Автор Тема: (Не)харесвам-синастрична  (Прочетена 11567 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2016, 12:36:41 am »
Не винаги, но най-често е нещо такова: 

Не харесвам- Луни в Овен, Лъв и Скорпион /но редовно ми кацат на възела и искам не искам ги понасям/; Харесвам- Водолей, Стрелец, Везни, Риби и понякога в Рак
Не харесвам- Слънца в Дева /тук нищо не харесвам/, мартенските Риби , в Скорпион и по-често отколкото рядко в Стрелец; Харесвам- Близнаци, Овен, Везни, Водолей /само жени/, Рак, Лъв /мъже, жените Лъв доста рядко/
Не харесва- Венери в Дева, Телец и Риби, всички други могат да са ми симпатични, най-най Близнаци, Овен, Лъв, Рак
Марс фаворити са ми в Телец, Скорпион, Козирог, Рак, Везни
Не харесвам Мерк в Риби, Скорпион, Телец, Дева, Стрелец. В аспект с Марс и/или Сатурн са ми любими, в Овен също ги харесвам, както в Козирог и Везни

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2016, 12:44:27 am »
Обаче тия "отровните" /за мен/, с които не мога да вирея в едно служебно помещение, все за нещо са нужни и полезни, такива качества също някъде са приложими и необходими. Просто е въпрос на лична несъвместимост /особено като начин на изразяване/, ако с такъв човек трябва да работим по съвместен проект или в една стая. Ако някой иска да си върша работата спокойно и ефективно, такива индивиди трябва да бъдат държани далеч от мен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2016, 12:53:42 am »
Ако някой малефик ранява светило в натала-вижте при синастричен съвпад с тоя малефик какво става

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2016, 02:09:36 am »
Ако някой малефик ранява светило в натала-вижте при синастричен съвпад с тоя малефик какво става

При синастричен съвпад малефикът ми се отразява ужасно на малкия звяр - разни персони в обкръжението са откачали като им притисна Марс. Имали са нужда от дисциплиниране, натресли са се на мен, горките, а после дълго пищят. :D Обаче пък с Асц-ти не е имало проблем, даже напротив.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Happy58

  • Гост
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2016, 09:06:58 am »
Ако някой малефик ранява светило в натала-вижте при синастричен съвпад с тоя малефик какво става

Имам Слънце опозиция Сатурн. Двама от мъжете в живота ми имат Марс в съвпад с този Сатурн .... не се оплаквам :). Може би синастричната планета трябва да е по-силна от малефика, раняващ светилото - примерно, ако Уран или Плутон са върху Сатурна ми, тогава сигурно ще е по-друго.

Happy58

  • Гост
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2016, 09:08:37 am »
Какво не ми харесва? - Овен - във всякакви форми :) - и си го обяснявам със затворения Овен в моя 10 дом, както и с Везнишкото ми присъствие в натала.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2016, 09:26:55 am »
Не харесвам Овен и това си е. Не съм конфликтна личност, ама един Овен може да ме изкара извън кожата ми. Много агресивно ми действат.

Луна в Рак също не ми понася и Марсовете също.

Ама аз като цяло не харесвам хората, нищо, че ме мислят за супер сладък и мил човек   :012: Тотален хейт съм, така че не мога да кажа кое харесвам у другите  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2016, 10:45:27 am »
Ако някой малефик ранява светило в натала-вижте при синастричен съвпад с тоя малефик какво става

При мен освен Везни, няма друго. Но не се сещам да съм имала такива колеги и обтегнати отношения с тях.

А и не мога да си представя някоя Везна да ми тропа, спори и да създава шум и невротична обстановка по цял ден. Би било интересно да се види.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2016, 11:09:02 am »
Едната предателка е точно Везна, аз винаги съм мислила, че е Скорпион, а то се оказа, че има съвпад на Слънце и Плутон и скорпионов стелиум. Вероятно това е оставяло скорпи впечатлението. Та, да - тя шум не вдига, даже няма да я забележиш, но толкова подмолно може да действа - тихо и прикрито ...

Трявба да видя какви допирни точки сме имали  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2016, 11:27:06 am »
В отдела бяхме 7 жени и аз бях единствената, която няма гореспоменатия аспект. При повечето бяха квадрати в мутабелен знак, имаше и една Близначка със съвпад Меркурий/Марс в Рак и квадрат с Луна във Везни - тя беше най-спокойна и поносима, просто се владееше добре, винаги усмихната и позитивна. Имаше и една със Слънце/ретро Меркурий в Дева в тригон с Марс в Телец, там също ситуацията беше по-овладяна, но ако се разтропа, нейната дума трябва да е последна. На фона на тази доминанта не можах да се задържа там по-дълго, още от първия работен ден стана ясно каква ще е ежедневната атмосфера сред тези жени. Ежедневно мрънкане и злословие, постоянно жужене, като че ли в кошер с пчели се намирах.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2016, 12:11:28 pm »
При мен освен Везни, няма друго. Но не се сещам да съм имала такива колеги и обтегнати отношения с тях.

Но често си споделяла неприятни опитности с разни стелиумни Везни, нали?

Не е нужно малефикът, или там каквото е, да ранява светило. Достатъчно е някой да засегне чувствителна конфигурация в картата ни, тогава се оказва "важен" в някаква степен, за добро, или за зло, все тая. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2016, 12:23:13 pm »
Но често си споделяла неприятни опитности с разни стелиумни Везни, нали?

Имах предвид, че като с колежка/колега в едно помещение все още нямам такъв опит - нито негативен, нито позитивен.

Но с две стелиумни Везни се опарих - едната беше възложител/посредник и ме завлече с пари /а колко безсънни нощи изкарах покрай нейните поръчки/, другата беше адвокат и не си свърши работата, както беше обещала. И при двете - лъжи и изпълнения в стил фурнаджийска лопата, това ми направи впечатление. Големи обещания, много приказки и след това рязка смяна на посоката, преобръща се на 180 градуса. Имам органична непоносимост към хора, които извъртат всичко така, както на тях им е угодно, в зависимост от моментния интерес.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2016, 12:33:37 pm »
Та, да - тя шум не вдига, даже няма да я забележиш, но толкова подмолно може да действа - тихо и прикрито ...

И на мен от такива хора ми идват проблемите обикновено. Не че не съм се научила да ги разпознавам, знам точно какво мога да очаквам от всеки, но не можеш да го предотвратиш, колкото и да ти се иска, поне не винаги. Предпочитам някой да ми се разкрещи, да ми се тросне и да си каже тревогите в прав текст (с такива винаги ще се разбера), отколкото разни змиорки да ми се увиват в краката, докато ме удушат. Ето защо, когато в някоя карта има повечко вода, на мен ми идва в тежест. Ако не ми даде повод за притеснения, то най-малкото ме завлича в някакъв черен вакуум, от който трябва на всяка цена да се откопча, черпи ми енергията, а тя колкото и да прелива, вампиризмът не ми понася.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2016, 01:54:13 pm »
Преди бягах от скорпиони като дявол от тамян, направо беше като в песента " Ще избягам ли от теб.....". После си ревизирах собственото развитие по квадрата на слънце -плутон и -спрях да бягам. Та, те винаги ми изскачат някак зад ъгъла, сестра ми е този знак, шефовете на двете работи, трима от 7 колеги... :57: Жива съм още!
Така че, не  е синастрично според мен, а енергията от аспекта в собствения ни натал ги вика в живота ни.
Прогресивните лични планети също, колко риби опознах през предните 2 години, заради пр. луна в риби.
Някак не е логично еди-кой си знак да е кофти и да ни трови, а ние да сме бели и добри само. ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2016, 04:04:30 pm »
От акцентирани водни, без огън и въздух в натала, и аз вече бягам, много вампирясващи ми идват. Забелязах, че с времето се е променил и астрологичният типаж хора, които привличам. Вода+земя са ми много тегави.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui