Автор Тема: Партньорите  (Прочетена 10626 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Партньорите
« Отговор #15 -: Юли 06, 2013, 10:59:05 am »
От водолей до близнаци 6 дома не мога да преброя, това преди кафето

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Партньорите
« Отговор #16 -: Юли 06, 2013, 11:46:07 am »
От водолей до близнаци 6 дома не мога да преброя, това преди кафето

Мда, и след кафето няма да можеш, щото алогична глупост сьм изписала
Вярно, хората са прави като казват, се глупостта ме е обзела
Ще си мьлча

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Партньорите
« Отговор #17 -: Юли 06, 2013, 12:54:34 pm »

Изхождайки от  широко застъпената теза, че  се проявява онова, което е заложено в наталната карта поставям въпроса :
Коя е най- силната индикация за партньорите въобще и за интимните партньори в частност:

7-дом ?

Купсида, господар – характер на господаря, позиция по знак, по дом се считат за сфера на партньорите, но доста от хората, на които съм разгелждал карти, както и на познати  открито недолюбват описанието  по 7и дом, а някои дори като опарени твърдяр,че не биха искали да опитат връзка с човек с подобни качества. Вярно е,че 7и дом е и „сянката“, но работата е там, че съотношението на 7и дом/ купсида/ господар/ планети в дома   към  други фактори в картата могат да показват сериозни противоречия или конфликти, които на  практика да правят прекалено сложно или неприемливо свързването с „другия“ в 7 дом. 7- дом е и сфера на компримисите, тъкмо, за да се свържем с другия, а е очевидно, че някои натури не искат и да чуят за компромиси- те могат да бъдат настроени за компромиси например към приятелите си, близкото си обкръжение, но не и с партньорът по 7и дом, където нещата са най- директни.

Слънце, Марс / Луна , Венера ?

Индикациите по тези планети са давали висок процент точни попадения за ролята, която личността очаква или би искала да заеме неговият партньор. Тук сложността идва от това, че до преди сексуалната революция и някои други обществени, световни процеси, които бихме могли да свържем и със знаковото придвижване на външните планети – например –ето имаме поколение с Плутон в Скорпион- сексуалността изскача дори от знак върху киноафиш…Та- мъжете и жените са започнали да стават много по цялостни същества, да се опитват да стават- процесът не е завършен. И анимата, която най вече е искала да изразява жената преди време – както и анимусът, който е искал да изразява мъжът- в днешно време очевидно се смесват и преплитат роли, за което подсказват редица психологически обърквания /Аз коя роля да играя сега?/ Дори в най- безобидни ежедневни ситуации се наблюдава неудовлетвореност тъкмо в ролите –понякога неудовлетворението е от собствената роля-/ Аз, ако изразявам другото дали повече ще се харесам/ допълня/ пасна на партноьора или ще изгубя като не изразявам другата част от себе си/. Понякога е неудовлетворението от ролята на другия- / Аз имах нужда от това, пък той/ тя ми даде онова/ . Тук мога да споделя през хумористична призма и нещо от личен опит- две девойки в сравнително еднаквъв баланс на стихиите, сходна  възрастова позиция и етап на взаимоотношенията с мен казват „искам да се чувствам малка, а ти като ме приемаш като равна, вече спрях да се чувствам така“ и другата:“ искам да се чувствам голяма, а ти като ме наставляваш и съветваш, се чувствам малка“  :D

Луната/ Слънцето = съпруга/ съпруг , Венера/ Марс= любовница/ любовник -  доколко имате наблюдения това да се случва ?

Празните домове, полусфери, липси на елементи, липси на аспекти и качества ?

Имам частични наблюдения как партньорите, които влизат по празните оси/ домове могат да предизвикват особен интерес, нерядко съм виждал човек със силен 7и- Слънце или Луна на Дсц и празен първи да изразява /Аз съм…Партньорът!/ И това е игра за двама, без партньор им става много криво.
Има различни теории за компенсации в елементите- самите символи ин и ян ни нашепват,че на теория това би трябвало да е така – мъжкто и женскто са в дълбочина сякаш едно и също и могат да се допълнят, но на практика колко един земно – воден ще издържи с един огнено- въздушен. Човек усеща кога се чувства разбран, оценен. Тогава различната природа пречка ли се явява или плюс? Не съм чувал често да казват /Ох, добре ,че е толкова различен и постъпва наобратно на мен да ме допълва ;D/ А съм чувал да се хващат за най- дребните различия .

Първо разглеждаш всичко до 7-ми дом ,планети знаци ,аспекти ,за да разбереш дали въпросният човек умее да си сътрудничи,партнира с другите,доколко е съвместим на всички нива със същите.След това Венера ,планети в знаците на Венера и после всичко изброено за 7-ми дом ,за да разбере с какво от себе си ще участва евентуално в партньорството.Всичко след 7-ми дом са "другите" ,гледаш и тези домове в съответния хороскоп.
Когато една карта/индивид са прекалено комплицирани е трудно да се свързват с другите ,в "най-добрият" случай другите се приспособяват към тях ,"имитирайки" партньорство,в "научно-популярният " смисъл-цял живот ще "преработват" всички аспекти към/между личните планети и АСЦ,докато се получи ето това:
"Едно момиче чакало ,чакало ,чакало....чакало принца на белия кон ден след ден ,седмица ,след седмица,месец след месец ,година след година и така дългииииииииииии години докато накрая ...о ,изненада ! -той се появил,"принцът на белият кон" .Красив,галантен,нежен,с чувство на хумор и ...и донесъл.........................................................ПЕНСИЯТА!" ;D
Може и в мъжки вариант . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Партньорите
« Отговор #18 -: Юли 06, 2013, 04:47:37 pm »
При мен партньорите не запълват дефицитите ми. Те, по- скоро се лепят на това, което имам. Синастрично ни "сработват" съвпадите. :) Сега, аз не отричам наличието на мутабелност и земя в радиксите им- просто имат в изобилие огън, кардиналност и въздух. :)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Партньорите
« Отговор #19 -: Юли 06, 2013, 06:43:14 pm »
Това за пенсията ми хареса  :)Ама е дошъл нали.
Така е и аз мисля, че например хората , които са подчертано доминиращи -много кардиналност и /или планети по осите, много огън, големи стелиуми в кардинални или неподвижни знаци- другите към тях се приспособяват и евнтуално двойка ще се получи с някой доста адаптивен, а информацията по 7 дом може да показва например подобен на него. Въпреки че тъкмо в момента наблюдавам как една кардинално- неподвижна девойка беснее заради променливостта на партньора си и в миг пожелава друг тип, но дали тя може.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Партньорите
« Отговор #20 -: Юли 06, 2013, 11:46:53 pm »
Всичката тази "сурова" информация трябва да комуникира с факторите-времеви период,социална прослойка,обществена ,семейна среда и т.н.(главните оси и външни планети )  и дали въобще човек иска,може да се ангажира ( 6-ти дом ) с даден вид партньорство.

Може да си доминираща личност и с карта тип "пръска" и обратно да си приспособим с акцент върху кардиналност,в първия случай един Плутон например, поставен "правилно" променя целия пейзаж , във втория -един Нептун би рафинирал обстановката ,така че...преценката  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Партньорите
« Отговор #21 -: Юли 19, 2013, 11:56:32 pm »
Не намерих тема за синастрията, затова реших да пусна поста в партньорската тема  :). Имаше в един форум тема за съвпада на лични ( или не толкова лични  :P) планети на единия с осите на другия в синастрията  . Та какво ще кажете за съвпада на светлилата с ДЦ на другия? Не става върпос само за интимни отношения. Може да бъдат приятелски и тн. Това е аспект за симаптия между двата натива ( доколкото съм го имала и от четене на разни статии). Имате ли наблюдения, кой усеща по-силно симпатията- човекът с дц-то или планетата?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Партньорите
« Отговор #22 -: Юли 20, 2013, 12:11:38 am »
Човекът с ДСЦ  ;D (няма да изпадам в подробности, защото мога да говоря много по темата) .

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Партньорите
« Отговор #23 -: Юли 20, 2013, 12:17:46 am »
Цитат
Човекът с ДСЦ  ;D (няма да изпадам в подробности, защото мога да говоря много по темата) .

 ;D ;D ;D ами говори, давам ти думата  :D ... и трибуната  :P . И аз до такива изводи май достигам .
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Партньорите
« Отговор #24 -: Юли 20, 2013, 10:51:27 am »
Човекът с ДСЦ  ;D (няма да изпадам в подробности, защото мога да говоря много по темата) .

И аз съм на това мнение, но при мен това май не действа. ДЦ ми е във Везни, такива Слънца почти не познавам. С други лични планети там имам доста приятели. Луната във Везни много я харесвам.
Имам двама приятели с Везнишки Слънца-момче и момиче.

Единствения мъж със Слънце във Везни (точно върху ДЦ ми) с когото съм излизала го изтърпях една седмица  :) Мило, изключително добре възпитано и красиво момче, но слаб, нестабилен и раним емоционално и въобще нямаше да има сила да ме понесе. Беше останал с впечатление, че съм невинна, сладка, красива, ранима и беззащитна и трябва да се грижи за мен, а всъщност беше обратното и искаше да се почувства силен, но за тази цел аз не му вършех работа. Разминаването ни май нямаше нищо общо със Слънцето му, а от Марса и Венерата му в Дева квадратирани от Луна/Уран/Юпитер.

До тук свършва списъкът ми с Везнишки Слънца и не мога да правя сигурни изводи.

Слънцето ми е в Риби, доста хора с асц. Дева имам покрай мен и то от най-близките ми. Приятелствата ни са много стабилни :) Докато Слънцата в Дева или лични планети там, грам не ме привличат и не се разбираме много, много, да не кажа въобще.


Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Партньорите
« Отговор #25 -: Юли 20, 2013, 01:52:29 pm »
Satin, малко нетипично е влиянието на това Слънце в/у К7. Казвам го защото това е характерно за Луната там, че и Юпитер. Преди 3-4 години имах подобна синастрия Луна на ДСЦ, Юпитер в 7-ми, Марс, Мерк на МЦ - мацката доста се отблагодетелства от мен/в личен и професионален план/, макар да беше скорпион беше със силен везнишки акцент/нейните планети попадаха в 7-ми и 8-ми мои дом/ бях доста привлечен от нея до едно време и я исках до мен на всяка цена  :D . За Везнишките слънца имам сравнително негативно мнение, защото съм имал немалко приятели с такова. От друга страна съм на мниение, че твърдите аспекти м/у Слънца са трудни, понякога непоносими  :) .

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Партньорите
« Отговор #26 -: Юли 20, 2013, 03:37:38 pm »
Да, чужди Луни попадащи в моя 7-ми дом ми се лепят доста. Или са във Везни или в Скорпион. Чуждите Скорпионски Луни ми идват малко в повече, достатъчно си ми е моята, че да търпя и да се разправям с чуждата ;D Не обичам да ме задушават, да ме обсебват, да се опитват да ме контролират и притежават, а това е специалитет на тези Луни и нищо, че моята е там, усетя ли такива желания в човека отсреща бягам със скоростта на светлината.
Най-непоносимите аспекти за Слънцето ми са опозиция от друго Слънце, както и съвпад или опозиция от чужд Сатурн. Квадратурите между Слънца в синастрията ми харесват, както и квадратурите между Луни.


Приятелката, която казах, че има Слънце във Везни, има и Луна съвпад Плутон в Скорпион, които също попадат в моя 7-ми дом и правят тригон със Слънцето ми. Нейните Слънце/Венера/Меркурий са малко след  ДЦ ми и в опозиция на моите Венера/Марс. По принцип е доста обсебваща, но при мен и е ясно, че това няма как да стане. И точно както казваш, винаги ще се грижа за нея и бих дала всичко за нея, ако има нужда. Хубавото е, че не е от хората, които използват другите, иначе щях да го закъсам  :) Тук балансиращото е, че има Асц и Марс в Близнаци, които работят в моя полза, че да усмирявам Луната и, от която понякога ми е идвало да избягам безследно ;D Но с времето изградихме балансирани и хубави отношения.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Партньорите
« Отговор #27 -: Юли 20, 2013, 05:57:03 pm »
А какво ще кажете за нодална ос попадаща върху главните оси-АСЦ/ДСЦ и ИЦ/МЦ , в партньорствата? Имате ли лични наблюдения ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“