Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 126381 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #75 -: Ноември 01, 2017, 12:18:23 pm »
От работата по базовите станции е. Не е заради сим картата. Иначе от много години използвам услугите на мтел. Досега не съм имала проблеми с мрежата. С мобилният нет също.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: За другите неща
« Отговор #76 -: Ноември 01, 2017, 01:58:57 pm »
На майка ми последните два дни й се губи мобилния нет.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #77 -: Ноември 08, 2017, 06:21:22 am »
Да има някъде проблясък на интелигентност, на будна мисъл /говоря за други потребители/, веднага трябва да се смачкат, да се затапят, да им се затвори устата. И да им се посочи, че грешат. Все да сте им контра.

Човекът, който свети със собствена светлина, стойност, великодушния и ерудираният човек приветства творческия потенция на друг човек и ерудиция.  Не го чувства като заплаха за собстствената си стойност, способности  на ниво вътрешно убеждение. Другото е производна на това. Който се чувства по-малък, недостатъчно голям дори и да не осъзнава собственото си вътрешно усещане за малоценност в дадено нещо, ще капне капка катран дори и в меда.
Няма причина някой да се чувства обиден от изказванията или отношението на някого, ако е наясно пред себе си кои са силните и слабите му страни. Освен ако не се припознава и не проектира вътрешното си дисхармонично усещане. Всеки човек се изразява през призмата на личния опит, темперамент, характер, убеждения, ценностна система, мироглед. Не може човек да държи сметка за това, че някой е такъв какъвто е заради себе, като му вменява собствените си проекции.





Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #78 -: Ноември 08, 2017, 10:04:07 am »
Е, да де, ама ако слушателите/читателите/събеседниците са достатъчно над нещата, няма да обърнат внимание на капката катран. Докато тук бяхме свидетели как капката получи кофа в замяна-като доказателство, разбираш ли, че единият е прост, а другият-извисен.
Не работят така нещата. Този, който си знае къде е и какво е, не може лесно да бъде обърнат в черната вяра, ако пък е лесно, значи се варят в един казан :)
Изобщо-демонстрации на его, но откъм лошата страна

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #79 -: Ноември 08, 2017, 12:43:18 pm »
Човекът, който свети със собствена светлина, стойност, великодушния и ерудираният човек приветства творческия потенция на друг човек и ерудиция. 

Тези, които светят, трябва да се смачкат, по един или друг начин, директно или индиректно. Наблюдавам го от доста време. Там, където простотията царува и ѝ се кланят, няма как да има свободен поток на творческа енергия, за равностоен обмен да не говорим. Но това вече отдавна не е проблем на наблюдаващия, не усещам принадлежност към такава среда. С мен или без мен, ще пребъде. А и фокусът ми вече отдавна е изместен – към лични цели и успехи, а не към обслужващи дейности. И резултатът е налице.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #80 -: Ноември 09, 2017, 01:15:16 am »
Всеки може да светне през нощта, ама колко могат да осветят и през деня ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #81 -: Ноември 10, 2017, 08:58:20 am »
Папи, въпрос на темперамент е кой как ще реагира. Но това че някой се чувства прост на фона на друг има отношение към неговия телевизор. Това че пък на някой друг личното вътрешно усещане е, че по-добра реколта пак е въпрос на неговия личен телевизор.  Всеки човек има его. Само по различен начин го изявява, заявява.
Иначе хората като че ли по-разбират от кофи, отколкото от добро. Това като че ли на инстинктивно ниво ги респектира, възпира да ти се качат на главата. Но другите, каквото е заглавието на темата, дали се обръщат с добро или с кофи, не променят това какъв е отсрещния, другия индивидуално като манталитет.
 
« Последна редакция: Ноември 10, 2017, 09:08:32 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За другите неща
« Отговор #82 -: Ноември 10, 2017, 09:33:45 am »
Ами какво да ти кажа, гледам по разни други форуми-неастрологични. Когато някой си позволи по-заядлива забележка, никой не го отразява, все едно нищо не е казал. Не му отвръщат, не му обясняват, не го обиждат. Но и много-много не говорят с него за известно време. И за мен (по наблюдения) това работи добре.
Тук обаче никакви мои молби, обяснения и наказания не свършиха работа. Малцина от вас оценят, че съм положила труд и продължавам, че има и финансово измерение, освен времево, за да можете вие да се обиждате на воля и да ми обяснявате (както и една на друга) как са нещата от живота. Не го намирам за етично, нито за уважително.
Ти лично на два пъти си изтри всички ценни мнения в знак на демонстрация, че форумът не те заслужава, нали така. И сега ми обясняваш за телевизори и отражения. Ок-моят отговор е: думите не са ми важни, съдя по делата.
Лила от нейна страна с готовност тръгва да помага на всеки нов, и със същата готовност обяснява на всеки стар член тук колко е презрян от нея и какво долнопробно човече и общество сме. Обаче ако някой я апострофира-това е двоен морал и стъпкваме таланта и светлината.
Не ви разбирам, момичета
Акрукс я разбирам-тя си е пунктуална и заядлива по принцип, ще захапе всеки, който й влезе с противоречие по нейн критерий. Направила е стотици хорари, и нито веднъж не съм я видяла да обяснява как е велика, а другият е нищожество. Гледала е хорари и на Лила, без значение, че и преди й се е дразнила. Нали разбираш-човекът си е такъв и не можеш да търсиш нито повече, нито по-малко.
А тази нагласа как единствените двама-трима ми правят форума, разбираш ли, е супер неуместна. Форумът никога не е бил замислян и направен с цел лично моя облага. Астрологията ми е хоби, понякога нямам време за него, друг път-да, и това е. Изберете си най-накрая ваша консистентна позиция и я следвайте. Както и уважавайте другите, независимо от уменията и знанията им по въпроса, всеки някога е бил бос.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #83 -: Ноември 10, 2017, 12:30:20 pm »
Тогава имаме решение – започвам и аз да апострофирам всеки астрологичен пост и да не ми се отправят никакви забележки. И даже индиректно да се поощрява. А, повярвайте ми, има доста за апострофиране. Постове, пълни с очевидно грешни констатации и клишета. Обаче налагани с доста уверен и нетърпящ възражения тон. Но вече гледам да не си пълня главата с глупости и просто подминавам. В крайна сметка всеки прави това, което може и знае, всеки според възможностите си. И никой не е длъжен да знае всичко, нито пък да бъде обслужващ персонал за някого. И поддръжката на форума се прави на добра воля, и участието в него. За мен проблемът е решен, не знам какво още има да се дъвче и да върти плочата. Просто намалих участието си, защото нито ще науча нещо ново и ценно тук, освен да се упражня върху някой казус, нито участието тук ще допринесе за моето развитие. Напротив – отнема ми от времето, отредено за по-важните неща. Затова казах, че и без мен ще пребъде, не е голяма загуба нито за мен, нито за вас. Ако пък някой толкова държи да се изживява като коректор, но очевидно му липсват нужните знания, да заповяда, но без да ме въвлича в своя филм. Такива филми не са ми интересни.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #84 -: Ноември 10, 2017, 04:47:49 pm »
Извинявайте, че сменям темата.

Енергийните вампири са трудни за освобождаване. Преди месец деликатно, но категорично писах на една "приятелка", че нямам желание и сили да слушам за чужди проблеми и че искам да ме остави на мира. Тя постоянно ме ползваше за кошче за душевни отпадъци (писала съм преди за нея във форума). След няколко дни тя ме пита дали съм по-добре и дали мога да я изслушам сега. Аз й отговорих "Не". Тя не спря да пише. Аз спрях да отговарям. Но тя не спря да пише. Преди няколко дни й написах, че не ми се говори. Тя почна да звъни на телефона. Аз я блокирах. Тя продължава да звъни. Вече не знам. Опитах се да не бъда груба, да не я обиждам, наранявам и т.н., защото тя страда от някакво заболяване на психиката. Но няма спасение явно.

Това е даже по темата транзити на Сатурн. В 11-ти дом е и откакто тръгна директно, чистя - освобождавам се от "приятели".
« Последна редакция: Ноември 10, 2017, 04:50:33 pm от Mirabella »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #85 -: Ноември 10, 2017, 04:56:38 pm »
Извинявайте, че сменям темата.

Енергийните вампири са трудни за освобождаване. Преди месец деликатно, но категорично писах на една "приятелка", че нямам желание и сили да слушам за чужди проблеми и че искам да ме остави на мира. Тя постоянно ме ползваше за кошче за душевни отпадъци (писала съм преди за нея във форума). След няколко дни тя ме пита дали съм по-добре и дали мога да я изслушам сега. Аз й отговорих "Не". Тя не спря да пише. Аз спрях да отговарям. Но тя не спря да пише. Преди няколко дни й написах, че не ми се говори. Тя почна да звъни на телефона. Аз я блокирах. Тя продължава да звъни. Вече не знам. Опитах се да не бъда груба, да не я обиждам, наранявам и т.н., защото тя страда от някакво заболяване на психиката. Но няма спасение явно.

Мирабелке, пълен игнор, има толкова досадни хора, които въобще не си знаят мярката и от дума не разбират. Ти не си грубианка и малко ти е трудно да режеш хората, ама понякога трябва да си директен.
А и когато самият човек не се чувства добре, няма как да има енергия за другите и те го изморяват/натоварват/изпиват още повече.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #86 -: Ноември 10, 2017, 05:07:59 pm »
Мирабелка, наистина много неприятна ситуация. И аз съм била поставяна в такива, но и мен са ме изслушвали, когато съм имала проблеми. Не е било чак толкова едностранчиво.

А изпитваш ли вина?
Вина за това, че я отхвърляш, че отказваш да я изслушаш и да съпреживееш труден за нея момент, било то и с цената на това за пореден път да се превърнеш в кошче за душевни отпадъци?

Човек трудно може да избяга от природата си, от онова, което му е изначално заложено. Ако ти е дадено да съпреживяваш, ще го правиш под една или друга форма. Независимо какви възбрани си налагаш. Ако не изпитваш вина, значи вече си го преодоляла. Важното е и отказът от съдействие да не ти доставя дискомфорт. Аз се опитвам да преодолея чувството на вина с всички онези егоистки, които се сещат за мен, само когато имат някаква молба или проблем. И никога няма да те питат как си, ако зад това не стои някакъв личен техен мотив. Ей така, просто водени от искрен интерес, без никаква корист и задна мисъл. По-добре сама, отколкото обкръжена от такива. И собствената компания, било то и в самота, е в пъти по-приятна от такова обкръжение. Годинките напредват и човек осъзнава колко е важно да залага на качествени хора, защото от обкръжението зависи и нашата съдба, то ни влияе, изгражда светогледа ни донякъде. Разкарах всички използвачки и престорени, мазни мишки – сега се чувствам доста по-добре. Ако някой, комуто симпатизирам, иска да сподели негативни мисли, няма проблем. С приоритет са хора, които са научени да уважават чуждото лично пространство. Останалите – на санитарно разстояние. В едно близко приятелство тия неща не винаги важат, границата често се преминава. Но ако нещата са поставени на взаимна основа, няма място за обиди. Обидно е, когато едно приятелство протича едностранчиво. В такъв случай за теб въпросният човек може да е приятел, така да го усещаш, а ти за него просто да си поредното полезно познанство, привидно минаващо за приятелство посредством вменяване на такива мисли и чувства. Но то не идва от сърцето, не е истинско, фалшиво е. А фалшът се усеща зад захаросаните думи.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #87 -: Ноември 10, 2017, 05:24:10 pm »
Да, Сатинче, такава съм - "мека Мария" и затова ми се качват на главата. Трябва да се науча да казвам "Nein, nein, nein" (като в клипчето с Хитлер, дето удря по масата с юмрук).

Лили, да, изпитвах вина, съчувствие, съжаление и затова досега не смеех да бъда рязка. Не исках да се влоши състоянието й евентуално заради мен. Но повече нямам сили. Много съм натоварена в работата (това е причината да влизам рядко във форума). Също като теб съм - и мен егоистите ме търсят и питат как съм, защото им трябвам за поредната услуга и само заради това. Много добре си постъпила, че си отстранила от живота си хората, които не ти носят приятни емоции. Думата приятел неслучайно има същия корен като думата приятно. Ако с един човек не ти е приятно, много ясно, че не ти е приятел. На мен не ми е приятно с въпросното момиче и затова нямам желание да си пиша с нея, камоли да разговарям на живо.
« Последна редакция: Ноември 10, 2017, 05:28:14 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #88 -: Ноември 10, 2017, 05:33:40 pm »
Мен сякаш Вселената ме подслушва какво пиша тука. Тъкмо завършвах предния си пост и звънна телефонът. Не е приятелка, а колежка. Трябваше по работа да се чуем, но изведнъж започна да бълва лични проблеми. В момента се намира в патова ситуация, голяма драма, семейна. Чак усетих вибрация в слънчевия сплит, толкова концентрирана беше негативната енергия. Но не беше насочено към мен, просто е отчаяна и много изнервена. Има ситуации, в които просто няма как да не поемеш чужд товар и да игнорираш с безразличие, да откажеш да изслушаш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #89 -: Ноември 10, 2017, 05:45:48 pm »
Е, тези с които само ти е приятно, не могат да се нарекат приятели, но трябва да има двустранен обмен. Иначе на маса като седнете с ядене, пиене Ви е гот Ви е приятно. Добрият приятел се познава не когато си на завидна социална позиция, имаш много възможности. При такава ситуация обаче имаш най-много приятели.  :012:
Приятелството е вид любов, обич.