Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 833730 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #4935 -: Декември 30, 2017, 06:01:31 pm »
А как човек да се научи да бъде самодостатъчен и хубаво качество ли е? Това не са ли предимно хора с лични планети в 12 дом? Самодостатъчността не е ли по-скоро прикритие за хората, които са асоциални и не могат да завързват лесно социални контакти?
Съпругът и синът ми са с огнени стелиуми в 12-ти и 9-ти домове, съответно, и са си самодостатъчни. Привидно изглеждат асоциални, но, всъщност, са с много добри комуникативни умения стига да имат желание да коминикират със съответния субект. Има нюанси в тази самодостатъчност, както и в начина им на комуникиране.
Дванадестодомния, който е и овчи, насочва  "самодостатъчността" в хобита изискващи техническа прецизност, търпение, внимание към детайла, а що се отнася до общуването с другите - дистанциран, обран, възпитан, но и манипулативен.
Деветодомния лъвски стелиум в общуването търси публика, внимание. Изолацията използва за рисуване и други творчески занимания.
« Последна редакция: Декември 30, 2017, 06:10:43 pm от Uran »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4936 -: Декември 30, 2017, 11:14:04 pm »
Стелиум в 10-ти не показва кариера, а че искаме да ни виждат успели, с постижения, на важно място и с изразен статут, но ако няма в картата връзка с физическия свят или  е слабо поставен земния елемент, Сатурн, липсва воля- Марс, така си виси като....горе там стелиума в 10-ти дом.
Аз имам 3 планети в 10-ти нямам кариера, засега, но хората ме виждат с такава, имам изразен статут на еди- каква си, но имам Луна/Сатурн и Марс в 1-ви с изразена кардиналност, но въпреки това липсата на Земя не ми позволява да съм кариерно издигната. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Събития и транзити
« Отговор #4937 -: Декември 30, 2017, 11:35:33 pm »
Сатурн малко ще ти пораздруса Марса и Луната, прогресивно имаш съвпад Луна/Венера.
Понеже Марс в натала ми е У2, а Луната У6, това значи ли, че сега има опасност да остана без пари и без работа, след като Сатурн ще направи негативни аспекти с тях?
Вие всички във форума с този мой стелиум в 10 дом очаквате да имам кариера, а каква кариера очаквате в България, след като не съм измамник и/или крадец, нито пък комунист?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4938 -: Декември 30, 2017, 11:57:52 pm »
И да не забравяме, че стелиумът е в един знак с Кету – това са доста измамни, объркващи комбинации. Хората отвън едно си мислят, пък на практика е съвсем друго проявлението.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4939 -: Декември 31, 2017, 12:01:08 am »
Лили, и при мен южния възел е в 10-ти до планетите,,кое е измамното при мен ? :-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4940 -: Декември 31, 2017, 12:02:41 am »
Говорим за измамни впечатления и очаквания, а не за хора измамници. Но и такива съм срещала, по Кету/Меркурий най-вече.

И става въпрос за стелиуми и лични планети близо до възлите, а не за тежкари. Прочитът е различен.

Акцентиран 10 дом и зашеметяваща кариера е клише, освен това картата на Веско не е ректифицирана. По същата логика – 5 планети в 5 дом = 5 деца.
« Последна редакция: Декември 31, 2017, 12:05:47 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #4941 -: Декември 31, 2017, 12:37:18 am »
Много се е отплеснала работата тука, но относно моженето, сатурн, стелиуми и т.н., моите впечатления са, че може да можеш много, но никой да не ти го признава гласно, въпреки че разчитат на теб; може да можеш малко, но с подкрепа и напътствия да постигнеш много, а може и да си супер смотан житейски, макар и умен, и тогава шансът да те спаси. Та затова рангът в картата си остава едно от най-важните неща.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #4942 -: Декември 31, 2017, 12:42:11 am »
Цялото можене на света не е достатъчно без добрият шанс. Тези приказки "аз много мога и всичко сам направих" са от хора, които бързо забравят и малко ценят. Няма ли кой да повярва в теб и да ти подаде ръка има да си стоиш насаме с моженето. Обаче за да ти подадат ръка все пак трябва да покажеш, че можеш...нали. Да загатнеш поне.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Събития и транзити
« Отговор #4943 -: Декември 31, 2017, 01:20:18 am »
Аз имах предвид да вземеш да се влюбиш в някоя мацка предвид прогресията, ти пак за безпаричие и работа говориш.
Нищо не очаквам  от никого, споделих мнение , след като видях за пръв път картата ти. У1 баш на МЦ, Юпитер там...
Казвам го за втори път- усещам само драмите и безпокойствата на Луната ти, тя ми се пада някъде на АЦ.
Това за влюбването и аз го искам, но явно ще стане, когато най-малко очаквам, а и преди така се е случвало. Интересно, че от години не ми се е случвало, а не е като да ми е намалял интереса към тези неща,

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4944 -: Декември 31, 2017, 01:33:01 am »
моите впечатления са,

Ето това често пречи на правилното тълкуване на фактите посочени в картата- нашите впечатления. Не е важно от какво се впечатляваме, а какво разпознаваме реално. Аз не мога да разпозная измамата в същината й, нямам антени за нея, но и аз ако мамя няма да ме разпознаят и това го пише в картата ми, но се впечатлявам от искрените хора. Подкрепата идва тогава, когато си посочен, имаш крачка- никой не подкрепя бита карта. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #4945 -: Декември 31, 2017, 02:43:40 pm »
Ето това често пречи на правилното тълкуване на фактите посочени в картата- нашите впечатления. Не е важно от какво се впечатляваме, а какво разпознаваме реално.

Хващаш се за думата. Интересно как се изказваш иносказателно, а четеш буквално
Да вземем един мебелист-има клиенти, защото работи добре, бързо, дава идеи, евтино. Шансът е да го наеме някой хотелиер, после да го препоръча на друг, и ето-става мебелна къща. Но и без шанс, ако другите условия са налице, пак ще го знаят, препоръчват и ще има хляб.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4946 -: Декември 31, 2017, 03:53:22 pm »
Аз съм интересна, затова и интересно "хващам" всичко.;-)
Шанс, възможности, ранг, както отбеляза и ти, Папи, е отбелязано в картата, това че не всеки и не винаги може да се разчете е минус за тълкувателя. Иначе, иносказателно, и тук, 1+1=2, а реално Венера+Марс=какво или кога имаме отношение към близките връзки.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #4947 -: Декември 31, 2017, 09:08:21 pm »
Рангът не е само шанс, нали и трябва някой да хваща вълната, рангът по-скоро е един тотал на сметката

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4948 -: Януари 01, 2018, 02:36:03 pm »
Рангът не е само шанс, нали и трябва някой да хваща вълната, рангът по-скоро е един тотал на сметката

Не е разбира се и не съм го твърдяла
Разглежда се и ранга на родителите, откъде идваме, защо света не започва с нас, местоположението където си роден, защото има значение, дали си роден в село Земен , в Лондон или си" отгледан от вълчица", по кое време на годината и още много фактори, но винаги в рамките на 10 мин , според статуса на Луната можеш да получиш една бърза и вярна информация за натива, най-бързо движещото се близо до нас видимо небесно тяло.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #4949 -: Януари 01, 2018, 07:40:54 pm »
Много обичам генерализирани изказвания..
Щото някой раждат и се влюбват безпаметно по време на този транзит..

аз никак не обичам генерализираните изказвания, макар да са ефективни в определени случаи
Плутон се свързва както с раждането, така и със смъртта. Общото е усещането за безпомощност и чувството за сякаш вътрешностите ти се разкъсват без да можеш дъх да си поемеш.

а, за любителите на проработките - 4то ниво на проработка на Плутон (всъщност най-високото) се свързва с ужасите на Холокоста

Честита Нова Година!