Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 234078 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #45 -: Февруари 17, 2014, 12:16:46 am »
Ще гледаш да си намираш постоянно работа/занимание, защото малко ще й дойде прекалено енергията, после пък изведнъж може да се почувстваш в празна дупка, но не се плаши - овенската луна има ресурс за борба, аз лично имам някой притеснения от опозицията с марс, но ти се справила веднъж, ще се справиш пак

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #46 -: Февруари 17, 2014, 12:21:34 am »
Когато прогресивната Луна направи опозиция на натална планета, а при мен ще направи опозиция на цял стелиум, към какво да се настроя да чакам - проблематично задействане или просто задействане? Освен като прожектор към определени теми, не знам по-дълбоките проявления на прогресивната Луна.

Акцентът ще е върху взаимоотношенията,ще реагираш съобразявайки се с другите ,но и периода е подходящ най-накрая да се"видят"/видиш участващите планети в стелиума ,съответно и всичко ,което е свързано с тях-домове,дела.
Това е общовалидно ,оттук вече го свързваш с това какво се случва в натала ти и специфичното в периода ,ще го усетиш така ,под различна форма-събитие,ситуация,хора...Комбинирай и с транзитите в периода,разбира се към знака на пр.Луна,дома през който минава,ИЦ,върха със знак Рак,кой управлява и т.н. , това го знаеш. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #47 -: Февруари 17, 2014, 12:25:34 am »
Ще гледаш да си намираш постоянно работа/занимание, защото малко ще й дойде прекалено енергията, после пък изведнъж може да се почувстваш в празна дупка, но не се плаши - овенската луна има ресурс за борба, аз лично имам някой притеснения от опозицията с марс, но ти се справила веднъж, ще се справиш пак.

Рени, Рару, благодаря ви!

Миналия път съм била в детската градина. От времето на предишната 8-домна луна помня, че беше най-безметежно щастливият период в живота ми, имах много голяма подкрепа в този период, всички ме харесваха, учеха ме, получавах признание за всичко. Това помня. Сега може да не е чак така безметежно, защото възрастната ми глава е пълна с бръмбари. Надявам се поне пак да имам сексуален живот, че 7 дом си беше пълна суша.  :012: Защо те притеснява опозицията с Марс, защото Марс е У8 и опозицията е от 8?

Имам подозрения как ще се развият събитията през тази соларна година, която започва след няколко дена, ами май и вече я усещам, но ще трябва да се потвърдят и от живота.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #48 -: Февруари 17, 2014, 12:32:01 am »
не точно, макар че това също
имам наблюдения - марс/луна по прогресии не е благ период, в смисъл - плавен
но както казах - тази луна е борец, така че ще се справиш

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #49 -: Февруари 17, 2014, 01:17:28 am »
не точно, макар че това също
имам наблюдения - марс/луна по прогресии не е благ период, в смисъл - плавен
но както казах - тази луна е борец, така че ще се справиш
  ;) Нямам особен избор, а и си мисля, че ще ми се случват хубави, макар не много лесни неща в периода. Ще се похваля, де.

Голям съм оптимист, но като си видях и транзитите за периода, нищо оптимистично. Прогресивната не просто ще опозира стелиума, но и ще направи с него кръст към нодалната ос. Сатурн ще съвпадне с Уран близо до ИЦ и ще направи квадрат към Слънцето, Хирон ще застане на ДЦ, Плутон - на К5, а Уран ще върви по пионерските стъпки на прогр.Луна към опозиция и квадрат. :(
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 08:41:58 am от Smarta »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #50 -: Март 28, 2014, 11:36:16 am »
При анализа на прогресивната Луна полусекстила към натални планети отчита ли се?

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #51 -: Март 28, 2014, 08:22:56 pm »
Някакво пристрастяване към полусекстила усещаммммм
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #52 -: Март 28, 2014, 09:17:18 pm »
При анализа на прогресивната Луна полусекстила към натални планети отчита ли се?
Аз не усетих дори квадрат към Слънце,Плутон,тригон към Марс,Венера,Уран-абсолютно нищо.Ни сълза,ни кеф.Какъв полусекстил те вълнува?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #53 -: Март 28, 2014, 11:46:16 pm »
Прогресивната ми Луна в близнаци прави сходящ тригон (с орбиса 30 минути) към натален Уран - У11, а той натално се намира в 10 дом. Сигурно заради това отново ми се засили интереса ми към астрологията, защото лятото и есента почти я бях зарязал след 3 години и нещо занимание. Надявах се тази прогресия да ми донесе приятни новини около приятелите ми, но не получи нужния ефект.  :012: Но има още време, може пък като стане точен аспекта да стане нещо. :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #54 -: Март 29, 2014, 08:34:54 am »
Някакво пристрастяване към полусекстила усещаммммм

да бе, верно ... откъде пък все ми излиза .... и аз си помислих, че сега ще ми го отбележи някой :) ама не казвате - да го отчитам ли или не? Каръл Рашмън не го споменава.

аха, Ребека ме отсече ..... ок, оставям го :)
« Последна редакция: Март 29, 2014, 08:36:36 am от Happy58 »

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #55 -: Март 29, 2014, 08:59:59 am »
Happy, отчитай го семи-секстила, нали все пак е аспект :) Може да е минорен, лек, едва доловим, но си е аспект. Може да го усетиш, ако към момента, прогресивната ти Луна не формира мажорни аспекти. Ето ти малко инфо по-долу, ти прецени дали ще има изява.

Аз имам верига от полу-секстили в натала, получава се много интересна конфигурация :)

"ПОЛУСЕКСТИЛ - ъгълът между планетите е 30 градуса. По сила е равен на полуквадрата, но е в сферата на стабилизацията. Орбисът е като на полуквадрата за светилата +-1,5, за минорните планети +-1, за мажорните +-0,7. Полусекстилът е скрит, дискретен аспект и съответства на водата. Действа на човека чрез обкръжението му и в лошия случай е затормозяващ, деградиращ и предизвиква едни и същи събития. В добрия случай дава изглаждане на противоречията в характера, тайна поддръжка. Полусектилът се възприема по-силно от квинконса, защото действа дискретно. Полусекстилът се смята за позитивен аспект, дава тайно въздействие чрез обкръжението, окръжаващата среда действа успокояващо, разхлабващо и това действа на реакцията ни и на събитията."

Глоба П. “ Анализ и синтез космограмм”

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #56 -: Март 29, 2014, 09:08:16 am »
Е такива натални ги отчитам май,но прогресии-още не :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #57 -: Март 29, 2014, 09:47:59 am »
благодаря, момичета :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #58 -: Април 10, 2014, 03:23:15 pm »
Честита ми прогресивна Луна в Лъв :)
Днес направи ингрес на 0 градуса 0 минути в знака, а след още 2 градуса, ще съвпадне с натално МЦ!
Не зная как я изтърпях в Рак, и как изобщо се справят нативите с натална такава. Добре поне, че преминаваше през 9-ти дом, не успя да ме депресира напълно.

Не отчитам събитие засега, но съм в очакване на десетодомни награди с Лъвска стойност ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #59 -: Април 10, 2014, 03:34:15 pm »
May,ето ти първата проява -ти го каза :
Цитат
   съм в очакване на десетодомни награди с Лъвска стойност 

...и се радваш като дете !!!  Забавлявай се ,лудувай,царувай и се любувай на любовта през следващите 2 1/2 г.  :-* ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“