Автор Тема: Събитийни карти  (Прочетена 16698 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Събитийни карти
« -: Юли 02, 2014, 08:11:38 am »
Нека имаме и такава тема - потърсих в архива, не открих такова заглавие.

Тук можем да правим практически упражнения по тълкуване на събитийни карти и после да даваме обратна връзка за по-нататъшното развитие.

Вчера имаше важна среща в офиса, началото й бе насрочено за 12 ч на обяд. Между шефа и потенциалния нов собственик. Интересно ми е дали са успели да се договорят относно фирмата и дейността й. Резултатът би трябвало съвсем скоро да се разбере, така че обещавам да ви дам обратна връзка.

Прилагам събитийната карта и наталната карта на сегашния собственик, ако на някой му е интересно.

В момента има точен секстил между прогр. Луна в Козирог и прогр. Сатурн - може би неслучайно сега е заявил намерението си пред нас и повече не смята да отсрочва вземането на това решение, прагмата най-сетне е надделяла над идеализма.


« Последна редакция: Юли 02, 2014, 08:15:00 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събитийни карти
« Отговор #1 -: Юли 02, 2014, 08:29:52 am »
Лили, дай неговата карта с прогресиите и транзитите, а защо не и дирекциите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събитийни карти
« Отговор #2 -: Юли 02, 2014, 08:39:48 am »
Часът не е ректифициран, имам съмнения за няколкоминутно отклонение (евентуално по-късно) - във ведическата карта АС преминава в друг знак.

ПП. Може би няма смисъл да се разглежда - сега подочух, че щели да пускат едномесечни предизвестия.
« Последна редакция: Юли 02, 2014, 10:31:06 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събитийни карти
« Отговор #3 -: Юли 02, 2014, 10:36:53 am »
Часът не е ректифициран, имам съмнения за няколкоминутно отклонение (евентуално по-късно) - във ведическата карта АС преминава в друг знак.

ПП. Може би няма смисъл да се разглежда - сега подочух, че щели да пускат едномесечни предизвестия.

не се знае - У1 е бил ретро.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събитийни карти
« Отговор #4 -: Юли 02, 2014, 10:49:42 am »
По събитийната карта - двамата не се  виждат, а и двамата са доста самонадеяни. Не изглежда са се разбрали, но все пак някакво движение на пари ще има от 8-ми към 2-ри дом. Може и да стане продажбата, но надали при условията на Меркурий.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събитийни карти
« Отговор #5 -: Юли 02, 2014, 10:52:58 am »
Всъщност ние не предлагаме продукт, който би бил от полза на новия собственик. На него му трябва маркетинг и пласмент, а не финансови анализи и някой да му реди документи. А за да предложим това, което го интересува, нямаме обучени специалисти. Така че в този смисъл интересите може и да не се срещнат.

Вече се ориентирам към търсене на друга работа, искам да работя в по-интелигентна среда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събитийни карти
« Отговор #6 -: Юли 02, 2014, 10:54:01 am »


ПП. Може би няма смисъл да се разглежда - сега подочух, че щели да пускат едномесечни предизвестия.

Е той не може целия колектив да освободи - иска се разрешение или поне някакво уведомление в Инспекцията на труда. Тук имаше някаква особеност - не си спомням, аз как реших тази ситуация преди години.

Happy58

  • Гост
Re: Събитийни карти
« Отговор #7 -: Юли 02, 2014, 10:56:18 am »

Вече се ориентирам към търсене на друга работа, искам да работя в по-интелигентна среда.

нали не си забравила, че имаш право на обезщетение в размер на 80% от заплатата - внимавай какво подписваш при напускането, не си изпускай шанса.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събитийни карти
« Отговор #8 -: Юли 02, 2014, 11:02:40 am »
нали не си забравила, че имаш право на обезщетение в размер на 80% от заплатата - внимавай какво подписваш при напускането, не си изпускай шанса.

Някъде четох, че е 60%. А при непълен работен ден, както съм аз, може и 50%. Но нас ни осигуряват на високи заплати, така че може да вземам и в по-голям размер.

Надявам се все пак да спазят процедурата и да ни съкратят, а не да ни карат да подписваме молби за напускане по взаимно съгласие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събитийни карти
« Отговор #9 -: Юли 02, 2014, 11:08:25 am »
Е той не може целия колектив да освободи - иска се разрешение или поне някакво уведомление в Инспекцията на труда. Тук имаше някаква особеност - не си спомням, аз как реших тази ситуация преди години.

Това е по-скоро стандартна процедура - новият собственик не иска да поема тежестите от съкращенията на ненужния персонал - и юридически, и финансови, и емоционални. В случай, че иска да запази някой от настоящите служители, просто ще го преназначи при различни условия, с изпитателен срок и т.н. Той има нужда да се увери, че може да работи с тези хора, а не да разчита на манипулирани "портфолия" и да се чуди после как да плаща обезщетения на некадърници с безсрочен договор.

ПС. Фирмата обявява несъстоятелност/преустановява дейност, а след това се прехвърля на друг собственик. Формално няма нарушение на трудовото законодателство.
« Последна редакция: Юли 02, 2014, 11:11:06 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Събитийни карти
« Отговор #10 -: Юли 02, 2014, 11:13:08 am »
Някъде четох, че е 60%. А при непълен работен ден, както съм аз, може и 50%. Но нас ни осигуряват на високи заплати, така че може да вземам и в по-голям размер.

Надявам се все пак да спазят процедурата и да ни съкратят, а не да ни карат да подписваме молби за напускане по взаимно съгласие.

60 от брутна, 80 от нетна. Процента не се влияе от работното време. Сумарно, от времето, трябва да имаш поне 3 пълни години стаж от предишно ползване на обезщетение и не по-малко от 5г стаж.

В никакъв случай не се съгласявай на взаимно съгласие, ако си имаш годините, които ти написах. Губиш правата за борсата. Какво означава, да те накарат - ти нали така или иначе няма да работиш повече с него. Дръж си на твоето и си пази правата. Кажи им, че ако настояват, ще пишеш в Инспекцията по труда - ще видиш как бързо ще се променят. Но пък ще е по-добре да ги "заплашиш" на "четири очи" - не е необходимо да даваш акъл и на другите.

И си вземи всички документи при напускането - УП2 и УП3, че после кого ще търсиш, като дойде време за пенсия. казвам ти го от опит.

Happy58

  • Гост
Re: Събитийни карти
« Отговор #11 -: Юли 02, 2014, 11:16:05 am »
Това е по-скоро стандартна процедура - новият собственик не иска да поема тежестите от съкращенията на ненужния персонал - и юридически, и финансови, и емоционални. В случай, че иска да запази някой от настоящите служители, просто ще го преназначи при различни условия, с изпитателен срок и т.н. Той има нужда да се увери, че може да работи с тези хора, а не да разчита на манипулирани "портфолия" и да се чуди после как да плаща обезщетения на некадърници с безсрочен договор.

ПС. Фирмата обявява несъстоятелност/преустановява дейност, а след това се прехвърля на друг собственик. Формално няма нарушение на трудовото законодателство.

не казвам, че има нарушение, а че се иска одобрение или най-малкото уведомление в Инспекцията по труда - има си специален член в КТ.

Относно несъстоятелност и прекъсване на дейност - много е дълго а дискусия - на Лили не й трябва това. Или да я уволняват по член, с който ще отиде на борсата, или подписва взаимното съгласие след подписване на новия договор и обявяването му в НАП - всичко друго ще е рисково.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събитийни карти
« Отговор #12 -: Юли 02, 2014, 11:19:50 am »
Момичета, собствениците са много свястно и интелигентно семейство, нямам намерение да им създавам допълнително бреме.
Ако бяха някои от предишните ми работодатели - дребни тарикати, щях да ги размажа, ако тръгнат да мамят. Друг работодател отдавна щеше да е помислил или за съкращения, или да намали заплатите.

Вероятно всичко ще тръгне по сценария, описан от Дияна. И е напълно права - защо новият собственик трябва да поема шепа некадърници и да им дава високи заплати без да е наясно за какво стават и дали стават? Дотук никой не направи портфолио - наясно са, че нямат какво да предложат. Електронният вестник се закри, оттук нататък значение има само финансовият резултат. А и така ми писна да гледам двете патици, как в продължение на две години им минава номерът...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Събитийни карти
« Отговор #13 -: Октомври 02, 2015, 10:22:55 pm »
Сетих се за лаптопа, който преди години бях купил за брат ми, малко след като бях загубил работата в София. Този лаптоп имаше много нещастна съдба - още в началото създаваше проблеми, впоследствие се оказа, че е имал фабричен дефект, но въпреки гаранционната карта, от магазина не се съгласиха да го оправят без пари и миналата година през септември нацяло сдаде багажа. Не е правена елекция за него, но построих картата по времето на закупуване (датата видях от гаранционната карта). Според вас, на кое се дължи това да не съм случил на добър продукт? Гледам, че Меркурий е бил директен, обаче Марс е точно на К10, а Луната прави като последен аспект квадрат с Юпитер.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събитийни карти
« Отговор #14 -: Октомври 02, 2015, 10:56:59 pm »
Ха, каква тема си извадил от архивите.  :012:

Мина доста време и оттогава нищо не се е променило, освен че се работи с по-ограничен капацитет. Така и не се случи смяна на собственик, нито са обявили несъстоятелност. А мераклията, за който бях споменала по-горе, много бързо се усети какъв батак е във фирмата и бързо се оттегли. Дори не поиска да вземе анализа, който предварително беше поръчал да му се изготви.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui