Автор Тема: Алмутем Фигурис  (Прочетена 41384 пъти)

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #75 -: Февруари 08, 2019, 07:10:34 pm »
Риби - тогава Юпитер? Какво значи ' античната'? Все едно изчисляване на най- подходяща скоростна предавка- едно време е нямало 6-та и дай сега само с до 4 ти да караме ...айде и две може- едната за потегляне, другата костенурката.  :d030:
Основното ми питане е: относно LOG, това ще е правилния метод за намирането му?
Сила на планетата - ок, имс различни критерий - алмутена, хилег, алкокодон, доминираща, доминанта и др. класификация. Не ми е ясна формулата на Genitir- a.... :(
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #77 -: Февруари 08, 2019, 08:25:21 pm »
Риби - тогава Юпитер? Какво значи ' античната'? Все едно изчисляване на най- подходяща скоростна предавка- едно време е нямало 6-та и дай сега само с до 4 ти да караме ...айде и две може- едната за потегляне, другата костенурката.  :d030:
Основното ми питане е: относно LOG, това ще е правилния метод за намирането му?
Сила на планетата - ок, имс различни критерий - алмутена, хилег, алкокодон, доминираща, доминанта и др. класификация. Не ми е ясна формулата на Genitir- a.... :(
Не знаете как се определя сила на планети-ами как ще прецените коя е силна? :D
Освен това не знаете и еталонните качества на планетите-оттам се почва..... Или с две думи има една основа,
без която се получават пълни безмислици. :012:

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #78 -: Февруари 08, 2019, 09:09:18 pm »
tagetes, в Избрани теми и Полезни статии има достатъчно инфо, с което да започнеш. И таблици има.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #79 -: Февруари 08, 2019, 09:29:13 pm »
Lilly's behaviour ruler - това не е ли другото име на LOT( Lord of Genitor). Намира се според дали има аспекти на Асц, Мц, Дсц, Иц...като няма планети там, то Алмутен Ф. е и този показател. Ретроградни планети няма как да са LOG, както не е и казано, че трябва да е на- силно аспектирсната.
Това всичкото е врат, гуша, шия и още нещо си - синоними.В horoscope- yourself  много хубаво се дава коя е доминанта планета по скала. Наистина доминанта, не щото е на няколко градуса до ъглите- за доминанта, според AstroFox 0,8 ,или доминираща, според дали е най- близо до МЦ, пак според него.
Това обаче го видях като определение - за LOT, Упр. на следващия по ред дом, където е Луната.
Сатурн при мен е и Алмутен Ф и Алкокодон и Lilly' s behaviour.
Нептун за мен си е Упр. 8- дом, пък ако ще древните да се спукат от смях. Свързан е благоприятно със Сатурн и му е мост към фруги планети. На върха на Творчески тригон е, на фокус.
Отвсякъде е важен фактор, дори и да не излиза във формула. Често само поглед е достатъчен да се открият важните места в натала и да се прибави интуиция.

Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Flower from Venera

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 77
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #80 -: Февруари 24, 2019, 08:01:32 pm »
В темата се е писало как се пресмята алмутена, из нета също намерих подобни разяснения,които не чета внимателно,понеже нали има програми и те ги смятат. Но! Никъде не прочетох какво да правим с алмутена,хилега,доминантата и т.н. Някой,ако може да обясни ще ми е полезно. :-*

Flower from Venera

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 77
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #81 -: Февруари 24, 2019, 10:22:02 pm »
Тук е обяснено всичко, кое какво е. Програмите не изчисляват точно.

http://astra.la/forum/index.php?topic=57.msg225#msg225
Благодаря ти,маймунке! :-* Обаче пак само термини.Аз искам знам как да ги ползвам. Примерно как да изчисля дължината на живота.Примерно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #82 -: Февруари 25, 2019, 01:12:48 pm »
Flower from Venera, жизнено важните места в хороскопа са : Асцендент, неговия управител, управителят на хороскопа, Хилег, Алкокоденът, Слънцето, Луната, някои вземат под внимание и Фортуна.Изчисляваш  тяхната сила, разглеждаш статуса им.
Нормалната продължителност на живота може да се очаква, ако : Слънце и Луна са добре аспектирани, с добър статус,(еснециално, акцедентално силни, в ъглови домове, в добри аспекти с Юпитер, Венера, в добри аспекти към  АСЦ)
АСЦ и неговия управител не получават твърди аспекти и между тях няма такива. Управителят на картата да е силно поставен.
Алкокоденът, според арабските астролози обещава броя на годините на живота и от аспектите, които получава.
Ако Алкокоденът е с достойнства и без твърди аспекти от Марс и Сатурн, сега се ползват и Уран, Плутон, Нептун, в ъглов дом дава силно положение и продължителност на живот, в следващите домове - 'средно", в падащите- "слабо"
Ало разгледаш четирите ъгъла : АСЦ- дава информация за младостта, МЦ- за средната възраст, ДСЦ- старостта и ИЦ- за края на живота.
Затъмненията е прието да се отразяват не добре върху продължителността на живота, защото отнемат от жизнеността, виталитета на натива.
Аналогично и за Хилег- да не е комбуста, изгорен, да не е обсаден от зли планети и да не получава твърди аспекти от Марс и/или Сатурн, намаляваща Луна
Дирекциите към Хилег дават информация/ времето като опасност за живота.
Има още много показатели и начини за изчисляване продължителността на живота, според различните автори, но във всички тях участват посочените по-горе 5 точки.
Венера и Юпитер винаги са "бонус", стига да са добре поставени и да нямат връзка с 8-ми дом.
И все пак живеем във време, което позволява да "обърнем"  тази прогноза, колкото и да отричат съвременната медицина и това, че всичко с точност ти е драснато. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #83 -: Февруари 25, 2019, 04:29:07 pm »
Сега с риск да ме овикате, може ли някой да ми каже какво е Хилег, Алкокоденът, и Фортуна...? :17:

Flower from Venera

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 77
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #84 -: Февруари 25, 2019, 06:02:28 pm »
Благодаря ти,Рени ❤️ точно това ме интересува

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #85 -: Февруари 26, 2019, 11:17:07 am »
Сега с риск да ме овикате, може ли някой да ми каже какво е Хилег, Алкокоденът, и Фортуна...? :17:

Това са жизнено -важни места  като сигнификатори на живота от хороскопа,  които се изчисляват/ подбират, според тяхната сила, господство, които упражняват  в места по трон, екзалтация, триплицитет, терма, деканат, дом.
Хилег могат да бъдат : Слънце, Луна, Асцендент, лунацията преди раждането.
Алкокоден, планета, която има някакво достойнство по трон, екзалтация, терма, триплицитет в знака, където се намира Хилег или стои в добър аспект с Хилег.
Фортуна е т.нар. Лунен Асцендент, която се изчислява с формула като разстоянието между Слънце и Луна се прибавя или изважда от АСЦ, според това, дали раждането е дневно или нощно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #86 -: Февруари 26, 2019, 03:52:48 pm »
Благодаря Рени!

Хмм, а важен ли е този лунен асцендент?

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #87 -: Февруари 26, 2019, 03:53:06 pm »
Благодаря Рени!

Хмм, а важен ли е този лунен асцендент?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #88 -: Октомври 14, 2023, 04:22:49 pm »
Възможно ли е венера в овен и в девети дом да ми е Алмутен фигурис? Така ми го изчислява сайта, пуснат на предните страници?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Алмутем Фигурис
« Отговор #89 -: Октомври 14, 2023, 07:08:15 pm »
Юпитер нали ти е ъглов, не изразяваш ли себе си, Аз-а си, чрез него ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“