Автор Тема: "Отработване" на домове  (Прочетена 14979 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #60 -: Септември 03, 2015, 11:04:27 am »
Дияна, тия караки не ги отбирам. Може ли да ми обясниш без индийски думички, моля те?

Едва ли ще съм много изчерпателна, но общо взето - освен естествените сигнификатори за партньора в картата - Венера и Луна при мъжа, има и два вида функционални или акцидентални - управителят на седми дом (по-скоро планетата, която е с най-силно влияние върху седми, понякога това може да е планета в 7-ми или аспектираща седми дом) и специалните каракас - една от системите в джотиш, широко възприета днес, вменява на планетите представителството на различни неща, в зависимост от това, колко са напреднали в знака. Така планетата с най-много градуси в знака - в сидерал в твоята карта това е Венера, в 24 градус на Дева - става Атма Карака - сигнификатор на Аза, Духа, същността ти, а планетата с най-малко градуси е Дара карака - сигнификатор на партньора. При теб това е Сатурн в 4 градус на Стрелец.
Освен като описатели на външността и характера на съпругата, сигнификаторите се държат под око основно, защото в техните планетни периоди (даши) и при транзити трябва да се появи съпругата/партньорката.

Едно важно уточнение, което е валидно и за западната карта между впрочем. Знакът на седми дом не описва съпругата. Поначало знаците описват обстоятелства, места, неживата заобикаляща среда, описват сцената, пространството или най-общо отношението по принцип на натива към съответната тема. Планетите описват живите същества, сигнифицирани от дома - та, съпругата ще се описва от управителя на седми - неговото състояние, есенция, сила, аспекти, рецепции (при теб това е Юпитер, в дебилитация и аспект от Сатурн). Или още по-силно от планетата, разположена в седми, или от планетата, в опозиция на седми (100% поглед в джотиш- при теб Венера и Марс). Ако случайно има планета в осми дом в основната карта и в навамша (9-ти хармоник), тя ще описва специално лицето на съпругата много по-точно от всички останали караки. Ти в осми имаш Раху, възможно е жената на живота ти да има особено лице, да не е стандартна хубавелка, да е много фотогенична (тоест много ярка на смимки, не дотам въздействаща на живо  ;D).

Като цяло се смята, че особено за живи хора - съпруги, деца, майки, братя и т.н. - най-често позицията на планета в съответния дом е с най-силно влияние, следва влиянието на аспектиращата планета и след това в йерархията е управителят на дома/знака и останалите караки. Това особено при отчитане на планетните периоди. При теб в навамшата например 6 планети са разположени в 1/7 дом, така че откъм подходящи даши не можеш да се оплакваш. Май е това, горе-долу, но след това се разглежда задълбочено навамшата, 12-ти дом за радостта от секса, седми дом от Луната, разни други арудхи и т.н.

Цитат
If Sun influences 7th or 7th lord, wife will be wheatish in complexion with good physique. She may be egoistic too, there may be temperamental differences. Moon influencing 7th or 7th lord gives beautiful, sober wife with soft and silky skin. Her eyes should be big and deep. She should be impressive with charming manners.

If Mars influences 7th or 7th lord, wife’s complexion should be pinkish. She should be beautiful with a good physique .Her body should be well proportioned. But she may be hot tempered too. Mercury influencing 7th gives wife with wheatish complexion. She should be intelligent, educated and having wavering mind.

Jupiter influencing 7th or 7th lord gives beautiful, intelligent, well educated girl of magnetic personality. Her face should be graceful. Venus is regarded as Goddess of Love, beauty and Sex. Venus influencing 7th may give fair, attractive, beautiful and sexy wife. Such a person may be attached to other woman too.

If Saturn influences 7th or 7th lord, wife will be ordinary, older in age and of weak constitution. Such a Saturn also delays marriage of native. Rahu and Ketu influencing 7th may give sickly, irritating and ordinary wife. There may be temperamental differences with wife.
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #61 -: Септември 06, 2015, 05:09:22 pm »
Репс,по повод У7 в 12

по 12 са загубите и разходите в най-общ смисъл, гълтачите на ресурси, онова, което ни изцежда жизнените сили 
7-ми дом е балансьора ни в живота, равновесието,хармонията,12 ограничения ,загуби,чрез партньорите губиш баланса,ограничен си,изцеждат, привличаш партньори,който имат нужда от осамотяване,периоди на малки бягства,ползвани за възтановянване на баланса,равновесието,на ресурсите, на жизнените сили далеч от суетата и стреса,не издържат въобще  на стрес натоварване
а щом твоя 12 е 6 дом за партньора ти по 7 дом - освободени от  задълженията ,слугуването,битавизмите,подчинението/6 д./ ,които се  прехвърлят на теб и очакват от теб големи саможертви/12/ в тази област,но марс като У7 в 12- поражда конфликти ,вражда от разминаването очаквания-реалност,губиш баланса и справедливостта по 7,няма равновесие,разпределение по равно за тези прекрасни неща,един тегли хомота на досадните неща по 6 дом.
но тези който имат У12 в 11- е край на загубите,спира загубите ,защото 11 е 12 дом считано от 12- загуба на загубите или загубите се превръщат в ползи,враговете в приятели

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #62 -: Септември 06, 2015, 05:45:28 pm »
Стреличке, част от нещата, които казваш, са (били) така, да. Не ми се уточнява кои, да речем повечето. Сурав и курав е тоя дванадесети дом за партньорствата и пак хубаво, че Марс е там, а не друг по-кекав.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #63 -: Септември 06, 2015, 06:04:07 pm »
Стреличке, част от нещата, които казваш, са (били) така, да. Не ми се уточнява кои, да речем повечето. Сурав и курав е тоя дванадесети дом за партньорствата и пак хубаво, че Марс е там, а не друг по-кекав.
а партньорките активира ли са ти 12 дом с лични планети,там усещат слабите ти места,уязвимостта ти,голотата на душата

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #64 -: Септември 06, 2015, 06:23:43 pm »
Стелиум в моя XII брои ли се? :012:
Има си и добри страни такава ситуация. Срещал съм наистина неочаквано разбиране, такова, каквото никога не съм вярвал, че е възможно. И това е XII.

П.П. Проверих по-подробно — или поне една планета в XII, или опозиция откъм VI. И двете сработват добре.
« Последна редакция: Септември 06, 2015, 06:27:23 pm от Reptil »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #65 -: Септември 06, 2015, 06:34:15 pm »
Стелиум в моя XII брои ли се? :012:
Има си и добри страни такава ситуация. Срещал съм наистина неочаквано разбиране, такова, каквото никога не съм вярвал, че е възможно. И това е XII.

П.П. Проверих по-подробно — или поне една планета в XII, или опозиция откъм VI. И двете сработват добре.
да телепатията,да се усещате без думи ,да те четат като отворена книга и да -съчувствие,съпричастност,сливането е про боно,безусловността
зависи от дух.ниво на партньора

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #66 -: Септември 06, 2015, 06:55:29 pm »
чудя що толкова пишем за твоя 12 дом, а то тр.Сатурн-  бая се задържал над  твоя У12 Меркурий  :)сатурнов възврат равносметка на дотук преживяното

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #67 -: Септември 06, 2015, 07:12:21 pm »
Скоро ще се маща окончателно оттам :) Чакам да ме сполети нещо ново и красиво по тоя повод.