Автор Тема: Фотография  (Прочетена 18339 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фотография
« Отговор #60 -: Юни 23, 2013, 10:35:08 pm »
Аз съм гледала само една карта на България и то като лаик ,мисля Венера беше в Близнаци в 5-ти дом съвпад Плутон. 24.04.680 г

О ,да със сигурност е така ,че сме претърпяли доста метаморфози ,но явно имаме "проблеми" със 7-ми дом /Венера /другите все още . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фотография
« Отговор #61 -: Юни 23, 2013, 11:20:13 pm »
Извинявам се предварително, че постът ми не е свързан с темата "Фотография". Но обсъждахме Луни, повлияни от Кету и Сатурн и вътрешните им терзания, страхове, психологични проблеми и травми. Разглегдам форума на астро.ком често и точно попаднах на такава Луна - http://forum.astro.com/cgi/forum.cgi?num=1372017345. Луна във Водолей (накшатра Сатабхиша), аспектирана от Кету и Марс. Потребителят пише, че преди месец, след стартирането на махадашата на Сатурн (макар че според моята програма все още е в даша на Юпитер) е започнал да изпитва панически атаки, изпаднал е в депресия, меланхолия. Пише още за гняв и насилие. Марс и Сатурн са във взаимен аспект. Сатурн е екзалтиран, но Марс е дебилитиран.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фотография
« Отговор #62 -: Юни 23, 2013, 11:28:54 pm »
Обаче ,на мен са ми необходими субтитри ,за този род информация Мирабела ,защото не ми я понятна ведическата астрология . :-[
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фотография
« Отговор #63 -: Юни 23, 2013, 11:36:28 pm »
То и на мен не ми е понятна. Това се учи много години и най-добре с учител (гуру). Аз започнах едва миналата година, но правих много прекъсвания. Нищо. Тук има хора, които я разбират. Ще се учим от тях. ;) Питай, ако аз мога да отговоря. Ако не, ще питаме напредналите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фотография
« Отговор #64 -: Юни 23, 2013, 11:50:50 pm »
Доколкото разбирам ,четейки постовете ви Луната играе основна роля в тълкуването и възлите също имат значимост.Благодаря ,Мирабела за вниманието и отзивчивостта,но дадена материя трябва да ме грабне ,заинтригува за да започна да я изучавам ,на този етап ведическата астрология все още не е ,но ми е интересно да ви чета ,макар и неразбираемо ,малко като фентъзи приказка ми звучи. :)
А ,също така разбрах ,че трябва да извадя 23 или 26 * от наталните ми планети ,оси ,за да получа картата си по ведическата,правилно ли е и се получават интересни неща ,но аз ги гледам по западната :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фотография
« Отговор #65 -: Юни 23, 2013, 11:51:42 pm »
Потребителят пише, че преди месец, след стартирането на махадашата на Сатурн (макар че според моята програма все още е в даша на Юпитер) е започнал да изпитва панически атаки, изпаднал е в депресия, меланхолия.

При мен с аналогично влияние беше тразитът на Сатурн през Раху в знака на Лагна. Все още продължава, но най-силно се усещаше, когато Сатурн беше в Читра - накшатрата, в която се намира Раху. Гняв, меланхолия и панически атаки. В раши картата Раху е в конфигурация с Луната и Марс, но ми дава и много енергия да се справям в критични и стресови ситуации.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фотография
« Отговор #66 -: Юни 24, 2013, 09:31:57 am »
Рени, а мъжът от третата карта обвързан ли е с жена, създал ли е семейство, за да се преструва на хетеро в обществото, или има тотална непоносимост към жените? Гледам една от производнте му карти, има двойнственост /ако часът е точен/ - може да има деца близнаци, но може и да не създаде поколение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фотография
« Отговор #67 -: Юни 24, 2013, 10:29:12 am »
Не ,не се е обвързвал с жени ,макар да демонстрира такива ,но самите жени не знаят затова .  Живот като на кино -нещо такова се получава в действителност ,но малко в стил Тарантино. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фотография
« Отговор #68 -: Юни 24, 2013, 04:09:11 pm »
Рени, за настоящия период изваждаш приблизително 24 градуса. Тук по-подробно е обяснено за прецесията (аянамша) - http://en.wikipedia.org/wiki/Ayanamsa.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фотография
« Отговор #69 -: Юни 24, 2013, 08:26:33 pm »
Благодаря,Мирабела -много си мила  :)

По ведическата вече имам тронови планети -ураааааа!!! -или там това не важи  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фотография
« Отговор #70 -: Юни 24, 2013, 08:48:24 pm »
Важи, важи. Честито!
За всеки случай само добавям, че се разглеждат планетите до Сатурн, включително, плюс лунните възли.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фотография
« Отговор #71 -: Юни 24, 2013, 09:00:57 pm »
Марс отива в Скорпион ,а Меркурий във Водолей и АСЦ в Скорпион -готино :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фотография
« Отговор #72 -: Юни 24, 2013, 09:10:35 pm »
О, имаш Марс в 1-ви дом и в собствен знак. На това му викат Ручака йога. Може да си роден лидер - смела, борбена.

http://astrobix.com/astroblog/post/ruchaka-yoga-panch-mahapurusha-yoga-ruchaka-yoga-result.aspx

http://jyothishi-pandit.blogspot.com/2010/05/ruchaka-maha-purusha-yoga.html

Меркурий във Водолей получава аспект от Марс от 1-ви дом. И пипето ти може да сече като бръснач. Не знам как ти е 10-тият дом (Лъв, Слънце) и 7-мият (Телец, Венера), но ако са силни, може да имаш успех със собствен бизнес или в професии, изискващи бърза реакция.
« Последна редакция: Юни 24, 2013, 09:12:32 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фотография
« Отговор #73 -: Юни 24, 2013, 09:30:19 pm »
Ха ,ами това е доста близо до истината  ;)
Аз пък въобще не знам как са ми тези домове  :-[ :D по тази система ,но Слънце пак ми е в Риби и Венера също в Овен .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Фотография
« Отговор #74 -: Юли 03, 2013, 02:29:46 am »
Прословутата толерантност и гостоприемство към различни етноси и култури са мит за пред наивни туристи.
Нямам идея мит ли е, ама ако тръгнем с подобни сравнения, гостоприемство тук определено ще видим за разлика от други страни, където това граничи с културен шок. Такива случаи са ми споделяли, че..., но аз май не го намирам за изключително лошо, това с липсата. 

А кой рече, че нямало толерантност, къде другаде О'Азис щеше да е най-известният гражданин на републиката?!  ;D Ей, на, в братска Русия как го порят от майтап и не вярват на ушите си!

Сега сериозно, съжалявам, но в повечето случаи самите хора със сексуалност, различна от нормално приетата, в която и посока да е, сами си вредят, срамувайки се, криейки се, играейки роля за пред обществото и заради хората... На кого му пука в крайна сметка. 99 на сто се вълнуват най-вече от себе си, да не се заблуждаваме, че някой копче може да ни каже, ако ние не го позволим. Ако те самите са свободни в мислите и действията си, СА себе си, то никоя външна реакция не би била фактор.

п.п. не е по темата, ама така и така сте се отплеснали... ;)   

 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred