Автор Тема: Гледане с цитати  (Прочетена 21682 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Гледане с цитати
« -: Януари 05, 2014, 06:57:37 pm »
Какво ще ви проговори Вселената чрез магията на любимата ви книга? Хванете я, разгърнете на произволна страница, изберете произволно място с пръстче, след като предварително сте задали въпроса си, напишете го тук и оставете маг Салена (т.е моя милост) да разсясни това божествено знамение за вас.  :72:

Естествено, няма проблем да ползвате и онлайн ресурсите за книги или ако имате някакви на електронен носител, хем няма да се налага да преписвате цели пасажи от книгите.  :012:


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Гледане с цитати
« Отговор #1 -: Януари 05, 2014, 07:10:44 pm »
Чакай де, ами сесията? :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #2 -: Януари 05, 2014, 07:18:23 pm »
Не бях влизала от миналата година във форума и какво да видя- новолунието донесло една позната тема и Тъндър обратно. Добре дошла, Тъндър, а на останалите желая 2014 да им донесе сбъдване на много мечти, здраве , лично и професионално удволетворение.  :) :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #3 -: Януари 05, 2014, 07:25:21 pm »
И аз Тъндър. Ти определно допринасяш с присъствие и знания по астро форумите  ;)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Гледане с цитати
« Отговор #4 -: Януари 05, 2014, 07:26:32 pm »
Не бях влизала от миналата година във форума

изведнъж се стреснах - как от миналата година, скоро те мернах...и после се сещам каква дата сме - ужас, живея в някакъв безвремеви отрязък

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #5 -: Януари 05, 2014, 08:01:10 pm »
Обичам такива "магии" ,страхотно Thunder  ;)

"- Скъпа ,мис Мели,за мене винаги е удоволствие да присъствам в дома ви,защото вие и дами като вас олицетворяват нашите най-прекрасни въжделения  и са единственото ,което ни остана.Враговете отнеха цвета на нашите достойни мъже,ограбиха смеха на младите ни жени.Те разбиха здравето ни ,преобърнаха живота ни наопаки и изкорениха обичаите ни.Ала ние ще възстановим всичко изгубено,защото сред нас има сърца като вашето и те ще ни послужат като основа за съзидание."

Трябва ли да казвам въпроса ? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #6 -: Януари 05, 2014, 08:21:26 pm »
Ще намеря ли най-накрая специалист ендокринолог ,който да ми назначи адекватно лечение ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #7 -: Януари 05, 2014, 08:28:19 pm »
Да, ще намериш човек, който ще ти оправи проблема, но ми се струва, че по-скоро накрая ще се окаже, че ще се възползваш по-скоро от нетрадиционна медицина и някакво природолечение. Пожелавам ти наистина да е така и да се оправиш!  :88:

Благодаря ти,Thunder  :58: ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #8 -: Януари 07, 2014, 03:07:45 pm »
Не бях влизала от миналата година във форума

изведнъж се стреснах - как от миналата година, скоро те мернах...и после се сещам каква дата сме - ужас, живея в някакъв безвремеви отрязък
:D Знам, Рару. И аз не мога още да се осъзная коя година сме. Все говоря заминалата година  , миналилия април ( например) и визирам 2012. Така съм всяка година до края на януари.  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Гледане с цитати
« Отговор #9 -: Януари 15, 2014, 09:36:57 am »
Тъндър, въпроса ми е "Как ще се развият нещата при мен?" и ми се падна това

Както показват техните титли, феодалите черпят силата си от притежаваните от тях територии и населението под непосредствен контрол. Те също командват и поддържат частни армии, положили клетва (на теория) да служат на шогуна и да поддържат закона и реда.   :012:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #10 -: Януари 15, 2014, 06:38:23 pm »
Имам едни питанки  :) ( както винаги ) . Та, въпроса малко е формулиран по следния начин: коя възможност или варинат да избера. Няма да обяснявам много, че е много комплексно всичко, ще изтегля цитати за трите  :)

Вариант 1. Цитат:
Цитат
Ти грееш, Петроград, все тъй непобедим
след толкоз тежки дни и пристъпи безплодни —
и сякаш чувам аз през твоя прах и дим
победната тръба на робите свободни.
 
И ти стоиш сега над хиляди съдби —
символ на крепката десница неуморна
и не един напад по тебе се разби,
и не една вълна, престъпна и позорна.
 
Аз виждам твоя стан, в желязо окован,
и твоя легион — възмогнати и горди.
Припада тъмна нощ и върху твоя стан
налитат варвари на многобройни орди.
 
Припада тъмна нощ и меден рог звучи:
нападат варвари гранитните ти брони,
но… в бойния напев с усмихнати очи
летят железните червени ескадрони.

Variant 2 :
Цитат
Годината беше 2158 след Христа. Лу и Емералд Шварц си шепнеха на балкона на семейния им апартамент на седемдесет и шестия етаж на 257-и блок в Олдън Вилидж — жилищен квартал на Ню Йорк, който се простираше върху територията, известна някога като Южен Кънектикът. Когато Лу и Емералд се бяха оженили, родителите на Емералд, през сълзи, бяха окачествили брака им като брак между май и декември, но сега, когато Лу беше на сто и дванайсет, а Емералд — на деветдесет и три, нямаше как да не признаят, че са сключили много сполучлив съюз.
Но Ем и Лу имаха своите проблеми и сега бяха на балкона, на хапещия въздух, заради тях.
— Понякога толкова се ядосвам, че ми иде да разредя антигеразона му! — каза Емералд.
— Това е против природата, Ем — отвърна Лу. — Чисто убийство! А и ако ни хване да се навъртаме около антигеразона му, не само ще ни лиши от наследство, но и ще ми счупи врата. Фактът, че е на сто седемдесет и две не означава, че дядо не е силен като бик.


Вариант 3 :

Цитат
Въшката ще победи социализма или социализмът ще победи въшката![1] Ленин, кипящ от енергия и воля, здравият Ленин, Ленин от деветнадесетата година хвърли ръкавицата от името на цялата задушаваща се от врагове и болести, от глад и студ страна… И в отговор на тези думи Седмият конгрес на Съветите изригна лавина аплодисменти…
Залата на Болшой театър се тресеше от ръкоплясканията на три хиляди премръзнали, простудени, прегракнали от кашлица болшевики с войнишки шинели, овчи кожуси, охлузени довоенни балтончета, кожени куртки. Изплашено трепереше и въшката — и тя беше масово представена на конгреса, — здраво загнездена по шевовете на засечените ризи, в сплъстените коси, в брадите, по панталоните и калпаците.
  ( леле, много соц тва )  :D

Малко дълги творбите, но такива ми излизаха в читанка на случайна творба, пък и да е по-разбираемо  ;)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #11 -: Януари 17, 2014, 02:42:17 pm »
Леле, много ти благодаря, Тъндър  :88: :58:  ( за усилията и отделеното време) . Не си закъсняла изобщо, пък и тук не гоним срокове. Знам, че си и в сесия, а това допълнително отежнява ситуацията със свободното време.  :)  И отново си много изчерпателна. Ами да кажа накратко- трите ситуации са в момента един кръстопът ( с 3 пътя обаче)  :) , където бтл. сега съм тръгнала по първия вариант :) ( чисто интуитивно), но се колебая дали това е най-правилното решение. Става върпос като цяло за живот, работа и тн. Трите опции символизират три различни места и евентуалните възможности там за работа, развитие, среда и тн ( да отбележа , че и трите са ми познати). Та в момента съм на вариянт 1, но нещата засега са малко закучени, опитвам също за 2 и 3  и където стане ще е накрая, но се чудих как ще е най-добре. Третият вариянт означава да се върна назад, другите два са по-нови и непознати, като че ли предлагат и повече възможности. Та, затова сега ми е едно такова мъгляво. Но както и ти казваш, явно съм на правилния път и да продължавам в тази посока, да не се отклонявам.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #12 -: Януари 17, 2014, 02:56:37 pm »
Мерси, Тъндър. Тя винаги ми е била водеща ( интуицията), та не съм се чудила много за решения. Но сега за пръв път се чувствам леко разтроена и не мога да реша еднозначно, всяка опция си има плюсове и муниси и колкото и да го мисля, нямам как повече да го измисля. Времето най-добре ще покаже. Този кардинален кръст напсоедък ми влияе доста зле, визирам и марса във везни, където хич не се нрави на слънцето ми и др. планети. Пък и ретро венерата ( макар и с положителни прояви, като среща с приятели, които не съм виждала от години) ми носи някакво объркване и дискомфорт в чувствата и мислите. Може пък и да е от транзитем меркурий в 8ми сега, влезе там преди няколко дни и от тогава чувствам едни такива мрачни мисли са ме налегнали.  :) :) Комплексно. Иначе януари и февруари все са ми едни такива, февруари особено като влезе слънцето в 8ми . После като си влезе в риби и 9ти ми става едно оптимистично.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #13 -: Март 04, 2014, 03:00:08 pm »
Тъндър,ще може ли помощ по следния въпрос-развитие на отношения между мен и Х-жена?
 :-\ каква творба само ми се падна:


Цитат
Светлината на света

погребан под пожълтели вестници
изчезнал сякаш сред полярното море
зает да се научи да забравя
чужд като едно око на друго
в едно лице

http://chitanka.info/text/19832
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #14 -: Март 04, 2014, 08:25:09 pm »
дори и да поддържате връзка, никога няма да е същото.  :)

Браво,Тъндър,както винаги "право в целта" и много благодаря за помощта. :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."