Автор Тема: Медицинска астрология  (Прочетена 13714 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Медицинска астрология
« Отговор #30 -: Октомври 14, 2016, 02:30:32 pm »
А какъв е произходът на това заболяване - на ментална, нервна основа?

По Меркурий/Близнаци е като симптоматика.
Доколко обаче е психосоматично - не знам, не разбирам чак толкова от медицина.
Понякога е и по рождение.

Happy58

  • Гост
Re: Медицинска астрология
« Отговор #31 -: Октомври 14, 2016, 03:00:26 pm »
Понякога е и по рождение.

абе май винаги си е по рождение - не съм чула някой да се разболее впоследствие, все за откриване в детска възраст се говори, като започват училище.

Лявата и дясната половина на мозъка трудно комуникират - подлежи на корекция, но не с лекарства.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Медицинска астрология
« Отговор #32 -: Октомври 14, 2016, 03:10:03 pm »
неврологично разтройство с генетична природа,според това дето изчетох

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #33 -: Октомври 14, 2016, 03:11:53 pm »
неврологично разтройство с генетична природа,според това дето изчетох

Аха, ясно. В астрологията много трудно може да се постави конкретна диагноза и да се назове точната болест, затова е важно да се уточни генезисът, към коя група заболявания принадлежи, кои органи и системи в тялото засяга.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Медицинска астрология
« Отговор #34 -: Октомври 14, 2016, 03:26:31 pm »
Тук малко претупах , Киану Рийвс има Меркурий казими ,  а не изгорен както помислих, това явно го прави много силен, въпреки че е ретрограден , а и сигурно се е обърнал вече в прогресия. Освен това е тронов, уАсц. и Мс вГокленова зона, все в посока популярност заедно със СЛВ в 10д.и у4д Юпитер в кулминация и Луната също. Силният Меркурий не може да вреди в дома си, дислексията е май заради Нептун в 3дскорпи,бягат му думи.



« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 03:31:28 pm от Bin »

Happy58

  • Гост
Re: Медицинска астрология
« Отговор #35 -: Октомври 14, 2016, 08:40:27 pm »
Бин, само Нептун в 3 дом не може да е - ясно е колко народ притежават такъв. Дори да вземем и знака - пак не може да е само от това.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #36 -: Октомври 14, 2016, 08:51:54 pm »
Силният Меркурий не може да вреди в дома си, дислексията е май заради Нептун в 3дскорпи,бягат му думи.

Така, както силните Венери могат да се изявяват в някои съмнителни сфери, така и силният Меркурий би могъл да навреди по аналогиите си. При всяко свръхподчертаване е така, натоварва съответното качество. Не е нужно съответният сигнификатор да бъде слаб есенциално. Сещам се, че преди години в един форум гледахме един медицински казус - много силно поставен Юпитер - чернодробна цироза.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Медицинска астрология
« Отговор #37 -: Октомври 14, 2016, 09:05:17 pm »
По-скоро стелиума в 12 дом, в секстил с Нептун в 3. като общо влияние е дало такъв резултат. Но явно проблемът е решен, щом като може да си чете ролите :) - не вярвам в началото някой да му ги е чел ....

На личните планети в точен съвпад с Уран/Плутон наистина не им е леко - имам си такава .... Аналитичния, дълбок, прикрит ретро Меркурий в точен съвпад с Уран (за момента Слънцето го оставям), в Дева, където всяко нещо се подлага на съмнение, а там е и Плутон У3, гарнирано с отнесеността на 12 дом и Нептун .....

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Медицинска астрология
« Отговор #38 -: Октомври 14, 2016, 09:05:44 pm »
Хепи така е,тогава трябва да отчетем какво правят Меркурий като ест.у3д и Плутон,Марс у3 при него .Меркурий казими на трон е с голяма сила,упр на най-важните Асц,и МЦ-есенциално и акцидентално силен,че дори претоварен-болестите будистите казват се причиняват от прекалено много или прекалено малко-тук е от прекалено много ,Плутон у3д е в съвпад с него-и Уран у6-явно има натрупване на енергия в една посока,а Уран и Плутон правят смущенията .Марс като у3 е в падение пък в рак и то с Луна и Венера-планети упр. на дебилитирането му-извод-няма условния за нормлно,плавно протичане на енергията на 3д-или прекалено много,или прекалено малко,Уран и плутон замесени-външният ефект е по Нептун в 3д-бягат му думи.

Happy58

  • Гост
Re: Медицинска астрология
« Отговор #39 -: Октомври 14, 2016, 09:09:07 pm »
Да, така е - писах и аз нещо, но ти го обясняваш по-нашироко. В тази карта и Сатурн го дават с опозиция, ама е много голям орбиса - не знам дали действа.
Моята Венера е в някакво подобно състояние, но Сатурн си е баш и в опозиция :) - здравословните проблеми по нея вече си излизат.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Медицинска астрология
« Отговор #40 -: Октомври 14, 2016, 09:10:48 pm »
Така, както силните Венери могат да се изявяват в някои съмнителни сфери, така и силният Меркурий би могъл да навреди по аналогиите си. При всяко свръхподчертаване е така, натоварва съответното качество. Не е нужно съответният сигнификатор да бъде слаб есенциално. Сещам се, че преди години в един форум гледахме един медицински казус - много силно поставен Юпитер - чернодробна цироза.
:72:това имам предвид-болестите са израз на нарушена хомеостаза-динамично равновесие-заради крайности,дисбаланс на енергията,затова и Плутон е кофти дом,на кризи и смърт-крйностите са малефични .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #41 -: Октомври 14, 2016, 09:13:07 pm »
болестите будистите казват се причиняват от прекалено много или прекалено малко

Абсолютно вярно. И обикновено болестта е свързана с хуморален дисбаланс, т.е. на четиритте елемента в тялото /телесни течности/. Техен аналог в аюрведичната медицина са дошите.

Тия дни ми се активира флегмата и тръгна редица сополи, аз съм вата-капха конституция. Сега го лекувам с контра мерки - горещо и люто - чай със смлян джинджифил.
« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 09:17:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Медицинска астрология
« Отговор #42 -: Октомври 14, 2016, 09:26:44 pm »
Докато падне снега му трябва превенция,аз правя смилам в блендер джинджифил,лимон,чесън,и добавям чер бъз цвят .Чесънът в комбинацията чисти лошия холестерин ,не мирише и няма лош вкус в тази комбинация,може да се добави мед или захар,на 2-3 дни правя нова настойка в едно гърне .Преди 2г,имах дир.Луна на МЦ,дир.Плутон съвпад с Луна нат.,а майка ми имала пр.дир.Слънце в обис на съвпад с нат.Плутон-замалко да има финитто ::)-беше коматозна в интензивното заради пневмония,усложнение на грипа тогава .Така че трябва профилактика ::)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Медицинска астрология
« Отговор #43 -: Октомври 15, 2016, 10:14:33 am »
Така, както силните Венери могат да се изявяват в някои съмнителни сфери, така и силният Меркурий би могъл да навреди по аналогиите си. При всяко свръхподчертаване е така, натоварва съответното качество. Не е нужно съответният сигнификатор да бъде слаб есенциално. Сещам се, че преди години в един форум гледахме един медицински казус - много силно поставен Юпитер - чернодробна цироза.
юпитер е свързан с прекаляването с удоволствия,храна,питиета,
юпитер в рак-екзалте- цироза,раздава го бохемски

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Медицинска астрология
« Отговор #44 -: Октомври 15, 2016, 10:33:28 am »
При съвпад на Луна и Марс в Рак ще доминира Луната, а това означава, че волята на човек ще бъде подчинена на душевното му състояние.


и на майката в детството,женската енергия
съвпада луна-венера-марс рак,палава майка ;)липса на семеен комфорт

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%83_%D0%A0%D0%B8%D0%B9%D0%B2%D1%81

"Рийвс преживява неспокойно детство като се мести на различни места по целия свят и живее с многобройни втори бащи. Неговите родители се развеждат през 1966. Майка му става дизайнер на костюми и се мести със семейството първо в Австралия и после в Ню Йорк. Там тя среща Пол Аарън – режисьор в Бродуей и Холивуд, за когото се омъжва. Двойката се мести в Торонто, но се развежда през 1971. По-късно, през 1976, майката на Рийвс се омъжва за организатора на рок концерти Робърт Милър, но се развежда с него през 1980. Четвъртият и съпруг, Джак Бонд, е фризьор. Техният брак се разпада през 1994 година. Баби и дядовци, както и детегледачки отглеждат Рийвс и сестрите му"