С построяването на комбин може да се сложи диагноза на едни отношения и да се видят болестите или здравето на едни отношения.
Благословените връзки от Бог или тези, за които се казва, че са събрани по божия воля и благословия имат хубав аспект между Венера и Нептун, както по дом, така и по знак, а аз пожелавам на всички да го видят в своите комбини.
P.S за място на раждане и по-точно определяне на комбина може да го построите отново, като за новата дата, ползвате за място на раждане, в кое населено място се е състояла първата жива среща!

Надежда Каракоинова
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #16 -: Март 14, 2016, 04:25:52 pm »
Благословените връзки от Бог или тези, за които се казва, че са събрани по божия воля и благословия имат хубав аспект между Венера и Нептун  ;D

Сатурн от 1-ви дом квадратира Луната и Слънцето, но е в хубав аспект с Венера, както и с Марс, Юпитер, Меркурий

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #17 -: Март 14, 2016, 07:28:43 pm »
Имам наблюдения - по мое мнение Композитната карта е по-показателна  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #18 -: Март 14, 2016, 08:00:54 pm »
Имам наблюдения - по мое мнение Композитната карта е по-показателна  :)
В композита ми Луната и Слънцето имат същото разположение и градуси, но са с обърнат знак- Луната е близнаци, а Слънцето стрелец и краткото тълкуване в астроком е вярно.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #19 -: Март 14, 2016, 08:13:23 pm »
И защо като темата е за комбин?

Защото съм написала "композит" вместо "комбин".

Според мен и двете карти работят. Дори по много интересен начин имат общи неща, когато са построени за едни и същи хора. Ако едни отношения са супер - това ще се види и в двете карти, ако са зле - пак ще се види.

Главен критерий в комбина са положението на Слънцето и Луната, дали са ранени от малефици. В картата на Акрукс на предната страница има връзка между светилата, което компенсира не съвсем чудното им разположение. Още повече, че единият в картата е описан от Слънцето, което го прави още по-важно. Венера и Марс са акцентирани - мисля, че е карта на мъж и жена с любовни отношения. Заради Уран и аспектите му тази връзка е претърпяла или ще претърпи драматични обрати. Чак за тайминг на комбина не ми се гледа. Опитвала съм, не знам до колко работи и не ми се задълбава.
В крайна сметка според мен това са отношения, в които има хармония, двамата могат да мелят брашно, моторът на връзката е мъжа и двамата си дават един на друг.

Качвам карта. Не искам да й правим анализ, не е нужно. Само я сравнете с картата на Акрукс и ще разберете първите изречения от поста ми.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #20 -: Март 14, 2016, 08:29:58 pm »
Качвам карта. Не искам да й правим анализ, не е нужно. Само я сравнете с картата на Акрукс и ще разберете първите изречения от поста ми.
Комбинът от моята карта е на мен и мъжа ми, с който сме от 87-ма година, което ясно се вижда от точния съвпад на Меркурий У4, У5, съУ1 с Юпитер У4, У5, съУ1 на отсрещната страна.
 А твоят комбин на каква двойка е, че ми е интересно с този препълнен 12-ти дом , заточена Венера У1 с опозиция от Плутон У7 и светила с опозиция от Сатурн? Слънцето У4 в опозиция със Сатурн У10 (У4 на отсрещната страна) - сякаш не живеят под един покрив участниците в комбина.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #21 -: Март 14, 2016, 08:35:18 pm »
Акрукс, не съм казала, че е на теб и някого или на теб и мъжа ти. Мисля, че е на двойка. Коя и каква двойка - ти ще кажеш.

По моя комбин - да, участниците никога не са живели под един покрив. Това е картата на една невъзможна, много обсебваща и силна, но болезнена любов. Която не е довела до нищо. Картата абсолютно буквално отразява отношенията - като започнеш от последните градуси и на осите, и на планетите, и стигнеш до заточенията, ретро планетите, раняващи Слънцето и пълния 12-ти дом. Виж как, когато нещата са зле е ясно от пръв поглед - без много анализ на комбина. Анализа само може да обясни причините.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #22 -: Март 14, 2016, 09:02:05 pm »
Едната, мислех, че си чела предните ми коментари, в които споменах за композит и комбин на мен и мъжа ми къде са Луната и Слънцето, и че са с обърнат знак в двете карти.
С твоя комбин ме провокира да си построя комбин с обсебваща и нерелеазирана напред във времето любов с един, на когото Сатурн аспектира всичко в натала ми и обратно, като преобладават негативните аспекти.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #23 -: Март 14, 2016, 09:14:39 pm »
Къде ти търпение да чета с тая овча Луна?  ;D
Само "сканирам" за две минути страницата и каквото съм прочела, прочела. Чукча писател, не читател.  :012:

А каква е двойката от картата ти с Венера и СЛВ в Рак?

По картата ти с нереализираната любов: малефик в 6 дом, Луна съвпад Сатурн - това е най-показателно, че "няма да го бъде".
Квадратите към Слънцето и Венера от Уран и Сатурн са още едно потвърждение. Странно че управителите на двата асц са в съвпад в знак, където и на двамата им е добре. Хм...като че ли и от двете страни е имало желание за тази любов, споделена е.
Краят на нещата е Мерк в Лъв в квадрат с Нептун. Някой се е почувствал излъган и се е фръцнал от гордост?

Интересна карта, хем и двамата имате желание, хем не се получава.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #24 -: Март 14, 2016, 09:32:43 pm »
А каква е двойката от картата ти с Венера и СЛВ в Рак?
омг, колко пъти да кажа- на мен и моя съпруг е първата карта, която пуснах- с венера и СЛВ рак в 5д  :)

По картата ти с нереализираната любов... Странно че управителите на двата асц са в съвпад в знак, където и на двамата им е добре. Хм...като че ли и от двете страни е имало желание за тази любов, споделена е.
Краят на нещата е Мерк в Лъв в квадрат с Нептун. Някой се е почувствал излъган и се е фръцнал от гордост?
Аз бях излъганата и гордото ми Слънце, затиснато от негов Плутон, се фръцна.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #25 -: Март 15, 2016, 08:50:01 am »
При мен и мъжа ми и двете карти са с АС Овен, само, че в едната Луната е на АЦ от към 1 дом, а в другата на ДС от към 7 дом. Светилата и в двете карти са в тригон. В композита имаме голям квадрат, в комбина - огнен тригон. И двете карти ми изглеждат достоверни ;)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #26 -: Март 15, 2016, 09:03:53 am »
Единствена, не виждам критични градуси в твоята карта. А и нодалната ос е доста важен показател при комбините, тук е в първи дом т.е. отношенията са по-скоро за личното развитие на всеки един, а не на общата цел. Както в комбина, който съм пуснала - слв в критичен градус в съвпад с МЦ.

Защо никой не коментира картата, която съм пуснала, аз не съм срещала често комбини с такива точни съвпади. А и картата е на реална двойка, не на някой дето бил обсесивен по другия.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #27 -: Март 15, 2016, 11:17:33 am »
Аз я разгледах, ама нали е публикувана преди време - реших, че няма да се коментира :)

Изглеждат ми хора, които са събрани заради общите им разкрепостени сексуални разбирания, както и любовта към приключенията и странстването :) Така ми изглежда - мерак за "зад граница", повече от авантюризъм, колкото "за бягство" :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #28 -: Март 15, 2016, 11:40:40 am »
А и картата е на реална двойка, не на някой дето бил обсесивен по другия.
Да не би картите, които аз и Едната сме пуснали да са на извънземни? Това са карти на реални и конусмирани любовни взаимоотношения, които не са стигнали до брак или съжителство, а не на някаква  нереална обсебваща любов от рода на ученичка да въздиша по филмов герой.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #29 -: Март 15, 2016, 11:43:25 am »
Единствената написа, че не е имало нищо. ::)


Алена, ти ме разби :D не бих казала, че някое от предположенията са верни.
Frankly, my dear, I don't give a damn.