Автор Тема: Хилег и Алкокоден  (Прочетена 33945 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #15 -: Август 12, 2013, 09:56:59 pm »
валенс не е казал, че трябва да е у на термата, той специално има 200 начина да сметне колко ще живее човек :)

не разбрах защо намеси астрономичната картинка

По Бонати Алкокоден ще е Юпитер

За Птоломей - понеже не съм сигурна до колко можем да вземем меркурий като фактор, бих сметнала по другите му указания - градуси на слънце, луна, асц, POF, сизигията и кой има достойнства

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #16 -: Август 12, 2013, 10:09:07 pm »
Достойнства във всички градуси има юпитер

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #17 -: Август 12, 2013, 10:21:21 pm »
Юпитер не вижда Слънце. Класира се за Фортуна.
При Хилег Слънце бих заложила на Венера за алкокоден, защото е и силна, и в ефективен дом. Марс примерно е в осми и перигрин, ако не броим рецепцията.
Поради невиждането декласирам и Сатурн като алкокоден за Фортуната, иначе е силен претендент. Въобще въпроса с мажорните аспекти го приемам за ключов, макар да не знам доколко е правилно.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #18 -: Август 12, 2013, 10:26:55 pm »
Юпитер не вижда Слънце. Класира се за Фортуна.
При Хилег Слънце бих заложила на Венера за алкокоден, защото е и силна, и в ефективен дом. Марс примерно е в осми и перигрин, ако не броим рецепцията.
Поради невиждането декласирам и Сатурн като алкокоден за Фортуната, иначе е силен претендент. Въобще въпроса с мажорните аспекти го приемам за ключов, макар да не знам доколко е правилно.

юпитер го споменах във връзка с указанията на птоломей - ако слънце и луна не могат да бъдат избрани

венера няма аспект със слънце - според правилата не може да е Алкокоден (ако слънце е Хилег)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #19 -: Август 12, 2013, 10:40:10 pm »
венера няма аспект със слънце - според правилата не може да е Алкокоден (ако слънце е Хилег)

Венера е в Телец и е в знак, който аспектира знака на Слънцето. Имам предвид пълнознакови аспекти. Ако си спомням добре, ситуацията при старите е такава с аспектите.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #20 -: Август 12, 2013, 10:50:00 pm »
ммм - не съм сигурна, за определняне на карта от първа диференция се използват партилни аспекти, а при същите условия, ако има орбис, стават втора

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #21 -: Август 12, 2013, 10:54:14 pm »
ммм - не съм сигурна, за определняне на карта от първа диференция се използват партилни аспекти, а при същите условия, ако има орбис, стават втора

както сама каза - 200 метода (не само на валенс), някои от които взаимоизключващи се, пък ако решиш да се придържаш само към един - оказва се непълен и недостатъчен, само логика не стига понякога, за да запълниш липсите

също смятам знаковите аспекти за меродавни за средновековните методи

ако се върнем на дължината на живота - колко е тя за дадената последно карта?

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #22 -: Август 12, 2013, 10:58:19 pm »
а да е у на термата, той специално има 200 начина да сметне колко ще живее човек :)


защото древните астролози са били математици, физици и астрономи, може и да не съм попадала или неразбрала, но не се сещам за астролог изявен поет
с други думи надявам се да има нещо съществено, което пропускам, че да си върна вярата в астрологията

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #23 -: Август 12, 2013, 11:12:46 pm »
защото древните астролози са били математици, физици и астрономи, може и да не съм попадала или неразбрала, но не се сещам за астролог изявен поет

как можа да го кажеш :)
веднага се сещам за един: Абрахам Ибн Езра

http://en.wikipedia.org/wiki/Abraham_ibn_Ezra#As_Poet

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #24 -: Август 12, 2013, 11:32:10 pm »
защото древните астролози са били математици, физици и астрономи, може и да не съм попадала или неразбрала, но не се сещам за астролог изявен поет

как можа да го кажеш :)
веднага се сещам за един: Абрахам Ибн Езра

http://en.wikipedia.org/wiki/Abraham_ibn_Ezra#As_Poet

можах, защото не знам, както споменах, както не знам доколко е бил енциклопедичен събирач на информация в синтезиран ред
което ми оставя надеждата от по-горе :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #25 -: Август 13, 2013, 12:17:23 am »
абе вярно е, че много са смятали, и е вярно, че е непълно описанието на случаите, при все, че има много "ако"
нощните карти трудно се смятат (поне аз трудно ги смятам)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12461
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #26 -: Август 13, 2013, 12:36:58 am »
Защо е необходимо да и вярвате на астрологията ,или пък да си връщате вярата към нея или .... ,сякаш очаквате от нея някакво 'чудо ",просто и се наслаждавайте . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #27 -: Август 13, 2013, 09:11:12 pm »
Защо е необходимо да и вярвате на астрологията ,или пък да си връщате вярата към нея или .... ,сякаш очаквате от нея някакво 'чудо ",просто и се наслаждавайте . :)

трудна работа за обяснение, ако луните ни са в квадрат :)
всеки има различни по степен и необходимост разни неща - Луната в Рак често има потребност от сигурност, която е производна от вяра и други сходни на нея, чисто инстинктивно, ако прибавим към нея и останалите от значение към картата - само наслаждението едва ли ще стигне :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #28 -: Август 13, 2013, 09:20:00 pm »
абе вярно е, че много са смятали, и е вярно, че е непълно описанието на случаите, при все, че има много "ако"
нощните карти трудно се смятат (поне аз трудно ги смятам)

струва ми се, че последният ми проблем са многото сметки, освен ако не мога да схвана логиката им
не ми върши работа просто "х+у=z", важно ми е да разбера защо и от какво произтича - вероятно има връзка с индивидуалните възможности на всеки от нас да стигне сам до причинно-следствената връзка, а на мен или не ми стигат силите или времето, както и съответната концентрация по темата

и в продължение на горното да помоля, ако някой знае/намира връзка между дължината на възходящия възел (астрономично) и измерването продължителността на живота, много моля да сподели :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хилег и Алкокоден
« Отговор #29 -: Август 13, 2013, 10:05:09 pm »

в този ред на мисли, кой е хилега и алкокодена на тази карта



между другото - колко ще живее личността, според тая карта

картата е на Даяна, Принцеса на Уелс - wikipedia

живяла е 36 години и 2 месеца

ако приемем ПФ за хилег, а Юпитер за алкокоден:

 - Юпитер - ретрограден, без есенциални и аксидентални достойнства (но не в падение/изгнание) - прибавяме средно приетата възраст за Юпитер (+45.5г.);
 - не броим съвпада със Сатурн;
 - знаков квадрат със силна есенциално Венера - (-8г.), без да махам средните за нея години преобразувани в месеци (според написаните правила);

= 37.5г. - както се казва и при известен отговор, отговорът остава съвсем неясен, освен неточен и аз все така нищо не разбирам :)