Автор Тема: Истината за Федералния Резерв на САЩ  (Прочетена 9193 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #15 -: Март 07, 2015, 12:58:04 pm »
Рептил, всичко е пред очите ни. Няма световна конспирация.
Това- с Украйна, какво е според теб?

Мисля, че е на мястото си този клип :) :
https://www.youtube.com/watch?v=GNzsMPRfcg4

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #16 -: Март 07, 2015, 06:17:06 pm »
Странно как вървим от различни посоки и стигаме до същите изводи :)

Украйна е съвсем немистична тема. Не провиждам еврейска намеса, виж, руска — колкото искаш. Няма смисъл да ти преразказвам Иван Кръстев или Дайнов. Вкратце — Путин си отцепи една територия, която мислеше, че ще му е нужна, сега ще я мъкне на гръб. Това първо. Второ, в западния свят го сочат с пръст. Жалкото е, че санкциите удрят най-вече по обикновените руснаци. Плащат си за овнешкото одобрение за инвазията, която им поднесоха, а за същинските играчи съществува… неудобство — в Париж не им приемат кредитните карти.

Клипчето е хубаво. Уличното изкуство напипва болни теми, тук всички графити имаха замисъл. Нишката, която видях, е глобализмът. Категорично не ме кефи, но по-лесно ще преглътна него, отколкото убийствата на журналисти и опозиционни активисти.

Сега извинявайте, но гледам израелския посланник по пеевската телевизия :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #17 -: Март 07, 2015, 06:36:15 pm »
Гледай си го, еврейска жилчице!  :85:  :96:
Ух, оставяш ме безмълвна.



Всяка прилика с действителни лица и събития НЕ е случайна.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #18 -: Март 07, 2015, 06:58:24 pm »
Повече прилича на чичо Авесалом от Аахен :P

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #19 -: Март 07, 2015, 07:49:19 pm »
Украйна е съвсем немистична тема. Не провиждам еврейска намеса, виж, руска — колкото искаш.
По-скоро американска.  :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #20 -: Март 07, 2015, 08:17:49 pm »
Странно как вървим от различни посоки и стигаме до същите изводи :)

Украйна е съвсем немистична тема. Не провиждам еврейска намеса, виж, руска — колкото искаш. Няма смисъл да ти преразказвам Иван Кръстев или Дайнов. Вкратце — Путин си отцепи една територия, която мислеше, че ще му е нужна, сега ще я мъкне на гръб. Това първо. Второ, в западния свят го сочат с пръст. Жалкото е, че санкциите удрят най-вече по обикновените руснаци. Плащат си за овнешкото одобрение за инвазията, която им поднесоха, а за същинските играчи съществува… неудобство — в Париж не им приемат кредитните карти.

Клипчето е хубаво. Уличното изкуство напипва болни теми, тук всички графити имаха замисъл. Нишката, която видях, е глобализмът. Категорично не ме кефи, но по-лесно ще преглътна него, отколкото убийствата на журналисти и опозиционни активисти.

Сега извинявайте, но гледам израелския посланник по пеевската телевизия :d030:
1.Да, клипчето илюстрира глобализма, Който е продукт на ...Чия политика??
2. Е, много едностранно разглеждаш конфликта Русия- Украйна, не мислиш ли? Да, Путин не ми е любимец, но дори и той действа твърде деликатно при отправеното му предизвикателство. Преди Крим, Украйна и това анекс ли е или напротив, имаше поредица от събития с имена на сезони. Те чие дело бяха и в името на какво? Само не смей да ми развяваш демиокрацията. :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #21 -: Март 07, 2015, 08:44:32 pm »
1. Западна, американска, ако предпочиташ. Не отричам. И?…

2. Имаше, да. Имаше разни сезони по разни места, цветни "революции". Между другото тази теза често я чувам — Украйна била важна за Русия, как иначе да реагират. Едва ли не, разбираемо е "зелени човечета" (въоръжени) да плъпнат на чужда територия и да започнат да организират гражданска война. За мен не е — нито разбираемо, нито нормално. Както и не е готино американци да ходят в Ирак под предлог, че има оръжия за масово унищожение, пък такива да няма.

Заключение — дразнят ме позиции тип Дж. Буш "който не е с нас, е против нас". Конспирацията е… лесно обяснение. Западната политика ми е противна по един начин (лицемерие, двоен стандарт), руската по друг (откровена варварщина). И нямам намерение да избирам между двете. Ако говорим къде бих предпочел да живея — на Запад. И тук вече е Запад, не се заблуждавайте. Може да се оплакваме от какво ли не, да се мерим с немците и да им завиждаме, но сме в златния милиард. Водим спорове по интернет, телефоните ги ползваме за Фейсбук… за какво си говорим изобщо?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #22 -: Март 07, 2015, 09:10:41 pm »
Това и е хубаво на варварщината- откровеността. Няма изненади при нея. И изместваш пак въпроса.
Никоя страна, колкото и цивилизована да приема сама себе си, не би позволила враг да й ровичка в задния двор/граничния ров- както искаш, така го наречи.
Да, в златния милиард сме. Казвам го и на децата ми, защото в следващите две десетилетия доста ще се променят нещата.
« Последна редакция: Март 07, 2015, 09:15:25 pm от Uran »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #23 -: Март 07, 2015, 09:34:06 pm »
Т.е. приемаш за нормално и ОК руснаците да изпратят "отпускари" и тук? Нищо чудно утре да помислят, че и ние сме им заден двор. Те и сега си го мислят, де. Да ти напомня Кубинската криза и как се решава — мащабът е друг, но все пак.

П.П. По въпроса по-горе — да, анекс е. Окупация може би е по-правилно, не знам. Сега вече имам идея що за "референдум" се е провел тук 1946 г.
« Последна редакция: Март 07, 2015, 09:44:56 pm от Reptil »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #24 -: Март 07, 2015, 09:41:16 pm »
Извини ме, но заемаш страна. Няма невинни в този конфликт, но все пак, ако трябва да сме равноотдалечени, Русия е по- малко  виновна. Да, действа като слон в стъкларски магази и и липсва американската йезуитщина що се отнася до външна политика.
Кой плати Майдана? Кой? Кой? Кой? :012:
« Последна редакция: Март 07, 2015, 09:52:53 pm от Uran »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #25 -: Март 07, 2015, 09:52:48 pm »
Заемам, зер. Американците са кучи синове, но са нашите кучи синове. А на въпроса "КОЙ?" ( :012:) — изкушаваш ме да отвърна, че същите, които финансираха Октомврийската революция :29:, ама не ща да наливам вода в конспиративната мелница. Може да съм наивен, но вярвам, че си беше автентично явление.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #26 -: Март 07, 2015, 09:56:32 pm »
Заемам, зер. Американците са кучи синове, но са нашите кучи синове. А на въпроса "КОЙ?" ( :012:) — изкушаваш ме да отвърна, че същите, които финансираха Октомврийската революция :29:, ама не ща да наливам вода в конспиративната мелница. Може да съм наивен, но вярвам, че си беше автентично явление.
Тц, тц, тц много доверчив си бил. ::) :)

А аз харесвам и двете страни (русия и "нашите" кучи синове :) ), но по различен начин и различни причини.