Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429928 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1365 -: Юни 10, 2019, 03:17:55 pm »
Ингрес на АС/ДС по прогресия също показва промени в личния живот и партньорствата.
Неблагоприятни аспекти от зловредни планети към Юпитер, като основен сигнификатор на брака- по транзити, дирекция.
Ти искаш ли развод или се притесняваш мъжа ти да не поиска? Виж и в неговия натал какво се случва.

akruks,
А как стоят нещата при дългогодишна връзка, без брак, но със съжителство?
Гледаме 5-11 дом ли?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1366 -: Юни 10, 2019, 04:51:54 pm »
akruks,
А как стоят нещата при дългогодишна връзка, без брак, но със съжителство?
Гледаме 5-11 дом ли?
Гледат се пак 1-7д

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1367 -: Юни 10, 2019, 04:59:49 pm »
Гледат се пак 1-7д

akruks, добре, ще изледвам картите на близките си. Но Юпитер е за брак, а ако няма брак, само У на 1 и 7 ли гледаме?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1368 -: Юни 10, 2019, 06:55:54 pm »
akruks, добре, ще изледвам картите на близките си. Но Юпитер е за брак, а ако няма брак, само У на 1 и 7 ли гледаме?
По новия семеен кодекс съжителството е равносилно на брак, юридически пак участва Юпитер, ако тръгнат да се разделят и делят имущество, деца...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1369 -: Юни 10, 2019, 07:09:24 pm »
Ингрес на АС/ДС по прогресия също показва промени в личния живот и партньорствата.
Неблагоприятни аспекти от зловредни планети към Юпитер, като основен сигнификатор на брака- по транзити, дирекция.
Ти искаш ли развод или се притесняваш мъжа ти да не поиска? Виж и в неговия натал какво се случва.
Укротила съм се засега,уж.Той не иска развод.Но ,прогресивен Юпитер е в точна опозиция нат.Сатурн вече и сх.квадрат нат.Меркурий  1* орбис.Дирекционен Юпитер сх.квдрат нат Плутон и сх.секстил нат.Слънце.Транзитен Уран опозиция прогресивен Юпитер.Прогресивни ИЦ/МЦ смениха знак.Промяна в статуса ще има,мисля.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1370 -: Юни 10, 2019, 07:10:06 pm »
Сафо, извини ме, направила съм грешка- профекционен Асц е 2ри дом, т.е. Рак, Луна по равнодомната. Където е и Дир.Асц. в терма на Юпитер.
Да,разбрах те.... :-*

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1371 -: Юни 10, 2019, 07:20:15 pm »
По новия семеен кодекс съжителството е равносилно на брак, юридически пак участва Юпитер, ако тръгнат да се разделят и делят имущество, деца...

akruks,

Супер, благодаря ти.
Ще погледна няколко карти.  :-*

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1372 -: Юни 10, 2019, 07:23:58 pm »
.Прогресивни ИЦ/МЦ смениха знак.Промяна в статуса ще има,мисля.
Когато се преместихме в друг град с моите родители съм имала ингрес на тази ос, не съм сменила статус, тъй като съм била на 6г. :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1373 -: Юни 10, 2019, 10:19:50 pm »
Когато се преместихме в друг град с моите родители съм имала ингрес на тази ос, не съм сменила статус, тъй като съм била на 6г. :)

akruks,

На 2.10.2013г Прогресивен МЦ ингрес в Риби У11. На 6 октомври мъжът ми, официално ме запозна с родителите му и обявихме връзката си пред тях. А прогресивен ИЦ съответно ингрес в Дева У5. Интересно...
« Последна редакция: Юни 10, 2019, 10:26:11 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1374 -: Юни 11, 2019, 01:19:04 pm »
Когато прогресивен МЦ е сменил знак при мен, от водолей в риби, съм започнала работа. Нептун и Юпитер в 6 дом в Натала.Прогресивен ИЦ преминава в дева, нат. Меркурий е в 9дом,водолей.Работата ми беше по договор от техникума-изпробва х релета Сименс за телефонни централи. Сега прогресия МЦ е в овен, нат. Марс почти на к12 овен. Не ми изглежда ок.
Оспамих темата, извинете!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1375 -: Юни 14, 2019, 06:17:08 pm »
За развод/раздяла трябва да има указания в натала.При мен ац/дц в подвижни знаци,двойни-близнаци-стрелец.У1 квадрат У7.Марс-Венера в аспект 45*.При какви аспекти(транзити) ще се случи събитието?

Връзката 1-7 дом  описва отношението към партньора, връзките, но все още  не  е повод за брак, включи и 4-10 домове. Дали връзката ще е силна или не , трябва да се анализират планетите, които имат претенции към темата. Твърдите аспекти между сигнификаторите не пречат да се осъществи тип връзка, защото сам по себе си аспекта е отношение, но типа аспект посочва как ще се случва тази близка връзка.
Пр. при теб има връзка между упр. 1-7-4-10, един от тях е ъглов, Венера  есенциално и акцедентално силна, но силата й отслабва защото е изгорена. Сигнификаторите ти са в неподвижни знаци, трудно би стигнала до развод, колкото и да не ти носи радост близката връзка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1376 -: Юни 16, 2019, 12:11:13 am »
Обмислям да се запиша на шофьорски курс.

Преди време ме бяха учили, но от страх все отлагах да продължа. А сега и обстоятелства налагат да се взема в ръце, и да действам.

Какви аспекти да гледам дали е подходящ момента?

В рождената карта Марс ми е слаб в телец, на градус от К3 и е У2. Имам и квадрат Марс - Венера/У3,8. Притеснявам се евентуално за инциденти на пътя... Прогр. Луна се движи през 2 дом и след няколко месеца ще направи съвпад с нат. Марс.
Тази година, дни преди РД имах възврат на Марс, като е в съвпад с МС и У9, ще поставя карта.
« Последна редакция: Юни 16, 2019, 12:13:19 am от romantica »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1377 -: Юни 17, 2019, 05:15:32 pm »
Връзката 1-7 дом  описва отношението към партньора, връзките, но все още  не  е повод за брак, включи и 4-10 домове. Дали връзката ще е силна или не , трябва да се анализират планетите, които имат претенции към темата. Твърдите аспекти между сигнификаторите не пречат да се осъществи тип връзка, защото сам по себе си аспекта е отношение, но типа аспект посочва как ще се случва тази близка връзка.
Пр. при теб има връзка между упр. 1-7-4-10, един от тях е ъглов, Венера  есенциално и акцедентално силна, но силата й отслабва защото е изгорена. Сигнификаторите ти са в неподвижни знаци, трудно би стигнала до развод, колкото и да не ти носи радост близката връзка.
Рени,благодаря!Абсолютно точна!!! :-* :08:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1378 -: Юни 17, 2019, 06:13:17 pm »
Прогр. Луна се движи през 2 дом и след няколко месеца ще направи съвпад с нат. Марс.
Тази година, дни преди РД имах възврат на Марс, като е в съвпад с МС и У9, ще поставя карта.
изчакай да навлезе в 3д, по който са курсове, шофиране, коли, а в Телец е екзалтация

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1379 -: Юни 17, 2019, 11:13:32 pm »
Благодаря ти, Акрукс!