Автор Тема: Новолуние на 01.01.2014год.  (Прочетена 15716 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #15 -: Януари 03, 2014, 01:16:42 pm »
Не е достатъчно,търсим тежък транзит и прогресия . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #16 -: Януари 03, 2014, 01:32:18 pm »
Satin,имаш Плутон на МЦ ,по натал в 7-ми
-таото Уран-Плутон върху пр.Венера У ДСЦ и се намира по натал в 1-ви ,У ЮЛВ
Това е акцентирало новолунието и понеже ти по натал имаш Венера в заточение,с твърди аспекти ,резултатът при активирането й от транзити ,прогресия под напрегнати ъгли не може да е "цветя и рози " . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #17 -: Януари 03, 2014, 02:09:09 pm »
Плутон в 7 дом в наталната карта поставя на фокус лоялността и доверието в отношенията. И често се случва в тази сфера да изживеем най-трудните си уроци и да срещнем най-големите предизвикателства. При някои дава постоянни съмнения в партньора, при други на дневен ред стои въпросът "заслужавам ли аз доверие?". Това не го казвам конкретно по картата на Сатин. Но ако говорим в конкретика, съпадът Луна/Плутон в 7 дом, при това във воден знак, дава много силна потребност от споделеност и дълбока емоционална връзка с партньора, от привързаност и емпатия. И научаваме урока си, привличайки нелоялни партньори и хора, на които като цяло не може да се разчита (донякъде аналогично на позицията на Луна в 8 дом, особено в аспект с Плутон и воден знак).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #18 -: Януари 03, 2014, 02:19:11 pm »
Рени май не си права. В случая не е нужен тежък транзит, това е просто дребно събитие. Не е от особена важност за мен, вече не. Ако видяното имаше някакво дълготрайно въздействие щях да се съглася, но няма.

Аз не съм фенка на "събитията" ,моя си гледна точка ,но харесвам думичката "тенденция" ,а при теб в периода има такава по главните оси и нодалната ,рефлектираща върху темите "Аз/Ти -срещи/раздели-статус"-Сатурн съвпад ЮЛВ ,а тр..нодална ос съвпад Луна/Плутон-ти сама можеш да си разтълкуваш преживяното-това не е един ден или миг ,а процес,който ще ти носи кризи/начало .Денят или там часът ,ситуация само маркират "старта" или "финала".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #19 -: Януари 03, 2014, 08:56:17 pm »
аз пък много си падам по събитията
и Сатин е права това не е кой знае какво събитие, освен че отключва неприятен вкус в устата, който от друга страна си е тенденция от много време - така е

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #20 -: Януари 03, 2014, 09:07:47 pm »
новолунието е в секстил с пр. Меркурий (точни градуси) и -3* пр. Луна, която пък е в орбис на съвпад с натални Слънце/Меркурий, при това в 1-ви дом

Лунното затъмнение от месец май е точен съвпад с пр. МС/ІС, транзитен Сатурн минава от там, Юпитер е в тригон - същото е в секстил с натални Слънце/Меркурий, а Юпитер в опозиция; прогресивно Слънце е точен тригон натален Сатурн в 29*

питането е: защо няма събития?

п.п. то като се случва - пътища за обяснения много :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #21 -: Януари 03, 2014, 09:28:25 pm »
При мен няма събития, когато средата и обкръжението не създават предпоставки за такива. Каквито и ще транзити да има по това време, ако ще и газовият гигант Юпитер да експодира в хороскопа ми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #22 -: Януари 03, 2014, 09:34:15 pm »
При мен няма събития, когато средата и обкръжението не създават предпоставки за такива. Каквито и ще транзити да има по това време, ако ще и газовият гигант Юпитер да експодира в хороскопа ми.

това не е обяснение за липсата на събития

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #23 -: Януари 03, 2014, 10:07:13 pm »
Всеки ден има събития и случки ,само да иска човек -това имах в предвид.Интересно ми е какво ги провокира същите ,каква е била тенденцията в периода за да се случват точно този тип случки и как човек реагира на същите ,пак в същия период.
Това че ,някой на някоя е затворил телефона,излял  й/му кафето ,подарил й  блузка и т.н. са циклични ситуации/случки ,но в различните периоди човек реагира на същите по различен начин и предизвиква подобни такива ,отразяващи вътрешното му състояние-това ме интересува,затова са необходими транзитите на външните планети ,прогресивна карта ,дирекции за момента,лунации за акцент.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #24 -: Януари 03, 2014, 10:07:30 pm »
При мен няма събития, когато средата и обкръжението не създават предпоставки за такива. Каквито и ще транзити да има по това време, ако ще и газовият гигант Юпитер да експодира в хороскопа ми.

това не е обяснение за липсата на събития

Тогава какво обяснява тази липса?  Свободната ни воля? :017:

Може би въпросът е в това какво ние определяме като значимо събитие.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #25 -: Януари 03, 2014, 10:15:58 pm »
Свободната воля е "прът в колелата" -не се заблуждавай ,че е бонус,за друго служи тя. ;)

А,виж второто изречение е в 10-та.
Лили ,вървиш си по улицата и изведнъж пред теб пада букет цветя -събитие или не е за теб?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #26 -: Януари 03, 2014, 10:16:13 pm »
Всеки ден има събития и случки ,само да иска човек -това имах в предвид.Интересно ми е какво ги провокира същите ,каква е била тенденцията в периода за да се случват точно този тип случки и как човек реагира на същите ,пак в същия период.
Това че ,някой на някоя е затворил телефона,излял  й/му кафето ,подарил й  блузка и т.н. са циклични ситуации/случки ,но в различните периоди човек реагира на същите по различен начин и предизвиква подобни такива ,отразяващи вътрешното му състояние-това ме интересува,затова са необходими транзитите на външните планети ,прогресивна карта ,дирекции за момента,лунации за акцент.

за това, за което говориш ти стигат само транзити - не ти трябват другите
другите се свързват със събития или липсата на такива
надявам се подразбира се, че не не иде реч в какво насторение се събудих днес и с кого пожелах да си изпия чая

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #27 -: Януари 03, 2014, 10:19:55 pm »
При мен няма събития, когато средата и обкръжението не създават предпоставки за такива. Каквито и ще транзити да има по това време, ако ще и газовият гигант Юпитер да експодира в хороскопа ми.

това не е обяснение за липсата на събития

Тогава какво обяснява тази липса?  Свободната ни воля? :017:

Може би въпросът е в това какво ние определяме като значимо събитие.

ясно е какво определяме като значимо събитие - със сигурност не е това, че си настинал или хванал грип, пък и по описание на картината не личи да е това

не, не е свободна воля и подобни, нищо че звучи изключително правдоподобно оправдателно
не знам, и аз търся обяснение - дотук само потенциал на картата ми се връзва като логика

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #28 -: Януари 03, 2014, 10:25:21 pm »
В интерес на истината дотук не ми се е случвало някоя дирекция да не проработи. Там е въпросът, че не всяка година има значими дирекции, хубави или лоши. Но когато човек изпитва вътрешна празнота, това рефлектира и върху ежедневието му, поне при мен е така - не мога да се радвам на дребните неща, не определям почти нищо като особено значимо. С моя хороскоп трябва да е нещо като гръм от ясно небе, за да го удостоя с внимание и да кажа "има събитие".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 01.01.2014год.
« Отговор #29 -: Януари 03, 2014, 10:25:28 pm »
Abroad,за мен понятие като  "липса на събития' няма -човек или иска да "участва" в онова ,което се случва около него или не ; той самия има желание да случва нещата или пък обратното .Това същото го пише в натала ,прогностичните  техники само казват кога .
"Защото" е в натала. ;)

Пример:Една изтормозена Венера по натал,много трудно ще "вижда"/желае събитията ,колкото и такива да й поднасят обстоятелствата или там както им се казва ... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“