Автор Тема: Сатурново Възвръщане  (Прочетена 12492 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #15 -: Ноември 08, 2014, 06:00:06 pm »
Акрукс, има разлика да правиш прогноза по транзити на Сатурн и карта на Сатурново възвръщане.Грант Леви и не само той проследява всеки 7 годишен транзит на Сатурн в дадена карта, за да отбележи къде и кога човек си "купува " нов часовник, паралелно с цикъла на Уран-за да го "събужда".
Примерите, които дава Грант Леви с известни личности по казуса Сатурнов възврат са по-скоро помагало, как същия при всеки от нас бележи края на безгрижната младост и поставя началото на зрелостта и свързаните с нея амбиции,отговорности и формирано его, според останалото в картата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2014, 06:08:08 pm »
Акрукс, има разлика да правиш прогноза по транзити на Сатурн и карта на Сатурново възвръщане.
А ти защо пропусна написаното от мен, че е в общи линии?
Много ясно, че няма как да се напише подробна рецепта, защото при всеки тр Сатурн в даден дом отключва различни аспекти.
При мен когато беше в 4д се преместих от друг град в обновен етаж на бащиния дом, но също така почина баща ми, защото квадратираше моето Слънце

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2014, 06:08:22 pm »
Ти имаш по натал опозиция на Сатурн У3, У4 в 4д с Марс У1, У6 в 10д, така че когато тр Сатурн се завърне на мястото си ще активира тази опозиция- ще бъдат засегнати темите с твоя дом, баща, работа, кариера, личността ти като цяло и здравето, но имай предвид, че по принцип опозициите се отработват значително по-леко от квадратурата, а ти такава ще имаш съвсем скоро, когато тр Сатурн премине в стрелец ще заформи тао квадрат с наталната опозиция Марс-Сатурн. Когато Сатурн се движи от АСЦ до ИЦ е период на застой, новите неща започват когато премине в 4д- смяна на дом, на партньор, на работа, завършване на образование и започване на работа, преместване в друг град, стартиране на нов прокет и бизнес- изброените неща при теб може да се случват и когато тр Сатурн е в първата декада на везни, запомни го.

Колко дълго ще трае тази квадратура? Със сигурност ми предстои преместване в друг град, но др. година, защото ще уча...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #18 -: Ноември 08, 2014, 06:14:25 pm »
Колко дълго ще трае тази квадратура?
Аспектите на Сатурн са активни около 2г, като влиянието им може да се усеща година и половина преди това, както и няколко години след това, когато е активирал светилата в натала.
Не се плаши, квадратурата, както и всеки твърд аспект може да е труден, но също така градивен- това е част от израстването.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #19 -: Ноември 08, 2014, 06:28:58 pm »
Реших да ти отговарям, но като видях колко вода има да изтече, стори ми се излишно, точно този транзит да обсъждаме.
Защо не питаш за този- на Юпитер? Учиш ли? Къде? Този Хирон- в съвпад с МЦ (ако ти е точен часът на раждане) как го чувстваш?
Опозицията на тр. Сатурн с натална Венера направи ли те по-отговорна в контактите с другите? На принципа на балнса ли се случи?
Такива неща..:)

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #20 -: Ноември 08, 2014, 06:41:16 pm »
Уран, догодина ще уча...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #21 -: Ноември 08, 2014, 08:10:01 pm »
Уран, догодина ще уча...

Сега се сетих, че всъщност още ти е рано да говориш за сатурново завръщане. А дотогава можеш да поработиш по въпроса за добиване на относителна независимост, самостоятелност. Но всекиму според хороскопа, включително и в какви граници ще се изразява личната свобода.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #22 -: Ноември 08, 2014, 08:28:29 pm »
Сега се сетих, че всъщност още ти е рано да говориш за сатурново завръщане. А дотогава можеш да поработиш по въпроса за добиване на относителна независимост, самостоятелност. Но всекиму според хороскопа, включително и в какви граници ще се изразява личната свобода.
Да, Лили. Това са темите. :)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #23 -: Март 06, 2015, 02:51:45 pm »
Наближавам Сатурнов Възврат и вече започнах да усещам проявлението му. Периодът за мен е много градивен. В момента работя усърдно по едно мое лично дело, и така като гледам, кулминацията му ще съвпадне с момента на точния възврат. Страшно съм щастлива и ентусиазирана!  :08:

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #24 -: Февруари 26, 2019, 01:16:00 pm »
Има ли друга тема за Сатурнов възврат във форума или да не ровя?
//търся такава със споделен опит и истории от тези години.

моят беше преди няколко дни и си давам сметка, че Сатурн е планетата, която разбирам (и харесвам) напълно. нищо там не е безсмислено, всяко усилие и трудност води до знание/награда (каква по-голяма награда от удовлетворението от преодоляването на препятствие, от изплуването на повърхността, от гледката над пропастта?)
От толкова много години Плутон минава през стелиума ми, че се чувствам (казвала съм вече) като Волтрон и все още мога да летя, което ме изумява. Отнасям го към Сатурн, без Сатурн отдавна нямаше да ме има.

сега ще поровя из нета, че изобщо не съм чела, само по подразбиране;
но да, по-мъдра не съм била:Д //и стара също :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #25 -: Февруари 26, 2019, 02:40:03 pm »
art7ess, ти си с акцент Козирог и Сатурн значи е там, разбираемо е защо си в синхрон с неговата природата. Я, попитай някоя "златна рибка " с тригон от Юпитер и екзалтирана Венера, Сатурн в падение или квадрат със Светилата,  дали  е такъв запален фен на Сатурн ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #26 -: Април 19, 2023, 04:02:49 pm »
Привет !
Какво може да очаква човек с предстоящо Сатурново възвръщане 2дом в Риби,като Сатурн е управител и на 1дом - Асц,=. Козирог. Това е нощно раждане. Ще паднат ли ограниченията по темите на тези домове или по - скоро обратното ? Факт е, че до този момент момичето наистина имаше много трудности свързани с пари, работа, търсене на призванието си и прочие и беше много затворена. Това ще й е първо възвръщане.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #27 -: Април 19, 2023, 04:39:03 pm »
Привет !
Какво може да очаква човек с предстоящо Сатурново възвръщане 2дом в Риби,като Сатурн е управител и на 1дом - Асц,=. Козирог. Това е нощно раждане. Ще паднат ли ограниченията по темите на тези домове или по - скоро обратното ? Факт е, че до този момент момичето наистина имаше много трудности свързани с пари, работа, търсене на призванието си и прочие и беше много затворена. Това ще й е първо възвръщане.

Може би малки, но стабилни доходи

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #28 -: Април 20, 2023, 04:47:54 am »
Сатурн във втори дом изисква стриктна финансова политика и много самоограничения и дисциплина. Тук той изобщо не обича разхищенията и не ги подкрепя. Пари със Сатурн във втори дом имаш, ако не просто пестиш, а скъперничиш. Чичо Скрудж. Тартюф, който къта пари в кесията и само подрънква с тях, а по звъна разбира колко са вътре и има ли липси. Кесията никога не се развързва. При транзит на Сатурн през втори дом имаш два изхода - или набъбнала банкова сметка в резултат на пестене от закуски, или фалит и тежък паричен дефицит с безсилни борчове.

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Сатурново Възвръщане
« Отговор #29 -: Април 20, 2023, 09:49:51 pm »
Хм... Сатурн е във взаимна приемственост с Нептун към натална карта, а по време за завръщането и двете планети ще са във 2дом в риби. В същото време в Солара Сатурн е съвпад с Луна 2дом и Нептун неаспектиран.. Като предстои скоро и прогресия на Луна тригон Юпитер. Това усложнява ли нещата ?
« Последна редакция: Април 20, 2023, 09:51:43 pm от Jupiter »