Автор Тема: Eнергийното взаимодействие в наталната карта  (Прочетена 9688 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #15 -: Септември 22, 2013, 12:00:21 am »
Аз всичко ти разбирам, пък и щом успявам да изчета целия пост, значи-чете се :)

Следващ въпрос-в карта на един съвременник - примерно откривател на лекарство за рака, коя планета ще бъде силна и ключова? Или някоя неоткрита, понеже с уран, нептун и плутон вече сме свикнали и те са дали, каквото са дали
И ако отговорът ти е "нова планета-неоткрита още", тогава чисто астрологично как ще направим предсказание?

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #16 -: Септември 22, 2013, 12:38:06 am »
Аз всичко ти разбирам, пък и щом успявам да изчета целия пост, значи-чете се :)

Следващ въпрос-в карта на един съвременник - примерно откривател на лекарство за рака, коя планета ще бъде силна и ключова? Или някоя неоткрита, понеже с уран, нептун и плутон вече сме свикнали и те са дали, каквото са дали
И ако отговорът ти е "нова планета-неоткрита още", тогава чисто астрологично как ще направим предсказание?

Не, Уран,  Нептун и Плутон не са дали каквото са дали, те сега започват! ;D Човечеството едва прохожда в техните енергии. Те имат да работят още стотици години.
По въпросът с неоткритите планети, то те са били открити някога. Древните са ги описали и в митологията, има ги изкопани, издълбани, построени и т.н. Някои професионални астролози се занимават с такива неща, но аз не съм много запозната.
За лекарството против рака Уран трябва да е силен в картата, защото до това лекарство ще се стигне по необичаен път, понеже сега уж са пробвали какво ли не. Обаче много източници твърдят, че лекарство против рака има от десетилетия, но то се пази в тайна, защото определени влиятелни кръгове имат други планове за развитието на пренаселената ни планета. Ако това е така, тогава силна трябва да бъде Плутон в картата на този, който извади лекарството наяве, и отново Уран, защото това ще е вид революционен акт. Трето, Ванга е казала, че в началото на 21 век "ракът ще бъде окован в железни вериги". Ако "желязо" го разглеждаме буквално, то коя планета трябва да участва - Сатурн? Те всички са газови гиганти, но по символика... Четвърто, доказа се, че някои видове рак се причиняват от микроорганизми - вируси, бактерии. Руската школа по молекулярна биология смята, че всички болести без изключение се причиняват от микроорганизми, но толкова дребни, че не им е обръщано внимание досега или не са могли да се наблюдават. Тези микроорганизми се занимават с това да причиняват генни мутации. Може би е инструмент на еволюцията това, която ни прави адаптивни. Мисля, че е въпрос на време руснаците да си докажат теорията изцяло. Тогава отново Уран, който се занимава с мутантите, и Плутон играе също, защото той е дребничък - по-малък от Луната, но показа на какво е способен, т.е. колко енергия се съдържа в ядрото на атома. ;D Колкото до самия рак, тук участват и Нептун, и Хирон. Всяко раково заболяване има генезис в психиката. Нептун е вид балсам за душата, който и помага да се свърже с Висшия си Аз, да си опрости всичко онова, което не е могла и е разяло тялото. Хирон с неговата рана незарастваща, трябва най-много да се изкаже по върпоса с болестите или поне да бутне някоя полезна билка. ;D Хирон не го познавам, той пък съвсем почти чисто новичък, имам много да чета за него (и да медитирам върху него). :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #17 -: Септември 22, 2013, 12:47:59 am »
много ви моля, пожалете ме, аз толкова не мога да чета
същността е проста, нищо че до нея се достига сложно и трудоемко, при това отнема дълго време
след като е можело до Сатурн - трябва да може и сега, какво остава да разчитаме откриване на други

п.п. пропуснах да спомена, че най-лесно се разпознава и предвижда нептун, най-трудно - Уран
« Последна редакция: Септември 22, 2013, 12:49:34 am от abroad »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #18 -: Септември 22, 2013, 01:02:15 am »
Добре, Смарта, как щеше да изглежда картата на откривателя на лекарство против проказата примерно през 15-ти век?

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #19 -: Септември 22, 2013, 01:08:08 am »
Хахаха, Рару, не съм с много добри ясновидски способности! ;D Много сложни въпроси ми задаваш. И не знам дали такъв въпрос въобще е реално да се задава, защото лекарство през 15 век не е измислено. Те доколко въобще са били наясно какво е проказата, освен бич Божи? Баба ми се изразява "е па, окапаа му месата и умрЕ". Щом не е измислено, може би трябва да се отнесе към "късните" планети, защото сега се лекува, то е някакъв вирус или бактерия, не съм запозната.

Извинявам се за дългите коментари, ще ги съкратя. И мен ме дразнят, ама напоследък не е лесно.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #20 -: Септември 22, 2013, 01:18:08 am »
Лекарство против проказата май няма :)
Не ги подценявай ония простите старовремски хорица

Значи ти си фен на новата школа, при това с езотерична закваска :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #21 -: Септември 22, 2013, 02:01:36 am »
Лекарство против проказата май няма :)
Не ги подценявай ония простите старовремски хорица

Значи ти си фен на новата школа, при това с езотерична закваска :)
Проказата се лекува в днешно време. Бактерията е изолирана малко след откриването на Нептун. Лекарствата са сходни с тези за туберкулозата. Лечението е дълго, но успешно.

Старите хора, аз се шегувам с тях, но всъщност ги уважавам. Както е имало съвсем безпросветни времена и райони, така и обратното, много по-запознати и адекватни от сега.

Хубаво е, че ми каза "от кои съм", нищо че Уранът ми рита, той от никои не ще да е. :) Отворена съм към всяко ново знание, само дето ще си го гледам критично, разбира се. И кои викаш, членуват в новата школа? Не съм в час. А е време и за сън!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #22 -: Септември 22, 2013, 08:46:00 am »
много ви моля, пожалете ме, аз толкова не мога да чета
п.п. пропуснах да спомена, че най-лесно се разпознава и предвижда нептун, най-трудно - Уран

уаууу,това е една страница на книга,нали зачиташ и прочиташ до край книжките,или  ::)

ха, 8)  я сподели за нептун как най-лесно,че той ми е ахилес,ако може по-дълго да обясниш ,като на оли....ен :-\

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #23 -: Септември 22, 2013, 10:01:58 am »
Smarta, само за секунда се отклонявам от темата :) :
Цитат
Observations of increasing resistance in patients treated for leprosy have been reported in Southeast Asia, notably in Vietnam. The drug most commonly found to be resistant is dapsone, often in the context of prior exposure or treatment attempts with monotherapy. Although drug resistance is an ongoing concern, it is difficult to assess in this slow-growing organism. In a study of M leprae strains from South America, few of 230 strains subjected to molecular drug-susceptibility analysis were drug-resistant. Of the 230 strains, 3 were identified as clinically relapsing and were found to be resistant by genetic testing; 2 of the 3 were dapsone-resistant; and 1 was dapsone-resistant and rifampin-resistant using genetic testing for point mutation.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #24 -: Септември 22, 2013, 08:19:25 pm »
За коментарите-романи - в интернет по-кратките коментари са за предпочитане, защото отнемат по-малко време за тяхното прочитане. За удобството на другите, които искат да ги четат е желателно информацията да е подредена и отделена по абзаци, за да е по-четлива.
Взех си бележка.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #25 -: Септември 22, 2013, 10:12:18 pm »
Смарта, радвам се че си тук  :)

Успях да изчета всичко, много хубаво написано  :)


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #26 -: Септември 22, 2013, 10:19:17 pm »
Мда  :)

Да се върнем значи на марс
Не съм забелязала особени прояви, освен че през асц като минава все се намира начин човек да си удари главата :)


abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #27 -: Септември 23, 2013, 09:52:51 pm »
много ви моля, пожалете ме, аз толкова не мога да чета
п.п. пропуснах да спомена, че най-лесно се разпознава и предвижда нептун, най-трудно - Уран

уаууу,това е една страница на книга,нали зачиташ и прочиташ до край книжките,или  ::)

ха, 8)  я сподели за нептун как най-лесно,че той ми е ахилес,ако може по-дълго да обясниш ,като на оли....ен :-\

това не е книга, а относно коментара - само се пошегувах със себе си, просто Смарта ми даде повод - та, така:)

Нептун - идеализъм в крайности; зависимости (всякакви); заблуди; фина манипулация (с чар дето се вика); измами; облачен е, но в никакъв случай изненадващ и често менящ посоката си - не, стига ти само да надникнеш зад обвивката
Уран - и до сега успява да изненада самия себи си - че как да го предвидиш

п.п. за по-дълго търси някой друг - аз толкова мога:)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #28 -: Септември 23, 2013, 09:56:42 pm »
С Уран най-точно се оракулства . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Eнергийното взаимодействие в наталната карта
« Отговор #29 -: Септември 25, 2013, 07:43:36 pm »
С Уран най-точно се оракулства . :)

 и аз така мисля,докато нептун ми е най-трудно предвидим,мъгла,иначе и аз ги разпознавам проявите му, с тоя дсц. риби

 Например преди трийсет години Грант Леви посочва, че Уран действува по твърде логичен начин, но тази логика работи така бързо, че изглежда като интуиция