Автор Тема: Медицинска астрология  (Прочетена 13703 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Медицинска астрология
« Отговор #15 -: Август 23, 2016, 04:24:13 pm »
Благодаря ти akruks дано някой се включи, защото нищо не разбрах от това което каза за Плутон и Венера.
Исках да кажа, че разположението на Плутон не е предпоставка да си мислиш за смърт, по-скоро ще укриваш /къткаш пари или ще си склонна да ги изкарваш нелегално по някакъв начин, или пък с дейности по 12д, каквито са работа в  болници, гледане на възрастни в чужбина и много други. След раждане при всяка жена има хормонален дисбаланс, едни плачат, други се замислят за живота и смъртта, трети ги хваща параноя, че са наедряли и мъжа им не ги харесва и ще бъдат изоставени за по-млада  и слаба- при мен след първото раждане бяха налице и трите, понеже баща ми беше починал три месеца след като родих, а мъжа ми работеше в друг град като дисководещ, където имаше младички балерини-рускини, които подмятаха голи цици под носа му, а аз в това време не се побирах в старите си джинси  :012:
Но тогава Сатурн У5 транзитираше в 5д и правеше квадрат с Венера, затова не съм се харесвала и съм се чувствала необичана, а реално мъжа ми не ми е давал повод за подобни мисли.
Наскоро отминалото Пълнолуние при теб е в 4д в опозиция с Луната и е отключило текущата опозиция на трУран в 6д с Плутон в 12д, затова те владеят подобни емоции в момента, но това е нещо временно и не бива да се вторачваш и задълбочаваш в подобни настроения.
Всъщност при мен навремето мъжа ми ме излекува набързо- издейства хотелска стая от шефа си, прибра ме с бебето и ми направи второ бебе, а после изобщо нямах време да седна и мисля за живота и смъртта, и дали съм харесвана и обичана, такъв екшън беше, че в суматохата веднъж бях прибрала в хладилника гърнето на голямата, след като съм го измила, а мъжа ми посред нощ отворил хладилника, че бил гладен, а там вместо тавата с гозбата- розово гърненце.  :D :D Ти имаш предпоставки да те навести щъркела, покрай затъмненията в 11-ти и 5д, които предстоят.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Медицинска астрология
« Отговор #16 -: Август 24, 2016, 12:05:53 am »
А не, повече бебета в другия живот, имам си две, нищо че едното е на 7 м а другото на 7 г и двете са на един акъл и повече не мога  :91: Мъжа ми снощи ми вика абе тук е като в лудница, как издържаш, а аз му викам още малко след 10 дни големия почва училище и лудницата поне за 6 часа на ден ще е наполовина. Иначе сега нямам проблем с мислите за смъртта, но те постоянно си се връщат, още от малка съм така, но преди години когато загубих близък станаха доста плашещи и интензивни и никакво раждане тук няма пръст. Вчера си поръчах 3 от капките на др Бах, за две от тях пишеше че точно за това работели , пък а дано.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Медицинска астрология
« Отговор #17 -: Октомври 14, 2016, 12:41:00 pm »
какво специфично има при този човек

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #18 -: Октомври 14, 2016, 12:47:28 pm »
Мъж или жена - поне това да се знае?

Медицинската астрология е много сериозно направление, малцина профита я практикуват. И така без данни - само общи приказки в 1-2 изречения. Гледат се мидпойнти, гледа се аюрведичната структура...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Медицинска астрология
« Отговор #19 -: Октомври 14, 2016, 12:56:04 pm »
Проблеми с храносмилателна система много вероятни. Спазми, колики трябва да има винаги спазмалгон под ръка,, магнезий не е излишен, мента, лайка. Може и хронично заболяване на сърцето, аритмия и екстрасистоли.
« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 01:16:13 pm от Bin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #20 -: Октомври 14, 2016, 01:10:14 pm »
- Нервно и ментално безпокойство, възбудим и търсещ ум, но повече ориентиран към сетивното
- Репродуктивни и ендокринни смущения, особено ако е жена - може да има и трудно забременяване/износване
- Проблеми и фикции, свързани с отношението към сексуалността, също са възможни /на някой етап от живота/
- Не са изключени хронични процеси, както и предпоставки за автоимунни заболявания, с по-бавно и продължително протичане
« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 01:16:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Медицинска астрология
« Отговор #21 -: Октомври 14, 2016, 01:33:12 pm »
мъж е

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #22 -: Октомври 14, 2016, 01:35:55 pm »
Нервната система ми се струва уязвима.

За сърдечни смущения, аритмия съм съгласна с Бин, също е възможно.
« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 01:43:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Медицинска астрология
« Отговор #23 -: Октомври 14, 2016, 01:42:54 pm »
Ако гледаме с повече акцентиране на планетите в стелиума на Асц. може и епилепсия да има, идеята е пристъпите да се провокират от всеки напрегнат транзит към Асц.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #24 -: Октомври 14, 2016, 01:47:36 pm »
Ако гледаме с повече акцентиране на планетите в стелиума на Асц. може и епилепсия да има, идеята е пристъпите да се провокират от всеки напрегнат транзит към Асц.

Да, има и предпоставки да бъде засегната психиката, менталните процеси. Психосоматични заболявания.

Според мен има акцентирана вата доша в съчетание с дисбаланс на питта.
« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 02:01:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Медицинска астрология
« Отговор #25 -: Октомври 14, 2016, 01:57:08 pm »
По двата стелиума може да е всичко
Примерно слънце/меркурий/сатурн-може да е глух, проблемно зрение
И двете навяват на чревни, язви

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Медицинска астрология
« Отговор #26 -: Октомври 14, 2016, 02:04:27 pm »
При меркурий в съвпад с уран пак в дева на асцендент, а тук е и изгорен, познавам човек който някак си гълта езика, спазъм, няма астма, нито сърдечни проблеми. Очевидно по спазматичното на уран. Хубаво го наредихме човека, да се надяваме тригони и секстили да помагат.
« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 02:06:32 pm от enigma »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Медицинска астрология
« Отговор #27 -: Октомври 14, 2016, 02:04:36 pm »
да казвам ли какво е

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Медицинска астрология
« Отговор #28 -: Октомври 14, 2016, 02:08:40 pm »
Дислексията (на гръцки: dys – трудна и lexis – дума) е неспособност за четене и разбиране на прочетеното. Объркват се някои букви с други например „б“ с „д“ или „н“ с „п“. Понякога се разместват местата на буквите в думите или хората пишат, както говорят. Дислексията не е вид умствено изоставане и дори понякога при наличието ѝ се наблюдават феноменални способности в други направления.

Хората с дислексия не правят еднакви грешки. Те правят, обаче, еднакви по смисъл грешки, например:
Способност да четат дума на една страница, но на другата не могат да я разпознаят
Познават писмената форма на една дума, но не могат да я разпознаят в гласов вид.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%83_%D0%A0%D0%B8%D0%B9%D0%B2%D1%81



Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2016, 02:22:43 pm »
А какъв е произходът на това заболяване - на ментална, нервна основа?

По Меркурий/Близнаци е като симптоматика.
Доколко обаче е психосоматично - не знам, не разбирам чак толкова от медицина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui