Автор Тема: Диагностика на кармата  (Прочетена 14145 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Диагностика на кармата
« -: Май 25, 2013, 12:37:38 pm »
Преди много години прочетох 3-те тома на "Диагностика на кармата" от Сергей Николаевич Лазарев. Тогава толкова бяха издадени на български. Много ме впечатлиха, оказа се, че не само мен. Днес издадените книги са много повече.

"Моите изследвания, в същността си, представляват опит да се намали зависимостта от обкръжаващия ни свят. И ако не вървим към Твореца и не променяме своите емоции, своя характер, своята душа, преодоляването на тази зависимост е невъзможно. Аз продължавам да сондирам темата за бъдещето и повтарям своите непрекъснати опити да намаля зависимостта от него. Съществува прост закон. Ние можем да владеем това, от което вътрешно не зависим. Зависиш ли от семейството, не можеш ли да преодолееш загубата на любимия човек – семейство няма да имаш. Покланяш ли се вътрешно на парите – пари няма да имаш. Не можеш ли да приемеш загубата на бъдещето, зависиш ли от него – по същата схема губиш бъдещето. Като правило това значи смърт. Но понякога можеш да живееш, ако са се появили хемофилия, диабет, СПИН, рак.
Оказва се, че да мислиш и да желаеш да се промениш може колкото искаш. Измененията стават само тогава, когато ти почувстваш, че започваш да се променяш. На мисловно ниво измененията са невъзможни. Ако мисълта не се превърне в чувство, никога няма да успееш да се промениш. После разбрах защо. Защото полевата структура издържа всяко изменение. В нея е по-силно нивото на единство, тя е по-мека и пластична, а физическата структура просто се разрушава. Нашите мисли са свързани с тялото, а тялото има пределна точка на изменение и трансформация. Когато включваме повърхностните емоции и телесното съзнание, ние се суетим като попови лъжички в чаша вода и не виждаме никакъв резултат. Истинската трансформация става на ниво подсъзнание. Там се намират нашите навици, рефлекси и инстинкти. Влизането в подсъзнанието става чрез емоциите, с мисли да навлизаш там е опасно.
Тогава разбрах защо при много от пациентите резултатите са слаби. Вече столетия наред се повтаря и е станало за всички привично определението Homo sapiens – мислещ човек. Този термин не само символизира разликата между човека и животното, той е станал символ за човека като цяло. Но нали и главния признак на дявола може да бъде изразен с термина sapiens! В ангела на първо място е любовта, а в дявола – мисълта. Затова истинското определение за човека – това е човек обичащ. Значи е нужно да си представяме и усещаме себе си като любящи, нужно е да се усещаме като прощаващи, нужно е да усещаме Божественото в себе си. Нужно е да виждаме себе си като възпитаващи другите и обичащи ги. Във всяка болка, страдание и обида непрекъснато да се чувстваме като обичащи."



"Съдбата ни – това е преход от точка А до точка Б, и не можем да променим предназначението си, то се дава свише. Но до целта може да се стигне по различни пътища. Едни я постигат чрез болести, нещастия и смърт, а други, които имат повече любов – не губейки, а придобивайки. Един, за да познае Божественото, трябва да открадне, ограби и предаде, да се разплати за това с душевна пустота и поклонение на материалното, след това да боледува и умира, и подсъзнателно да чувства, че нещастията при децата му са свързани с него. В края на краищата този човек ще намери любовта. Друг, спазвайки заповедите, ще сдържи желанията си и агресията си, по-бързо ще премине по пътя на страданията и ще увеличи чувството на любов. До любовта ще стигнат всички, само че по различни пътища и чрез различни проблеми. Главното е това чувство да не се сраства с човешкото щастие, да не се отъждествява с него.
Тайната на здравето и щастието всъщност е много проста. Вие давате порция любов и енергия, и приблизително толкова здраве, пари и други форми на щастие получавате. Ако сте дали енергия пет пъти повече, отколкото пари и благополучие сте получили, ще имате стабилно здраве и щастие и неочакваният приток на пари и благополучие няма да ви убие. Ако пък сте получили или искате да получите няколко пъти повече, отколкото енергия сте отдали, вие сте болен човек. Вече не вие ще притежавате това богатство, а то ще притежава вас."

http://www.youtube.com/watch?v=QDjC3v21psA

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Диагностика на кармата
« Отговор #1 -: Януари 17, 2014, 01:14:12 pm »
Намерих тази тема от архива  :) ( старичка е ). Да споделя само, че на мен това ми бяха първите "езотерични " книги, които ми пробудиха интереса към 9ти дом като цяло. Прочетох първо третата част, бях в 11-ти клас и ми направи много силно впечатление. Иначе книгите си стояха вкъщи , майка ми си беше купила 3-те части ( говорим за период преди повече от 10 години ). Та аз първо отидох на 3, после гледах 2 и накрая 4.  :) Но след 4 -та част започна много да се повтаря, един вид бълва неща , които е казал и преди и стана малко комерсилано ( даже доста на моменти). Тази негова система всъщност може да се обясни с доста други методи и теории, които в последствие ми се изясниха. Има интересни случаи, които описва от практиката си.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name