Автор Тема: Eнергийното взаимодействие в наталната карта  (Прочетена 10191 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
« Последна редакция: Юни 26, 2015, 01:48:19 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #1 -: Септември 10, 2013, 02:19:15 pm »
Ако 2-ри ми е първи, и у е в 3-ти от него, то следва, че най-много енергия отдавам/приемам като говоря/слушам и пътувам на кратки разстояния
Което си е точно така, но не ми изглежда достатъчно специфично

За кратки периоди най- се влияя от фазите на луната, за дълги-май от нищо, винаги тоталът гравитира около достатъчно много. Тук може би оказва влияние, че преобладаващата част от 2-ри дом се у-ва от плутон (марс), пък те са в голям тригон със слънце
По-интересно според мен е, че като се преуморя се спихвам и физически, почти се разболявам, зарязвам всичко за часове или ден, и сме пак по конете :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #2 -: Септември 10, 2013, 07:16:35 pm »
Starinthe... ,много хубава и интересна тема ! :)

Аз винаги съм се чудела ,как си взаимодейства всичко в картата ми ,така че енергията ми почти винаги изненадващо на max.Определено в късна пролет ,есен съм в прекрасна кондиция,в първият случай защото Слънце ,Меркурий са в Риби ,а Луна в Овен ,иначе нямам "есенни " планети  ;)

Ако 2-ри дом ,ми е 1-ви ,упр.ще е в 4-ти ...отдавам много енергия за семейството си и за лична наслада ,мисля че не приемам енергия или поне не я усещам ,може би нямам нужда  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #3 -: Септември 17, 2013, 04:23:39 pm »
Ето-идва пълнолунието и съм като зомби, въобще не ми трябват текущите транзити, за да кажа къде е луната
А в картата нямам връзка слънце/луна
Стар, дай идеи що така?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #4 -: Септември 18, 2013, 10:18:30 am »
И на мен ми действат фазите на Луната, много е дразнеща  :) Стане ли пълнолуние, спане никакво и "леко" се поизнервям  :)

При мен липсата на енергия се дължи на психическа умора. От физическо натоварване доста по трудно ми паднат батериите. Но скапя ли се психически ставам като мекотело. Тази прецакана моя Луна бъгва цялата система.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #5 -: Септември 18, 2013, 10:24:54 am »
Прецакана луна, а :)

Преди малко гледах картата на един самоубиец - с луна в телец, без някакви дрсатични настъпвания, чакай да потърся

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #6 -: Септември 18, 2013, 10:30:55 am »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #7 -: Септември 18, 2013, 10:55:47 am »
"През 1810 Хайнрих се сприятелява с болната от рак млада и романтично настроена Хенриете Фогел. Двамата решават да се самоубият, осъществявайки идеята, която Клайст неведнъж е обсъждал с жена си Мари. В предсмъртното си писмо той пише: „Аз започнах да дружа с друга душа, жизнерадостна като млад орел, но готова да умре с мен“. На 21 ноември 1811 той първо застрелва приятелката си, а после и себе си."

"Немският писател Хайнрих фон Клайст (1777-1811) бил почитан в качеството си на основоположник и от реалистите, и от експресионистите, и от шовинистите. Ненавиждащ войната офицер, разочарован от науката студент, нереализирал се чиновник, несполучил издател, той вероятно рано или късно е щял да прибегне до самоубийство, но срещата му с Хенриета Фогел ускорила финала и му придала мрачно-романтичната окраска, на която Клайст в значителна степен дължи посмъртната си слава. Той нямал средства за съществуване, бил отхвърлен от великия Гьоте и непризнат от съвременниците си, родината му била във война с Наполеон. А госпожа Фогел живеела с омразния си съпруг и била безнадеждно болна. Връзката между Хайнрих и Хенриета е идеална, а страстта - болезнено интензивна. Идеята за съвместно самоубийство принадлежала на жената. Клайст бил потресен и възхитен. Влюбените наели стая в хотел край Потсдам, оставили предсмъртни писма, излезли да се разходят в гората, където Хайнрих прострелял любимата си в сърцето, след което си пуснал куршум в гърлото."


Според мен не е успял да задоволи нуждите на екзалтиралата си Луна У12, опозицията и със Сатурн предразполага към депресии и липса на оптимизъм. Явно си е искала своето и не е устискала на напрежението на Плутон квадрат Слънце/Меркурий, тао Уран/Венера/Марс

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #8 -: Септември 21, 2013, 06:39:14 pm »
Здравейте на всички познати и непознати и тук!

Въпросът ми е, коректно ли е да се взима предвид влиянието на неоткритите по онова време планети - Плутон, Нептун. Те са съществували и са оказвали влияние, но едва ли по начина, по който това се случва днес.

На този Хайнрих класическият У8 - Юпитер е в 12 дом почти на АЦ, което говори за склонността сам да си прекъсне живота. Това е интересно, но май е извън темата. Присъединявам се към всички зомбита на пълнолуние. Последното беше кошмар!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #9 -: Септември 21, 2013, 08:28:59 pm »
Здравей, Смарта, за мен въпросът стои по друг начин-днес, въпреки че знаем, че ги има транссатурновите, трябва ли да ги отчитаме
Иначе те и тогава са си били там-или влияят или не-стара и нова школа
Ти на кои си по-голям привърженик?

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #10 -: Септември 21, 2013, 09:24:59 pm »
Здравей, Смарта, за мен въпросът стои по друг начин-днес, въпреки че знаем, че ги има транссатурновите, трябва ли да ги отчитаме
Иначе те и тогава са си били там-или влияят или не-стара и нова школа
Ти на кои си по-голям привърженик?

Не мога да кажа, че съм привърженик на някоя школа. Разсъждавам така. И в момента има планети, астероиди и др., които не са открити, но те ни влияят. Петър Дънов е казал, че добри астролози има много малко, няколко за целия свят, защото астрологът трябва да усеща влиянието и на планетите, които още не са открити.  И да взима тези влияния предвид. Предполагам говори не само за силна интуиция, но и развити ясновидски способности. Но разликата между откритите и все още неоткритите планети (широко възприето становище, което аз също възприемам), е че с откриването на нова планета, енергията, която тя трансформира от центъра на глактиката към Слънчевата система, минава в режим "осъзната". И човекът трябва да се справи с нея по нов творчески начин, така следващите поколения еволюират по отношение на опита. Казват, че откриването на нова планета отключва по някой от неупотребяваните дотогава мозъчни центрове у хората, именно така възприемането на енергията става явно. С това предполагам всички сте запознати. Уран е добър пример, защото при него събитията са явни. С откриването на Уран човешката мисъл започва да се занимава с въпроси като магнетизма, електричеството и други нвидими, но практични, полезни неща, върху което не е работено по-рано, а всъщност е, но толкова по-рано, че свидетелствата са останали много назад във времето и сега ги има само тук-там. Вярвам, че някога в Египет и на други места, познанията по астрономия и астрология, които са били една наука, да били в някои отношения по-развити и от сега. Има намерени батерии за електричество и други щуротии. Символът на Плутон е навсякъде из древен Египет. При това няма никакво съмнение за начина, по който е възприеман символа, ние днес влагаме същия. Човешкото познание периодично губи от погледа си някои планети, т.е. някои области на знание, с определена цел, която не разбираме особено добре, но в нея има смисъл на друго, по-високо духовно равнище, за да се създадат условия да се натрупа определен опит в човешкия колектив. Щайнер обяснява (както и Дънов, и много други), че някога хората са били духовно свързани с някои измерения или енергийни честоти, които сега не са достъпни за нас. Има една древна легенда за Антлантида, че поради гордостта на хората там, Бог ги лишил от връзката с отвъдния свят, която до тогава те имали, съответно можели да общуват духовно с починалите си близки. Направил го за наказание на техния егоизъм и егоцентризъм, и тогава те наистина почувствали що е то болка, почувствали се слаби, самотни и захвърлени. И да се върна на Щайнер, който обяснява, че развитието на човека преминава през изграждането на егото, без този момент той не може да продължи напред. Животните имат само нещо като зачатък на его и то предимно тези, които живеят с хора. Те нямат това самосъзнание и ги управляват инстинктите. Само че натам, накъдето човекът се е запътил в духовното си развитие, той не само трябва да има осъзнаване на себе си, на това, как влияе на другите, как те му влияят, но и много повече от това - едно свръхсъзнание, което се идентифицира с Бога, като че самото то е Бог, а в същото време осъзнава и се съобразява с органиченията на нивото си на проявление. И за да се случи всичко това, е било нужно човекът да се откъсне от духовния свят, от общото енергийно поле, което го е захранвало, в което съзнанието му е пребивавало в комфорт и известна безсъзнателност. Овладяването на материалния свят е условието съзнанието да израстне, понеже всичко материално е средство и огледало на човека да провери на какво е способен и да открие много повече от това, което предполага. Всички си мислят "накъде отива света, разрушихме планетата", но светът си отива точно накъдето трябва, което не оправдава разрушението, но го приема като необходимото условие за израстване и развиване на отговорност. Не можем да дадем на детето пластелин с цел да овладее фината си моторика и да искаме накрая то да е успяло, но пластелинът да е като нов. Той нито ще има цвят, нито форма, да не говорим, че и количеството ще е намаляло, защото част от него ще е под масата, друга - размазана по шкафа, а една част безследно изчезнала, защото ще е изядена. И след това голямо обяснение отново се връщам на астрологията, където транссатурновите планети се явяват енергийни трансформатори, провеждащи енергията на съответните по-ниски честоти на възприемане от човешкия мозък, които обаче са на ръба на неговите досегашни възможности и това е, което му създава дискомфорт. А това е нужно, понеже няма как иначе да се разрешат еволюционните въпроси. Да вземем Плутон, пряко свързан със свободната воля и божественото начало в нас. Такъв въпрос е, ако имам свободна воля, докъде мога да я упражнявам и какво ще последва от това? Един животински мозък не разсъждава на това ниво и до определени времена и човешките мозъци не са. Да се върнем само двеста години назад в историческите извори и ще открием, че обикновеният човек, без да броим най-напредналите и съответно станали най-известни отделни хора - философи, писатели, политици и др., още не се е отделил от родовото самосъзнание. Ако го попиташ "ти кой си?, той ще ти каже "Георги, син на Михал, от село Дренци". Сегашният човек ще те пита "какво имаш предвид". Ако оставиш първия да направи нещо, той ще направи това, което са правили стотици поколения преди него и ще защитава точно този начин на правене. Съвременният човек ще подходи творчески, а ако му се наложи нещо, може да се разбунтува и да направи напук. В контекста на всичко това, транссатурновите планети трябва да се отчитат като влияние и във времената, когато не са били открити за определен човек, чиято карта гледаме, обаче как и по какъв начин, това астрологът или просто запаленият фен, какъвто съм аз, защото аз не съм никакъв астролог, трябва сам да се пита постоянно. Като чете писанията на древните, после като чете писанията на съвременниците, има много неща, които трябва да бъдат премислени и взети в предвид по отношение на това, какво са искали да кажат съответните автори и каква мисия и задача са решавали с работата си в служба на колективното съзнание в оня конкретен момент, когато са писали що са писали. :) Извинявам се за лекцията, не можах по-кратко! Меркурий в 5 дом, какво да правиш!  :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #11 -: Септември 21, 2013, 10:17:45 pm »
Чуден отговор :)

Един въпрос ми изниква-ако фокусирането върху новооткритите планети ги прави по-влияещи, как е възможно, и въобще-възможно ли е, хората да виждат ясно проявленията на една-примерно уран, а на останалите-не?
Говоря за отделните хора, не за човечеството, което евентуално евоюлира.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #12 -: Септември 21, 2013, 10:34:43 pm »
Чуден отговор :)

Един въпрос ми изниква-ако фокусирането върху новооткритите планети ги прави по-влияещи, как е възможно, и въобще-възможно ли е, хората да виждат ясно проявленията на една-примерно уран, а на останалите-не?
Говоря за отделните хора, не за човечеството, което евентуално евоюлира.
Извинявай! Не мога да ти разбера въпроса.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #13 -: Септември 21, 2013, 10:56:41 pm »
Ами в каква последователност са откривани транссатурновите?

Значи ако усещаме влиянието на плутон, то със сигурност трябва да усещаме влиянието на уран и нептун, нали така?
А според мен практиката показва, че нептун се усеща доста трудно

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #14 -: Септември 21, 2013, 11:37:25 pm »
Май бавно започвам да загрявам. Виж, нещата са една идея по-различни. Ние се фокусираме върху планетите, защото се занимаваме с астрология. Но в действителния свят планетите в същата степен се фокусират върху нас. Откриването на нова планета е в резултат на прогреса на колективното съзнание. Не индивидуалното човешко око, а окото на самото човечество се дзвери през телескопите, искайки да разбере повече. В момент, когато достига определена зрелост и не по-рано, нито по-късно, то съзира нещо ново в небесата. От този момент нататък всеки индивид по отделно започва да получава енергията на планетата. И това не е доброволно, което ти наричаш "ние се фокусираме и това ги прави по-влияещи", а е доброзорно, защото енергията е тук, тя е факт, и всеки се мъчи да се справи с нея. Тя се отключва на средно равнище. Напредналите индивиди, които вече споменах, които си имат своя публична мислия, защото са крачка преди другите и сочат пътя, вероятно работят с енергиите на планетата преди да бъде открита, макар това да не е съвсем пълноценно, но те го усещат. Има пример с Нострадамус, който си преработвал някакъв аспект с Плутон като живеел в средата на чумното огнище и се грижел са болните. Тогава Плутон не е бил известен. Освен ако той не е знаел за него отнякъде или просто като човек с развити ясновидски способности е усещал какво точно е най-доброто, и в случая - обратно на здравия разум. Като се замислиш за времената при откриването на Плутон (1930) - голямата депресия, организираната престъпност, преструктурирането на обществото, премазано от икономическото неравновесие на оная форма на капитализма, която сега пак е тук с новото име "неолиберализъм" и с новото си, още по-противно лице. Всеки отделен индивид е трябвало и сега също трябва типично в стил Плутон да намери 1: смисъл и 2: сили да живее насред този побъркващ гнет, тази несправедливост, които застрашават оцеляването му и поставят на изпитание способностите му за адаптация, за промяна. И 3-то и неизбежно - да установи собственото си участие и поддръжка на статуквото чрез волни и неволни действия и бездействия. Това няма как да се случи, преди една тема да бъде окачена публично. Всяка колективна задача се решава на индивидуално ниво и друг начин няма. Няма кой друг да свърши работата на колектива, освен самите му членове. Всички, които имат аспекти на Плутон (което са си всички хора), търпят енергията на Плутон, получават информацията от него, свикват с неприятните усещания, които Плутон им създава, принуждават се да си променят мисленето и оттам се променя и целият свят около тях. Има хора, които не са на средно равнище, а под него. Те са малко адаптивни и трудно оцеляват. Това, което сега се случва в България, е свързано с тази тема, но няма да я разисквам тук. Колкото повече време на опитност се натрупва, толкова по-ясно се вижда що за ретранслатор е новата планета. Затова с Уран е много по-лесно, отколкото с Плутон. Доколко всеки по отделно се е нагърбил или е бил нагърбен с отделни детайли, се вижда в наталната карта. Понякога новата енергия е толкова остра и брутална, че измират много хора. Уран е открита 1781 и се свързва с индустриалната революция. Повечето хора са изтърпели гадни уранови влияния - внезапна загуба на земя, на традиционното препитание, смяна на местоживеенето, друг, нечовешки жесток режим на работа по 16 часа дневно в лошите времена и 12 часа в добрите, по 6 дни в седмицата, нагаждане на естествените нужди на човешкото тяло и психика към неестествените на едни бездушни машини, които режат крака и ръце. Сега Плутон ни се струва "лош", заради атомните бомби и др., но Уран е бил... инквизитор! Ами френската революция, започнала 1789? Енергията на всяка планета са усвоява постепенно, хората привикват. Колкото повече привикват, толкова по-меко тече енергията. Дори се появява известно удоволствие от това. Днес всеки се радва я на телефонче, я на лаптоп... ние пък на астрологията, която достига до нас през интернет - уранови чудеса! Много може да се напише за всяка отделна планета от тези.
Ако светлината се разпада на отделни цветове, Висшето съзнание също има различни проявления, освен в най-горното ниво, където те се преживяват интегрирано, както ние виждаме светлината бяла, нищо че тя е съставена от цветовете. Всяка планета носи по едно такова проявление. Сега идва ерата на Водолея, чиято цел е изграждане на по-малко емоционални, но по-дълбоки, по-отговорни отношения между хората, където всеки трябва да бъде сам себе си, цялостен и завършен, и да развие самосъзнанието не да иска, а да дава (затова Уран се свързва със социализма, какъвто пак ще настъпи и то ние ще бъдем свидетели, само че по Уран той трябва да е очистен от тоталитарното влияние), да се научи човека да задава правилния въпрос - не "какво искам от живота", а "какво животът иска от мене". Тогава ще настъпи една по-голяма хармония на всички равнища. Колкото повече време минава и се натрупва опит, толкова повече енергията на съответната планета става част от нас. Питаш и за Нептун. Нептун е неясна за обясняване, както е неясна и за виждане. С нейното откриване почват да се развиват окултните, спиритичните и езотеричните науки, но по явен начин, защото тях си ги е имало и преди, само че са били затворени и тайни. Към научния подход на Уран в полза на човека се добавя търсенето на Бога и по-точно реализацията на нашия заключен духовен потенциал по Нептун. Сега не го усещаш, но ако бяхме средата на 19 век или началото на 20, дали щеше да си говорим свободно за прераждания, или щяхме да сме с едно ограничено мислене в рамките на религията, в която сме се пръкнали? Затова казвам, че да се гледа една карта може само тогава, когато се взима предвид времето, мястото, произхода, възгледите на човека. Иначе никога няма да разберем в действителност дали наистина е търпял определени влияния или не е. Като си гледаме картите едни на други не е проблем.
Ох, съжалявам, че пиша толкова много и объркано! Сатурн ми прави мисълта тромава откак се установи в 3 дом.