Автор Тема: Алмутем Фигурис  (Прочетена 41257 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #15 -: Юни 02, 2013, 11:43:45 am »
http://www.dirah.org/shadbala.htm

Този отваря при мен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #16 -: Юни 02, 2013, 11:57:55 am »
Основното противоречие за мен е дали и доколко една планета в падение или заточение може да е алмутем.
И ако не може - дали може да има карта без алмутем, без Ангел-пазител.

Диди, ако може, да допълня написаното с това, което съм чувала за Алмутена.

Редактирам се, че още не мога да се събудя и обърках това-онова.

Алмутенът е символичен ангел-пазител в хороскопа.
Той олицетворява натива, неговите качества и характер. Това е планета, която някоя от афетичните точки (а планетата с най-много достойнства в мястото на Хилега, вкл. и по терма, е Алкокоден). Алкокоден може да има и планета в падение/заточение, стига да има най-много достойнства в знака на Хилега.

Алмутен трябва да е силно поставена, видима планета.

Има случаи с т.нар. "паднал" Алмутен (моят е такъв - Венера). Алмутенът губи силата си ефективно да ни закриля, когато е невидим/изгорен и когато се намира в падащ дом. Но това е смятано по сидеричния вавилонски Зодиак, където се отчита прецесията, съответно АС ми минава във Везни, Венера е в екзалтация.

По тропическия, ако Марс е алмутен, той също губи силата си, тъй като в хороскопа е невидим.

И тъй като Алмутенът е най-силната планета в хороскопа, би трябвало същият да има най-много есенциални и акцидентални достойнства. Но ако същевременно се намира в неблагоприятен дом или е близо до Слънцето, той няма да осигурява ефективна закрила, т.е. имаме "детрониран" алмутен.

Моята асоциация се свързва с паднал ангел, който върви по земята бос, с пречупени крила, сред тълпа от простосмъртни и трябва да забрави за всички чудеса, които в небесния свят е вършил с едно повдигане на вежда.  :) А в долния свят трябва да усвоява човешки уроци, да се научи да постига всичко по трудния и бавния начин. Ако това е екзалтирала, но невидима/изгорена планета или в неблагоприятен дом, тогава той ще осъзнава силата си, но същевременно ще се чувства безсилен да я използва. Той ще върви с разперени бели криле сред кал, мръсотия, чума и мор и ще трябва да приеме, че в условията, в които е поставен, по ще са му нужни човешки ръце и крака.








« Последна редакция: Юни 02, 2013, 12:47:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #17 -: Юни 02, 2013, 12:05:41 pm »
Diyana, програмката е хубава - мерси :)

Сега да ми кажете за сатурн в рак точно колко може да ме пази, и колко рано ще се мре :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #18 -: Юни 02, 2013, 12:42:06 pm »
Моето мнение съвпада с това, Лили. Ролята на Алмутена е именно в това, че владее под някаква форма всички хилегиални места или поне повечето от тях. Тоест чрез динамиката на тази планета се задвижват най-важните теми в живота на родения. Добре е да е добра планета, но колко са дарените с истинска подкрепа от съдбата и с добра съдба. Ако кармата е да се учиш по трудния начин и сама така да даваш най-доброто от себе си, имаш нужда от Ангел, който да те преведе през тежките уроци. Дали един паднал Марс или зъл Сатурн няма да са по-подходящи от една екзалтирала Луна?

И при мен е заточена Венера, и разбира се, в джьотиш е в домицил и в пети. Ако бихме ползвали не крадрантна домификация, пак си остава в пети и се класира. Следвана е непосредствено от Сатурн - заточен отново. Ако трябва алмутенът да е непременно есенциално достоен - тогава единственият с някакви шансове при мен е Меркурий. Той ми е лагнеш в джьотиш, пак няма противоречие между двете.

Приемам Венера - в знаците си на дебилитация тя все пак е тригонократор. Така че не е безсилна. Същото е с Марс.

Папи, алмутем фигурис не определя дължината на живота ти. Там ти трябва първо хилег, след това планетата, която е най-силна есенциално в хилега и го вижда - Алкокоден. Тя ще ти сметне дължината на живота.  А кой ще ти го вземе, зависи от Анаретата.
« Последна редакция: Юни 02, 2013, 12:43:39 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #19 -: Юни 02, 2013, 12:45:53 pm »
а какво стана с темперамента ми - май кротка душа ще изляза (което не е вярно)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #20 -: Юни 02, 2013, 12:49:20 pm »
Ааа, след малко, че се отплеснах в сладки приказки. Между другото, ако ти е верен асц., той ти е Хилег, и тогава Алкокоден наистина ти е Сатурн :P.
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #21 -: Юни 02, 2013, 12:49:41 pm »
При мен Юпитер се оказва Алмутен. Във ведическата карта е най-силната планета. В западната е екс-конд - и моят Алмутен не е читав.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #22 -: Юни 02, 2013, 12:52:14 pm »
Папи, алмутем фигурис не определя дължината на живота ти. Там ти трябва първо хилег, след това планетата, която е най-силна есенциално в хилега и го вижда - Алкокоден. Тя ще ти сметне дължината на живота.  А кой ще ти го вземе, зависи от Анаретата.

Да, и аз се обърках.  ???

Алмутенът определя характера на натива, Алкокоденът - продължителността на живота му.

Докато планетата Дорифорий определя социалния статус, качеството на живота.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #23 -: Юни 02, 2013, 12:58:42 pm »
По едно време ги бях автоматизирала, но от дълго време не съм сядала сериозно да се занимавам с астрология. И май пак трябва да си чета А и Б темата :D.

Благодаря, тоест, за стимула пак да открадна време ;).
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #24 -: Юни 02, 2013, 01:00:03 pm »
И в Мorinus ми излиза Венера.

"Докато планетата Дорифорий определя социалния статус, качеството на живота."-и тука не случих с планета  ;D

Ако искаш, предлагам Солар, астроин и мануална метода за трипъл чек - но нямам твои данни :)
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #25 -: Юни 02, 2013, 01:04:24 pm »
Мирабела, ще погледнеш ли на мен какво за Алмутем в solarfire, моля

Чак сега виждам поста ти. Извинявай. Тази табличка излиза за теб. Значи Марс, според Solar Fire.

А според Моринус ти е Венера (второто изображение).
« Последна редакция: Юни 02, 2013, 01:07:44 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #26 -: Юни 02, 2013, 01:10:54 pm »
По едно време ги бях автоматизирала, но от дълго време не съм сядала сериозно да се занимавам с астрология. И май пак трябва да си чета А и Б темата :D.

Благодаря, тоест, за стимула пак да открадна време ;).

В "А и Б" още няма нищо съществено, щото околните теми са толкова напоителни, че няма смисъл
Но по някое време ще сложа малко кратко инфо, да може човек като влезе, поне да си зададе грамотно въпросите, без да прекара 2 месеца в четене :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #27 -: Юни 02, 2013, 02:12:11 pm »
И в Мorinus ми излиза Венера.

"Докато планетата Дорифорий определя социалния статус, качеството на живота."-и тука не случих с планета  ;D

Ако искаш, предлагам Солар, астроин и мануална метода за трипъл чек - но нямам твои данни :)


Марс, Марс и Марс. А и как иначе - има сила във всяко от хилегиалните места, а отделно държи и МС, намира се в първи и държи часа...

При Моринус също намерих възможност да се зададе в опциите пресмятане на тримата управители на триплицитета - при това положение излизат същите точки, като в Солара - 44 за Марс и 38 за Венера. Тоест, Солар изглежда най-адекватен на предпочитанията ми и затова оставам с него. Благодаря, Мира, че ме провокира да го проверя.
De omnibus dubitandum est

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #28 -: Юни 02, 2013, 03:12:53 pm »
у мен възникна поредното объркване:
каква е разликата между Almuten of the Figure, Lord of the Geniture  и  Алмутем Фигурис?
Всъщност разликата между първото и второто на теория уж я знам, но третото с кое се припокрива или се разграничава от първите две? ???

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #29 -: Юни 02, 2013, 03:29:43 pm »
За изчисленията на Solar Fire какво мислите? Ето линк към програмата, ако смятате, че върши работа - http://rghost.net/46444834.

вероятно трябва да си наблюдавал широк кръг от хора, за да решиш/прецениш кое е адекватно за теб, аз нямам такива наблюдения, че и с години
При Solar Fire сметките са сходни с Астролог, последната е програмата, която ползва астро.сом, мисля