Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 237545 пъти)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #75 -: Април 10, 2014, 07:15:38 pm »

Провери дали не е към края на май  ;) ... Ноември сигурно ти влиза в друг дом.


Яяче, уж го проверих на няколко пъти. Дома вече го е сменила. Но знака ми дава началото на ноември ::) Имаш ми данните, виж моля дали пък нещо не изчислявам както трябва.
Serve, love, give

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #76 -: Април 10, 2014, 10:36:39 pm »
Мойта прогресивна луна вече е на 2 градуса в стрелец,но все още не усещам свежия емоционален полъх на стрелеца.И това ми се вижда странно.
От друга страна е в 5ти дом.
След 3 градуса ще направи съвпад с нептун ,управител на 9ти дом.Чудно ми е също как ще се прояви.Отдавна съм приключила с образованието си и нищо не уча.Единственото нещо ,което ми хрумва че може да е свързано с чужбина.Но и за там нямам никакви претенции или предложения и копнежи.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #77 -: Април 10, 2014, 10:55:22 pm »
Мойта прогресивна луна вече е на 2 градуса в стрелец,но все още не усещам свежия емоционален полъх на стрелеца.И това ми се вижда странно.
От друга страна е в 5ти дом.
След 3 градуса ще направи съвпад с нептун ,управител на 9ти дом.Чудно ми е също как ще се прояви.Отдавна съм приключила с образованието си и нищо не уча.Единственото нещо ,което ми хрумва че може да е свързано с чужбина.Но и за там нямам никакви претенции или предложения и копнежи.

Може да отидеш на почивка в чужбина.  Може също да релаксираш някъде, където има вода, не е задължително да е в чужбина. Или пък просто да прочетеш някой роман, свързан с блянове по далечни земи и морета :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #78 -: Април 10, 2014, 11:22:50 pm »
Ооо че хубаво тълкувание.
Много ми хареса.Дори пътуването да е просто във въображението ми.
Въпреки,че не бих се отказала да попътувам някъде наблизо при приятелка в чужбина.Знам ли.
ПРочетох ,че този аспект често се свързва с загуба не реалността,толкова се размечтава човек,че губи реална почва под краката си.От друга страна засилвало интуицията,сънищата,склонността към мистерии,езотерика.
Като се приеме факта,че аз самата съм риба,надали някои от гореспоменатите неща ще бъде изненада за мен :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #79 -: Април 10, 2014, 11:29:27 pm »
Яяче, уж го проверих на няколко пъти. Дома вече го е сменила. Но знака ми дава началото на ноември ::) Имаш ми данните, виж моля дали пък нещо не изчислявам както трябва.

 :38: права си, аз просто съм родена 12ч след теб, мислех, че са доста по-малко.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #80 -: Април 10, 2014, 11:30:37 pm »
Мойта прогресивна луна вече е на 2 градуса в стрелец,но все още не усещам свежия емоционален полъх на стрелеца.И това ми се вижда странно.
От друга страна е в 5ти дом.
След 3 градуса ще направи съвпад с нептун ,управител на 9ти дом.Чудно ми е също как ще се прояви.Отдавна съм приключила с образованието си и нищо не уча.Единственото нещо ,което ми хрумва че може да е свързано с чужбина.Но и за там нямам никакви претенции или предложения и копнежи.

Натална Луна -знак,дом ,аспекти
Юпитер -знак,дом ,аспекти
5-ти дом-управител ,планети ,аспекти
Слънце -знак ,дом ,аспекти
Как си кореспондират натална и прогресивна Луна

И ще разбереш тогава ,откъде -накъде ще задуха,"вятърът на пр(е)омяната ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #81 -: Април 11, 2014, 11:56:45 am »
Натална Луна -знак,дом ,аспекти
Юпитер -знак,дом ,аспекти
5-ти дом-управител ,планети ,аспекти
Слънце -знак ,дом ,аспекти
Как си кореспондират натална и прогресивна Луна

И ще разбереш тогава ,откъде -накъде ще задуха,"вятърът на пр(е)омяната ". :)
Благодаря ти Рени.
Наталната луна е в 10ти дом в телец,в точен съвпас марс.И широк съвпад със сатурн.Иначе луната е У на 12ти дом.
Юпитер е натално в 6ти дом в козирог,но стрелец е интерсептиран в 5ти дом.
Слънцето ми е в риби в 9ти дом,опозиция плутон.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #82 -: Април 11, 2014, 03:03:59 pm »
Babyblue,сега като  един ярък представител на зодия Риби,пускаш в действие въображението си  и сглобяваш пъзела ,собственият .След това си сипваш чаша ароматно кафе или горещ шоколад и го визуализираш,наслаждавайки му се.Оставяш го 2-3 дни без да го "разбъркваш " някъде на тъмно ,на стайна температура . Сипваш си леко алкохолно питие и го "споделяш" с приятели за да подредят  разместените няколко парчета от пъзела (винаги има такива при Рибите ,поради разсеяност разбира се ) и го пускаш за ...материализиране.
Enjoy the magic !  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #83 -: Април 11, 2014, 03:22:50 pm »
Babyblue,сега като  един ярък представител на зодия Риби,пускаш в действие въображението си  и сглобяваш пъзела ,собственият .След това си сипваш чаша ароматно кафе или горещ шоколад и го визуализираш,наслаждавайки му се.Оставяш го 2-3 дни без да го "разбъркваш " някъде на тъмно ,на стайна температура . Сипваш си леко алкохолно питие и го "споделяш" с приятели за да подредят  разместените няколко парчета от пъзела (винаги има такива при Рибите ,поради разсеяност разбира се ) и го пускаш за ...материализиране.
Enjoy the magic !  ;)
Благодаря ти Рени! :)
На първо четене,нищо не разбрах, но ще се опитам да вникна между редовете :)
« Последна редакция: Април 11, 2014, 03:24:25 pm от Babyblue »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #84 -: Април 16, 2014, 12:37:54 pm »
И пак въпросче: каква е разликата според вашия опит между:

- прогр Луна съвпад натално Слънце

- прогр Луна съвпад прогр Слънце

при кое от двете може да се очаква конкретно събитие?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #85 -: Април 16, 2014, 02:14:34 pm »
И пак въпросче: каква е разликата според вашия опит между:

- прогр Луна съвпад натално Слънце

- прогр Луна съвпад прогр Слънце

при кое от двете може да се очаква конкретно събитие?
Може би е от значение и кога се случва, защото когато за пръв път пр Луна е съвпаднала с нат Слънце съм била в 7кл и новото, което ми се случи е, че от двойкаджийка по физическо изведнъж се отприщи нещо в мен и се озовах в залата по лека атлетика, с което в следващите няколко години се занимавах усърдно и печелих награди
 На следващата година, когато пр Луна е съвпаднала с пр Слънце съм била в 8кл и не съм имала събития в месеца когато точно се е случило, а месеци по-късно- приеха ме в 3 средни училища през лятото и есента започнах средно образование в това, в което приемаха с изпит и се водеше за най-престижно в града по онова време
При съвпад на пр Луна с нат Слънце през 2004 животът ми пое в различна посока- когато беше точно пр. Новолуние в същия ден съм започнала курс по испански, а след това заминах за Испания, където бях за три месеца преди да започна езиковия курс  :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #86 -: Април 16, 2014, 03:15:35 pm »
Може би при прогр Луна - нат Слънце има някакви конкретни събития, а при прогр Луна-прогр Слънце започва период някакъв. А периода между двете обикновено е балсамичната прогр Луна, която предполага чистене, анализ, без нови начинания ...

При мен януари 2013 е имало прогр Луна-нат Слънце - нали и ти го беше отбелязала - а тогава започна усиленото четене на астрология. Явно това ще е събитието. Ще разгледам и транзитите - може и да дават някаква насока.

Добре, горе-долу схващам в каква посока да са "мишленията" :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #87 -: Април 16, 2014, 09:21:31 pm »
В края на 2012 г. имах съвпад на пр. Луна с нат. Слънце при ингреса й в Риби. Това се случи във втори дом. От тогава като се почна един ревлив период...то не бяха разочарования, не бе любовна мъка, смяна на настройката по всички партньорски теми (Луната е У7).
Отчитам този период като тотално дъно. Но пр. ми Луна е била в крайна фаза, преди пр. новолуние. Родена съм 4 дни след новолуние във Водолей, т.е. Луната ми е нарастваща - млада, заредена, дейна, твърдоглава. Затова крайната й фаза при прогресивния цикъл за мен беше труден период. Може би за човек роден по пълнолуние, или с намаляваща Луна, това не би било така.

Сега, в последните градуси на Риби в трети дом, се състоя въпросното новолуние. Не отчитам събитие по него, но се чувствам по-добре, не ми се гледат и не ми се участва в сериали, всякакви емоционални драми са далече от мен.

Ако мога да обобщя - и при двата вида новолуния нямах конкретни събития около датата на точните аспекти. Но дадоха начало и край на период - да, в него имаше доста събития, всички под знака на новолунието. Те обаче бяха отключени от тежки транзити. Лунациите само маркираха емоционалния фон на периода и зададоха генералните теми.

Напълно съм съгласна с написаното от MayFlower - за една огнена Луна прогресията през воден знак е тежка.
След няколко дни моята ще премине от Риби в Овен, където е и рождената й позиция. Още от сега се чувствам някак повече на себе си. Започнах да си връщам самоувереността и хъса, амбицията и енергията - пак съм си аз.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #88 -: Април 17, 2014, 01:51:33 am »
Може би при прогр Луна - нат Слънце има някакви конкретни събития, а при прогр Луна-прогр Слънце започва период някакъв.
При мен януари 2013 е имало прогр Луна-нат Слънце - нали и ти го беше отбелязала - а тогава започна усиленото четене на астрология. Явно това ще е събитието. Ще разгледам и транзитите - може и да дават някаква насока.

Добре, горе-долу схващам в каква посока да са "мишленията" :)
точно при пр.Луна-нат.Слънце при мен е започвал период, нали това съм описала  :o
При теб на 16 януари 2013г е имало съвпад на пр Луна с нат Слънце, ако в натала Луната е У1, а пр Луна съвпада със Слънцето в началото на 4д, то в пр карта е пр Луна е У12- анализите, връзката с тайното и мистичното, с вътрешното ти Аз, с миналото-неговото разшифроване и изчистване

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #89 -: Април 17, 2014, 08:46:07 am »
А прогресивна Луна натално Слънце?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински