Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 436498 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1035 -: Ноември 18, 2018, 12:28:33 pm »
Мисля, че във всички програми има опции за контрапаралели и паралели. Към "пепеляшковите аспекти" спадат и обмените между Венера, Юпитер, Нептун и Хирон 120*, 150*, съвпад.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1036 -: Ноември 18, 2018, 12:37:23 pm »
Мисля, че във всички програми има опции за контрапаралели и паралели. Към "пепеляшковите аспекти" спадат и обмените между Венера, Юпитер, Нептун и Хирон 120*, 150*, съвпад.
Рени, ще трябва да разгадая solar fire-а, защото има много опции.
Да за пепеляшковите четох и ние със съпругът ми имаме 3 за сега - Хирон тригон Венера, Хирон куинконс Нептун, Хирон кунконс Венера :) Самл че паралели и контрапаралели не мога да видя.
Благодаря ти.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1037 -: Ноември 18, 2018, 12:56:53 pm »
Прогресивния композит може да се види, към датата на брака. С бившия ми мъж май имахме прогресивно новолуние в годината на сключването на брак.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1038 -: Ноември 18, 2018, 01:28:24 pm »
Прогресивния композит може да се види, към датата на брака. С бившия ми мъж май имахме прогресивно новолуние в годината на сключването на брак.
Terry,
Благодаря че сподели тази информация. Само че можеш ли да ме насочиш освен новолуние, какво да гледам още при прогресивен композит?
В синастричната карта при нас с мъжът ми имаме т. нар "сексуални аспекти" Венера на мъжът ми квадрат с моят Марс и Плутон, Пкутон на мъжът ми в квадратура с моята Венера, и опозиция с моят Марс. Е не са хармонични, но пък са предизвикателни и генерират енергиен „взрив" и са едни от най-мощните аспекти за сексуално и емоционално привличане.
Но сега съм се зачела из "пепеляшковите аспекти" и ми стана много интересно.
В композитната ни карта с мъжът ми имаме Венера контрапаралел Марс и Хирон тригон Плутон, което е добре. Поне от това което чета.  А в композитната транзитна карта по време на сватбата ни, сме имали Хирон тригон Нептун.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1039 -: Ноември 18, 2018, 01:30:47 pm »
Прогресивният композит се гледа като всяка прогресивна карта - планети сменящи движение, сменящи знак, аспекти между светилата, марс венера, сатурн и юпитер.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1040 -: Ноември 18, 2018, 02:04:42 pm »
Прогресивният композит се гледа като всяка прогресивна карта - планети сменящи движение, сменящи знак, аспекти между светилата, марс венера, сатурн и юпитер.
Terry, благодаря.
Сега ще ги разгледам.
А при мъжете има ли такива " пепеляшкови аспекти" или как можем да разберем кога е по-вероятно те да сключат брак, както при жените да се отвори "вратата на брака".  Когато Хирон прави вълшебният ъгъл с Венера, Юпитер или Нептун.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1041 -: Ноември 18, 2018, 02:30:44 pm »
Да, хироновите приказки за пепеляшкини аспекти звучат.. интересно :012:  И лейди Даяна е с такъв класически пример и глей къф принц наамери а  ;D цццц небивал късмет да си плюеш в пазвата при запек пълнoлуние  :012: Псевдоастрологията  е бизнес -мултимилионен ,куклите барби също, а астролагията е разум и живот .

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1042 -: Ноември 18, 2018, 02:35:20 pm »
Да, хироновите приказки за пепеляшкини аспекти звучат.. интересно :012:  И лейди Даяна е с такъв класически пример и глей къф принц наамери а  ;D цццц небивал късмет да си плюеш в пазвата при запек пълнoлуние  :012: Псевдоастрологията  е бизнес -мултимилионен ,куклите барби също, а астролагията е разум и живот .
Ребека, нали трябва да мина през всякаква информация ;)
Интересно ми е да видя всички гледни точки. Звучи наистина много интересно, но знам че не трябва да се доверяваме напълно на тези аспекти. Нека минат още 10тина години и да мина през повечко информация и тогава вече ще мога да определям правилно аспектите.
 :08:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1043 -: Ноември 18, 2018, 02:43:57 pm »
Пълен булшит са тези пепеляшкини аспекти.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1044 -: Ноември 18, 2018, 03:12:34 pm »
Всички минаваме през всяка информация, като всеядни свини ,нали сме в епохата но лъжепророците, нюейджа и розoвите еднорози. А астропсихологиата дето се прави на астрология, в началото изглежда толкова впечатляваща ...преди да опротивее от тежестта на брюкселската дантела от нанизани безспир красиви безсмислени нанизи, водещи към никъде. Аз не те упреквам, изказвам мнението си-голям праз-келипир от пепеляшкав аспект  :012:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1045 -: Ноември 18, 2018, 03:17:14 pm »
Пълен булшит са тези пепеляшкини аспекти.
Нееее,аз имам Нептун в 6 дом тригон Хирон в овен,цял живот до тук съм парнаджия,изхвърлям пепелта от парно,или камина ежеседмично,буквален е аспекту,а вечер слагам роклАта с гол гръб и гушкам принцА.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1046 -: Ноември 18, 2018, 04:00:06 pm »
Аха, ама май скоро каляската се превърна в тиква или ми е грешно впечатлението?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1047 -: Ноември 18, 2018, 04:33:17 pm »
Аха, ама май скоро каляската се превърна в тиква или ми е грешно впечатлението?
ха,ха ....по-скоро принца се превърна в жаба

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1048 -: Ноември 18, 2018, 05:21:31 pm »
Всички минаваме през всяка информация, като всеядни свини ,нали сме в епохата но лъжепророците, нюейджа и розoвите еднорози. А астропсихологиата дето се прави на астрология, в началото изглежда толкова впечатляваща ...преди да опротивее от тежестта на брюкселската дантела от нанизани безспир красиви безсмислени нанизи, водещи към никъде. Аз не те упреквам, изказвам мнението си-голям праз-келипир от пепеляшкав аспект  :012:
Ребека, далеч съм от мисълта че ме упрекваш. За да станеш шеф, трябва да започнеш от най-ниското стъпало на чистача ;)
Добре де, кажете тогава кое да чета, препоръчайте ми нещо смислено и истинско. Знаете ли колко е трудно човек да се рови и да се върти в кръг с информация и да не знае коя да избере.
Много ме интересуват синастриите и предсказателните аспекти.
В момента искам да разгледам сватбата с мъжът ми и също така аспектите за брак/развод и деца. 
Имам няколко карти на мои близки и това е, аз не мога да направя заключения защото все още нямам и опит.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1049 -: Ноември 18, 2018, 05:46:05 pm »
Ами защо  не качиш карти в тема за синастрии, или композит с транзити за деня на сватбата и ако някой види или мисли нещо ще каже ,ти също и така .